Kočár Firkon Verano. Jak zvláda terén?

tygrous
2. srp 2009

Máte někdo už tenhle nový Firkon Verano? Byli jsme se na ně podívat a já jsem se do něj zamilovala😉 Líbí se mi lehká ovladateknost a ta houpací hluboká korbička, asi bych to pak využívala doma jako kolíbku... Ale chci se zeptat, jak se vám s těmi otočnými předními kolečkami zvládá terén? Je jasné, že na město je to super, ale chceme chodit i do lesa, polní cesty a tak... A manža by rád i na brusle, ale nemáme s tím žádnou zkušenost...

veselazu
1. pro 2010

@petbem souhlas 😉 , co používáte už golfáč? a jaký? já se furt nemůžu rozhodnout, co na jako koupíme

tygrous
autor
1. pro 2010

Tak ja vcera vyzkousela sportak i s fusakem a ditetem v zimni bunde a musim rict, ze momentalne to docela ujde. Ma to ted tak akorat a aspon mu je teplo, kdyz je tam hezky vmackly. Ale obavam se, ze v lednu, unoru to uz asi takhle nepujde☹ Malej ma 10kg a asi 75 nebo 76cm... Ale na druhou stranu do te hromady snehu je super, projedu vsude, to by s golfkama neslo!

sirael4
1. pro 2010

@tygrous takže po novém roce budete kupovat jiný?

petbem
1. pro 2010

@veselazu Doteď jsme jezdili s Veranem i s fusakem, ale byl to boj ho do toho kočáru narvat a nejhorší bylo to spaní. Tak jsem ho schovala, prodat ho by se mi vůbec nevyplatilo a vytáhla Quinny Speedi, který jsem si koupila už na jaře a měla ho doteď v autě, abych nemusela pořád tahat a skládat Verano. A teď už jezdíme jen s tím Quinnym, dokonce mi tam parádně pasuje i fusak od Firkonu. Je hodně prostorný, má polohovací boudu, ale zas si musím zvykat že na malýho nevidím a když je fakt zima a fučí tak taky pro něj asi nic moc, ale to by bylo i u golfek. Koupila jsem ho už lehce použitý na bazoš.cz, ale není to na něm vůbec znát, stál mě tři tisíce, včetně podložky, pláštěnky, pumpičky a zimního nánožníku. Podobné sporťáčky má i x-lander, ty jsou asi tak stejně velké a navíc je možnost si vybrat mezi tříkolkou nebo čtyřkolkou.
Jinak jestli chceš vyloženě golfky tak super jsou chicco ct04, má je švagrová a jezdí se s nima perfektně.

jijitka
1. pro 2010

@tygrous maly se mi zatím taky vejde. Na výšku má ještě nějakou rezervu nad hlavičkou, ve fusaku a zimní bundě je tam natěsno, ale vypadá spokojeně 😀 Včera jsme taky brázdili sněhem, možná bych měla příště zaaretovat přední kolečka, asi by to bylo ještě jednodušší. Nezvládla jsem jen průjezd nahrnutým sněhem u chodníku, ale to by stěží projelo auto 😉 Měla jsem trochu obavy z té volné stříšky, aby tam nešla zima, ale tím fusakem se to dokonale utěsní. A ve velkých mrazech nebo větrech stejně ven moc chodit nebudeme. Při nejhorším - jen na prospání a vyvětrání - vytáhnu hlubokou korbu. Nevím, možná ani jiný sporťák pořizovat nebudu, ideální by byly nějaké terénní golfky. Mám to složitější, protože bydlím na okraji města - tady už je vyloženě vesnický terén - takže potřebuju něco stabilního a pevného a na druhou stranu i skladného do auta.

tygrous
autor
1. pro 2010

@sirael4 @jijitka No mne se dalsi kocar kupovat nechce, max. nejake hodne male skladne golfky, ale ty mi v zime budou stejne na prd... My taky chodime hodne do terenu, takze u nas taky tezky vyber... Jinak kdyz zaaretujes predni kolecka, tak se jede fakt dobre😉

veselazu
1. pro 2010

@petbem hmm, dík za radu. My máme z bazaru koupenou Teutonku Fun system - 4 kolečko a s ní jsem spokojená. Sehnali jsme ji po haluzi za 5000 i s hlubokou korbičkou a adaptérem na autosedačku, pláštěnkou. No my právě taky doteď vozíme čelem k sobě, prostě mi přijde lepší, když na malého vidím a můžem si povídat, a taky jak píšeš - většinou fouká do protivky. 😉 Štve mě, že je takový problém u více kočárků umožnit otočení proti směru jízdy, mají to z lepších kočárků jen ty Teutonky, pak Jané Reverse nebo jak se jmenuje, ale ten je prej takový rozviklaný celý....

petbem
1. pro 2010

@veselazu Teutonia má moc pěkný kočárky, to jste určitě udělali dobře a ten sporťák otočený k sobě to je super, hlavně v zimě. Já vlastně Verano nikdy neměla otočené od sebe. Už jsem si říkala že bych Verano i prodala, ale stál mě komplet s autosedačkou, fusakem 11tisíc a co jsem koukala na netu v bazarech tak už se dá koupit od 4tisíc za komplet jak mám a to si ho radši ještě nechám na druhé. Jezdilo se s ním suprově, ale kdybych teď byla poprvé těhotná tak už bych si nový nekupovala, ale našla bych si ho na netu v bazaru. Když koukám na ten náš, tak na něm není používání vůbec vidět, je pořád jak nový, a stejně tak vypadají ty v bazarech, kolikrát mají ještě více jak rok záruku.
Na golfky je do jara ještě čas, bude zas dětský veletrh a to prý budou zas nové typy a barvy golfáčků, a ty z letošních kolekcí budou doprodávat, tak výběr určitě bude . Kámošky mají - zopa viper 3, 4, chicco multiway, ct04, quinny zapp, babypoint mark 3 a jsou spokojený všechny, na takové popojíždění,kdy už dítko chodí a občas si naskočí a veze se 🙂 .

veselazu
1. pro 2010

@petbem no my ho prodali s roční zárukou za 5000, koupili ho za 10200 takže jsme 5000 dostali a hned zase dali pryč na tu Teutonku... No dráž bych ho neprodala určitě. Já když ho sháněla, tak se ještě jetý neprodával, byla to vcelku novinka, škoda

petbem
2. pro 2010

@veselazu jojo, to máš pravdu, loni v bazarkách žádný ještě nebyly 😖 . Já ho měla vybraný od května, v srpnu jsem ho viděla naživo u nás v kamenném obchodě, tak jsem ho chodila obdivovat když jsem šla něco kupovat pro malýho a začátkem září jsem ho na batolátku objednala. Já to spíš myslela pro budoucí mamči co pokukují po Veranu,ať na něj raději kouknou v bazárcích, budou ho mít za polovic včetně všeho a v roce můžou koukat po větším nebo golfkách. Teda aspoň já bych to teď tak udělala, ten kočár je fakt po roce ježdění pořád jak novej,

veselazu
2. pro 2010

@petbem s tím souhlasím, taky bych ho koupila na bazárku - to se vyplatí ! 🙂 A stačil by mi jen ten hluboký a autosedačka. Sporťák bych koupila zvlášť.

agnessa
20. pro 2010

Holky, trochu namátkou jsem pročetla vaši diskuzi, tento kočárek mě hodně zaujal. Čekáme druhé dítko, po prvním kočárek nemáme schovaný (tak různě jsme prodávali a měnili za jiné 😀 ). Chci se zeptat, jeslti byste šly do cca rok jetého. Nedělám si iluze o sporťáku, ty jsou u většiny těchto kombinací nedořešené a rozhodně nestačí do 3 let, ale chtěla bych kočárek hlavně jako hluboký (ta korbička je rozměrově úžasná a celkově se mi kočárek moc s hlubokou korbou líbí) a kolem cca roku počítám, že koupíme sporťák.
Takže se mi na ten rok nechce kupovat komplet nový, narazila jsem na nabídku za cca 5tisíc komplet sada i s autosedačkou, takže hodně zvažuju, že bychom do něj šli. Dobrá každá tisícovka, co člověk ušetří, ale zas vím, že tyto levnější kočárky nejsou dělané často tak, aby vydržely víc než 1dítě...
Moc díky za radu 😉

sissi
20. pro 2010

Ahojky, tak mi Verano používáme už půl roku - a ještě hlubokou korbu. Jsem teda zatím maximálně spokojená. Kupovala jsem ho s tím, že sporťák teda není to úplně nejlepší, ale mám červnový dítě, takže pro mě bylo hodně důležité, jak velkou má hlubokou korbu. A to má jednu z největších. Navíc super podvozek, i v závějích jedeme, i když je to nezvyk oproti krásnému létu a podzimu 😉
Souhlasím s tím, že kočár za ty prachy co je, je super. Počítala jsem s tím, že až začne chodit, tak se koupí skladné golfky - fakt nechci tahat kočár přes celej kufr auta až do tří let. Prostě člověk musí mít určité priority a jestliže mojí byla spíš korbička, tak nemůžu nadávat na sporťák. Teutonia má kočárky dokonalý, ale taky za tu cenu, že jo...
Ale zas je to jen můj názor.

@agnessa můj názor je, že za tu cenu bych ten komplet vzala - asi ho prodávají i kvůli sporťáku. Koukala bych na něj jestli nemá nějaké vidielné vady, ale jinak to je podle mě ok cena. Pro druhý dítě bych asi taky nekupovala fungl nový kočár, když už ho pak nemá kdo dědit 😉
Jo a jediná závada - vysypala se mi na jednom kolečku ložiska - koupila se nová za cca 40Kč a jezdí to zas jak drak. Já mám kočár červenej s kytkama, všichni mi ho obdivujou, i cizí lidi na ulici a kdo si ho půjčil, tak vracel s tím, že se s ním jezdí perfektně. Tak, tolik můj román, prostě bych kočárek zas tak nezatracovala 😉

luciferdik
20. pro 2010

@agnessa Já bych ho určitě koupila, jestli Ti jde o hlubokou korbu, tak je podle mě úplně bezvadnej. My jsme jezdili s hlubokou korbou 9 měsíců a malej se tam vešel s fusakem úplně bez problémů, pak už bylo krásný počasí, tak jsme přesedlali do sporťáku a s tím jsem teda spokojená nebyla, co se prostoru a provedení týká. Ale hluboká korba a jízdní vlastnosti fakt perfektní, já bych si ho s hlubokou koupila znova. Podívala bych se, jestli nemá nějaké zjevné vady, ale my teda s ním neměli žádný problém za celou dobu ježdění, žádná oprava, žádná reklamace, jenom jsme dělali běžnou údržbu - promazat. A taky každý říkal, jak se s ním pěkně jezdí a je i pěkně vysoko, nemusela jsem se k malému tak sklánět.

agnessa
20. pro 2010

holky, tak to jste mě moc potěšily 😉 my měli u starší dcery Implast bolder, jako hluboký byl dobrý, ale sporťák... to jsem i já občas vypustila sprosté slůvko, ale jak to tak sleduju, tak je to u hodně těchto kočárků... zas lepší, že aspoň hluboký je dobrý, nemůžem chtít za ty prachy všechno... 😀 Spíš jsem měla strach, jestli je ta konstrukce dost pevná, "nerozklechtá" se po tom roce a plní pořád správně svou funkci 🙂
Je nějaká závada, která by se u těchto kočárků vyskytovala častej? Na jiné diskuzi jsem taky narazila na ložiska, ale to mi přijde prkotina... Potahy a látky jsou kvalitně ušité?

Luciferdik, můžu se zeptat kolik měříš? Pokud je kočárek vyšší, byla by to značka ideál, protože já měřím téměř 180cm a manžel 190cm, takže bych nerada hrbila záda a kopala do brzdy, jako se mi to stalo u kamarádčiného kočárku... 😎

florule
20. pro 2010

@agnessa Ahoj, tak za mě bych asi do toho nešla. Kočárek je ok, hluboká korba super veliká, dobře se ovládá a po roce užívání téměř nezničený, ve sporťáku taky pořád jezdíme i když Kubík má už přes 12 kilo. Ale autosedačka mi teda moc neseděla a pro další dítko bych chtěla jinou, bezpečnější. Navíc je pouze do 11 kilo, což kubík měl kolem roku, kdy ještě pořádně sám neseděl, takže jsme ho nemohli dát do větší autosedačky. A nový kočárek bez autosedačky jsme v Polsku kupovali před rokem a půl za 5700 nový.

luciferdik
20. pro 2010

@agnessa Já jsem prťavá, mám jenom 164 cm, ale sestřenice má přes 190 cm a moc si ten kočárek chválila, že je to první, u kterého se nemusí hrbit, rukojeť je polohovatelná a navíc je ještě tvarovaná do oblouku, takže myslím, že ani vyšší rodiče by neměli mít problém. My jsme neměli žádný problém, ani s ložisky, ani s konstrukcí, všechno dobrý, takže na co si speciálně dát pozor, neporadím.

luciferdik
20. pro 2010

@agnessa Jo a my jsme autosedačku k němu neměli, takže o té nevím nic. Měli jsme Römer vajíčko. A nový nás stál 8500 Kč, my jsme kupovali hned na začátku 2009, takže už to jsou skoro 2 roky.

florule
20. pro 2010

@agnessa jinak přítel má 195 cm a rukojeť v pohodě, hrbit se u něho nemusí 😉

klara.t
21. pro 2010

@agnessa já bych do toho šla. Já byla s hlubokou maximálně spokojená, po jednom dítěti stále jako nový. Nevidím na něm jedinou vadu, snad jen, že jsem si o obrubník odřela kolečka. Se sporťákem jsem spokojená nebyla, tak jsem koupila jiný, ale kočár mám schovaný pro druhé dítě. Taky mě zastavovali lidé na ulici s tím, jak mám hezký kočár (hnědý s kruhama). Je jedním z nejvyšších kočárů, možná že i nejvyššší, takže vám bude vyhovovat dobře. Manžel má 185cm a ani si rukojeť nemusel dávat do nejvyšší polohy. Ovládání super, taky lidé co mi ho vraceli na něj pěli chválu. Já bych do něj šla znovu, s tím, že sporťák není nic extra. Autosedačka ušla, ale taky myslím, že mohla být lepší, ale neměla jsem s čím srovnávat.

agnessa
21. pro 2010

holky, děkuju, tak ta nabídka na komplet za 5tisíc už je pryč, paní ho má prodaný, ale už jsem rozhodnutá, že jej chci - když jsem se dívala na jiné weby, tak většina maminek chválí hlubokou verzi a na sporťák nadávají, ale s tím do toho jdu a jsem hrozně ráda, že jsem našla něco s prostornou korbou a otočnými koly, aniž by to vypadalo jak ty klasické mohutné kočárky (Inglesina, Roan apod. ).
Ještě se zeptám, to jsem se nikde moc nedočetla - jak jste na tom se skládáním do kufru auta? vleze se bez problémů? máme sice Combi, ale s minulým kočárkem (Implast bolder) jsme měli trochu problém ho tam dát celý i s hlubokou, ta jezdila na předním sedadle, což už teď s dvěma dětmi nepůjde 🙂 . Předpokládám, že asi většinou, když pojedem autem, využiju spíš nacvakávání sedačky a vezmem jen podvozek, ale kdybychom jeli někdy na výlet atd....
A ještě jeden dotaz - Florule píše, že nebyla moc spokojená s autosedačkou, jak působila na vás ostatní? Mám hledat komplet s autosedačkou, nebo tu raděj koupit jinou?

Pokud byste některá uvažovala o prodeji v průběhu února - března, klidně mi napište interní zprávu, budu moc ráda za nabídku (nejlépe okres UH, HO, ZL - směrem k UH a UB), raděj bych si kočárek před koupí prohlédla 🙂

jijitka
21. pro 2010

@agnessa k tomu skládání do auta - já kočár převážím v krátké Felicii buď podvozek v kufru nastojato a korbu na sedačce nebo "skladnější formou" v kufru naležato (sundavám velká kolečka) a korbu položím na to. K tomu se vleze ještě spousta věcí - takhle jsem cestovala např. k rodičům. Ale nějaká holčina tady v diskuzi psala, že jejímu manželovi se daří nacpat podvozek do kufru Felicie naležato i s kolečky 🙂 Takže - do Combi nebudeš mít problém.
S tou autosedačkou je to fakt, účel splní, ale už bych šla do bezpečnější. Na druhou stranu jsem hodně využívala možnost nacvaknutí na podvozek. V autě jsem s ní jezdila na kratší trasy, po městě atd. s tím, že jsem byla hodně opatrná a doslova myslela za druhé řidiče, ale při na delší trasy (po dálnici...) jsem si půjčovala Maxi Cosi od kamarádky.

A kočárek prodávat budu, ale to asi pro tebe nebude zajímavé, protože jsem z jiné oblasti a taky bude preferovat osobní odběr.
Jen pro zajímavost přidávám fotku, jak je kočárek uložený v kufru.

sissi
21. pro 2010

@agnessa přidávám se k holkám - manžel má 2m a s kočárkem jezdí bez problémů - on si teda madlo zvedne, ale nezakopává, nic. My máme auto ford combi, takže tam dáme kočár s korbou, složenou cestovní postýlku a cestovní tašky k tomu 😀 ale tím že jdou sundat zadní kolečka se to vejde do spousty aut, bych řekla. Autosedačka - po pravdě je otázka co od ní očekáváš. Já chtěla využít možnost naklapnutí na podvozek a dost to využívám. Jako určitě existují i mega bezpečné sedačky, ale na trh se nedostane nic nebezpečné, že jo. Nám na cesty vyhovuje a to jezdíme často, má vložnou část pro menší děti, takže se tam vejde jak prcek, tak odrostlejší dítko. Naše Majda už má na půl roce skoro 8 kilo a pořád se tam vejde v pohodě. Ono nejde ani tak striktně o kila jako o to, aby nevyčuhovaly nohy, hlava apod. To že na roce koupím novou sedačku, s tím jsem počítala.
Jo a ještě blbost - má to lesklý kolečka - každej na to kouká jako že čím leštíme "disky" 😀 a že to je luxusní kočár - vypadá to dobře 😀

luciina
26. pro 2010

@sissi s těma diskama máš pravdu - mě říkají: jooo, vy máte elektrony 😀

jijitka
12. led 2011

holky, jak čistíte ten polstr z autosedačky? Už jsem ji vyřadila z provozu, měla jsem v úmyslu ji vyprat v pračce, ale v instrukcích se píše, že se může prát jen ručně. Takže, co si pod tím představit? 😀 Jen otírat namokro? nebo namočit do vody ano, ale jen ručně? - to můžu dát do pračky na ruční praní, ne?? Prala jste některá v pračce - nezničí se?

luciina
12. led 2011

@jijitka Mno, já osobně bych jí hodila do pračky na ruční praní .... z lenosti. 😉 Jinak si myslím, že namočit do vody ano, ale jen ručně. Spíš dle toho jak moc je špinavá - fleky.
Já bych chtěla poprosit jestli byste se někdo hodil fotečky ve sporťáku, když tam je dítě nebo i bez jak to tam je všechno uspořádané. Třeba jako když tam dáte fusak nebo jak tam ten prcek hačá. Já se pomalu chystám vyměnit hlubokou korbu za sporťák tak ať vím čeho se vyvarovat. Zajmalo by mě taky jestli vám dole plandá pod stříškou ta síťka. Já si pohrávám s myšlenkou, že jí buď nějak odstraním nebo jí přišiju dole, aby neplandala. Jsem jí nikdy nepoužívala - možná v létě u sporťáku? Používali jste ji?

tygrous
autor
13. led 2011

@luciina Ja tu zadni sitku nevyuzila, davala jsem tu velkou sit pres cely kocar. A teda planda tam, to jo, ale nejak moc to neresim (obcas mi teda vadi, kdyz se mi tam zamota, kdyz nacvakavam sportak na podvozek pri vyndavani z auta apod., to penim, hlavne kdyz zrovna specham 😠 ). Taky jsem premyslela, ze ji tam nejak pridelam, ale nevykoumala jsem to 😅
Prikladam foto Honzika v 11mesicich ve sportaku bez fusaku (mel okolo 79cm a neco pres 10kg), pak ve sportaku + fusak v sede a pak v pololeze, kdyz usnul a nechala sjem ho spat na chodbe-je tam namackany hodne, ale apson mu neni zima😉 Ale myslim, ze do konce zimy tam asi takhle nevydrzi, na delsi prochazky se mu to nelibi... Jo ale jako problem vidim dost kratke popruhy tech zapinacich pasu-s tim fusakem je to fakt na tesno a dost casto se to i vyvlikne z prezky. Chci koupit golfky, aspon na kratke jizdy do obchodu nebo na cestovani autem, ale manza se vzpira 😖

luciina
13. led 2011

@tygrous Jééé díky za tak výbornou odpověď. Já bych tu siťku buď ustříhla nebo dole přišila k boudě. A jak tak koukám tak bouda jak vlastně nejde do jiné polohy než úpně nahoru nebo úplně dolů tak to taky asi bude mazec.

tygrous
autor
13. led 2011

@luciina No kdyz tam je fusak, tak ta bouda se o nej zapre a drzi i v jine poloze nez dole nebo nahore😀 Ale bez fusaku proste spadne uplne dolu, to bohuzel nedomysleli☹ Aspon jeden stupen mezipolohy tam mohli udelat...

jijitka
13. led 2011

@luciina no, já jsem dodnes nepřišla ani na to, proč tam ta síťka je, jak se používá a ani mi to nechybělo 😀 Občas taky plandá, ale to neřeším. Jinak stejně jak píše tygrous - fusak dobře polohuje boudu.

@tygrous - koukám, že Honzík už je dost vysoký, že? Vašík ještě zdaleka nedorostl ke konci opěrky - což je dobře, snad do jara vydržíme. A taky už vybírám golfky, je to anabáze, rozhoduju se jestli koupím golfky + další sporťák nebo nějaký skladný golfko-sporťák.. Máš už nějakého favorita??