Kočár Firkon Verano. Jak zvláda terén?

tygrous
2. srp 2009

Máte někdo už tenhle nový Firkon Verano? Byli jsme se na ně podívat a já jsem se do něj zamilovala😉 Líbí se mi lehká ovladateknost a ta houpací hluboká korbička, asi bych to pak využívala doma jako kolíbku... Ale chci se zeptat, jak se vám s těmi otočnými předními kolečkami zvládá terén? Je jasné, že na město je to super, ale chceme chodit i do lesa, polní cesty a tak... A manža by rád i na brusle, ale nemáme s tím žádnou zkušenost...

alushka
6. srp 2010

@tygrous diky moc, my uz mame vytah rekonstruovany,ale vevnitr ho moc nezvetsili,jen je lepsi,ze vnitrni dvere jsou takovy zasupovaci,takze odpadne rucni zavirani.Tak to bysme se tam mohli vejit🙂

tygrous
autor
6. srp 2010

@alushka tak to asi budete mit v poho😉, jen mozna bude potreba sklapet tu rukojet, ale to neni problem😉

jijitka
6. srp 2010

@myisiska1 - vyzkouším 🙂 Myslím, že když se sedačka posune hodně dozadu, tak by se tam nějak našikmo vlezla.
Ale jestli budeš mít i firkoňáckou autosedačku, viděla bych spíš problém ji uchytit na zadní sedačku. Mě se to teda nepovedlo, jsou tam krátký pásy. I vpředu je to dost na knap - autosedačka musí být posunutá vzadu a opěradlo dost "připoložené". S tou korbičkou vpředu ti dám vědět.

jijitka
6. srp 2010

@alushka - v takovém výtahu jsem, myslím, nedávno jela. A ke kočárku jsem se vlezla i s kámoškou - museli jsme se teda hodně tulit 😀

petbem
6. srp 2010

@alushka Ahojky, mám zkušenost s klasickým starým panelákovým výtahem pro 3osoby nosnost 250kg s průhlednými skleněnými dveřmi a vejdu se s kočárkem v pohodě a dokonce i spolu s manželem, který má skoro 190cm a přes 100kilo🙂) a stejně tak i v těch nových podle EU, prostě dám rukojeť trošku výš a vlezu kolem z boku kočárku. Když jedu i s manželem, tak nejdřív leze on, pak kočár a pak já. Spíš mám problém, když jdu k rodičům, že se nevejdu do vchodových dveří paneláku, tak je musím celé rozdělat jak při stěhování, projet a pak zase zadělat,ale hlavně že to jde, jinak jsem problém neměla. Kočárek Verano je fakt super, už to bude rok co jsem ho na Batolátku objednala a pořád se mi líbí, neokoukal se mi a dívala jsem se, že mají i více barviček než loni.

sirael4
7. srp 2010

@tygrous no u nás ve městě jsou mizerné výtahy, viď 😀 vůbec nechápu, pro koho to tenkrát vymýšleli, ale pro kočáry rozhodně ne....U nás v baráku je výtah velký asi jako panelákový záchod, takže děs 😅

jijitka
7. srp 2010

Čauky, tak jsem dneska na zkoušku nasadila sporťák...a upřímně řečeno, moc nadšená z něj nejsem. Dovedu si představit, že v něm budu malého vozit ještě tak na podzim (když nebude moc foukat), ale v zimě zas bude muset do hlubokého nebo hodně rychle pořídit jiný. Ta boudička tam fakt strašně vlaje, zkusím vymyslet, jestli by se nedala nějak uchytit, ale asi těžko, to by se zas nedala polohovat opěrka.
Na nákup sporťáku už se fakt móóóc těším, když si vzpomenu na tu anabázi při výběru hlubokého ☹
Mimochodem, nemáte někdo tip na sporťák, který by měl stejné jízdní vlastnosti jako Verano - tj. podobný podvozek (lehký, snadno ovladatelný, akorát odpružený ...) ale byl pořádný - pevný, dost velký, polohovatelný do lehu atd..??

alushka
8. srp 2010

Ahoj holky, tak jsme vcera byli v batolatku a Verano jsme koupili. Jak jsem de bala toho vytahu, tak se do nej v pohode vejdu i manzelem🙂 Vybrali jsme cerno-bily a zati jsem z nebo nadsena🙂Uvidime, jak se nam s nim bude jezdit s mimcem. Vcera jsem si ho doma zase cely slozila a kochala se🙂 Maji ted v batolatku slevy a stal jen 9200 trojkombinace.
Mate nektera zkusenosti, jak jsou spolehlive? jestli se nekazi?

renat2
8. srp 2010

ahojky po dlouhé době nakukuji a píšu zkušenost. Zatím jsem stále mooooooooooc spokojená!! Ani jedna závada, ani jeden problém a to má opravdu zápřah, prošli jsme s ním 20km v Krkonoších a nebyly to silnice, ani extra hezké cesty ... zavrzal trošičku, ale ani jsme nemazali a na normální silnici ani nevrzne.
Už máme sporťák a malý je v něm spokojený, a všem se líbí....nevím jak v zimě, ale pokud extrémně nevyroste, myslím, že nebude problém s fusakem 🙂
jedině ttedy popruhy jsou takohé zvláštní, takže jsme to museli vymakat...

prostě u nás naprostá spokojenost

Výtahy řešit nemusíme, protože ho nemáme 😀 😀 😀

sirael4
8. srp 2010

@renat2 tak to je prima, že máš dobré zkušenosti.

klara.t
9. srp 2010

@renat 2 jak jste vyřešili ty popruhy? mě taky příjdou zvláštní. nějak i do nich malá nepasuje. jsou dělaný na větší dítě a ona je má věčně kolem tvářiček.

lucyne
9. srp 2010

@jijitka Ahojky, tak my měli Firkon Vario, malý se narodil nakonci března a ted už kočárek nemáme...hluboká korba je super,ale on je trochu větší a pak chce pořád vidět, takže jsme zkusili sporťák a ten mě hrozně zklamal.Je opravdu malý, nedokáži si předtsvit, že bychom se tam vešli v zimně třeba s fusakem. A trochu mi vadí , že začal vrzat, takže ted už máme nový a jsem naprosto nadšená- jedná se o sporťák X-lander XA 2010-je prostorný, praktický a lehoučký-oproti firkonu.

jijitka
9. srp 2010

@lucyne - ten sporťák - myslím X-lander - se mi taky moc líbí 😉

lucyne
10. srp 2010

@jijitka a po dvou týdnech co ho máme ho mohu jen doporučit! 🙂 Je vážně super! Malý krásně vidí a dá se položit opravdu do roviny a hlavně tam má malý krásně místa.

klara.t
10. srp 2010

@lucyne já se pro něj asi taky rozhodla, tak na 90%. Jané už pomalu zavrhávám. čtyřkolka je čtyřkolka. Nemáš foto složeného? nemohla bys mi odpovědět na otázky, co jsem psala do diskuze x-lander xa 2010? at se tu ve firkonu nebavíme o xlanderu.. dík

jijitka
10. srp 2010

@myisiska1 - tak jsem si na tebe vzpomněla a zkusila tu korbu na přední sedačku. Vejde se tam buď přímo na sedačku (posunout dozadu a sklopit opěradlo - do takového polosedu) nebo nacpat před sedačku. Určitě bude třeba jí trochu připevnit pásem, aby ti v zatáčce neskončila na klíně 😀 a taky jsem nezkoušela, jestli nebrání ve výhledu. Ale vejít se tam vejde.
@lucyne - díky, dneska jsem mimochodem byla obhlídnout sporťáky v jednom obchodě u nás, všechny jsou na neodpružených minikolečkách. Já jsem zatím stejný typ, jako je X-lander, neobjevila.

sirael4
13. srp 2010

ženy a nemáte někdo Felicii? Vejde se tam Verano?

jijitka
13. srp 2010

@sirael4 - já mám 😉 A vejde se. Buď do kufru dám jen podvozek i se všemi kolečky, ALE je třeba sundat ten horní dekl z kufru a podvozek tam dát nastojato (na bok), jedno velké kolečko sice trochu trčí do okna, ale ve výhledu to nevadí; a korbu dám na zadní sedačku. V kufru je kolem podvozku ještě místo na nákup - obložím ho 😀 a na sedačky se vleze ještě 1 osoba. Nebo z podvozku sundám velká kola, pak se tam vleze normálně naležato a korbu položím na to. Takhle jsem jela na několik dnů k rodičům a v pohodě jsem kromě sebe a malého na předním sedadle ještě přepravila všechny potřebné věci (a že jich bylo 😀 ) + křesílko pro malého a ještě jsem měla kus na zadním sedadle volný (na přebalování). Pro lepší představu ti můžu vše nafotit.

sirael4
13. srp 2010

@jijitka jé, to je úplně Tetris 😀 A jak snadno jdou velká kola sundavat? No foto bude naprosto dokonalé...🙂

jijitka
13. srp 2010

@sirael4 - nee - tak složité to není 😀 Kola jdou sundat velmi jednoduše, stačí vmáčknout dovnitř jedno tlačítko a stáhnout. Pak se zpátky nacvakne. Jen pro tuto a jiné příležitosti vozím montérské rukavice 😉 Kočár v autě nafotím během víkendu.

sirael4
14. srp 2010

@jijitka tak to je bezva že to jde tak jednoduše a že se tam bez kol vejde celý🙂 Tim pádem už je kočárek vybraný opravdu.

lenajs.d
14. srp 2010

My máme Škodu 120 a podvozek dáváme dopředu do kufru a korbičku na přední sedadlo, vleze se tam v pohodě. Tak předpokládám, že do feldy se vleze taky.

tygrous - my už máme nové výtahy a v pohodě, jsou tam vnitřní dveře, co se rozevírají samy, sice taky musím rukojeť dát úplně nahoru a kočár natlačit na stranu, abych se tam vlezla ještě já a zmáčkla tlačítko, ale jde to v pohodě. 😉

lenajs.d
14. srp 2010

Jo a náš kočárek taky prošel zatěžkávací zkouškou, šli jsme 9 km z Pusteven na Radhošt a zpět, cesta sám kámen, trochu to drncalo, ale malý byl nadšený a já taky, že to kočárek v pohodě zvládl. 🙂

klara.t
16. srp 2010

Přidávám sem fotku naší malé ve sporťáku. Na délku je OK, ale je vidět, jak je úzký. Hlavně okolo ručiček. Ted má jednu zvednutou, ale když je tam má obě, tak je tam jak sardinka a pak má tu černou sítku otlačenou na ručičkách (když nemá dlouhé rukávy). A to měří 64cm a má 7 kilo. Taky u hlavy je to divně ouzké. No už jsem objednala jiný sportáček. Ale hlubokou korbu nechávám na druhé. S tou jsem byla moc spokojená. S podvozkem taky, na 100%.

tygrous
autor
17. srp 2010

@klara.t Jaky jiny sportak sis nakonec objednala? U nas je to teda hodne podobne, az na to, ze malej ma 73cm a 8,5kg😉 Ale jeste porad sportak nezatracuju, rikam si, ze az tam bude normalne sedet, tak to bude zas trochu jine...nebo teda v to doufam😀 Horsi to bude ale v zime☹

klara.t
17. srp 2010

@ objednala jsem si nakonec x-lander 2010 - líbil se mi. Je docela prostorný a slyšela jsem na něj jen samou chválu, tak snad jsem se zase nesekla. Já si taky říkala, že až bude sedět, tak to bude třeba lepší, ale štve mě i ta boudička, jak nejde otevřít třeba jen napůl a spadne dozadu, jak plandá, pak že jakmile je dítě trochu vyšší, tak má hlavu hned pod boudou (už jsem to i viděla na vl.oči). No a v zimě nevim nevim jak bych jí tam dostala ve fusaku, ten nánožník mi příjde taky docela malej. No tak jsme si říkali, na co čekat do zimy. At má větší pohodlí už ted. Jo a ještě mi ty polohy zádíček příjdou takový divný. Leh je v poho, ale ten polosed je v divném úhlu. Vůbec se jí nelíbí, sjíždí mi z toho. Sed je zas snad přímo 90st., ten je zas takový až moc zvednutý. Takže zatím furt ležíme.

jijitka
17. srp 2010

@klara.t - u sporťáku mi vadí naprosto to samé. Vašík je tedy o něco drobnější než tvoje Adélka, takže se zatím v pohodě vejde i na šířku, ale s tím polohováním atd. máš pravdu. Malý zatím sám nesedí, takže mi pokaždé sjede dolů (je fakt, že si hodí nohy na madlo a pohoda největší 😀 - baví tím široké okolí), což asi nebudu pro jeho záda nejlepší. Snad by to bylo lepší, až se sám udrží vsedě.

jijitka
16. zář 2010

Ahoj holky, jezdíte některá se sporťákem a používáte k němu nánožník?? Já ho včera použila, když malý usnul a začal dost foukat vítr a nestačila jsem se divit 😕 Kočárek byl v lehu, nánožník jsem natáhla přes nožičky, připnula cvoky po straně a nahoře vznikla jakási hrouda, která nešla ani připlácnout ani zvednout, no vypadalo to strašně ☹
Tak dávám ho tam špatně nebo je to normální?

storm07
17. zář 2010

Ahoj úplně mě děsíte. ☹ malá se narodila v květbu, zatím je v hluboké korbě (spokojenost),ale obávám se,že na zimu budeme muset do sporťáku a tady čtu samá negativa - takže bojím, bojím

jijitka
17. zář 2010

@storm07 - no, jestli malá není obřík, tak myslím, že by se ti ještě mohla do hluboké vejít. Mě se Vašík pořád krásně vejde (je to drobek), ale problém je, že si sedá, takže mám strach, aby mi z korby nevypadl. A ta korba se dá ještě zvětšit (prodloužit) tím, že zvedneš tu část pod hlavičkou.