Kočár Firkon Verano. Jak zvláda terén?

tygrous
2. srp 2009

Máte někdo už tenhle nový Firkon Verano? Byli jsme se na ně podívat a já jsem se do něj zamilovala😉 Líbí se mi lehká ovladateknost a ta houpací hluboká korbička, asi bych to pak využívala doma jako kolíbku... Ale chci se zeptat, jak se vám s těmi otočnými předními kolečkami zvládá terén? Je jasné, že na město je to super, ale chceme chodit i do lesa, polní cesty a tak... A manža by rád i na brusle, ale nemáme s tím žádnou zkušenost...

jijitka
4. pro 2009

Tygrous - tak jsem se byla "uklidnit" na nákup do Tesca a můžu pokračovat v montážích, jinak už bych to asi rozkopala. Páčky jsou fajn, ale já je asi povytáhla moc, protože mi ty přední zobáčky zase zalezly dovnitř a nechtěly ven 😠 A zaboha mi tam nešlo nic nasadit. Tak jsem vzala adaptéry k sedajdě a použila hrubou sílu - pomohlo to, s polskými výrobky se asi jinak domluvit nedá.

Že by smrděl se mi ani nezdá, připadá mi, že je cítit tak přirozeně "novotou" Ale netroufám si to posuzovat, protože mě v poslední době voní všechno co normálnímu člověku smrdí - jako barvy, laky, benzín atd.

jijitka
4. pro 2009

Jo a ještě jsem jednou měřila vnitřek korbičky a zdá se mi větší než jsem měla naměřeno původně - na délku cca 77-78 cm a šířka skoro 38 cm.

jaro2008
4. pro 2009

Ahoj holky,
taky uvazujeme o koupi Firkonu Verano. Nejdřív jsem chtěla F7, ale nakonec se přikláním k novějšímu Veranu. Byli jsme se na ně podívat i v Polském Těšíně. Ale zapomněla jsem se tam zeptat, jestli ta sportovní korbička (které jsem tam vystavené neviděla) je v ceně, která byla uvedená na kočárcích. Na nich byla cena jestli si pamatuju něco kolem 6.000,- že?! Je to celková cena? Autosedačku k tomu kupovat od Firkonu nebudeme, jen chceme hluboký a sporťák.
A ještě dotaz - na netu jsem našla internetový obchod Batolátko, ti se specializují na Firkony - objednávala jste některá u nich? Došel kočárek v pořádku? Teď jsou tam ceny Verana 6.980,-bez autosedačky.

jijitka
4. pro 2009

Jaro - v Těšíně je za 6000,- komplet hluboký + sporťák (v ceně je ještě síťka a plášťěnka) bez autosedačky.
Vidím, že jsi z ostravska, takže bych ho raději koupila v Těšíně už kvůli případné reklamaci.

klara.t
4. pro 2009

Já na Batolátku neobjednávala, ale kupovala přímo na prodejně. Mají tam jen firkony a zdá se, že jim fakt rozumí. Myslím, že s objednáním přes net nebudou problémy. Co jsem tak pochytila, tak tam některé z holek objednávaly a myslím, že to došlo v pořádku.

jaro2008
4. pro 2009

děkuju za opovědi 🙂

tygrous
autor
5. pro 2009

jaro: ja jsem se byla v srpnu podivat primo na prodejne v Kladne a pred 3 tydny jsme ho objednali pres net na batolatku. Hned druhy den mi volali, ze ted nemaji skladem tu barvu, co chci a kdy ze mam termin porodu...ze je maji dostat behem tydne. kdyz jsem rekla, ze muzu rodit kazdou chvili (chtela jsem to urychlit, zejo😉 a ze pak budeme rozhodne hned potrebovat aspon autosedacku na prevoz domu, tak mi pan Pech nabidnul, ze jakmile budu v porodnici, mam zavolat a poslou mi aspon tu autosedacku. Porod se zatim nekonal, kocarek prisel asi za tyden uplne v poradku... jo, jeste jsem pred objednanim resila emailem s panem Pechem barvu kocarku a fusaku, na tech jejich obrazcich mi to prislo docela zkreslene a podobne. Pan Pech odpovidal na emaily temer okamzite, nejpozdeji vecer a byl velmi ochotny. Takze zatim maximalni spokojenost, snad nebude treba reklamovat.
Ale pokud jsi z Ostravy, urcite ho kup v Tesine, Ja mam sice rodice v Tesine, ale ted jsem v Plzni, takze jsme to kvuli vzdalenosti a reklamaci resili pres Batolatko. Ten cenovy rozdil by se nam na tu vzdalenost nevyplatil.

tygrous
autor
5. pro 2009

jijitka: no s tim "smradem" a "vuni novotou" mas asi pravdu. Asi to bude spis ta novota😉 Mne zas ted vsechno spis smrdi 😀

jaro2008
5. pro 2009

ahoj tygrous, máš pravdu, psala jsem do batolátka, jestli by mi pomohli v rozhodování, který typ Firkonu a odpověděli strašně rychle. No a asi to vypadá na ten Těšín, tam to vychází nejlevněji. Zjišťovala jsem i cenu v Ostravě a bylo to o víc jak dva tisíce víc.

jijitka
5. pro 2009

V tom Těšíně jsem taky byla s přístupem spokojená, každopádně z Batolátka budu nejspíš objednávat vložnou tašku a letní výplň do kočárku - to tam nemají.

jaro2008
5. pro 2009

jijitka: a co to je ta letní výplň? Myslíš peřinku?

tygrous
autor
5. pro 2009

jijitka: Myslis, ze budeme potrebovat v lete jeste hlubokou korbicku? Kdy se vlastne prechazi na sportak? Kdyz dite sedi? Tj.tak 4-6.mesic, ne? Mne se teda moc libi ta bavlnena vypln se zirafama, ale nevim, jestli uz v lete nebudu jezdit se sportakem...

tygrous
autor
5. pro 2009

jaro: http://www.batolatko.cz/Matrace--mantinel-do-ko...
Je to bavlnena vlozka. Normalne tam je fleesova a ta je dost tepla, takze na leto doporucuji tu bavlenou. Maji se zirafama nebo s kravickama😉

tygrous
autor
5. pro 2009
jaro2008
5. pro 2009

tygrous: aha, no já jsem teda začátečník 😀 To jsem vůbec nevěděla, díky za info. Mě se líbí ty žirafky. 🙂

jaro2008
5. pro 2009

To budem určitě potřebovat, mimčo čekáme uprostřed dubna...

jaro2008
5. pro 2009

jijitka: ještě jsem se chtěla zeptat - my jsme v tom Těšíně byli v sobotu, šli jsme i na tržnici...vlastně v jiný den než v sobotu jsem v Těšíně ještě nebyla. Je v tom obchodě s kočárky (bývalá celnice) otevřeno normálně i přes týden???Kupovali jste to v té bývalé celnici??

lumixii
5. pro 2009

jijitka: můžu se zeptat? koukala jsem že máš va albu camarelo Q12? Rozhodla jsi se pro Firkon? Můžu se zeptat proč?

klara.t
5. pro 2009

Já taky koukala i na camarelo. Rozhodla jsem se pro verano asi z toho důvodu, že to byl můj první favorit, pak proto, že se mi více líbí barvy (camarelo dost září), na camarelu se mi nelíbí ten nápis Q12 na boudičce, no a hlavně verano je dost lehký (i když camarelo těžký také není). Asi bych našla i další věci, ale verano byl od začátku prostě favorit. Mezi tím jsem hledala i jiné kočárky, ale k veranu jsem se prostě vrátila i když jsem na peníze hledět nemusela. Doufám, že jsem neprohloupila. Používat začneme až v lednu.

lumixii
5. pro 2009

klarka.t: tak já si koupila Q12, a po necelých 5 měsících používání ho prodávám 😀
Jako hluboký kočárek byl super, ale ta sprotovní část, prostě s ní nejsem spokojená.

jijitka
5. pro 2009

Jaro - tak ohledně výplně už ti napsala Tygrous
kočárek jsem kupovala vpravo za mostem v bývalé celnici, je fajn, že před obchodem můžeš nechat auto a vše si pohodlně naložit. Otevřeno mají v týdnu každý den, a jestli můžu poradit, pokud chceš zajít i na tržnici, jeď v týdnu - není tam tolik lidí. Na tržnici pak vím o 2 obchodech, kde mají další dětské věcičky jako hračky (kolotoče nad postýlku, připínací plyšáky...) atd. a další je ve městě blízko náměstí. Pokud bys chtěla víc info, písnu do IP.

Tygrous - já myslím, že v létě ještě hlubokou využiju (za léto beru období od května 🙂 ). To budeme mít teprve 4 měsíce, a později ji chci používat aspoň na spaní na zahradě.

Lumixii - ty fotky jsem tam dávala kvůli vzoru. Nicméně ten kočárek se mi moc líbil, ale bohužel jsem neměla možnost vidět ho naživo někde v okolí (nejblíž cca 60 km). Firkona jsem objevila až později, je to typově skoro stejný kočár, měla jsem možnost si ho vyzkoušet a seděl mi. Je celkem lehký, dobře se s ním manipuluje, výběr barev taky slušný a cena víc než dobrá. Ale stejně jako ty počítám s tím, že u něho využiju hlavně hluboký kočár a sporťák jen pro začátek. A později pořídím samostatný sporťák - lehčí, skladnější ...

lumixii
5. pro 2009

jijitka: no já jen teď pořádně nevím, jaký ten sporták si mám ale pořídit 😀 potřebuji aby byl hlavně stabilní.
Což právě o Q12 se říci nedá. (pokud mám malýho k sobě zády, tak je to v pořádku, ale v momentě kdy je ke mě čelem, tak to je o něčem jiném. Ale řekla bych, že je to asi tím, jak je posazená ta sportvní část tak vysoko.

klara.t
5. pro 2009

No mě přišlo, že sporták u Camarela je dost vysoko. To byl vlastně taky jeden z důvodů. Ale nevím, jaký to bude u Verana. S tím tady holky ještě moc zkušeností nemají. Protože jak je to letošní novinka, tak většina ho teprve začíná používat.

jijitka
5. pro 2009

lumixii - s tím ti bohužel neporadím, a sama už se toho děsím, až budu zase muset vybírat ☹
Ale myslím, že ty samotné sporťáky už celkově vypadají tak stabilněji a pevněji. A hlavně už víš, jak velký by měl být, já teď těžko odhadnu, jak dlouho se mi tam malý vleze - jak rychle poroste.
A viděla jsem tu diskuzi ohl. sporťáků, tam něco objevíš 🙂

lumixii
5. pro 2009

klarka.t: No právě, to u Q12 s tím právě taky nikdo zatím zkušenost nemá... všichni co tam psali, zatím používají jen hluboké korbičky, a ty co už s tím zkušenost mají, tak tam asi nechodí a nebo se do diskuze nezapojují.
Tak já na začátku byla i ráda, že je korbička vysoko, ale jen u toho hlubokého, ale když jsem nasadila sportovní část, tak mě ta radost přešla, a další věc, co se mi u tý sportovní nelíbí je, že je pouze ze slabé látky, co se týče
boudičky a látky kolem. To je podle mě kočárek na léto a né na zimu. Ale tak raději dost tohoto tématu, o tom by se dalo diskutovat v jiné diskuzi. 🤐

jaro2008
5. pro 2009

jijitka: děkuju za info. Jasně, klidně mi napiš do IP, budu ráda 🙂

sunnye
14. pro 2009

k tomu košíku pod kočárkem. Mě to teda dost padalo, tak mi tam manžel dal matičky, aby to šlo oddělat a je to v poho 🙂
sporťák jsem teda ještě nezkoušela, ale snad to bude v pohodě.

Chtěla jsem kouknout na tu vloženou tašku, ale mají ji v batolátku vyprodanou. Docela mě štve, že je ten kočárek takhle otevřený, buď to pořešíme s tchýní a něco našijeme, nebo koupím nějaký pořádný fusak.

renat2
2. led 2010

Ahoj holky...tak se přidávám z další zkušeností 🙂 ještě víc než předtím jsem ráda, že jsme vybrali právě tento kočárek, malá měl už v 6ti týdnech 65 cm 😲 😲 takže z něj bude dlouhán, korbička je v tomto směru super, krásně velká - dlouhá, takže není o čem mluvit 😉
Potkala jsem několik známých a ty jen zírali, jak je velký (kočárek), měli o hodně menší korby.

sunnye: to je škoda, že taška je vyprodaná, kjá si na ní nemůžu stěžovat, jsme 3.patro bez výtahu a nemělo to chybu, navíc to opravdu trochu zabrání i větru, takže chodíme prakticky v každém počasí /jasně žene v tuhých mrazech, vichřisích, lijácích)...ale izolační rstva to je super, dokud nebylo na nule, jezdili jsme jen s ní, kombinéza a deka a nidky mu nebyla zima. Fuska jsme vytáhli až opravdu když začalo trochu mrznout.

katka444
5. led 2010

ahojte, tiez uvazujem o kupe tohto kocika. mate uz niektora skusenosti zo sportakom? ako je to s tym knisanim sa sportovej casti do stran?

naphd
8. led 2010

zdravim,
podarilo se nekdy nekomu dohledat ty testy mf Dnes a jine s kteryma se ohanej. Ja nasel pravy opak a sice ze zadny (az na poznamu v jednom starem testu kde meli jiny kocar) neexistujou a je to jen fikce klamajici zakazniky. Ty normy co to udajne plni (hlavne autosedacka) jsou taky docala smesny...

vybiram kocar a cesta k Veranu je rychla ale pak nevim nevim...

diky za Vase nazory