Kočár Firkon Verano. Jak zvláda terén?

tygrous
2. srp 2009

Máte někdo už tenhle nový Firkon Verano? Byli jsme se na ně podívat a já jsem se do něj zamilovala😉 Líbí se mi lehká ovladateknost a ta houpací hluboká korbička, asi bych to pak využívala doma jako kolíbku... Ale chci se zeptat, jak se vám s těmi otočnými předními kolečkami zvládá terén? Je jasné, že na město je to super, ale chceme chodit i do lesa, polní cesty a tak... A manža by rád i na brusle, ale nemáme s tím žádnou zkušenost...

klara.t
30. zář 2009

Nemohla byste některá, která ho máte změřit vnitřní rozměry? Jak korbičky, tak sportovní části (sedačky - délka+šířka, opěradla - výška)?

Má opravdu společnou boudu jak pro sporťák tak pro hlubokou korbu? Přendavá se to lehce? (vím, že to přehodím jen párkrát, možná jednou).

Jak snadno se polohují zádíčka ve sporťáku a korbě? Když usne miminko, jde to udělat nějak zezadu, nebo se mimi musí zvednout a dělat to nějak za zádíčkama?

U sporťáku je ta část pro nožičky hadrová nebo s igelitem? Aby to šlo dobře očistit.

používáte už někdo sporťák?

tygrous
autor
30. zář 2009

klara: Ja ho teda jeste nemam, ale uz s nim pocitame na 100%. Nevim, co myslis tou spolecnou boudou... Ma proste zvlast hlubokou korbu a zvlast sportovni korbu.
Polohovani urcite neni plynule, to si matne vzpominam, jak nam to pani v obchode ukazovala, takze asi to nepujde polohovat se spicim miminkem. Jaky je nastavec pro nozicky si uz nepamatuju, vlastne jsem to v te dobe nezkoumala, jestli je omyvatelny☹

jijitka
30. zář 2009

Taky jsem si Firkon zařadila mezi favority, ale zatím jsem ho neviděla naživo. Netušíte někdo, kdo tyto kočárky prodává na Ostravsku? Výše už někdo zmiňoval Č. Těšín - to mám sice kousek, ale u poláků kočárek z jistých důvodů 😀 kupovat nechci.

bosorkajarka
30. zář 2009

Ahoj Klarko tak ja zkusim odpovedet ty rozmery ti bohuzel nezmerim protoze zatim je kocarek schovany u tchanovcu, ale merila jsem korbicku vnitr. rozmer a bylo to 80 na myslim 35cm, je fakt obrovska jak jsme ji dovezli domu tak se me zdala jeste vetsi nez v obchode 😉

Co se tyce boudicky ano je spolecna ale je to sikovne vymysleno a prendava se to celkem lehce, jsou tam dva klasicky zipy, ale presne jak si rikala moc krat to asi clovek prendavat nebude.

Co se tyce polohovani zadicek tak v te hluboke se musis nejakym zpusobem dostat na dno korbicky, tezko rict jestli to pujde i s miminkem, ale tam to myslim nebude potreba protoze mimi chce byt napolohovane jenom kdyz je vzhuru. U sportaku to jde uplne super, jsou tam tri polohy zadicek: uplny sed, polosed a leh, polohuje se to takovym kovovzm mechanizmem ze zadu kocarku takze urcite uplne v poho kdyz prcek usne tak ho dat do lehu 🙂

Ta cast na nozicky je takova jako pogumovana nebo jak to popsat, kazdopadne to vypada ze otrit se bude dat celkem v pohode, dokonce bych rekla ze cely vnitrek toho sportaku pujde vlhkym hadrikem hezky otrit.

Kocarek zatim nepouzivam, jenom co jsem ho mela doma par dni tak jsem s nim trajdala po pokoji a byla jsem nadsena tak uvidime jak to bude v provozu. Jo jeste moc se mi libila vnitrni polstrovani u hluboke korbicky je z mekeho fleesu a na zimu uplne super teploucke 🙂

Doufam ze jsem alespon trosku pomohla 😉

bosorkajarka
30. zář 2009

Ja ho kupovala v Brne tak na Ostravsku nevim ☹

klara.t
30. zář 2009

Bosorkajarka - díky moc. Pomohla jsi mi. Já myslím, že do tohodle kočárku půjdu. Je to tak na 99%. Líbí se mi v hnědé nebo béžové. 😀

Tygrous. Prostě ta stříška (boudička) je společná pro sporták a korbičku.

tygrous
autor
1. říj 2009

No, tak ja mela fakt pocit, ze ty korby jsou dve😀
A to polohovani neni plynule, takze proto si myslim, ze to prcka vzbudi☹

jijitka: O Tesine jsem psala ja... a ten kocarek je vyrobou primo z Polska, takze si myslim, ze je jedno, jestli to koupis u Polaku nebo u nasich...

klara.t
1. říj 2009

No u sporťáku to prý jde polohovat v pohodě. Zezadu, tak ho to nevzbudí. No a kolikrát to budeš dělat v hluboké korbičce? Já myslím, že minimálně. Tam bude mimi do půl roka a to většinou stejně spí v leže. Některé korby (většina) ani polohování nemá.

klara.t
1. říj 2009

Kontaktovala jsem jednu maminku, co má firkon verano, a poprosila jí o zkušenosti a zodpovězení nějakých dotazů. Byla moc hodná a napsala mi dlouhý email. S jejím svolením ho sem vkládám a ještě jednou jí děkuji.

Ano, máme na malého Firkon Verano, takže něco málo Ti k němu napsat můžu:

Jsem s ním zatím maximálně spokojená, ale používám ho teprve 4 měsíce a to
pouze ve verzi s vaničkou, na sporťák zatím nedošlo a doufám, že to tak bude až
do jara. Máme mimčo narozené v červnu. Kombinaci máme šedočernou se zeleným
vrškem boudičky. Je pravda, že boudička je jen jedna jak k hluboké, tak
sportovní verzi, ale nemůžu Ti říct, jestli se to přendavá složitě, zatím nevím,
ale podle toho, jak na to koukám, tak je to uchycené v místě té plastové
rukojeti co je ve stříšce, takže by to měli jít snadno.

Jezdí se mi s ním perfektně, jezdím s ním po městě i v terénu, takovém nějakém
středním, kořeny uprostřed lesa jsem s ním ještě nezdolávala 😉 ale lesní
vyšlapané cesty, kamenité apod. bez problémů. Pruží dobře. Na začátku se mi
zdálo, že to pružení je nějaké divné, že to spíš nepruží, ale po týdnu používání
se pružiny povolily a už je to perfektní, ale dají se i zaaretovat, aby to
nepružilo a nehoupalo. Žádný problém s ním zatím nemáme, skládá se i rozkládá
snadno, barvy drží, i na přikoupeném slunečníku, který byl vystavený sluníčku
opravdu hodně. Jediné, co bych uvítala, aby bylo lepší, je košík pod kočárkem,
je látkový na patenty, připnutý na konstrukci, tak, jak je to teď u většiny
kočárků a samozřejmě neuveze nějakou těžší váhu, ale to jsem věděla, to bych
musela mít drátěný jako klasiku pod hlubokými kočáry. Ale patenty drží, košík je
prostorný, vejde se do něj dost, je i dobře přístupný. Taška ke kočárku je taky dobrá, taková
jednoduchá, ale dost velká, kolem zvenku je připnutá podložka na přebalování a
taška je na madle přichycená upnutím druků, taky drží dobře. Rukojeť je výškově
nastavitelná, takže myslím, že vyhoví všem výškám postavy. Kolečka používáme
nezaaretovaná, jezdí se s nimi perfektně a kočár se řídí dobře i jednou rukou,
nic z toho, co mi kdo říkal, že si kolečka budou jezdit kam chtějí, není
pravda.

Váhu konstrukce nevím, ale celkově je kočárek opravdu lehký, mám na mysli i s
vaničkou, můžu to srovnávat s kočárem Hauck, který máme na chatě, když mám jet s
tím, tak mám pocit, že mi upadnou ruce při manipulaci. A že je lehký mi
potvrdilo i několik lidí, kteří mi pomáhali ho někam poponášet, dávat do busu
apod. Každý to bafnul tak, že čekal kdovíjak těžkou váhu a hned říkal, jé to je
lehký. Korbička je celkem dlouhá, ale přijde mi, že není moc široká, vnitřní
rozměry korbičky jsou: nahoře pod rantlem 88 x 36 cm, dole u dna 75 x 35 cm
(směrem ke dnu se korbička zakulacuje). Korbička se dá kolíbat, když je položená
na zemi anebo zaaretovat, aby se nehoupala. Boudička se shrnuje, když zmáčkneš
na obou stranách plastového madla knoflíky, vypne se z té polohy zavřená napevno
a pak si jí můžeš regulovat jak chceš shrnutou. Na boudičce se dá odepnout
zvenku zip a pod ním je síťka, takže v lét?
? můžeš v korbičce takhle větrat a přitom na prtě nesvítí přímo sluníčko. Taky
jsme ke kočárku dokupovali letní verzi vnitřních mantinelů a podložky (matrace),
s kočárkem se dodává taková teploučká verze a ta letní je z plátna buď se vzorem
nebo bez vzoru. Jinak ke kočárku byla i síťka a slída, nánožníky. Dokupovali
jsme pouze tu letní verzi vnitřku korbičky a slunečník. Korbička nejde otočit,
takže můžeš používat jen v jednom směru, rukojeť u kočárku není otočná, ale
sporťák jde nasadit jak po směru tak proti směru jízdy.

Šířku a délku sportovní sedačky Ti bohužel teď taky nepovím, máme jí schovanou
u mamky. Jo, ještě, pod hlavou je korbička polohovatelná v šesti polohách, takže
dítko může i v hlubokém kočáru "sedět". Látka použitá na kočáru se dobře
udržuje, jde dobře otřít, když je potřeba.

Autosedačku ke kočáru bohužel nemáme, měli jsme už předtím autosedačku Römer,
tak jsme tu Firkoňáckou nekupovali, ale teď toho lituju, když musím Römer tahat
v ruce.

Na kočárku zatím nebyla potřeba žádná údržba, nic se nerozbilo, nikde nic
nevrže, všechno drží, jak má. Myslela jsem si, že po nějaké době používání najdu
nějaké mouchy, kvůli kterým bych kočár měnila za jiný, ale zatím musím jenom
chválit. Ale dealer nejsem a ani nemám žádnou provizi 🙂) 😉 Chválí si ho i
manžel a i babičky. Původně jsme chtěli kupovat Firkon Ivone s pevnými kolečky,
ale jsme všichni rádi, že jsme nakonec vybrali tenhle. Jediný problém byl s
barvou, každý jsme měli nějaký svůj tip a nemohli jsme se shodnout, nakonec jsem
nechala rozhodnout manžela 🙂)

Kdybys ještě něco k němu chtěla, tak když budu vědět, napíšu. Jestli budeš
chtít, tak Ti tu sportovní sedačku změřím, jak se dostanu k mamce. Přeju šťastný
výběr kočárku. Lucka

jijitka
1. říj 2009

tygrous - to máš pravdu, mě jde jen o to, že neumím polsky, tak bych potom nerada řešila nějaké reklamace atd. Jinak v tom obchodě jsem se byla podívat - jen zběžně, to jsem ještě nevěděla, že bych chtěla Firkona. Je to tam příjemné, čisté - narozdíl od "obchodů" hned za řekou u tržnice. Tam jsem ze zvědavosti nakoukla a nikdy více 😝 Vše naházené jedno přes druhé, smradu jak .... Navíc - ve dvou obchodem u nás jsem slyšela, že na kočárky kupované v Polsku (asi hlavně tržnice) bývají stížnosti hlavně proto, že tam nechávají 2. jakost - téměř každý má nějakou vadu, kdežto k nám jdou kvalitnější. Ale jak říkám - slyšela jsem, nevím.....

klara - super popis, trochu mě zarazil rozměr vnitřní korbičky na délku jen 75 cm.. Jak vidím, jsme na tom s rozhodování stejně, už jsme se sešly u třetího ? kočárku 🙂

michelle1
1. říj 2009

my byli omrknout obchody v polské Nyse, ani jeden Firkon jsme nenašli. Taky sháním nějaký obchod na Ostravsku nebo i klidně na jižní Moravě.

jijitka
1. říj 2009

Michelle1 - v Ostravě by ho měla nabízet firma Woko www.kojeneckezbozi-woko.cz (stránky jsou nepřehledně, Firkon je na str. 6). Na internetu ale nemají uvedenou cenu. Já jim chci ještě napsat nebo zavolat, jestli tento kočárek mají vystavený. Už jsem se k nim chtěla jet podívat na jiný kočárek, ale řekli, že ho mají v nabídce jen na objednávku - což je vynikající 😝 - já ho potřebuju vidět, objednat si ho můžu kdekoli....
Jinak v Ostravě projdu víc obchodů, některé ho možná mají, ale nemají web. stránky. Pokud bys na něco narazila (Ostravsko), dej prosím vědět.. 🙂

michelle1
1. říj 2009

jijitko díky moc za tip

tygrous
autor
1. říj 2009

jijitka: S tou reklamaci mas pravdu. Sice si myslim, ze domluva s Polakama je v pohode (mamka kupuje a zarizuje cely barak u Polaku...), i kdyz neumis polsky, ale my ho nakonec radsi koupime v Batolatku v Kladne prave kvuli pripadne reklamaci (v Polsku by mi ho sice koupili nasi,ale do Kladna to zas my mame bliz)

klara: super popis, konecne nejake poradne zkusenosti, ktere me jen utvrdily, ze jdu do nej...

klara.t
1. říj 2009

Taky si myslím. Moc mě ta maminka potěšila, když mi napsala takový hezký dlouhý popis.

Taky jsem ráda, že se tu konečně rozjela o veranu diskuze. Přišlo mi, že ho nikdo nemá nebo nechce. Přitom je podle mě jeden z nejlepších a hlavně největších na trhu. Ale uvidíme. Hlavně nechci nic zakřiknout.

michelle1
2. říj 2009

Tak jen potvrzuji, že zde www.kojeneckezbozi-woko.cz v Ostravě Porubě mají vystavený Verano i na prodejně. Psala jsem tam.

jijitka
2. říj 2009

Michelle - díky, taky se tam rozjedu. Nevíš za kolik ho tam mají?? Jinak na stránkách výrobce www.firkon.pl je seznam prodejců v PL - obchodů, ne tržnice. A je tam taky Těšín, tak zvažuju, jestli přece jen nezkusím ještě tam, mám to blíž než do Ostravy 🙂 Jen se trochu bojím případné reklamace, ale kámoška v Pl. nakupuje běžně nábytek, boty atd. a říká, že v obchodě nikdy nemá problém. Jen pozor na délku záruky, oni prý na něcodávají třeba jen půl rok 😝

michelle1
2. říj 2009

to nevím, za kolik ho mají, mě jde jen o omrknutí a pak ho stejně objednám někde levně přes e-obchod. A taky už by mohli pomalu vyjet s novou kolekcí na rok 2010! Co když bude ještě lepší než tahle? 😀 Kočárek dopředu kupovat nebudu, až na poslední chvíli.

renat2
2. říj 2009

Ahoj holky...tý jo, to je příspěvků, jsem taky už byla skeptická, zda se někdo podělí se zkušenostmi. nám už tento kočárek dříme taky u našich a po tom, co jsem si přečetla poslední stránku opravdu nelituji 🙂 že jsme do něja šli. Za chvíli ho vyzkoušíme v realitě, tak pak dám vědět, co a jak 🙂

jijitka
2. říj 2009

Já mám zatím taky ještě čas, ale protože tohle už je asi čtvrtý kočárek, pro který jsem rozhodnutá (pak objevím zas lepší 😀 ), tak už to chci rozseknout. A navíc jsem riziková, chci mít vybráno předem, ať to pak není na tatínkovi ... Z objednání přes e-shop mám trochu strach kvůli případné reklamaci, přece jen je lepší hodit kočárek do auta a zavézt do obchodu než balit a posílat kamsi.

Klárko - nevíš, prosím do jakého auta (velikost kufru) kamarádka kočárek skládá ??
případě kdokoli už jezdíte - musím ho nacpat do Felicie ...

bosorkajarka
4. říj 2009

My jsme ho zatim vezli jenom z obchodu a hezky se nam do kufru vlezl, mame Renault grand modus, ale je docela skladny a zadni kolecka jdou strasne sikovne odcvaknout 😉

klara.t
4. říj 2009

jijitko, já nevím do jakého auta ho skládá.

klara.t
11. říj 2009

nemáte někdo zkušenost s výtahem? Vejde se vám tam?

renat2
12. říj 2009

klaro: já to sice neřeším, výtah nemáme, ale podle mě záleží na typu a velikosti výtahu, někomu se tam vejde, někomu ne...takže pokud ho potřebuješ dát do výtahu, změř si rozměry a porovnej to s kočárkem..jinak se to asi nedovíš 🙂
Nám už se to blíží a budeme za chvíli snad drandit .-) tak jsem zvědavá 🙂

klara.t
12. říj 2009

no já to až tak řešit nemusím. Jen jsem si uvědomila, že na návštěvu k prababičce budem potřebovat výtah. Rozměry neznám. Ale to je fuk. Tak často tam nebudem.

rennik
12. říj 2009

Ahoj holky taky jsme se rozhodli pro verano akorát s jiným podvozkem, potřebujeme všechny 4 kola stejně velké, takže buď swing nebo vario. Tento týden si pro něho pojedeme tak už se moc těším, akorrát nevím pro jakou barvu se rozhodnout 🙂

renat2
12. říj 2009

klara: k prababičce přece můžeš vynést prcka v autosedačce...🙂

rennik: super, že jste vybrali, určitě budete spokojení. A baviček mají požehnaně, tak hezké vybírání...když si vzpomenu na nás, byli jsme tam snad hodinu a dělali jsme užší výběry...

rennik
12. říj 2009

renat my se rozhodujem mezi dvěma barvama ato zelenou a oranžovou, já jsem původně chtěla černý, ale ten mi jaksi neprošel, takže nvím jaký nakonec vybereme, každopádně už se ho nemůžu dočkat,byla jsem se na něj dívat a byla jsem absolutně nadšená, se vším, velikostí, praktičností, lehkostí, prostě se vším. Už aby byl doma 😀

renat2
12. říj 2009

rennik: jo jo koukla jsme do alba a obě barvičky jsme viděla 🙂 a vzpomínám si na ně i na živo a jsou obě moooc hezké. Tak jsem zvědavá, jak to pak dopadne 😉
(já jsem s černou s kytkama neměla problém 🙂 a všem se líbí, ale je to o vkusu a názoru...a ten má každý jiný...a to je dobře 🙂

rennik
12. říj 2009

no právě mě se taky ten černý hrozně moc líbí ale každý mi v rodině říkal že se to nehodí k mimču, že to je jak pohřebák a takové pitomé narážky.. 😠 což si já vůbec nemyslím.... no ale ač jsem se snažila cošlo tak mi prostě neprošel ale pak jsme se s švagrovou jeli na něho podívat naživo a byly skvělé ( i ta zelená i ta oranžová) bylo tam spoustu jiných barviček které byly taky moc krásné, už tam jsem byla nešťastná kterou si mám vybrat no ale nakonec jsem řekla že chci neutrální, kdyby náhodou druhá byla holčička a nejvíc se mi líbily ty dvě barvy, tak uvidím co nakonec s manžou vybereme 🙂