Kočár Firkon Verano. Jak zvláda terén?

tygrous
2. srp 2009

Máte někdo už tenhle nový Firkon Verano? Byli jsme se na ně podívat a já jsem se do něj zamilovala😉 Líbí se mi lehká ovladateknost a ta houpací hluboká korbička, asi bych to pak využívala doma jako kolíbku... Ale chci se zeptat, jak se vám s těmi otočnými předními kolečkami zvládá terén? Je jasné, že na město je to super, ale chceme chodit i do lesa, polní cesty a tak... A manža by rád i na brusle, ale nemáme s tím žádnou zkušenost...

eeemmm
20. zář 2011

Tak jsme se byli na long sporťák podívat a vyzkoušet, je fakt super. Z rozhovoru s panem Pechem jsem pochopila, že si samostatnou sportovní nástavbu nechali dělat němci pro německý trh a on, když to zjistil, tak jich taky pár vzal na zkoušku. Dělají je ale jen v pěti barvách ☹.

hlavinka
10. říj 2011

Ahoj, holky, jak se sklada ten kocar? Korba zvlast a pak na placku ten spodek? Mate prosim nekdo fotku? A jak moc velky je rozdil mezi normalni a LONG verzi? Diky moc

hlavinka
10. říj 2011

@alushka Ahoj, takze sel koupit jen sportak zvlast? Teda podvozek a korba sportovni za tu cenu 2500?? diky

eeemmm
11. říj 2011

@hlavinka Ahoj, jde koupit zvlášť sportovní korba za 2500 a pokud nemáš podvozet, tak ten se dá samostatně koupit za 3200,-. Je to uvedeno v doplňcích: http://www.batolatko.cz/sportovni-nastavba-firk...
Rozměry jsou uvedeny na stránkách batolátka, porovnání velikosti sporťáku uvádí alushka na předešké stránce. My kočárek vždy skládali hluboká korba zvlášť a pak konstrukce, ale teď tu sportovní už skládáme společně s podvozkem.

hlavinka
11. říj 2011

@eeemmm dekuju

kkomtesa
11. říj 2011

@tygrous, @klara.t
Ahoj všichni, my máme už pět měsíců Firkon Vario. Otočná kolečka rozhodně do terenu nedoporučuju. Ale my jezdíme opravdu těžkým terénem, byl s námi několikrát na vandru, a projeli jsme opravdu všechno, i vyzkoušeli, pokud to nešlo, různé způsoby přenášení (nejlepší je já vepředu, tak batoh dopředu a za zády držet přední nápravu🙂. S kočárkem jsme hrozně spokojeni, ale samozřejmě má své mouchy, myslím, že bez toho se žádný nenajde. Problém je se zadní brzdou. Protože je na bowdeny, a my jezdíme opravdu terénem, tak se ty zadní bowdeny chytají za kořeny apod., a museli bychom je měnit snad každé dva tři týdny ☹ Takže nám funguje jen přední brzda, a manžel už se dlouho chystá, že to vzadu upraví na ruční ovládání, tak potom napíšu, až to dá dohromady. Předností Firkonu je taky velký košík. Píšou, že na 3kg max, ale já nechala vyměnit krajní patentky za kovové a podél delší strany dala tkaničku, aby to nespadlo, a drží to výborně. (Kamarádka má taky Firkon, a poté, co mě upozornila, že při větším nákladu košík spadává, tak se mi to skutečně asi po 10min stalo, ačkoli tam nebylo moc věcí, a předtím jsem 14dní jezdila s těžkými nákupy🙂 A jinak jsme kupovali taky v Batolátku, jako kamarádka, co doporučovala, a jsme spokojeni.

alushka
11. říj 2011

@hlavinka jj, jak pise eeemmm, tak jde koupit sportovni korba s nanoznikem a s prebalovaci taskou zvlast za Kc a maji tam asi ruznych barevnych kombinaci, ja jsem s novym longem max.spokojena, je stokrat lepsi nez ten puvodni s tim jsme vyjeli jen 1x🙂) a ted je zabaleny ve sklepe🙂

hlavinka
11. říj 2011

holky diky. pojedeme se na nej podivat

eeemmm
26. říj 2011

Tak už máme long sporťák doma, chtěli jsme světle šedý s ptáčky a pan Pech ho zajistil, ale počkali jsme si měsíc. Prostorný oproti předešlému je parádně i ta boudička je podstatně vyšší a polohování zad má více možností. Má ale svá ALE, kterých jsem si v obchodě nevšimla a kdybych je odhalila, asi bych zvažovala, zda ho koupit. 😒 Dost mi vadí divně odstávající nánožník, když je kočár v úplném lehu. Nánožník je i dost vysoko, když dítě sedí, náš syn má 80 cm a je mu skoro až pod bradu, zkoušela jsem to nějak připlácnout, ale má to výztuhu a moc to nejde. Nevím, jak je to vhodné pro menší děti a i kšíry už jsou jen pevně přišité, takže se moc nastavovat nedají.
A druhá věc, co mi docela vadí, je jak se skládá do auta. Nestačí jen sklopit tu boudičku, jde jen horní část, ale musí se rozdělat zipy na stranách a povolit pojistka a část konstrukce boudy sklopit. Nevím, jak přesně to popsat... Prostě doporučuji prohlédnout si kočárek pořádně v obchodě a nechat si ho ukázat i s nánožníkem a nechat ukázat i to skládání, aby vás to pak nezaskočilo a nemrzelo.

alushka
26. říj 2011

@eeemmm Ten větší nánožník mi nevadí, mám docela velký zimní fusak od Emitexu, tak se pod něj pohodlně vejde, kdyby byl nižší, už by byl problém, jak tam ten fusak nacpat, takhle se s fusakem pod nánožník vejde ještě deka, až bude hodně zima🙂 Jo a my žádnou výztuhu v nánožníku nemáme, tak asi máme ještě nějaký jiný typ☹ Ale nemyslíš to madlo ve sporťáku? To jde oddělat, jsou tam takový páčky na boku madla, zvednou se nahoru a madlo jde oddělat, pak jde ten nánožník připlánout, teda jestli nemáš jiný typ nánožníku s výstuhou přímo v něm.

A když chceš sklopit tu boudičku do lehu narovno do auta, tak ty zipy odepínat na boku nemusiš, stačí zmáčkout tu pojistku přes tu látku nahoru a sklopit. Taky mi chvíli trvalo najít ten fígl, že se dá sklopit do lehu mi ukázala až kamarádka a pak mi chvíli trvalo objevit, jak to dělat jednoduše🙂)

Kdyžtak napiš, jestli se ti to podařilo🙂 Já jsem se sportakem spokojena, kam se hrabe ten původní

alushka
26. říj 2011

ted kdyz nad tim tak premyslim, ze musim napsat, ze jedine, co me realne vadi a co by stalo za zlepseni jsou ksiry. V lete jsme si toho nevsimla a nevadilo to, ale ted v zime, kdyz predelavam fusak z golfek do sportaku nekolikrat tydne, mi zacalo vadit, ze na ksirach nejsou takovy ty karabinky. Ted dil okolo ramen a okolo boku jsou spojeny ne karabinkami, ale musi se umotat do tech uvazaku a odmotavat to porad, abych mohla predelat fusak je vopruz, kdyz by tam byla karabinka, tak to jen odcvaknu a vydelat.

skorepka
8. lis 2011

je holky, jen tak sbezne jsem precetla stranu 22 a jsem nadsena, ze jste nadsene. Manzel videl v praci Verano, tak jsem ho zkoukla a vybrala bych si long - barevnou kombinaci jeste nemam jistou. Takze si hos tale chvalite? a jakej by jste mi prosim mohly doporucit web. Nektera nespokojena s batolatkem.cz, jina spokojena. JOO, u nekterych kocaru (nevim uz znacky) jsem po prozkoumani korbicky zjistila, ze konstrukce prochazi jakoby korbou a dite by se mohlo hlavickou do tech tyci v korbe bouchnout.. muzete mi rict prosim jestli je Verano ma taky..? DEkuji moc 🙂

kacasim
18. lis 2011

Ahojky, u nás jich jezdí docela dost a četla jsem i nějaké recenze a nevede si špatně! Švagrová měla také firkon, ale jiný typ a byla max spokojená v zimě všechno projel a byl opravdu prostorný. Navíc je teď na něj sleva v listopadové Mamince do 30.11. jde o obchod batolatko.cz a sleva je 10% tak kdo se rozhodnete kupovat, můžete využít, ta verze long mě také zaujala!

klara.t
20. pro 2011

Nemáte někdo baby skate od Firkonu k tomuto kočárku? Uvažuji o koupi, tak bych uvítala zkušenosti. Díky

tygrous
autor
20. pro 2011

@klara.t Ty jsi mi vzala otazku😉 Taky ho chci koupit😉

hanuu
2. led 2012

Mohla bych poprosit o radu? Zaujal mě tento kočárek a jak jsem četla, je většina uživatelek spokojená. Jen by mě zajímalo, kde se dá na tento kočárek podívat na živo. Konkrétně nejlépe v Brně a okolí, všude narážím jen na batolátko a to má prodejnu od nás dost z ruky. Předem děkuju 🙂

jchov
5. led 2012

Ahoj , mám 20měs. syna který měří už víc než 92cm a tak mě zaujal kočárek Firkon Verano Long a taky 🙂 mě zajímá jestli k němu jde přidělat baby skate, protože v létě čekáme přírůstek do rodiny .... 😉 A taky jestli jde s tímhle kočárkem používat vajíčko maxi cosi??? Díky moc za reakce.

ondruv_tatka
22. led 2012

@jchov Když si koupíš adaptér, tak jde použít sedačku Maxi-Cosi. My ho máme na sedačce skoro pořád.

ondruv_tatka
22. led 2012

@hanuu
Kočárek je např. k vidění:
Moje-miminko.cz, Vackova 39, 612 00 Brno-Královo Pole
Otevírací doba:
Pondělí-Pátek: od 9 do 17 hodin
Tím , ale neříkám, že jej tam máte koupit, předtím si raději přečtěte zkušenosti.

emily26
22. led 2012

@jchov Ahojky, máme Verano, ale nie long. Mám k nemu skejtík Buggy board Maxi 😉 Určite nedoporučujem skejtík od Firkonu. Mala som ho a som rada, že som sa ho "zbavila" 🙂

emily26
22. led 2012

@klara.t
@tygrous
Holky, doporučujem Buggy board Maxi. Moooc veľká spokojnosť. 😉 Ale už som to písala aj jchov, tak určite ste to videli ;)

tygrous
autor
22. led 2012

@emily26 diky za tip... A proc jsi byla s tim skejtikem od firkonu nespokojena? V cem se lisi??

emily26
23. led 2012

@tygrous Je nepraktický (nedá sa dať dole mňe ako ženskej, treba na to silu alebo chlapa), narozdiel od Buggy Boardu, ktoty mám za 2sek dole pomocou takých klapiek, či ako to nazvať. Tým chcem povedať, že keď napr. chceš ísť sama s malým mimi von a staršie dieťa hlída manžel, tak skejt nemusíš stále ťahať sebou. Teda Buggy board nemusíš, Firkon žiaľ ano. Cenovo je Firkon skejt lacnejší, ale je oveľa hľučnejší - khkoce, klape,.... no hambila som sa ním chodiť medzi ľudí. Je oveľa tažší a neprakticky sa zavesuje, keď ho nepoužívaš. Tento môj názor zdieľa aj kamarátka, tá plánovala kúpiť k Firkon skejtu nové kolečká, ale nakoniec sa rozhodla neinvestovať. Ja som z Kladna, takže batolátko mám blízko, preto som volila ako prvý Firkon skejt. Iná kamarátka zase kúpila ABC design skejt ale tá ma Firkon 4 klasické kolečká, nie je to Verano.

tygrous
autor
23. led 2012

@emily26 Diky moc😉 No ja uvidim, jak bude maly zvladat prochazky vedle kocaru, v posledni dobe uz docela dost ujde, a kdyztak pokud to nepujde bez nej, pak koupim ten, co mas ty😉

emily26
23. led 2012

@tygrous Ja som to plánovala a uvažovala presne ako ty. 😉

klara.t
24. led 2012

no já už měla na cestě Firkon skate, ale zarazila jsem to. Koupím taky ten co doporučujete a to hlavně z toho důvodu, že jde snadno sundat, když půjdu bez starší dcery. škoda, že jsem to nevěděla dřív. Ted musím zapaltit to poštovné za ten první skate. Ten buggy board koupím i použitý, kdybyste ho prodávaly. Dík

emily26
25. led 2012

@klara.t Presne ako píšeš, sundávanie u Firkonu to veru nejde. Predávať ho budem, ale zatiaľ ešte nie. A ako som písala, kamarátka používa u Firkonu stupatko ABC Design a ten je o trošku lacnejší než Buggy board. Sundávanie takisto vraj super.

ciocca
28. led 2012

Zdravím majitelky kočárku Firkon. Mám prosbu na ty z vás, které mají model Firkon Verano Long. Zkoumáme, zda se nám složený vejde do kufru auta a informace o rozměrech složené konstrukce na internetu se liší. Byla byste prosím vás některá tak hodná a změřila mi délku, výšku a šírku složeného podvozku? Předem moc děkuji.

marketa137
31. led 2012

jdu se pozeptat jak je to s barvama? Jsou stejné jako na obrázku nebo se hodně liší? A asi bude lepší vzít ten long co? Ještě teda nejsem na 100% rozhodnutá, hlavně nevim jakou tu barvu ale líbil by se mě dovnitř i ten letní potah, ten vypadá krásně 😀

misula.g
3. únor 2012

@marketa137 Barevně se obrázky shodují s těmi skutečnými 🙂 Hodně výrazný je zelenobílý, ale i tak je krásný. Kromě zelenobílého se nám líbí i světle šedý. My se pro tento kočár rozhodli právě kvůli verzi long, chceme dostatečně velký.