Kočár Firkon Verano. Jak zvláda terén?

tygrous
2. srp 2009

Máte někdo už tenhle nový Firkon Verano? Byli jsme se na ně podívat a já jsem se do něj zamilovala😉 Líbí se mi lehká ovladateknost a ta houpací hluboká korbička, asi bych to pak využívala doma jako kolíbku... Ale chci se zeptat, jak se vám s těmi otočnými předními kolečkami zvládá terén? Je jasné, že na město je to super, ale chceme chodit i do lesa, polní cesty a tak... A manža by rád i na brusle, ale nemáme s tím žádnou zkušenost...

rennik
21. říj 2009

reni díky, uvidíme jak dopadneme. 🙂

michelle1
21. říj 2009

rennik, byly to ty ručky plastové a na té tyčce moc nedržely. Kočárek tam stál moc 8,5 tis, takže jdu radši do internetového obchodu. A jak říkáš, kočár fakt super, moc se nám oběma líbí - i když přítel má problémy s těma blyštivýma kolečkama 😀 Jsem ho uklidňovala, že stejně budou špinavé.

rennik
21. říj 2009

ty jo 8,5 je fakt docela dost... my jak jsme byli teď naposledy v polsku tak stál 6200Kč což je super cena si myslím. Tak to manžovi se podvozek zase naopak líbil 😀 ale my budeme mít podvozek vario. 😀 a je fakt že jak se bude jezdit tak blýštivé dlouho nezůstanou 🙂

bosorkajarka
22. říj 2009

Michele a neni mozne ze ta cena byla i s autosedackou, vim ze nekde to tak maji, my jsme ho kupovali za 7,5 ;)

kramlinka88
23. říj 2009

Ahoj holky, jsem rada, ze je tady takova spousta kladnych ohlasu, taky se na nej chystame 🙂

michelle: a kde v Ove jste ho omrkavali??? Ja jsem na nej zatim narazila jen v jednom bazaru, ale to byla ta trojkolka, ale nezkousela jsem ho.... 😒
bosorka: cena s autosedackou je v CR okolo 9-10 tisic, takze si myslim ze to bylo jeste v norme. V tom Polsku se da koupit levneji....

luca30
23. říj 2009

ahoj holky nemáte tu některá tenhle kočárek v barvě zelené s kruhy nebo neviděly jste ho naživo, kamarádka si ho chce koupit, ale fotky na netu hodně zkreslují...děkuji..

michelle1
23. říj 2009

Nene byla to cena bez autosedačky, docela nás šokovala 🙂 V Ostravě na Evropské třídě v Porubě, obchůdek Woko.

klara.t
23. říj 2009

Holky, kupujete ke kočárku i autosedačku? Já nevím, jestli jí koupit ke kočárku (plus je, že jí dám na podvozek a je levnější, minus je, že nevím jak je bezpečná) nebo jestli mám koupit nějakou bezpečnou, což jsou prý Romer nebo Maxicosi (minus je skoro dvojnásobná cena).

Jaké máte zkušenosti s autosedačkou od firkonu?

bosorkajarka
23. říj 2009

Ja jsem autosedacku kupovala roemer s isofixem, co jsem cetla a doslechla se tak polske autosedacky nejsou zrovna moc bezpecne a vetsina by v testech co dela nemecky autoklub neprosla. My totiz budeme celkem hodne cestovat a tak chci mit jistotu ze kdyby se nahodou neco stalo udelala jsem pro bezpecnost prcka vsechno 😉

klara.t
24. říj 2009

Dáš mi sem prosím odkaz na tu autosedačku romer, nebo do ip adresy. Díky.

Takže to asi nepoužiješ na podvozek co? A myslíš, že ti ta možnost chybět nebude?

rennik
25. říj 2009

klari my bohužel sedačku kupovat nebudem, protože jsme ji dostali jako svatební dar. Je to zn. Ferari. Zatím jsem se moc nekoukala jestli by vyhověla v testech ale tím že to byl dárek tak ji používat tak jako tak. Akorát chceme skusit sehnat nějaký adaptér aby šla zacvaknout i na firkon, tak snad něco seženeme. 🙂

klara.t
25. říj 2009

Myslím, že na to žádný adaptér neseženete. Co jsem tak zišťovala, má tam jít jen ta od firkonu.

jijitka
25. říj 2009

Reni - pokud se i originál autosedačka na kočárek nasazuje přes adaptér, je tu šance, že bude sedět i jiná sedačka. Vím, že u některých jiných kočárků to možné je a našla jsem i jeden - taky polské výroby, u kterého mi prodejce v ČR tvrdil, že jiná sedačka nee a na oficiálních web. stránkách výrobce jsem našla informaci, že přes adaptér je možno použít Romer a Maxi-cosi. Takže hodně záleží na informovanosti prodejců - bohužel ... 😝

bosorkajarka
26. říj 2009

Ja jsem zadny adapter na roemer na netu nenasla ale to neznamena ze neexistuje tak kdyby jste na to nekdo narazili dejte vedet. Co se tyce toho ze nejde na podvozek ja myslim ze to nejak prezijeme, na nakupy se da dat sedacka do nakup. kosiku a jestli budem chtit do obch. centra na "prochazku" tak vezmeme do auta i korbicku, mimco by stejne v autosedajde nemelo byt dyl nez je nezbytne nutne. No a nebo ho vezmu do satku to jeste vsecko uvidime jak bude 😉

Klaro my mame Roemer baby safe isofix plus, je to i se zakladnou isofix (pak maji jeste se zakladnou ktera je prichicena bezp. pasem) obrazek mam v albu 😉

klara.t
26. říj 2009

Bosorkajarka: to mámte pěknou autosedačku, ale je dost drahá. cca 7500,- Bez toho isofixu už ta cena ujde cca 3800. Ale nechci tu rozebírat něco, co do tématu nepatří.

Mě jen zajímá, kolik z vás si jí k firkonu koupilo a kolik si koupilo jinou značku.

klara.t
1. lis 2009

povytahuji

bosorkajarka
2. lis 2009

Klari usetrili jsme na kocarku tak u sedajdy jsme se mohli rozsoupnout 😉 😀

kuspitka
2. lis 2009

Ahojte.viete mi napisat kolko vazi tento kocik aj rozmery vanicky ?
Firkon Verano

klara.t
2. lis 2009

Je udáváno toto:

DxŠxV: korba 87x33x25, sporťák: 90x?x ?, složený: 95x62x28, maximání šířka 64cm

váha: konstrukce(prý bez kol) 6kg (s koly 9kg), korba 5kg, sportovní nástavba 4kg

No ale lepší by to bylo, kdyby to někdo, kdo už ho má doma, změřil a zvážil.

Mě ale v obchodě přišel asi nejlehčí ze všech čtyřkolek s otočnými koly (jiné jsem nezkoušela).

jijitka
2. lis 2009

Tak délka korbičky určitě není 87 cm (možná úplně nahoře, pokud je šikmá). Šířka sporťáku je 31,5 cm.
Všechny info jsou na stránkách výrobce www.firkon.pl (myslím, že tam budou asi nejpřesnější)

kuspitka
2. lis 2009

celkom ma zaujal tento kocik len este neviem ako sa orzklada,
ja hladam taky ,aby vanicka bola lachka.byvame na tretom poschodi tak musim vyniest kocik hore

rennik
3. lis 2009

kuspitka já jsem si zkoušela váhu korbičky v obchodě a přišla mi lehká, stejně jako celý kočárek, výborně se s ním jezdilo, a s rozkládáním bych si nedělala starosti, všechno ti v obchodě ukážou 😉

jijitka
3. lis 2009

Podle výrobce - korbička 5.5 kg, sporťák 6 kg, ale nevážila jsem 🙂

kramlinka88
5. lis 2009

ahojky tak my jsme se na tenhle kocarek byli podivat v Polsku (Rennik dekuju za tip 😉 ) A musim rict ze je super. Strasne snadno ovladatelny, hluboka korba i to vajicko do auta mi prislo docela lehke....
Jinak na hluboka korba jak se vytahne a da se na podlahu tak je houpaci 🙂
Proste nas tento kocarek dostal a v lednu si pro nej pojedeme, akorat musime domluvit barvu, to bude nejvetsi problem 😀
Jo a cena se pohybovala podle obchodu od asi 6000-6500...

jijitka
5. lis 2009

Ahojte - dneska jsem byla na průzkumu kočárků v Těšíně a jsem spokojená 🙂
Firkon jsem poprvé viděla naživo a dost mě nadchl. Ovládání na výbornou, prostorný, snadná manipulace - rozkládání/skládání. I když nesmím tahat nic těžkého, zkusila jsem podvozek a zdá se mi lehoučký i s namontovanými kolečky.
Cena je 6000,- + 1800,- autosedačka.
V obchodě měli k vidění skoro všechny barevné kombinace.

Pár záporů bych našla, ale jsou to maličkosti - taška se mi zdála taková odfláknutá, nákupní košík má zbytečně moc síťoviny - ty látkové mi připadají přeci jen pevnější.

Jo ještě - až když jsem odešla z obchodu, uvědomila jsem si, že jsem se nezeptala na vnitřek korbičky. Ta matrace je oboustranná, což je fajn, ale nevím, jak to je s takovou tou vnitřní výplní, co je na stranách. Ta je taky oteplená, ale co pak v létě ??

bosorkajarka
5. lis 2009

Nekde holky psali ze se da koupit na leto bavlnena vlozka ja to nezjistovala protoze predpokladam ze v lete uz budeme ve sportaku 😉

jijitka
5. lis 2009

Bosorka - asi máš pravdu. Projdu si diskuzi.
Já jsem o měsíc později, tak bych byla ráda, kdybysme ještě přes léto mohli v hlubokém pospat na zahradě 🙂

erian
5. lis 2009

Jj holky, ten vnitřní prací fleece jde vyndat a vyměnit za bavlněnou výplň, kterou si dokoupíte.

renat2
7. lis 2009

Ahoj...tak hlásím, že malý je už týden a den na světě 🙂 a dneska poprvé jedeme na procházku 🙂 kočárek šel krásně složit, kola nafouknout, aretace funguje 🙂 tak pak dám vědět, jak jsme drandily 🙂 😀

jiji: ta vložka po stranách není obsoutranná, ale jak psaly holky, lze dokoupit bavlněná...

renat2
7. lis 2009

Tak premiéru má náš dranďák za sebou 😉 a naprotstá spokojenost, super jede, ovládá se jednou rukou, máme i tu vložnou tašku, takžejsem si malého připravila a dala do korbičky, hezky to těsní, takže ještě jsme ani nepoužili fusak..doufám, že i vy ostatní budete spokojení 😉