Kočár Firkon Verano. Jak zvláda terén?

tygrous
2. srp 2009

Máte někdo už tenhle nový Firkon Verano? Byli jsme se na ně podívat a já jsem se do něj zamilovala😉 Líbí se mi lehká ovladateknost a ta houpací hluboká korbička, asi bych to pak využívala doma jako kolíbku... Ale chci se zeptat, jak se vám s těmi otočnými předními kolečkami zvládá terén? Je jasné, že na město je to super, ale chceme chodit i do lesa, polní cesty a tak... A manža by rád i na brusle, ale nemáme s tím žádnou zkušenost...

sissi
6. črc 2010

No tak já přidám zkušenost trochu z jiného soudku - byli jsme s manžou posedět si na terásce restaurace, s kočárkem pochopitelně a přišla ještě jedna maminka s kočárkem - Jané slalom pro (všichni si ho tady chválí jak já nevim co) - tak koukám na korbičku, protože tam měla chlapečka cca 3-4měsíce, jenom v bodýčku, žádná peřinka, nic a byla mu ta korbička AKORÁT! 😖 No já vim, že naše hůďátko je malinký, při porodu měla 47cm, ale jako délka našeho kočárku se s tím Jané absolutně nedala srovnat. Doufám, že v tom odvozim zimu. Ale abych měla takovýhle miminko narvaný v kočárku tip ťop, tak bych ho za ty prachy nechtěla ani náhodou.
Takže jsem ráda, že jsem vybala Firkon!

klara.t
6. črc 2010

@sissi já tady taky chválila Jané, ale jen sporťák. Korbičku má fakt prťavou, proto jsem ho nekoupila. Z'novu bych šla do korby verana. ted jsme vytáhli sporták. zatím se vejdem, ale 3 leté dítě v tom je asi fakt utopie. Ted tam malá leží, ale popruhy jí jsou děsně velký, je v nich nějaká utopená. takže sporták budu možná kupovat nový...ale nejdřív v zimě, podle toho jak se bude vejít.

jitaurbanova
6. črc 2010

Ještě bych se chtěla zeptat. Máte některá miminko na zimu??? Četla jsem tu názor, že je karka menší, tak když bude našemu na zimu rok, tak jestli se tam vůbec vejde 😕

lenajs.d
6. črc 2010

Ahoj, tak se hlásím k dalším spokojeným uživatelkám Verana, jezdíme asi týden a opravdu spokojenost veliká. Teda když mi manžel půjčí kočár vůbec do ruky, jezdí se mi s ním skvěle, zatáčím jednou rukou, manipulace super a je i celkem lehký, takže ho ve dvou v pohodě snesem ze schodům. Přidávám foto. 🙂 😉

tygrous
autor
7. črc 2010

Tak ja se pridavam ke klara.t - taky jsme ted vytahli sportak (jsem u nasich a potrebovala jsem usetrit misto v aute, tak proto😉, jinak doma budeme jeste fungovat s korbou... A ted jsem davala malyho spat ven, dala jsem mu mikinu a normalne tam ma tesno okolo raminek a pazi☹ Treba v sede to bude lepsi, nevim, zatim je uplne v lehu. Ale teda nevim, jak to bude na podzim, az bude vetsi a bude mit teplejsi bundu...To me fakt mrzi. Sestrenka ma jakysi no name sportak kupovany zvlast a mala tam ma teda o hoooodne vic mista...

tygrous
autor
7. črc 2010

@jitaurbanova Nas malej bude mit rok v prosinci a po dnesni zkusenosti, co jsem ted popsala, tak si myslim, ze se tam nevejde. A s fusakem ani nahodou, a to jsem schvalne koupila taky ten firkonacky, prodluzovaci, ktery ma byt az do 3 let... ☹

tygrous
autor
7. črc 2010

Jo a podotykam, ze malej ma 8kg a 71cm...

jitaurbanova
7. črc 2010

@tygrous hmm, takže karka opravdu moc velká nebude, vždyť váš malej není asi žádný obřík, ne? (nevím kolik mají děti měřit a vážit), no tak co půjde, odjezdíme s korbou a pak dyštak koupíme novou karku, protože kdybych měla začít hledat nový kočárek, tak bych stejně asi žádný nenašla 😉 🙂 ale díky za info

petbem
7. črc 2010

Ahojky, s kočárkem Verano jezdíme od konce října a jsme s ním moc spokojení, kdybych vybírala znova, tak bych neváhala a koupila ho zase. Hluboká korbička byla super, a i teď když bude malýmu 9měsíců by se tam krásně vešel, nyní 77cm a 9,8kg, ale už tak dva týdny používáme spoťák, protože jak byly ty horka, tak mi tam přišel zbytečně moc schovanej a i když tam seděl,tak ve sporťáku malej úplně "ožil" jak mohl najednou vše sledovat. Sice mi ze začátku sporťák přišel divnej, nízko položená sedačka, ale bylo to spíš o zvyku, oproti korbičce. Vozíme ho zatím čelem k nám, aby jsme měli ještě přehled co dělá a je fajn. Zatím jediné mínus, a to velké je ta společná boudička, která se přendá z korbičky na sporťák, a musí být buď celá zatažená nebo povolená a to spadne až k předním otočným kolečkům, kdyby to bylo na kloub tak je to mnohem lepší, že by se to dalo napolohovat podle potřeby. A celkově je tam bouda tak navolno a větrem se celá prohýbá. A s tou velikostí u sporťáku nevím nevím, sice když se nožky napolohují dolů, tak přibude několik centimentů na nohy navíc ale je opravdu dost úzký a v zimě s fusakem a nánožníkem to bude hodně napasovaný a mám takovej pocit že se nám tam malej už nevejde. Ale to neřeším, protože jsem si už na jaře koupila lehce jetý sporťáček tříkolku quinny speedi a tam je místa až až, tak v zimě budu používat ten, zatím ho používáme na cesty do auta. Jo a ještě jsem si vzpomněla, ke sporťáku vypadala docela blbě a neforemně ta jejich přebalovací taška, tak jsem si koupila v DM drogerii tu jejich babylove za 600Kč, s kupónem sleva 25%, takže za 450Kč a ta je tam fakt suprová. Je černá, má spoustu kapes a vypadá fakt moc hezky.

sirael4
8. črc 2010

@sissi já si taky myslím, osobně nechápu, co tolik maminek na Jané vidí

@lenajs.d děkuji za tak kladnou reakci, máte krásnou verzi kočárku 😉

Jak to tak čtu, je docela škoda, že nejde koupit samostatně jen hluboká korba.

lenajs.d
8. črc 2010

sirael děkuji 🙂

Já teda taky nechápu povyk kolem Jané, mám spíš pocit, že je to trochu snobárna, než opravdu kvalitní kočár, jak se s tím některé maminky ohánějí. 😒

A souhlasím, že kdyby šlo Verano koupit bez sporťáku, jdu do něj bez debat, ale i tak si říkám, že za ty prachy (kupovali jsme ho v Polsku za 7800,- i s autosedačkou) přežiju, když ten sporťák nebude nic moc a prostě kdyžtak pak koupím jiný. Ta hluboká korba je prostě bezkonkurenční a u mě rozhodla.

sirael4
8. črc 2010

@lenajs.d ono je to spíš taková koníkovská mánie....takhle to je i na BRMS s fotografy, snubáčkama....prostě někdo něco nadhodí a už se to pak veze 😅
já si taky myslím, že cena dovoluje koupit sporťák potom i zvlášť-spousta kočárů stojí i víc a nejsou kombinované....ale četla jsem tu i názor, že se tam dítě krásně vešlo, tak kdo ví....

lenajs.d
8. črc 2010

Však uvidíme, já kupovala Verano s tím, že má velkou korbu a vlezeme se tam přes celou zimu, když jsme červnoví...takže sporťák budu řešit snad nejdřív na jaře. Teda pokud nám z krásného miminka nevyroste menší obřík. 😉

sissi
10. črc 2010

No já si myslim, že ideální kočárek opravdu neexistuje, výběru jsem se opravdu hooodně věnovala a konečnou prioritou pro mě byla velká hluboká korbička, která má jen málo konkurentů. Ale prostě mi přijde, že když je dobrej sporťák, tak je blbá korba a když je korba ok, tak je zas horší sporťák.
Jo jo, s kočárkem je to jako se svatebníma šatama, pořád spekulujete, jestli jste vybraly dobře 😀

alushka
31. črc 2010

Ahoj holky, uvažujeme o koupi kočárku Firkon Verano. Nemáte některá náhodou zkušenost, jestli se s ním vejdete do klasického panelákového výtahu 107x77 cm. Děkuji🙂

jijitka
31. črc 2010

@alushka - myslím, že jsem se do takového výtahu nacpala 🙂 Jen je třeba úplně zvednout nebo spustit rukojeť, aby ses tam vlezla taky

lenajs.d
31. črc 2010

alushko, určitě vejde, na délku má 100 a na šířku asi 65, já teda musím vždycky dát rukojeť úplně nahoru a pak se tam nacpu taky, ale jde to. 🙂

alushka
31. črc 2010

@jijitka @lenajs.d
Ahoj holky, díky moc za odpověď!! To jste mně uklidnily. Já jsem si to myslela, že budu muset asi úplně zvednout rukojeť a namáčkout se na kočárek a pak by to asi šlo, na internetových stránkách psali, že korbička má asi 87 cm, takže bych se tam jěště vmáčkla, ale chtěla jsme se raději ujistit, než ho koupíme🙂

bosorkajarka
31. črc 2010

Tak co se tyce sportaku tak uz nam je taky tip top ale to spis proto ze jsme dlouhy, uz ted ma 74cm tak v lez je tam tak tak. V sede je mista jeste dost hlavne uzky nam urcite neni (on je Honzik hubenour) spis naopak v sede tam tak klimba ze strany na stranu 😀 Korbicka byla suprova no my jsme sli do sportaku relativne brzo (necelych sest mesicu) protoze se vztekal ze tam nevidi. A vozime ho zatim porad smerem k nam, je rad kdyz na nas vidi.
Ted jsem zrovna objednala golfky, ale kocarek jsme maximalne vyuzila a doufam ze pres zimu jeste vyuzijem (uz asi ne moc na spani, ale na prochazky kor ve snehu je suprovy 😉 proste za tu cenu
Ja jsem se rozhodovala mezi bebecarem a veranem a jeste ze jsem se rozhodla pro firkon za bebe bych dala jednou tolik a stejne by se tam maly nevlezl protoze sportak byl stejne velky (premerovala jsem to v prodejne ;)

tygrous
autor
31. črc 2010

Holky, jak tady vsechny chvalime ta otocna predni kolecka, tak tchyne prave naopak😉 Na prochazku po meste si je zaaretuje, protoze ji vadi, jak to jezdi ze strany na stranu😀

lenajs.d
4. srp 2010

tygrous - přesně, naše známá se taky divila kolečkům a nadávala, že se jí s tím bblbě jezdí, že to je jak s nákupním vozíkem v supermarketu 😉 prostě to nedokázala ovládat a musela zaaretovat kolečka. A já si to bez těch otočných koleček zas vůbec nedovedu představit, díky za ně, fakt. 🙂

tygrous
autor
4. srp 2010

@lenajs.d Vid😉 Ja zrovna dnes na prochazce do kopce pocitala, kolik kg to pred sebou vlastne vlecu - jestli ma hluboky kocar 12kg a nas cvalik 8,5, tak to je pres 20kg... A pritom ti to ani neprijde, ale kdyz si zaaretujes kolecka, tak to je, jako bys tlacila vagon😀

jijitka
5. srp 2010

@tygrous, @lenajs.d - to jako fakt někomu vadí otočná kolečka?? Já jsem za celou dobu kolečka ještě nearetovala a to jezdím terénem 😀 😀 A ani nemluvím o vjíždění do dveří atd. -když vidím maminy s kočárky s pevnými koly jak se pachtí. Já to lehce zvládám jednou rukou 😉 A nezdá se mi, že by kočárek jezdil ze strany na stranu. S tím jsem se setkala u těch pidikoleček, co mají golfáče.

tygrous
autor
6. srp 2010

@jijitka No tchyni to fakt vadi😀 Nekolikrat jsem ji ukazovala, jak to jde krasne jednou rukou, ale ona si to vzdy zaaretuje a pak do zatacek a pri najizdeni na chodnik to musi nadzvedavat. Pry je na to zvykla😉 Jo a do vytahu s kocarem taky neleze, to radsi s dedou kocar snesou po schodech, pry to ma rychleji nez se pachtit s tema nasima dverma u vytahu a vytacet tam kocar ze strany na stranu (mame to fakt na tesno). Jednou se tam zasprajcovala, nevidela na tlacitka a pak si ho blbe zmackala a jezdila nahoru a dolu a nemohla se trefit do prizemi😀 a od te doby nosi kocar po schodech😉

alushka
6. srp 2010

@tygrous tak to je drsny🙂 Koukam schopna tchyne🙂 Moje kamaradka ma tchyni, ktera hlidala vnouce 2-lety a nedala ji cely odpoledne od 1 hod do 7 hod najist. Nejak zapomnela, ze by ji mela dat veceri🙂

alushka
6. srp 2010

@tygrous Porad resim, jestli se vejdu s kocarkem do vytahu, takze ty se do vytahu vejdes?

myisiska1
6. srp 2010

Ahoj maminy, tak se k Vám přidáme taky, můžeme? Vybíráme kočárek a už jsem asi rozhodnutá pro verano. Jen teda musíme zajet někam okouknout na prodejnu a hlavně vyzkoušet, jestli se mi kočár vejde do kufru auta. První kočárek se mi tam nevlezl a musela jsem mít sklopená zadní sedadla, což teď se dvouma špuntama půjde dost špatně.

tygrous
autor
6. srp 2010

@alushka No ono zalezi, jaky mate vytah. my mame stary, kde jsou vnitrni dvojkridlove dvere. Kocar se tam vejde tak akorat, ja musim stat na boku, a kocar vytocit na jednu stranu, zavrit jednu pulku dveri, pak vytocit kocar na druhou stranu a zavru druou pulku dveri. Jesteze ma tu rukojet, ze se sklopit (nahoru), jinak bych se tma teda nevesla. Ale na podzim maji delat vytahy dle EU, tak jsem zvedava, jak vejdem tam😅

jijitka
6. srp 2010

@myisiska1 - já kočárek skládám do kufru Felicie (krátké). A to buď s kolečky, v tom případě sundám ten dekl, co zakrývá kufr a kočárek tam položím na bok (nastojato - na jednom kolečku leží a druhé trčí nad sedačky 🙂 ), korba už se tam nevejde, tu dám na zadní sedadlo, ale k podvozku v kufru se ještě vleze nákup 😀 . Nebo z podvozku sundám kolečka (velká), pak se tam vleze krásně naležato i s korbou a ještě se tam vejde spousta dalších věcí - mám vyzkoušeno, když jsem s malým cestovala na několik dnů k rodičům 😉

myisiska1
6. srp 2010

@jijitka moc díky, to je skvělý. Já mám stejné autí. Zkoušet tedy nemusíme. Vlezla ba se kobrička i na přední sedadlo? Mám v plánu mít obě prťata vzadu