Kočár Firkon Verano. Jak zvláda terén?

tygrous
2. srp 2009

Máte někdo už tenhle nový Firkon Verano? Byli jsme se na ně podívat a já jsem se do něj zamilovala😉 Líbí se mi lehká ovladateknost a ta houpací hluboká korbička, asi bych to pak využívala doma jako kolíbku... Ale chci se zeptat, jak se vám s těmi otočnými předními kolečkami zvládá terén? Je jasné, že na město je to super, ale chceme chodit i do lesa, polní cesty a tak... A manža by rád i na brusle, ale nemáme s tím žádnou zkušenost...

marketa137
3. únor 2012

@misula.g děkuju za odpověd. No já právě taky, že je krásně dlouhý i ten sporták. Koukala jsem že ted dělají černou a i bílou konstrukci. Kdybych čekala kluka tak z těch modrých bych si jich vybrala několik ale pro holku vůbec netušim jakej 😒 , tmavej nechci tak uvidim jakej nápad bude mít manžel 🙂 . Měla jsem golfky s bílou konstrukcí a taky to vypadalo pěkně tak přemýšlim i do jaký barvy konstrukce jít?

boobinka
8. únor 2012

majitelky tohoto kočárku.... je u verano long vnitřní délka opravdu těch 80cm? a jak je to s šířkou uprostřed a u nohou?

slunickomaja
17. únor 2012

Ahoj holky 🙂 Taky už máme zamluvený Verano long a moc se na něj těším. Slyšela jsem naněj převážně samou chválu a hodně maminek s ním jezdí. Mě se moc líbí, ale zkušenosti s ním ještě nemám a tak čerpám jen z toho co se dočtu 😀 Prosím mamulky je ta sportovní nástavba také dost prostorná? Moc děkuji za odpovědi 🙂 Mája

zuzanaulrich
30. říj 2012

@margarethka Výhradní dovozce kočákrů Firkon do ČR je pan Hak - www: http://www.firkon-kocarky-hak.cz/ Sídlí ve Dvoře Králové n.L. - jak je to s hapubaby.cz, jestli spolu mají něco společného?? Každopádně můžu z opravdu těžkého terénu z podhůří poreferovat o otočných kolech. Mám F. Twist - tříkolku s otočným předním dvoukolem, kola velká nafukovací, plně odpružená, samozřejmě s aretací. Teď kupuju klasický 4kolový podvozek z modelu Ivone, abych na něj narvala Twistovu boudu. Do opravdu těžkého terénu - lesní a rozryté jezeďácké cesty - hlína, písek a kamení, všechno z kopce do kopce, asfaltu minimum - jedině klasickou čtyřkolku. S terénem se nemažu, jedu všude, lidi si klepou na čelo, kam se to s kočárkem řítím, rodina se za mě pomalu stydí, že neumím chodit na "kulturní" procházky... A to ještě nepřišla zima ☹ Otočná kola super do města, na rovinku na asfalt, kde se s tím pěkně manévruje. Kdo je ale outdoorista jako já, ať už z přesvědčení nebo z donucení, nejlepší je čtyřkolka. V té máte největší jistotu stability a pohodlí pro Vás tlačiče i pro mimčo. Mám to vyzkoušené se čtyřkolkou - Patron a stará dobrá Liberta. Nesrovnatelné. Jo, v Hradci Král. jsem s Twistem projela taky všechno, i když v loukách u Orlice byla horší ovladatelnost, ale možná je to tím, že je tam vyjetá uzoučká kolej od bicyklů a stará cesta téměř zmizela, takže je to boj v trávě. I v lese (Malšovice a dál) to šlo, cesty jsou tam totiž pěkné a udržované, ale tady, kde není žádná parková úprava, tady je to s tříkolkou masakr. A s Veranem to bude to samé. Jelikož má vpředu jiný rozchod, nesnadné bude trefit se do vyjetých kolejí v polní cestě. Maminy, i když se vám něco líbí, okouzlí vás dizajn, přemýšlejte technicky. Já si to nejela z našeho prdelkova nikam do města do prodejny osahat, i když ve městě by pro mě stejně získané informace nebyly relevantní, koupila jsem starší kočík přes internet, ale i když jsem se snažila nejet jen podle "jé, ten se mi líbí", taky jsem to nevykoumala napoprvé. Kdo bydlíte na vesnici a nemáte kam jezdit po asfaltu, koukněte se radši po obyčejném čtyřkolovém podvozku. Jen tak mimochodem, úžasný je model Swing Long Retro 🙂

jaro2008
14. led 2013

Ahoj, prosím o radu - jak oprat tašku na kočárek? Zvenku je čistá, ale uvnitř by to chtělo oprat. Jsou tam zboku zašité nějaké výztuže - asi taky z toho sololitu, který je ve sporťáku. Dá se to namočit?? Díky.

alushka
1. bře 2013

Ahoj holky, můžu se ještě zepatat na ty skatyk Firkonu? Čekáme druhé a tak budeme potřebovat, ale jak už jsem četla tak ten originální skate od Firkonu je na houby a ted jsem viděla ten Lascal Buggy board a tam díte stojí až za rukojetí kočárku (ne mezi madlem a korbičkou), můžu se zeptat, jak se s kočárkem s tím skatem jezdí? není to moc nepohodnlné? a jak se dá kočárek ovládat? Existují ještě nějaké jiné skaty, které by n Fikon pasovaly? Díky moc🙂

djn
10. bře 2013

@jaro2008 až zjistíš jak s tím praním tašky, tak napiš...manžel s kočárkem jednou fest zmokl, kočárek se zakryl pláštěnkou, ale taška promokla a ten obal, resp. mobilní přebalovací podložka, se mi zevnitř zapustil, mám kočárek ostře červený kombinovaný s černou a šedými ptáčky, bojím se, když bych tu tašku prala, že budu mít všechno růžový, včetně těch ptáků

jaro2008
10. bře 2013

@djn Ahoj, zatím bohužel nevím, kočárek jsem zabalila až na tu tašku a čekám 🙂 Tu přebalovací podložku jsem už prala a nic se s barvami nestalo - mám takový tmavě modrý v kombinaci se zelenou a v tom jsou ještě bílé jakoby kruhy a bílá zůstala bílá, i z vnitřní strany. Jen nevím co s těmi výztužemi v tašce...já mám ten vnitřek tašky nějaký flekatý, ani nevím z čeho, tež mi to párkrát zmoklo.

neslusanka
17. bře 2013

@djn
@jaro2008 já měla také červený kočár, dokonce nám plaval v řece, ale barva nepustila. Takže jsem tašku normálně celou hodila do pračky (i s výstužemi) a v pohodě. Ale už mi také jedna mamina říkala, že ji ta červená pouštěla, barvila do růžova ☹ tak na to asi pozor

jaro2008
18. bře 2013

@neslusanka Fakt? I s tou výztuží? Já nevím, co to je za materiál uvnitř, jestli to je to samé co je v tom kočáru (sololit nebo co?), tak aby se to nějak nerozmočilo. Tak že bych to riskla? 🙂

neslusanka
18. bře 2013

@jaro2008 jojo, i s tou výstuží. Já sice měla to starší Verano, ne long, tak nevím, jestli ta taška není jiná. Ale já vesměs vše co se dá sundat a vejde se do pračky, to peru 😀 na 30st, šetrný program, nízké otáčky, bez odstřeďování

jaro2008
18. bře 2013

@neslusanka Já taky nemám to long, ale tu starší verzi Verana. Děkuju za radu! Vyzkouším to taky 🙂

anet88
14. dub 2013

maminky nevíte prosím kde koupit boudu na firkon verano? Někdo mi jí ukradl i s madlem ☹ 😠 😢

klara.t
14. dub 2013

@anet88 zkuste napsat do Batolátka batolatko.cz/

kacka_88
26. dub 2013

Prosím o radu ohledně kočárku Verano Long. Nafoukli jsme kola a ty větší se nám zdají křivé - ty chromové disky jsou vypouklé naproti sobě, u obou kol. Máte to také tak? V obchodě jsme si toho nevšimli. Nevím, jestli jsme to kolo nepřefoukli a ono se to nezdeformovalo nebo zda je to vada. :-/

nobilis
27. kvě 2013

Zdravím a chtěla bych se zeptat, jestli je tu někdo, kdo si dokupoval sportovní nástavbu Verano LONG k nasazení na podvozek původního Firkonu Verana. Máte někdo porovnání? Vozil jste někdo ve sporťáku Verano a pak ve Veranu LONG? Je to opravdu o hodně lepší, nebo byste to už neudělali a raději pořídili jiný kočár (jiný sporťák nebo golfky na druhé dítě)?
Uvažuji, že pro druhé dítě koupím jen samotnou sportovní verzi Long, protože sportovní sedačka u staré verze byla dost úzká a měla krátké kšíry i záda, v zimě byl problém s fusakem, naštěstí první syn byl běhátko, nechtěl se v ničem vozit, jezdili jsme minimálně. JInak jsem s kočárem (jízda, korba) nadmíru spokojená a nevím, jestli seženu nějaký jiný a tak prostorný sporťák jako je Long a neutratila majlant na druhé a zřejmě poslední dítě.

alushka
1. čer 2013

@nobilis ahojky, já jsem dokupovala samostatně sporťák Firkon Verano long, v původním sporťáku verano jel syn asi 1x, ten Verano long je o 100 % lepší, ten starý už jsem nevytáhla, nový je větší, o hodně lépe vyřešená boudička, syn má 2,5 roku a někdy ho v něm vozím doteď, když jedeme někam do terénu nebo na nákup(do košíku dolů dám tašky), mám ještě golfky Inglesina Trip, jezdím dost autem, tak abych měla s sebou něco skladného, do kuftu, Verano je sice super skladný a lehký, ale na kratší cesty po Praze nám stačí (a od asi 3/4 roku stačily) golfky,na chodbě máme zaparkované oboje 🙂 Takže za mě se koupě rozhodně vyplatila a jsem spokojená. Čekáme druhé, takže kočárek použijeme ještě na druhé 🙂

nobilis
1. čer 2013

@alushka Jé, děkuji moc za odpověď. To ráda slyším, že koupě té verze Long nelituješ. Objevila jsem inzerát, kde paní prodává čistě jen tu sport. nástavbu, prý nepoužitou, a kousek od nás za 1500 i s příslušenstvím, co je běžně ke kočáru, tak si říkám, že to asi přestanu pořád zvažovat a koupím ji. Na té staré sport. sedačce mi přišlo i to sezení takové nepohodlné, že pásy se pořád zařezávaly pod uši a ten pás mezi nožičkama byl strašně daleko, takže dítě pořád sjíždělo (v roce i v roce a půl). No, doufám, že tohle na tom novém bude snad o něco lepší. 🙂

alushka
1. čer 2013

@nobilis já jsem spokojená, myslím, že i ty pásy byly lepší, ale teď je už nepoužívám, tak už si to moc nepamatuju🙂 ta ceny je dobrá, myslím, že v batolátku jsem platila 2300 nebo tak nějak a bylo to i s taškou a nánožníkem a madlem, jen je lepší ještě koupit pláštěnku, buď original na Firkon Verano long nebo myslím, že kámoška má univer. od Emitexu, ta původní pláštěnka na Verano je trochu menší a když se sporták Verano long sklopí do lehu, tak je malá, ale dá se to, já ji mám původní, ale po asi 3-4 použití na long se mi roztrhala☹

nobilis
1. čer 2013

@alushka Tak paní psala, že k tomu má taky kromě jinýho i originál pláštěnku, tak snad je to ta Long. Já psala asi před 3 týdny do Batolátka ohledně samostatné sport. nástavby Verano Long a napsali mi, že výrobce už pozastavil výrobu, takže mají jen nějaké dva poslední použité kusy. Tak to mě docela překvapilo, že už se to nebude vyrábět. Na jiných e-shopech jsou tyhle kočáry pořád.

alushka
1. čer 2013

@nobilis aha to je zvláštní ☹ třeba zase budou mít jiný model než ten long, ale ten je myslím loňský.

nobilis
1. čer 2013

@alushka Ten model je myslím už z roku 2011, protože my Verano kupovali 2010 a rok po tom měla dítě kamarádka a koupila už Long. Jinak nějaké jiné modely Firkonu už prodávají, nějaký Balance. Ale neprohlížela jsem si je. A teď mě napadá, jestli náhodou nějaký úplně nový typ nejde na starý podvozek, to jsem si měla asi zjistit, než vezmu tu Long nástavbu na inzerát...

alushka
2. čer 2013

@nobilis zkus napsat do batolátka nebo zavolat, pán je vstříčný poradil by ti🙂 ale más pravdu, jestli už je letos nový model, tak by bylo nejlepší koupit ten novější, jestli by šel na tu původní kontrukci

nobilis
2. čer 2013

@alushka Tak v Batolátku jsou super rychlý, ještě včera večer mi odepsali, že bohužel na tu původní konstrukci nejde dát Balance, jen ten Long.

alushka
2. čer 2013

@nobilis škoda ☹

jjaanca
28. kvě 2015

Ahoj, chtěla bych poprosit některou maminku co má Verano, jestli by mi nezměřila vnější šířku zadních koleček - jeslti projedeme dveřmi od výtahu a vnější délku. Máme velmi malý výtah. Mockrát děkuju!

jjaanca
30. kvě 2015

Prosím, žádná maminka nemá Firkon Verano?

soleilll
31. kvě 2015

@jjaanca Vnější šířka zadních koleček je 60 cm (ověřeno), to píšou v každých propozicích, např. zde: http://www.moje-miminko.cz/kocarky-firkon-veran...
Předozadní rozměr bohužel nezměřím, páč už ho máme složený a zabalený. Navíc do malého výtahu není tenhle údaj důležitý, protože korba + madlo jsou delší.

jjaanca
2. čer 2015

@soleilll Děkuji za info. Na Batolátku uvádějí 64 cm. A celková nejmenší možná délka by měla být 103 cm (včetně madla).

eldrag
2. čer 2015

@jjaanca do malého panelákového výtahu jsme se vešli po složení madla ... takže vejít se dá