Kočár Firkon Verano. Jak zvláda terén?

tygrous
2. srp 2009

Máte někdo už tenhle nový Firkon Verano? Byli jsme se na ně podívat a já jsem se do něj zamilovala😉 Líbí se mi lehká ovladateknost a ta houpací hluboká korbička, asi bych to pak využívala doma jako kolíbku... Ale chci se zeptat, jak se vám s těmi otočnými předními kolečkami zvládá terén? Je jasné, že na město je to super, ale chceme chodit i do lesa, polní cesty a tak... A manža by rád i na brusle, ale nemáme s tím žádnou zkušenost...

bosorkajarka
2. únor 2010

Ty testy jsou snad z roku 2006 a jedna se o jiny typ od Firkonu, Verano je novy model. Co se tyce autosedacky tak tu bych koupila kvalitni (my mame roemer), ale s kocarem jsem zatim moc spokojena, jezdime i ted kdyz je hromada snehu a zatim jsme zvladli i neodklizenou silnici ;)
se sportakem zatim zkusenost nemam na to jsme jeste hodne maly, az tak v lete.

jaro2008
3. únor 2010

Ahoj
tak už máme taky Firkon Verano 🙂 Jeli jsme pro něj do Polského Těšína...je to i se sporťákem a doplňky...za 6.000,- Kč 🙂 Je úplně super, otáčí se jednou rukou díky těm předním otočným kolečkům, které se dají i zablokovat. Zatím je zaparkovaný u rodičů, ale už se moc těšíme až ho s mimčem projedem. Jo a paní v tom obchodě (bývalá celnice) je super, všechno ukáže, předvede, je ochotná...🙂

Jak píše bosorkajarka...autosedačku bych ale k tomu nekoupila...nabízeli nám ji...že se dá i na Firkon přidělat, ale moc jí nevěřím. Raději investujeme a koupíme Romer nebo Maxi-cosi.

klara.t
15. únor 2010

Tak už používáme Verano a spokojenost. Kamarádka si ho vyzkoušela a první co řekla bylo: Ten je lehoučký, ani nevím, že ho řídím. A to má drahé Jané. Pak také řekla, že máme velkou korbičku a vysoký kočárek, což by jí vyhovovalo. Ale ona chtěla nějaký s ruční brzdou a značkový.

elikuk
17. únor 2010

Ahoj holky! Som rada, že sem píšu aj tie, čo už Verano majú a používajú, pretože by som potrebovala poradiť. Dnes mi kočík doviezli a poskladala som ho bez problémov, ale nejde mi nastaviť rúčka. Môžete mi poradiť, ako sa to dá nastaviť. Dúfam,že sa to nemusí robiť šroubovákom. Veľmi pekne vám vopred ďakujem.

elikuk
17. únor 2010

hmm a ešte som narazila na ďalší problém a to koliečka.... Nemôžem prísť na to, ako ich nastaviť, aby sa otáčali. Vedeli by ste mi aj v tomto poradiť? Ešte raz vďaka za rady.

klara.t
17. únor 2010

nevím jestli rozumím dobře co je to ručka. Myslíš tím to za co držíš a řídíš kočárek? Madlo? To má z boku toho kloubu takové zamačkávací čudlíky. Ty musíš zatlačit dovnitř a pak to v tom kloubu dát bud nahoru nebo dolu.

ke kolečkum: pokud myslíš zadní, tak zkontroluj brzdu (musí být nahoře)
pokud myslíš otáčení předních koleček, tak nad každým z nich je taková jakoby miniploška, kterou musíš zvednout. Má tvar takového půlměsíce myslím (kočárek ted nemám ui sebe, abych se jukla). máš je asi zaaretované.

elikuk
17. únor 2010

Super dík za radu. Skladám to sama, lebo manžel je v práci a ja nie som moc technický typ. Ale už som bola zvedavá ako vyzerá v skutočnosti, pretože som ho nevidela naživo. Tak ešte raz díky moc.

elikuk
17. únor 2010

No asi vám budem pripadať ako idiot, lebo ja si tak pripadám, ale mne sa tie otočné kolesa odaretovať nedajú. Skúšala som (už aj s manželom) nazdvihnúť tú miniplošinku, ale bez úspechu. Nechceme použiť veľkú silu, predsalen je to plast a bojíme sa, že pukne. Myslela som, že to má ísť ľahko. Mohli by ste mi ešte poradiť, ako na tieto kolesá. Snažila som sa nájsť na internete nejaký manuál, ale nič som nenašla.

klara.t
18. únor 2010

musíš použít sílu, jde to zpočátku trochu těžko.

klara.t
18. únor 2010

k sobě do alba jsem dala fotku, kde se to odaretuje. Koukni. Je to poslední fotka.

elikuk
19. únor 2010

Ahoky klara.t veľmi ti ďakujem za pomoc. Áno bola na to treba hodne veľká sila, asi to tam bolo zaseknuté, ale teraz to už ide ľahšie. Ja som si myslela, že to práve nie je ono (tá ploška), lebo nám to nešlo. I to madlo bolo ako zakliate, tiež nám to vôbec nešlo a manžel teda opäť vynaložil hodne veľkú silu a keď tam niečo prasklo, tak už to ide bez problémov. Mimochodom máš veľmi krásnu dcérku. Nad touto farbou Verana som rozmýšľala aj ja, ale nakoniec sme sa rozhodli pre červeno čierny. Ešte raz ďakujem za pomoc, toto bola pre mňa druhá maturita.

klara.t
22. únor 2010

tak ať vám dobře slouží! a nezapomeňte si před používáním namazat všechny pohyblivé části. Třeba tím sprejem Concord, nebo nějakou vazelínou. Místa u koleček, brzdu zespodu jak jsou lanka, pohyblivé části na rámu atd. (sundejte korbičku, at si jí neumažete) Aby vám pak nevrzal. Mělo by se to dělat u všech kočárků. Kamarádka používá svůj kočár o 3 týdny méně než já a je to Jané a už jí vrže. Nic totiž nenamazali.
Jo a všem zakažte s kočárkem houpat. Není to houpací kočár. Tím jakoby houpáním nebo natřásáním si ho také můžete rozvrzat. Tyhle kočárky s otočnými kolečky prostě na to nejsou, na to jsou ty kočárky se stejně velkými koly. Mě už několik lidí mělo snahu s kočárem třást, když malá začala plakat. Tak dostali zákaz 😀

renat2
23. únor 2010

Ahoj..já bych to teda tak nehrotila, kočárek jsme nenamazali zatím ani jednou - ani před prvním použitím..., dokonce ani po procházkách nemyji, jak píšou...to nevím, kdo by byl mezitím s prckem.
A s houpáním, má odpružení, na nerovnostech to funguje, takže i při houpání. Občas ho zhoupnu...nakláním si ho abych ho zkontrolovala.
Používáme ho skoro 4 měsíce a ani jednou nezavrzal...a to má opravdu zátěž v podobě sněhu, ledu apod.

klara.t
23. únor 2010

myslela jsem to preventivně. bylo nám to doporučeno v batolátku, kde jsme ho kupovali. kdo nechce mazat nemusí. tím houpáním jsem myslela takové to kmitání s kočárem. je jasné, že na sněhu a hrbolech to houpe samo.

renat2
23. únor 2010

Já to chápu 🙂 v pohodě. Jen mi přijde, že kdybych musela tohle všechno dělat (co radí výrobce), že bud skákat okolo kočáru a ne okolo prcka. 😀 😀

pohodarka
23. únor 2010

Dobrý den, taky uvažuju o koupi kočárku Firkon - asi F7, některé z Vás ale psaly, že není moc skladný. Potřebavali bysme dostat kočárek do kufru krátké Fábie. Nemáte s tím někdo zkušenost? Jestli třeba, když se oddělají kola, tak se tam vejde? Díky předem za názor a radu

jijitka
23. únor 2010

Pohodarko - já nevím jak je F7 skladný, já mám Verano a narvu ho do krátké Felicie 😀 Do kufru podvozek, korbičku na sedačky. Zpočátku to byl sice boj, ale po troše tréninku už je to v pohodě. Sundavám jedno kolečko a možná se časem dopracuju, že nebudu muset ani to....

renat2
23. únor 2010

pohodarka. taky netuším 🙂 máme kufr velký. Odkud si? nemáš možnost někam zajet a na kočárek juknout? určitě by ti povolili zkusit ho složit i do auta, abys viděla.

Koukám, že Verano je docela oblíbené 🙂

monanemona
23. únor 2010

Ahoj, nevíte náhodou o obchodě v Brně kde se Firkon kočárky prodávají? Hledám...hledám, ale zatím se mi nepoštěstilo...

renat2
23. únor 2010

mona: kopíruji z jiné diskuse: (ale jsou to starší odkazy, chce to zkusit)

cit.
Ahoj holky, tak už jsem zjistila, kde firkony prodávají poblíž Brna - v Újezdu u Brna, ulice Nádražní v objektu prodejny Elektro Spáčil je samostatná prodejna kočárků a dětského zboží, tak tam je mají.
Ahoj, tak další obchody, kde firkon prodávají v brně jsou baby line na tomkově náměstí a dětský sen na Václavské. Na tom tomkovým náměstí jsem se na něj byla kouknout, mají tam ale jen trojkolku. Ale vypadá dobře.

pohodarka
24. únor 2010

renat a jijitka - děkuji za odpovědi, jsem z okr. Prostějov, ale protože mi doktor nakázal ležet, snažím se zjistit co nejvíc info z netu 🙂 Ale příští týden se chystám na obhlídku obchodů, tak uvidíme...

elikuk
24. únor 2010

klara.t ďakujem za rady.Určite na začiatok namažeme, potrebujem, aby vydržal aj druhé dieťa. Nechcem zas kupovať nový kočík. Ddúfam, že Verano vydrží. Dlho som sa rozhodoval, ktorý kočík kúpiť a medzi tou spústou vyhral práve Verano. Chcela som niečo nižšieho, lebo som nízkej postavy, ale zatiaľ s ním nemám problém a nevadí mi, že nie je výškovo podľa mojich predstáv, lebo všetko ostatné vyhovuje. Všetkým prajem veľa šťastia!

renat2
25. únor 2010

pohodarka. ještě mě napadlo, zkus napsat dotaz do batolátka, jeslti by nevěděli, zda se do krátké Felicie vejde...někdy mají zkušenosti 😉

jijitka
25. únor 2010

pohodarka - ještě mě napadlo, zkus si najít v popisu kočárku rozměry složeného podvozku u Verana a F7. Jestli F7 nebude výrazně větší, tak by se ti to mělo vejít. Myslím, že Fabie má o něco větší kufr než Felicie...

korak
8. bře 2010

Ahoj děvčata, dnes jsem celý den věnoval hledáním údajného testu kočárků Verano na netu a bohužel musim na 99% tvrdit, že tyto kočárky nikdy žádný test nevyhrály. Také se nám líbí a tak chci mít jistotu, řešíme výměnu za jiný kočár Chicco s kterým nemůže žena do terénu. Ve středu jedeme do Tuchlovic podívat se na Verano tak uvidíme a já ho samozřejmě prolezu důkladně....

klara.t
8. bře 2010

jj, ten test je žvást. Nevím, proč to furt někde uvádějí.
Já už verano používám přes 2 měsíce a jsem moc spokojená. Jen už bych k němu asi nekupovala autosedačku. Koupila bych nějakou osvědčenou z crashtestů. Nějakou, která drží hlavu i ze stran. Na podvozek jsem jí totiž ještě nikdy nepřidělala.
Ale kočárek je parádní. všichni ho chválí. prý se konečně myslí i na pohodlí maminky.

korak
9. bře 2010

klara.t: když já nevím jestli má smysl kupovat ještě kombinovaný kočár, malý budou za chvilku 3 měsíce a počítám že tak někdy květen/červen by jsme řešili sporťák, který je údajně u Verana malý..... tak nevím

klara.t
9. bře 2010

Tak to neporadím. Pokud chcete vyměnit hluboký kočár, tak bych šla do verana. Pokud vydržíte ve vašem hlubokém a chcete nějaký terénní sporták, tak v tom neporadím. To ještě nemám vyzkoušené. Ani nevím jestli lze někde koupit samostatný terenní sporták. většinou jsou součástí kombinace.

bosorkajarka
9. bře 2010

V brne se da na kocarek podivat v obchode moje miminko: Vackova 39, Královo Pole, otevírací doba Po-Pá 09:00-17:00 hod. od tama ho mame my a moc velka spokojenost 🙂)
jinak ja taky nemazala, protoze jsme na to zapomeli 😅 a houpeme jedna radost a je vsechno v pohode 😉

akcull
9. bře 2010

korak, ten test co se jím ohání je tohle
http://ekonomika.idnes.cz/slabinou-kocarku-jsou...
je to už dost starý a byl testován nějaký starší model