Kočár Firkon Verano. Jak zvláda terén?

tygrous
2. srp 2009

Máte někdo už tenhle nový Firkon Verano? Byli jsme se na ně podívat a já jsem se do něj zamilovala😉 Líbí se mi lehká ovladateknost a ta houpací hluboká korbička, asi bych to pak využívala doma jako kolíbku... Ale chci se zeptat, jak se vám s těmi otočnými předními kolečkami zvládá terén? Je jasné, že na město je to super, ale chceme chodit i do lesa, polní cesty a tak... A manža by rád i na brusle, ale nemáme s tím žádnou zkušenost...

korak
9. bře 2010

aha, 10 let starý "test" u kterého není vůbec jasné jestli se testovalo v nějaké zkušebně....no stejně, zítra tam zajedem a uvidíme. Ještě mi přijde podobný Bexa b4 ...

korak
11. bře 2010

Tak jsem včera s manželkou vyrazil do Tuchlovic juknout se na kočárek Verano, mé drahé polovičce hned padla do oka barevná zeleno-zelená kombinace a mě jako rybáři to nebylo proti srsti🙂 Následně jsme tedy začali důkladně zkoumat a zkoušet co nejvíc částí kočárku, vše se zdálo v pořádku a celkem bytelné, pohyblivé části fungovaly tak jak měly, korbyčka šla vycvaknout celkem lehce(žena to zmákla hned napoprvé bez problémů). V tom, že vnitřech brzdového systému je kovový jsem musel věřit prodavačce. Nakonec to tedy dopadlo tak, že jsme si kočár hned vzali....za tu cenu OK. Trošku mě pak rozhodilo hned skládání do auta, zabral podstatně víc místa než starý kočár Chicco 🙂 , ale lepší uložení ještě natrénujeme. Pro jistotu se chystám ještě všechno řádně promazat a případné problémy sem budu samozřejmě referovat. 🙂

renat2
11. bře 2010

korak: tak super, že si se přesvědčil a prozkoumal to 😉 a že kočárek nakonec prošel 🙂 Skládání do kufru vychytáte, my jsme ho poprvé měli přes celý kufr, teď už víme, jak co dát 🙂 Ať dobře slouží a vám se s ním dobře jezdí.
Doufám, že vše bude bez problémů...

U nás po 4M používání stále bez jediného problému, 🙂 a to jezdí opravu celou zimu, ve sněhu...

korak
11. bře 2010

renat2: díky, hlavní je že je fakt lehoučký, podvozek příjemně odpružený a lehce ovladatelný...takže každodenní procházky manželky s malou a ještě psem po polních cestách budou příjemnější 😉 Ten kufr určo vyladíme, včera to taky byl v kombíku plnej kufr 😀

jijitka
11. bře 2010

korak - taky máme zeleno/zelenou kombinaci, mě se moc líbila a přítel je taky rybář 😅
Jinak jezdí se s ním parádně, prošel "zátěžovým testem" v tajícím sněhu, blátě a kamenité cestě.
Skládám ho do kufru krátké Felicie, vleze se mi tam sice jen podvozek, ale bez problémů.

Nevím, jestli jsi bral i autosedačku, k té mám pár výhrad. Celkem mi vadí, že na ní špatně drží stříška a nánožník, gumičky, které to mají přidržet, není kam pořádně uchytit a celkově to na ní tak plandá.
Sice jsem už využila nacvaknutí sedačky na podvozek, je to praktické, ale asi bych se obešla a koupila raději nějakou lepší.

Jo a ještě by mohl být vyšší nánožník ke korbičce, myslím ten okraj, co by měl bránit foukání dovnitř.
Ale vy asi nebudete mít zimní mimčo, takže to až tak nevadí.

korak
12. bře 2010

jijitka: my už mimčo máme 🙂 malý jsou 2+ měsíce, ale snad už se tedy pomalu blíží jaro 🙂 Autosedačku jsme nebrali, jsme spokojeni s tou co máme od Chicca a stejně za pár měsíců chceme kupovat tu větší.
Tak já mám dlouhou Fabiii a narvu do kufru celje kočár, jen nezatáhnu tu roletu u kufru, ale myslím, že to doladím tak, aby kočár nebyl vidět.
Rybář se asi nezapře :D I manželka hned poznamenala, že se to bude hodit až budou semnou u vody 🙂

jirinkaa
14. bře 2010

Ahojky,
chci se zeptat, má tu někdo Firkon Vario? Celkem mě nadchl (také zeleno-zelená kombinace) tak bych byla ráda za jakékoli zkušenosti, příp.i výhrady, nebo klady oproti jiným typům Firkonů.
Chceme kočár i do terénu a hlavně, aby byl velký... U Varia mě zaujala přehazovací rukojeť. Nemáte s tím zkušenost? Jak lehce se přehazuje a pod.? Díky moc
A všem přeji pohodlné drandění 😉 🙂

korak
16. bře 2010

jirinkaa: myslim že to bude hodně podobný, určitě neprohloupíte. I Verano je do terénu super, naposled jsem jel po cestě přes pole (docela hrbolatá a trochu rozbahněná) a i bez aretace předních koleček jsem to projel uplně v pohodě.

bobanova
17. bře 2010

Ahojky, chci se zeptat jestli některá z Vás neví kde se dá omrknou Verano v Pardubicich či Hradci Králové. Nechce se mi kočárek objednávat přes net, chtěla bych ho omrknou na živo a vyzkoušet. Mimi čekám v červenci tak potřebuju velkou hlubokou korbu na zimu aby se mi tam mimi vešlo i s fusakem. Máte už někdo zkušenosti se sportovní korbou?? Díky moc 🙂

tygrous
autor
17. bře 2010

Tak pridam svou zkusenost: na cviceni miminek nam fyzioterapeutka rikala, jake je kvuli spravnemu pohybovemu vyvoji dulezite vybrat dobry kocar = velka korbicka (aby tam to dite mohlo byt opravdu tak dlouho, dokud samo nesedi a muze sedet pak ve sportaku-driv by se do sportaku davat nemelo), 4 kola (kvuli stabilite) a dorbe odpruzeni (aby to s ditetem moc nehazelo). Tak si myslim, ze korbicka u Verana to splnuje na 110%, ty kola tak na 80%, ale odpruzenm si moc jista nejsem, jestli je ok. Kdyz brazdime ty polni a lesni cesty nebo ve snehu, tak to s nasim prckem dost hazi☹

luciferdik
19. bře 2010

Ahoj mamky čekatelky a mamky vozitelky 🙂

Já jsem ta, která tenkrát odpovídala na e-mail Kláry a ta sem pak odpověď vkládala. Dneska používáme Firkon Verano už téměř 10 měsíců a spokojenost pořád veliká. Žádné závady, reklamace apod. se nekonaly, ťuk, ťuk. Jediné, co bych hlubokému kočárku mohla vytknout, je ten zmiňovaný nánožník, kryt hluboké korbičky, který opravdu není moc vysoký a při velkém větru tam víc fouká, ale jezdili jsme s fusakem přes zimu a vlastně nám to ani nijak nevadilo, malej tam byl spokojenej, jenom já měla asi pocit, že by to mohlo být víc chráněné 😉
Včera jsme přešli na sporťák. Ani ne tak z důvodu velikosti korbičky, ale proto, že se malej vykláněl už na všechny světový strany a v hluboký vaničce se mu nelíbilo. Takže do 9,5 měsíců jsme jezdili v hluboké korbičce, bez problémů, je pravda, že nemáme teda žádného valibuka (malý má teď asi něco kolem 72 cm a necelých 8 kg, do korbičky se vešel s fusakem v pohodě, zmačknutej tam rozhodně nebyl. Polohování hluboký korbičky jsme taky občas využili, hlavně, když měl rýmu nebo když hodně ublinkával. No a teď, když už chtěl z kočáru koukat, on si sedal sám, tak jsem mu to zvedla, aby byl podepřenej.

Jak jsem psala, včera jsme přešli na sporťák, zatím máme za sebou první den procházek. Barva na boudičce je i po té době používání stejná jako na sporťáku, vůbec nevyšisovala, a to jsme v létě jezdili opravdu hodně a neustále byla boudička vystavovaná sluníčku. Sporťák jde polohovat jak pod nožičkama, tak pod zádíčkama i se spícím mimčem, zádíčka mají 3 polohy, leh, polosed a sed, upravuje se to zezádu, mimčo tím nerušíte a nepřijde mi, že by vadilo, že polohování není plynulé. Pod nožičkama se to upravuje takovýma plastovýma špuntíkama zboku, zmáčknou se a dá se to do polohy, jakou potřebujete. Pod nožičkama je takový nějaký látkoplast, nevím, jak bych to nazvala, ale určitě to půjde dobře omýt. Boudička opravdu vzádu u sporťáku jen tak plandá, což mi prvně přišlo taky divný, ale teď už mi to přijde normální, ona drží napnutá, když je sporťák v lehu a když je v sedu, tak si drží svůj tvar, ale je tam volně, není tam nijak připnutá. Jo, ta boudička jde přendat velice lehko, jenom rozepnout zipy, sundat a nandat na sporťák, zapnout zipy. Sporťák mi velikostně teda nepřijde až tak velkej, ale když jsem viděla u kamarádek jiný kočáry, tak je asi tak srovnatelnej s ostatníma, takže normální. Akorát kolem hlavičky je takové polstrování, takže tam mi to přijde trošku užší, ale to asi nevadí. Na kšírách jsou takový polštářky, aby to neškrtělo, ale já uvažuju o tom, že je zatím sundám, zatím je malej v bundě, takže ho nic škrtit nebude a když tam sedí s tím, tak to má až u obličeje, je to dělané spíš pro větší dítko, mi přijde. Zatím jezdí ve směru ke mně, takže v protisměru. Nasadit jde jak korbička, tak sporťák v obou směrech. Sporťák je níž než korbička, což je asi dobře, protože mi to přijde stabilní. Jediný, co bych asi zase trošku tomu sporťáku vytkla, je ten nánožník, kdyby tam byl fusak a nožičky byly dolů, tak by to bylo fajn, ale jak ho mám do lehu, když spinká a už má přes sebe jenom deku a dám tam nánožník, tak ten tam tak trochu jako trčí se mi zdá, no ale to je fakt detail, přes léto ho používat ponejvíc nebudeme a v zimě tam bude fusak, takže to bude vyplněný. Tolik k tomu, to jsem se zase rozepsala 😀

Tak doufám, že to snad někomu pomůže a potěší, kdyby něco, přeměřím co chcete, vyzkouším apod.

Jo, ještě, sedačku jsme k němu nekupovali, máme Römer vajíčko a k němu jsme si pořídili z bazaru podvozek Britax Verve (jsou to golfky, které po odstrojení slouží s adaptéry jako podvozek pod tyhle sedačky), je to takhle super, bylo to lehký, malý do auta a sedačka určitě bezpečná. Větší koupíme taky Römer. Teď už podvozek pod sedačku nepoužíváme, malýmu se v sedačce už nelíbí, takže do obchodu apod. vozíme ty golfky. Ale jinak doporučuju sedačku s podvozkem, tahat to v ruce se mi moc nelíbilo, jednou jsem s ní pochodovala půl hodiny po areálu nemocnice a myslela jsem, že mi ruka upadla.

A už opravdu konec 🤐 😀

ladyd
22. bře 2010

Dobrý den chtěla jsem se zeptat jak je to ze zárukou na kočárek v Polsku.Uvažujeme jestli si máme pro něho zajet tam nebo je jistéjší si ho objednat přes internet.Bydlíme v Ostravě tak to máme do Polska docela blízko ale někdo nám říkal že dávají jenom půl roku záruku.Děkuji za odpověd

jijitka
22. bře 2010

ladyd - já ho kupovala v Těšíně - obchod za řekou - bývalá celnice.
paní je velmi ochotná, na všem se domluvíš a záruka je 2 roky

kackaj
22. bře 2010

My ho zas máme přes internet až do Brna a žádný problém není a nebyl 😉 Bez práce koláče 😀

lenajs.d
22. bře 2010

My na Verano taky pojedeme do Těšína, když jsme se tam byli minule ptát, tak paní říkala, že záruka normálně dva roky. A ochotní jsou tam fakt a výběr super. 🙂

kackaj
24. bře 2010

Holky, jenom kdybyste některá chtěla, prodávám Firkon Verano s ještě roční zárukou...téměř jako nový, ježděný 7 měsíců, sporťák ani nevyjel ven ještě. Zatím je cena 5500Kč, ale kdyby měl někdo jiný návrh, tak sem s ním a třeba se dohodneme🙂 Je v komplet výbavě, v jaké jsem ho dostala...taška,pláštěnka,síťka na hmyz....

klar_jana
26. bře 2010

kackaj - jak dlouho jste v něm jezdili? a promiň že jsem tak zvědavá ale proč prodáváš? pořizujete sporťák? a jaká je barvička?

jirinkaa
28. bře 2010

Ahojky, tak jsme v PA byli v batolatku. No jsem uplne nadsena!!! Ja teda chci to Vario, ale je to veranu hodne podobne 🙂
Puvodne jsem to jela jen okouknout, vyzkouset ho a tak...a uz jsme tam na nej nechali zalohu 😀 je to naprosto super.
Kdyby to nekomu pomohlo, hluboka korbicka vevnitr ma 84cm!!! takze naprosto super!
Ale chci se zeptat. Kdyz u hluboke korbicky odepnete ten spodni dil boudicky, aby to profukovalo, po stranach tam ta moskytiera neni uplne upevnena, takze jsou tam dva otvory...jak je to resene u vasich?
A taky mi ted doslo, ze k tomu neni plastenka na sportak...nebo ano?? necha se dokoupit? Nevite?
Diky moc!

kackaj
28. bře 2010

Klar - píšu ti IP, trošku jsem zaspala s odpovědí 😅

petradova
28. bře 2010

Holky prosím vás, dá se tento kočárek koupit v Liberci nebo okolí?Koukala jsem na netu na prodejny s kočárky ale tuhle značku vůbec neuvádějí ☹
Když budete vědět, poraďte nám prosím 😅

klara.t
29. bře 2010

Ta pláštěnka na sporták by mě taky zajímala!

klar_jana
29. bře 2010

petradova v liberci nevím ale rozhlížela jsem se v č. lípě a v jednom obchodu paní říkala, že ho akorát prodala, na skladě už ho neměla. Já se na něj pojedu podívat přímo do Tuchlovic do prodejny Batolátka, je to sice až za kladnem ale ještě než ho objednám tak ho chci vidět pořádně naživo.

kackaj
29. bře 2010

Klara, ta pláštěnka si myslím, že by mohla sedět originál stejně jako na korbu, tak na sporťák, má to podobné proporce obojí se stejnou boudičkou, stejně dlouhé, pokud jsou nožky narovno... nevím ale, nezkoušela jsem to🙂

jirinkaa
29. bře 2010

kackaj : a myslis, ze by to mohlo sedet i s nozickama dole?

A prosim s tou moskytierou nevite?

barca13
29. bře 2010

Rozhoduju se mezi podvozkem vario a verano a jedno s důležitých kriterií je pro mně velikost a váha podvozku po složení. Na batolatko.cz je napsaný jiný rozměr než na polských stránkách pro typ verano. Pro vario ten rozměr polaci pro jistotu neuvaději 😖 . Tak sem se chtěla zeptat, jestli to náhodou někdo neměřil osobně. moc děkuju

kackaj
29. bře 2010

Jirinka, muzu zitra vyzkouset i plastenku i moskytieru a pak to sem pisnu 🙂
Barca13, napodobne, slozim verano, premerim, napisu🙂 Esiva nezapomenu 😉

sissi
30. bře 2010

Bobanova, vím že ho mají ve Dvoře Královém - to je u Hradce i Pardubic - tato prodejna http://www.kocarky-kocarek.cz/8117-firkon-kocar...
V Liberci jsem na něj taky nenarazila, proto jedem o víkendu mrknout do toho Dvora, tak jsem zvědavá, jak se bude líbit "naživo". Už se pomalu blížíme do finiše, tak už to chci rozseknout. Ale taky mě zaujala velká korbička, budeme mít červňátko, takže přesně, na zimu bych ještě ráda dítko nacpala do hluboký korby 😅

kualalik
30. bře 2010

Moc doporučuji prodejnu ve Dvoře Králové n. Labem 😵 Slečna s paní se opravdu vyznají, dokonce se nenechaly "vykolejit" křížovým výslechem mého manžela 😀 byl tak připravenej na nákup kočárku, že já tam jen tak postávala a koukala, co tam mají hezkého.. teď mi manžel musí dát školení, jak se kočík skládá, korbička vyndává/nandává 😀 Ale dle manžela to je fakt super kára, a to nám paní ještě napídla vytuněnej podvozek 😀

sissi
30. bře 2010

Jé, Kualalik tak to je fajn, to už se tam v sobotu na ně těším, taky mám pár otázek 😀 jakou barvu jste vybrali?

barunka9
31. bře 2010

Ahoj. Muzete mi nekdo vysvetlit, jaky je rozdil mezi Firkon Quatro a Firkon Verano? 😉