Kočár Firkon Verano. Jak zvláda terén?

tygrous
2. srp 2009

Máte někdo už tenhle nový Firkon Verano? Byli jsme se na ně podívat a já jsem se do něj zamilovala😉 Líbí se mi lehká ovladateknost a ta houpací hluboká korbička, asi bych to pak využívala doma jako kolíbku... Ale chci se zeptat, jak se vám s těmi otočnými předními kolečkami zvládá terén? Je jasné, že na město je to super, ale chceme chodit i do lesa, polní cesty a tak... A manža by rád i na brusle, ale nemáme s tím žádnou zkušenost...

kackaj
14. čer 2010

A tak holky, my máme teď sporťák v provozu už pár měsíců a zas nějak hrozně nespokojená nejsem. Malý není žádný drobek, v 10m má přes 10kg, je vcelku do šířky a ve sporťáku je pořád pro něj místa dost. I když sedí i když leží, pořád tam není nijak namačkanej a stísněnej. Já bych se toho zas tak nebála. Plánuju časem koupit nějaký polohovací golfky, aby se pak už nemusel tahat celej velkej kočár, ale jinej sporťák bych nekupovala, vyjde to většinou nastejno a člověk je nespokojený zase s něčím jiným na jiným kočáru (z vlastní zkušenosti...koupila jsem quinny a to je teprve blbec kočár🙂). A co jsem se dívala, tak ty sporťáky jsou kolikrát ještě menší, než na veranu. Jako úplně odvázaná z něj nejsem, ale jezdit s ním budeme nadále a měnit ho nebudu.

sirael4
14. čer 2010

@kackaj: a co ti na něm vadí?
Nemáš syna vyfoceného ve sporťáku, at vidíme?

nicki_minaj
14. čer 2010

sirael: Ty hluboké korby jsou fakt super,vleze do nich snad i 8měsíční mimčo,samozřejmě každé je jinak velké;) a sedět v ní taky může.Hodně podobnou kopií je Mikrus Sprint X,ten mám já.Asi to od Firkonu okopírovali a nebo tam byla nějaká spolupráce?Kazdopadne jsou to obě polské značky.Koupit to možná zvlášť jde.Já prodávám korbu béžové barvy.Kde myslím i na firkon,ale raději to ověřím,kdyby si třeba měla zájem;)

sirael4
14. čer 2010

@nicki_minaj máš nějaký odkaz na web kde bych se mohla podívat na tu béžovou? 🙂

nicki_minaj
14. čer 2010

Tak přímo odkaz nemam,ale na www.tipstore.cz ho mají i více druhů.Je to Mikrus sprint x -barva béžová x béžová

kackaj
14. čer 2010

Sirael, co mi vadí na kterém...quinny nebo verano? Na veranu mi vadí spíš jen pásy, že nejsou snadněji rozložitelné, protože mám v kočárku ještě takovou tu podložku a malej ji dost často a rychle zasviní a když ji chci dát vyprat, tak to musím demontovat a ty přezky jsou na nerv rozdělávat a dávat zas dohromady, ale jinak nic moc vady. Ještě tak možná, že ta boudička není polohovací, buď je plně zacvaknutá, nebo vycvaknutá padne až dolů, ale jinak fakt teď zrovna nevím, co by mi vadilo...asi nic🙂 Fotku někde nějakou mám...zkusím vyhrabat a fláknu to sem kdyžtak🙂

kackaj
14. čer 2010

Tak nemám, jen takovou jednu, kde sedí a je ještě přikrytej dekou a tam vypadá docela dost naprásknutě, ale není🙂 Je nám fakt ještě dobrej a ještě nějakou dobu bude. Co teda v zimě, to netuším, ale myslím, že i tak se vejdeme i s fusakem🙂

sirael4
15. čer 2010

@kackaj a do kolika tvrdí výrobce, že se vejdou do sporťáku? Já myslím že by se ti v zimě snad vejít mohl...

kackaj
15. čer 2010

@sirael4 teď se mi to nechce hledat, ale obecně se kočárky počítají, že slouží cca do 3let...já ale doufám, že tato zima bude už víceméně trošku chodící, trošku vozící a příští zimu už snad budeme vozit někoho menšího 😀

sirael4
15. čer 2010

@kackaj téda, takhle rychle? 🙂

kackaj
15. čer 2010

@sirael4 a nebo možná ještě rychleji😀 No, né, tak budem rádi, když by už příští rok bylo, chceme mít brzy po sobě🙂

sirael4
15. čer 2010

@kackaj to vám fandím, já bych si to netroufla, pokud to situace dovolí, chtěla bych si užít obě malá miminka jednotlivě s tím, že starší už bude samostatnější.

sunnye
17. čer 2010

já už si na ten sporťák zvykám 😉 Jako nelituju, že jsem Verano koupila, líbí se mi designově a v hluboké jsme byli skoro do desátého měsíce, takže super. V zimě uvidíme, zase bude víc sedět, tak to bude třeba v poho. Na obranu Verana musím říct, že jsem v pohodě zvládala tuhle sněhovou zimu u nás na vsi a kamarádka se Slalomem ve městě nezvládala. Jinak se kočárek lidem líbí, mám červený a dost poutal pozornost. 😉

kackaj - ti fandím. My se budeme př.jaro snažit 🙂

kackaj
17. čer 2010

@sirael4 @sunnye dík holky, si taky fandím, no uvidíme...minule to nebylo na první pokus, ale až po 9ti měsících, tak tentokrát snad bude prtě rychleji 😅

neslusanka
18. čer 2010

Taky máme Verano 2009, červený, krásný, každému se líbí. S hlubokou korbou jsme jezdili 8m a v pohodě se tam malý vlezl i s fusakem. Je opravdu velká, prostorná, s hlubokou verzí jsem byla max. spokojena. Pouze nákupní košík mi nevyhovuje, pořád se odepíná a taky se nám asi po měsíci začal párat. Jízdní vlastnosti skvělé, ovládám jednou rukou, všichni si ho u nás pochvalují.
Ale co se týče sporťáku, jsem hodně zklamaná a uvažuji o koupi nového kočárku nebo rovnou golfek. Absolutně mi nevyhovuje ta boudička. Musí být pořád zadělaná a fakt když fouká, tak je kočárek křiví. Když chci boudu sklopit, přepadne dozadu a vypadá to fakt příšerně. To ji raději úplně sundat. Jenže, co potom s ní, že 🙂 To je pro mě hlavní nedostatek sporťáku. Dále mi vadí ty popruhy. Špatně se s nimi pracuje, malému se často ručička podvleče, takže bezpečnost žádná. A když ho dávám do úplného lehu, tak ho odepínám, protože ho to táhne. Co se týče velikosti, zatím nám stačí, malý má 10m, 9,5kg, 75cm, v pohodě se tam vleze, délka je dobrá, ale šířka opravdu nic moc. Teď v létě se to dá, ale nechci to vidět v zimě, když bude téměř o půl roku starší a pořádně navlečený. A nánožník je taky nic moc.
Máme i autosedačku a taky nám nevyhovovala. Strašně malinká, už ve 4m nám trčely nohy a v 9m jsem to vzdala a sedíme už v normální velké sedačce. Ani stříška na autosedačce není dobře řešena, špatně se připíná, pořád padala, a je to jen takový kus látky.

sirael4
21. čer 2010

@neslusanka ono co jsme ted pozorovala děti ve sporťácích, obecně jsou šířky takové nic moc.... 😒
Docela mě zrazujete od toho sporťáku, no asi záleží taky na velikosti dítěte, ale designově mě Verano nadchl nejvíc, samozřejmě pohodlí mimča je podstatnější.....Dá se koupit samostatně hluboká korba?A uvažuju o vození i sedícího batolete v hluboké korbě 😕

luciferdik
21. čer 2010

@sirael4 Sirael, co vím já, tak hluboký kočárek Verano samostatně koupit nejde, teda nešel, když jsme ho kupovali my, vždycky jenom kombinace se sporťákem.

A vožení sedícího miminka v hluboké korbě, to nevím. Já jsem to moc nezkoušela, protože náš malý je neposeda a on se přes tu hlubokou korbu tak vykláněl, že jsem měla i v kšírách strach, že mi přepadne, navíc, když jsem do hluboké přidělala kšíry, tak mi to přišlo takové divné, když tam byl a byl zvednutý, takže jsme šli do sporťáku, i když se do hluboké ještě vešel, bylo to tak lepší, měl lepší výhled a já se nemusela obávat, že přepadne. A sporťák jde do lehu, takže na spinkání taky v pohodě. Ale třeba má někdo jiné zkušenosti.

sirael4
21. čer 2010

@luciferdik a jaká byla cena se sporťákem?
dříve se to řešilo popruhama v kočárku, vlastně hodně se vozily děti v hlubokých korbách. Ale spíš mi šlo o to jestli se tam takové dítě vejde, a píšeš že jo 😉

luciferdik
21. čer 2010

@sirael4 dítě se do hluboké vejde dlouho, to je výhoda té hluboké korby u Verana, to teda jo. Já jsem teď fotila malýho v hluboký korbičce v roce, z legrace, a ještě by se tam vešel, sice teda žádné extra pohodlí už by to nebylo, ale vešel by se. Ale v sedě tam už v těch 9 měsících vypadal divně, nebo mně to tak přišlo. Já jsem si popruhy/kšíry koupila a přidělala do hluboké korby, jsou tam na to očka, kde se to dá uchytit, protože jinak by mi z ní vypadl už dávno, on se zvedal do sedu i s celým fusakem, ale jak říkám, tak mi to nepřišlo ideální.

Nás ta kombinace stála tenkrát 7500 Kč a k tomu jsme dokupovali letní vložku do hluboké korbičky a slunečník, takže cca. 8000 Kč, dneska už je levnější, jak jsem koukala. Neměli jsme k tomu autosedačku.

sirael4
21. čer 2010

@luciferdik tak to se zase vyplatí i kdyby ten sporťák byl na chvilku. Sedačku zvažuju jinou, bohužel nemám přehled o nějakých dobrých, ale dost jsem tu četla že ta je skutečně malinká 🙂

klara.t
22. čer 2010

To si taky říkám. Když mi nebude vyhovovat sporťák, tak koupím nový. Ale korbička a podvozek jsou pro mě luxusní. Takže ten sporťák od verana k tomu beru jako bonus. Stejně jsem půvoodně chtěla koupit zvůlášť korbu a zvlášť sporťák. Jenže korbu zvlášť koupit nejde. Snad jen mezi těmi drahými kočárky, jenže tam mi žádná nevyhovovala. No a stejně bych za ní dala třeba 10tis. To jsem dala i za verano se sporťákem i korbičkou.
Kdybych se rozmýšlela zase, tak jdu opět do verana, kvůli korbě a sporťák pak budu řešit jinde. Z počátku stejně chci využívat Verano sporťák, pže se tam vejít budem určitě a bude moct být otočená na mě. Pokud by se tam už nevešla, tak koupím jiný a to už by bylo jedno, jestli nebude koukat proti směru, protože pak už děti chtějí koukat spíš dopředu.

sirael4
23. čer 2010

@klara.t přesně tak, někdo to kupuje stejně zvlášť a cena se neliší, tak to taky beru spíše jako bonus...
Ale je možné, že zrovna naše miminko se tam vejde, tak nemá cenu to řešit, dokud ze sporťáku nevyroste 😉
Takže zcela souhlasím. Ještě dotázek, má Verano ruční brzdu?

klara.t
23. čer 2010

nemá

sirael4
23. čer 2010

@klara.t jaj, škoda 😉 říkala jsme si že je to taková blbost navíc, ale když jsme vezla kočárek kamarádky z kopce, bylo to supr...
asi požádám manžu aby přidělal 😅

klara.t
23. čer 2010

já při výběru kočárku vůbec na ruční brzdu nebrala ohled. Na pohled se mi to teda vůbec nelíbí, ale na cestu z kopce to je asi fajn.

sirael4
23. čer 2010

@klara.t to je, je to neuvěřitelně praktické, když si přibržďuješ 🙂

bosorkajarka
23. čer 2010

Ahoj tak my jsme ve sportaku uz celkem dlouho jak zaclo trochu hezky pocasi tak jsme sli do sportaku protoze v korbicce se uz nudil a nemel vyhled. Je vyhoda ze sportak de az do lehu takze se tam v lkidu vyspinka. My jsme celkem velci uz ted (v 6. mes 70cm) a spis se mi zda v tom sportaku takovy malicky az ztraceny (zas je pravda ze je spis dlouhy a hubeny) Ja jsem s Veranem moc spokojena i kdyz me trochu zlobi brzda na jednom kolecku (ale ja ji stejne moc nepouzivam 😅 )
co se tyce rucni brzdy tak kdyz jsem kocarek vybirala ja tak ji meli jenom trikolky a ty se me nelibi 😖
A co se tyce autosedacky tak jednoznacne doporucuji roemer od firkonu bych ji nikdy nekoupila ani od jineho polskeho vyrobce bezpecnost je pro me prvorada 😉

sirael4
23. čer 2010

@bosorkajarka a co by jsi říkala na Chico?
autosedačku chci určitě jinou, a jsem ráda že jsi spokojena s Veranem. Půjdem do něj. Je pravda, že s ruční brzdou, co jsme vezla, byl trojkolák, ten bych nechtěla, nepřipadá mi šikovný.

klara.t
23. čer 2010

Jj, ruční brzdu mají trojkolky. Protože je bržděné to přední kolečko. U 4kolky by musely být bržděné obě dvě přední kolečka.
No já jsem na ten sporťák zvědavá. Určitě ho budem používat. No a kdyby náhodou byl fakt malý (hlavně v zimě), tak hold koupím jiný. Bohužel velké jsou prý snad jen Jané a peg perego - oba mají kamarádky, bohužel jsou to tříkolky.

bosorkajarka
23. čer 2010

Sirael myslos chico autosedacku? jestli jo tak myslim ze na to jsem necetla zrovna nejlepsi testy, doporucuju podivat se na testy bezpecnosti co dela nemecky autoklub, polsky autosedacky tam nejsou vubec ale ty jsou obecne hodnoceny spatne, hlavne proti bocnemu narazu vubec nechrani.
http://www.autosedacky.estranky.cz/stranka/cras... doporucuji prostudovat

Klara ja jsem se rozhodla ze pak koupim nejake vetsi golfky a na zimu si necham verano protoze po snehu golfky nemaji sanci. Jinak co si pamatuju tak kdyz jsem shanela kocarek tak verano byl jeste jeden nejvetsich co se tyce sportaku u korbicky je jednoznacne nejvetsi 😉