Kočár Firkon Verano. Jak zvláda terén?

tygrous
2. srp 2009

Máte někdo už tenhle nový Firkon Verano? Byli jsme se na ně podívat a já jsem se do něj zamilovala😉 Líbí se mi lehká ovladateknost a ta houpací hluboká korbička, asi bych to pak využívala doma jako kolíbku... Ale chci se zeptat, jak se vám s těmi otočnými předními kolečkami zvládá terén? Je jasné, že na město je to super, ale chceme chodit i do lesa, polní cesty a tak... A manža by rád i na brusle, ale nemáme s tím žádnou zkušenost...

hadimrska
31. bře 2010

To nevím, ale my měli quatro a je super i do lesa, i do města. 🙂

jirinkaa
31. bře 2010

kackaj : dekuju moc! Tu moskytieru myslim tu,ktera uz je vsita v boudicce. Kdyz se odepne ten spodni dil, aby tam profukovalo, tak u madla na prenaseni jsou na kazde strane otvory. Pani mi rikala, ze u hluboke to nejde uplne pripnout, ze to se pripne az na sportak...ale prijde mi to divne... 😨

Kupovali jste si nekdo tu vloznou tasku?

jirinkaa
31. bře 2010

barunka9 : ja teda co koukam na Batolatko... tak Quatro má lůžko od země 50cm, Verano 55cm, v rochodu zadních koleček mají rozdíl 1cm...ale to bych spíš viděla na chybu měření...A Verano by mělo mít lehčí sporťák 10,5 kg, Quatro 12 kg... Jinak mi teda přijdou hodně podobné 😀

barunka9
31. bře 2010

no prave, proto se ptam, cert aby se v tom vyznal... 🙂

barca13
31. bře 2010

quatro ma nad těma menšíma kolečkama spojovaci tyč, verano nee 🙂

kackaj
1. dub 2010

Hlavně je to asi o té výšce, verano vypadá elegantněji a čím víš korbička je, tím líp kvůli výfukovým plynům z aut a jinému přízemnímu bordýlku🙂 A quatro je takové tankovité, moc se mi nelíbí tyto přízemní kočáry.
Jinak sorry holky, ještě jsem nic neměřila a nezkoušela, tak snad dneska🙂

ladyd
1. dub 2010

tak pro firkon verano si jedeme do polska jenom se chci zeptat jestli tam prodávají i ten letní mantinel do kočárku co mají na stránkách batolátka

jirinkaa
1. dub 2010

nemáte někdo zkusšenost s tou sluneční clonou na kočárek, co mají na stránkách Batolátka v doplňcích ke kočárkům?

jijitka
1. dub 2010

ladyd - když jsem tam kočárek kupovala já, tak ten mantinel neměli. Předpokládám, že pojedeš do Těšína za řeku...

Jinak, ta sluneční clona by mě taky zajímala, zdá se mi to lepší než slunečník.

kackaj
1. dub 2010

Holky, ale mantinel i sl.clona se dají objednat přes internet taky, tak bych to neřešila. A co se týče té clony, dá se najít i levnější, než na batolátku...
Jinak začínám trošku litovat, že chci Verano prodat - dostala jsem po bráchových děckách quinny, kterej se mi moc líbí a je taky dobře ovladatelnej. Ale je dobrý, že do firkonu teď jde dokoupit ten mantinel, to když jsem ho kupovala já, tak to ještě neexistovalo a vůbec mají hodně nových hezkých doplňků a za druhé tam může být nainstalovanej babyboard a to u nás možná bude aktuální, no a taky ta korbička velká je plus. Takže nevím nevím, jestli si firkona nakonec nenechám a speediho buď taky, nebo odjezdíme jednu sezónu s ním a půjde o dům dál...ach jooo, to jsou dilemata🙂

jirinkaa
1. dub 2010

jj taky jsem tu clonu viděla levnější a o dost, ale tady uvádí UV faktor 50 a u těch levnějších nebylo nic...tak to by možná mohl být zásadní rozdíl... Jinak objednat se musí, když jsem byla v batolátku, tak jsem jí právě chtěla okouknout, ale nemají ji skladem ☹ Tak by mě právě zajímalo, jestli ji někdo nemá...ale nevím zda už byla loni v léťe v prodeji...asi spíš ne...

kackaj : no to je teda pěkný dilema 🙂 Já bych asi chvilku měla oba a uvidíš, který je lepší...abys pak nelitovala 😉 Jinak taky mě zaujal ten skejtík, je to jen takové (pro nás) malé + 🙂 Doufám, že se pak v budoucnu bude hodit 🙂

už se nemůžu dočkat až kočárek objednáme...chjo...hned už bych drandila 😀

akcull
2. dub 2010

Tak jsem se dívala na batolatko a mají tam dva druhy sluneční clony za stejnou cenu, ale jedna má ten UV faktor 50, ta se mi zdá lepší🙂

Nemáte někdo zkušenost s Firkonem Swingem?

petradova
2. dub 2010

Holky ahoj, tak nám to s manželem nedalo, obvolali jsme snad všechny prodejny kočárků v Liberci až jsme se dozvěděli o tom Dvoře Královým, tak jsme tam ve středu vyrazili, menší výlet, no 😀 . Na to, že jsme si ho chtěli jen prohlédnout, tak jsme si ho rovnou objednali a zazálohovali.
http://kocarky.nakupujeme.cz/855-firkon-verano-...

Manža chtěl růžovou autosedačku Verano, je teda trošku jak bonbón, ale copak mu to můžu upřít?🙂
Jinak tu prodejnu můžu fakt doporučit, byla tam mladá slečna a opravdu velmi ochotná a hlavně trpělivá 😉

jirinkaa
2. dub 2010

petradova : jj 😀 taky jsme ho jeli jen ocihnout a pak uz jsem si nechala vyndat ze skladu "nasi" barvicku, vsechno si pekne vyzkousela, zazalohovala...no je vazne paradni!

sissi
5. dub 2010

Ahojky, v sobotu jsme jeli omrknout do Dvora firkon verano s tím, že by nás asi musel hoodně oslnit, protože jsme měli i jinýho favorita, kterýho jsme chtěli po svátcích koupit. Prodejna sice malinká, ale majitelé úžasní - manželé, ta slečna je jejich dcera, podala fakt obšírný výklad o kočárku s ukázkama, že nás to dostalo, přesvědčilo a kočár si rovnou odvezli. Máme tento http://www.kocarky-kocarek.cz/8117-firkon-kocar... jsme z něj oba s manžou unešený. Protože ho necháváme do porodu mimo domov, tak jsme všechno přes svátky vyzkoušeli několikrát nandat a sundat a přehazovat a skládat a vůbec jsme kočár mordovali jak to šlo. No musí se to trošku "ochodit", ale nic není problém, všechno šlo i mě - s břichem. Hluboká korbička je super velká, má vložku, která je ve variantě zimní i letní, sporťák jde do úplnýho lehu, taška s přebalovací podložkou, velikej koš...no dítko jsem v tom nevozila, ale už se na to moc těšim, protože jsem nenašla nic, co by mi vadilo. Navíc pokud se mi něco na kočárku porouchá, v prodejně mi to na počkání spraví, takže nebudu třeba měsíc bez vozítka.
Takže my jsme fakt spokojený, doufám že bude i mrňousek, až se narodí 😀

jirinkaa
11. dub 2010

ahojky,
tak co,uz jste nekdo resil tu plastenku na sportak?

luciferdik
11. dub 2010

jirinkaa - nevím, co přesně máš na mysli s tou pláštěnkou, ale pláštěnka je stejná na hluboký i na sporťák, je k němu jen jedna, když ho kupuješ a pasuje na obojí, i když na sporťáku je taková volnější, jak není chycená o korbičku. A ta síťka v boudičce tam tak jako plandá, i na sporťáku, já nepřišla na to, že by se to dalo nějak pevně uchytit, i když jsou tam takový špuntíky, na který se to u sporťáku upne, ale jak polohuju boudičku a sedačku, tak se to zase vyvlíkne, nevím, třeba to tam mám nějak blbě a patří to jinak. Jo a sluneční clonu mám, takovou tu univerzální, z MMB, co paní šije na objednávku, pasuje tam bez problémů, i přes ten kšiltík, stála myslím něco přes 200. A máme i slunečník, používala jsem ho hodně i ke hlubokému kočáru, ale rozčilovalo mě, že ten slunečník musím furt natáčet a přetáčet ze strany na stranu po každým zahnutí za roh, ta clona je využitelnější, podle mě.

jirinkaa
12. dub 2010

luciferdik : děkuju moc! Právě tohle jsem měla na mysli, že k tomu dodávají jen jednu pláštěnku a jestli tedy pasuje i na sporťák 🙂
Možná si kočárek nenecháme poslat a pojedem si pro něj, tak se kdyžtak zkusím na tu síťku v boudičce zeptat. Když tam jsou ty poutka, tak se to přeci musí dát někam pořádně připnout 😀
chjo... už aby byl doma... ☹

sissi
12. dub 2010

No co jsem zkoušela, tak korbička na sporťáku je fakt hůř uchytitelná než na hlubokej, protože není o co zapnout ty suchý zipy, ale na tu síťku tam jsou takový čudlíky, tak jsem je zahákla a drželo to i když jsem zkoušela polohovat. A na pláštěnku mi jako na jedinej dotaz neuměli v obchodě odpovědět, ale kdyby to nesedlo na obě verze, tak prej mají na sporťáky pláštěnku za 100,- tak to mě kdyžtak fakt nezabije 😉
No už se těšim až poprvý vyrazíme 😀

luciferdik
12. dub 2010

sissi - ta boudička tam v podstatě na sporťáku tak jako plandá, je volně, jako u většina kočárů, přichycená za suché zipy je jenom u hluboké korbičky, u sporťáku je vlastně jen navlečená na tom madle plastovém, zipama. Ta síťka určitě patří přichytit za ty čudlíky, ale nevím, jak jsem to tam dávala, že mi to teda nedrželo, asi blbě.

jirinkaa
12. dub 2010

sissi - je to jsem přesně chtěla vědět, jestli existuje pláštěnka na sporťák. Já jí na Batolátku nenašla ☹

sissi
13. dub 2010

jirinkaa - tady jsem kupovala kočárek http://www.kocarky-kocarek.cz/ tak když ti to nebude pasovat, tam tam zavolej a pan majitel ochotně pošle typ, co bude sedět. Má na tyto kočárky i velkoobchod, takže ví co a jak 😉

jirinkaa
13. dub 2010

sissi : diky, tech plastenek tam maji opravdu velky vyber! Super. Jeste vyzkousim tu firkonackou a podle toho jak to pujde tak prip.objednam...

klar_jana
15. dub 2010

sissi - vybrala jsem si úplně stejnou barvičku!!!;) akorát budu objednávat jinde, našla jsem stránky baby-line.cz, tam ho mají za 6216,--, tak jsem tam volala, a paní mi řekla, že tuto barvu skladem nemají, ale že když si ho objednám, tak ho objednají a za tři týdny ho budu mít za tu jejich cenu. Ještě je tam dobré, že mají nad 4000,-- dopravu zdarma. Chci si tam objednat i matraci do postýlky, až se teda přesvědčím o rozměru matrace...

klara.t
19. dub 2010

Holky, mám dotaz. Začaly vám taky cvakat přední kolečka, když vjedete na nerovnost? Mě se v místech, kde se to přední kolečko otáčí udělala asi 1mm mezírka. Ve chvíli, kdy se to kolečko ocitne na vteřinku ve vzduchu (dřeba na dlažebních kostkách nebo nerovném chodníku, o terénu nemluvě), tak to kolečko klesne, ukáže se tato mezírka a pak když dosedne, tak to cvakne. No ale nemáme zrovna všude zámkovou dlažbu, takže cvakáme docela často a mě to vadí. Máte taky ten problém?

lenajs.d
21. dub 2010

Ahoj, tak se hlásím k majitelkám Verana, koupili jsme ho v polském Těšíně, máme tady ten
http://www.kocarky-kocarek.cz/8117-firkon-kocar...

Fotečky mám v albu. 🙂

terkao
21. dub 2010

ahoj,
lenajs chtěla jsem se zeptat jestli se vyplatí finančně koupit tento kočárek v Polsku? Je to velký cenový rozdíl než u nás česku?

lenajs.d
21. dub 2010

No rozhodně vyplatí, samotný kočárek (hluboký +sporťák) stojí 6000,- a s autosedačkou 7800. V batolátku je cena 9400,-. Navíc v polském obchodě je k tomu ještě moskytiéra a pláštěnka zdarma. Taky tam mají slunečníky za 300,- a firkoňácké fusaky, normální za 500,- a kombinovaný za 1000,-

terkao
21. dub 2010

lenajs děkuji za typ 🙂 .

mitsubi
21. dub 2010

AHOJKY,JÁ JSEM SE ROZHODOVALA MOC DLOUHO,NAKONEC ZVITĚZIL KOČÁREK FIRKON VERANO,MÁM TU KOMBINACI SE STARORŮŽOVOU,VYPADÁ ŽASNĚ A MÁME VELKÝ ÚSPĚCH......MÁME OD LEDNA HOLČIČKU,NEMŮŽU SI KOČÁREK VYNACHVÁLIT,JE JEN MALILINKÁ DROBNOST,CO BYCH ZMĚNILA,ALE JINAK,ZA TU CENU MÁ KOČÁREK VŠE...A MUSÍM ZAKLEPAT,ZATÍM ŽÁDNÁ PORUCHA.....KLIDNĚ MI NAPIŠTE O INFORMACE.