Kočár Firkon Verano. Jak zvláda terén?

tygrous
2. srp 2009

Máte někdo už tenhle nový Firkon Verano? Byli jsme se na ně podívat a já jsem se do něj zamilovala😉 Líbí se mi lehká ovladateknost a ta houpací hluboká korbička, asi bych to pak využívala doma jako kolíbku... Ale chci se zeptat, jak se vám s těmi otočnými předními kolečkami zvládá terén? Je jasné, že na město je to super, ale chceme chodit i do lesa, polní cesty a tak... A manža by rád i na brusle, ale nemáme s tím žádnou zkušenost...

storm07
28. čer 2011

taky jsem naštvaná a zklamaná. Napsala jsem mu, že to je divný, že by výrobce nepočítal s roztžením boudičku nebo poničením kočárku. neumíte někdo polsky, že bysme napsaly do Firkonu? 😉

laylablue
1. črc 2011

Já to taky fakt nechápu... Asi počítají s tím, že si koupím znovu celý set? Nevím... Přitom jiné značky prodávají běžně pouze korbu nebo sporťák. No budu to muset na zimu nějak vyřešit a nový kočár se mi teda kupovat nechce, tak třeba jim do té doby ještě svitne... Napíšeme tam všechny hromadně, třeba s nimi pohnem 😀

maroussia
21. črc 2011

Ahoj, možná to tady už někde zaznělo, ale 22 stránek je moc 🙂 Jak je to s blednutím barvy u tohoto typu kočárku? Vydrží tak nějak pořád stejná? Aby se nevyšusoval po dvou procházkách 😀

storm07
21. črc 2011

já si myslím, že nebledne

alushka
22. črc 2011

taky myslim, ze ne, mame kocarek 8 mesicu a je porad v pohode

alushka
22. črc 2011

Ahoj holky,chtela jsme poprosit o radu, ted jsme presedli do sportaku a zatim jezdime proti smeru jizdy, mam malyho celem ke mne a zacalo prset a ta jejich originalni plastenka mi moc na tom sportaku nedrzela (hlavne na te boudicce, neni tam zespodu guma) a jak za ni maly tahal, tak ji strhl, nemate na to nahodou nejaky figl? Nebo mame nejakou jinou plastenku, popr. jaky typ.
A taky jsme se chtela zeptat, jestli mate do sportaku nejakou vlozku (vim, ze to dela Emitex a taky ze to maji i k Firkonu k dostani). ted v lete mam pocit, ze se v tom maly docela poti.
Moc diky za odpoved.

pelenka
22. črc 2011

Zítra jedeme omrknout verzi Firkon Verano 2011 Long a snad i objednáme. Pro případné zájemce by se mohla hodit informace, že výhradním prodejcem v ČR už není jen Batolátko, ale i AAA kočárky v Praze🙂

kamilka.hrdlickova
22. črc 2011

Na doporučení kamarádky jsem si zakoupila tento kočárek,ale v jiném barevném provedení a jsem s ním nadmíru spokojená.Jednak díky velmi velké ložné ploše jsme dlouho jezdily s hlubokou korbičkou.Navíc nám hluboká korbička umožnila utišit malého houpáním a často takto i usínal. Pak když náš malý povyrostl, jsme vyměnili hlubokou korbičku za sportovní verzi kočárku, se kterou jsme byli taktéž spokojeni a nejvíce náš malý, protože měl větší rozhled.Při cestování jsme také hodně využili skořápku s podvozkem (nemuseli jsme sebou brát celý kočárek - stačila jen skořápka a podvozek) navíc, když malý usnul, nemuseli jsme ho budit, jen jsme přenesli skořápku z auta na podvozek. Určitě bych si tento kočárek zakoupila znovu a samozřejmě i vřele doporučila.A jak jsi se ptala zda zvládá dobře terén, dle mé zkušenosti můžu říci, že ano, kolečka se dají zaaretovat. tzn. že se tento kočárek promění ve chvíli na teréní čtyřkolku.

Zakoupila jsem si tuto barevnou kombinci v moderním provedení a setkala jsem se jen s chválou, jak je krásný
http://www.batolatko.cz/kocarek-firkon-verano-c...

alenv
22. črc 2011

Ahoj Já mám Firkon Verano a jsem naprosto spokojená, je lehký, krásně skladný zadní kolečka sundáš jednou rukou krásně se skládá.. jezdím s ním ve špatném terénu, ve městě a denně na bruslích.. je naprosto užasný.. jsem opravdu mooooc spokojený.. sporták ještě nepoužíváme zatím jen vajíčko a korbičku, ale skvělý. Jen mi trošku vrže tak snad to muž nějak promaže..

kamilka.hrdlickova
22. črc 2011

Na doporučení kamarádky jsem si zakoupila tento kočárek,ale v jiném barevném provedení a jsem s ním nadmíru spokojená.Jednak díky velmi velké ložné ploše jsme dlouho jezdily s hlubokou korbičkou.Navíc nám hluboká korbička umožnila utišit malého houpáním a často takto i usínal. Pak když náš malý povyrostl, jsme vyměnili hlubokou korbičku za sportovní verzi kočárku, se kterou jsme byli taktéž spokojeni a nejvíce náš malý, protože měl větší rozhled.Při cestování jsme také hodně využili skořápku s podvozkem (nemuseli jsme sebou brát celý kočárek - stačila jen skořápka a podvozek) navíc, když malý usnul, nemuseli jsme ho budit, jen jsme přenesli skořápku z auta na podvozek. Určitě bych si tento kočárek zakoupila znovu a samozřejmě i vřele doporučila.Jinak jak jsi se ptala na to zda dobře zvládá terén, tak dle mé zkušenosti dobře, kolečka se dají zaaretovat, takže ve chvice je to teréní čtyřkolka. 🙂

storm07
26. črc 2011

@alushka Bohužel vložku do kočárku žádnou nemáme a pláštěnku na sporťák používáme od Emitexu a jsem s ní spokojená

alushka
26. črc 2011

@storm07 diky moc, tak ja zkusim koupit taky od Emitexu
jo a dobra zprava, mluvila jsme s panem Pechem z batolatka a rikal, ze se v polovine srpna zkusi zeptat u vyrobce, jestli by nesel vyrobit a koupit samostastne sportak Firkon verano long, tak kdyztak dam vedet

alushka
9. srp 2011

Ahoj holky, ted jsme mluvila s panem Jechem z Batolatka a privezl od vyrobce sportaky Firkon, takze pujde koupit jen ten sportak, bez hlubokyho, pry za 2500 Kc, nemaji teda vsechny barvy, ale jen asi 5 ruznych a bude k tomu dalsi taska na kocarek v te barve sportaku. Tak my tam v sobotu vyrazime a koupime🙂 mam z toho radost, protoze nase mimco je sice mensi, ale uz ted je mu ten puvodni sportak akorat

storm07
9. srp 2011

@alushka A od kdy? Na stránkách nic není. My to máme z Brna trošku z ruky. Event. se ho prosím v sobotu optej. Děkuji

alushka
10. srp 2011

@storm07 Ja jsme volala do batolatka v cervenci a pan slibil, ze se zepta u vyrobce, jestli pujde koupit jen sportak a vcera mi volal, ze jo a ze je privezl z Polska, privezl mi cernobilou kombinaci, jak jsme se domluvili a pak jeste nejaky cerveny, modry, bezovy a jeste jeden. Rikal, ze se domlouval s jeste jednou pani.Tak nevim, jestli to da i na jejich stranky a budou to prodavat normalne nebo je privezl jen na zkousku. Tak si tam zkus zavolat a domluvit se s nim, Protoze mi rikal, ze uz je ma na sklade, takze je prodava ode dneska. treba by ti taky privezl barevou kombinaci, jakou budes chtit, z Polska, je pravda, ze me privezl trosku jinou barevnost nez mame, ale kdyz to maji i s tou prebalovaci taskou, tak to nevadi. Vim, ze to posilaji i postou, tak kdybyses s nim domluvila, tak by ti to poslali postou.

eeemmm
10. srp 2011

@alushka Ahoj. Super informace o možnosti dokoupit větší sporťák. Nám už totiž začíná být malý a tak už měsíc hledám nějaký jiný, ale vlastnost co chci, snad nemá žádný. ☹
Prodávají k tomu i nánožník nebo pasuje ten původní? A mohla bys, prosím, až jej budeš mít, dát sem srovnání velikosti, jestli ta investice stojí za to? Zajímá mě hlavně šířka zadové opěrky a jak vypadá ta bouda, zda bude dobře krýt i v zimě. Díky moc

alushka
10. srp 2011

@eeemmm mám pocit, že je to i s nánožníkem🙂 Až ho budeme miít tak písnu, kamarádka to nevydžela a koupila si před týdnem celý nový kočárek, i hluboký 🙂 ten původní prodala a je z toho nového úplně nadšená, její mimčo je větší a do původního Verana se už moc nevešel. verano long je širší a delší a taky že má líp řešenu boudičku

alushka
14. srp 2011

@eeemmm Tak už máme Verano long sportak doma (ne sice uplne stejnou cernobilou barevnou kombinaci, ale to nevadi🙂 a je uplne super, jsme nadsena, stal 2500 Kc vcetne prebalovaci tasky a nanozniku ve stejne barve, Pan Pech privezl do Batolatka jeste cerveny s kvety, modry s kvety, bezovy a bezovy s cervenymi ctverecky, asi dle zajmu by pak privezl jeste dalsi barvy, šířka zádové opěrky u Verana long je 40cm, vs. 30cm u Verana (ale u puvodniho Verana jsou tam ty bocni operk hlavy, ktere tu zadovou operku jeste zmensujia delka lozne plochy je 100 cm vs.86. Boudu maji vylepsenou, ze drzi stazena v nekolika pozicich a ne jako u te puvodni vpodstate v jedne poloze a kdyz je v sedacka uplne v sedu, tak ta boudicka nedrzi a navic to vypada pekne blbe, a ladyblue tam davala patentky

storm07
17. srp 2011

@alushka Takže velké nadšení?

alushka
18. srp 2011

@storm07 jj, s tim puvodnim sportakem se to vubec neda srovnat a lozna plocha je fakt obrovska! kam se hrabou ostatni kocarky!

enmuhan2
20. srp 2011

Holky nevíte kde Verano long sehnat přímo v Polsku?

paratko
23. srp 2011

Ahoj, má někdo vyzkoušenou autosedačku - vajíčko Firkon, jestli pasuje pomocích adaptérů do jiných kočárků? Prodávám ji a ptají se mě na to zájemci, ale p. Pech neví, že na to nebyla testována...

lucka_85
28. srp 2011

Holky, prosím vás, nevíte, jaký je rozdíl mezi verzemi Verano long a Vario long?

jijitka
28. srp 2011

@lucka_85 rozdíl je v podvozku - Verano má přední kolečka otočná a Vario je (myslím) klasická čtyřkolka.
Nástavby - korba a sporťák už jsou naprosto stejné

lucka_85
28. srp 2011

@jijitka Máš pravdu, už jsem objevila detaily obou kočárků, které potvrdily tvoje slova, díky. Máte tento kočárek? A jestli ano, spokojenost?

jijitka
28. srp 2011

@lucka_85 Ahoj, já jsem asi 15 měsíců používala Verano a spokojená jsem byla. Měla jsem ještě krátkou verzi, předpokládám, že s "longem" bych jezdila ještě teď 😀 Ten sporťák už byl fakt malý..
Za celou dobu jsem neměla žádnou závadu, snad 2x jsem dofukovala kolečko. Hodně jsem četla stížnosti, že kočárek sám táhne k jedné straně - dělají to rozdílně nafouknutá kolečka 😉
Už jsem chtěla kočár prodat, ale teď uvažuju o dokoupení long sporťáku na zimu.

alushka
28. srp 2011

@jijitka do longu jdi, je fakt super!! jsem uplne nadsena. Diky za tu radu s kolecky, taky mam ted pocit, ze mi tahne k jedne strane. Taky mi zacal docela vrzat, ale s dedckem kutilem jsme sklepali nyty a poradne, ale opravdu poradne (druhy den jsme Jarem drhla celou konstrukce) jsme promazali vsechny nyty a spoje a prestalo to vrzat

laylablue
7. zář 2011

hodte mi prosím někdo foto toho sportáku long v reálu...

alushka
7. zář 2011
laylablue
10. zář 2011

Super, díky moc, vypadá fakt skvěle!!! Já už mezitím koupila jiný kočár, tak jsem naštvaná, protože teda Pech z Batolátka se fakt předvedl ☹ Mluvila jsem s ním asi 4x a pořád tvrdil, že to samotné nebude a najednou šup a je v prodeji...