Kočár Firkon Verano. Jak zvláda terén?

tygrous
2. srp 2009

Máte někdo už tenhle nový Firkon Verano? Byli jsme se na ně podívat a já jsem se do něj zamilovala😉 Líbí se mi lehká ovladateknost a ta houpací hluboká korbička, asi bych to pak využívala doma jako kolíbku... Ale chci se zeptat, jak se vám s těmi otočnými předními kolečkami zvládá terén? Je jasné, že na město je to super, ale chceme chodit i do lesa, polní cesty a tak... A manža by rád i na brusle, ale nemáme s tím žádnou zkušenost...

ktr
16. lis 2010

@sunnye no právě,že ne ☹ museli jsme koupit nový sportáček 🙂

monanemona
16. lis 2010

@florule Díky za radu, zajedu do servisu 😉 🙂

sunnye
17. lis 2010

@ktr já jsem z toho už fest nervozní, V. má opěrky v půlce hlavy. Docela často potřebuju, aby v kočárku spala, tak je to dost na prd. Sice máme golfky, ale jestli napadne hodně sněhu, tak budeme nahraní. chjo. Mě to štve.

luciina
17. lis 2010

@sunnye @ktr vyfoťte dítka ve sporťáku. My jezdíme stále v korbě a tajně doufám, že v ní přežijeme zimu. Ale děsíte mě tím, že je ten sporťák malý.

sunnye
17. lis 2010

@luciina Verča byla v korbě do konce 9m a v pohodě se tam vešla. Ona ale dlouho neseděla, takže na zádech byla v klidu a neměla potřebu koukat ven. Uvidíš. Hluboká korbička je super, Eliška se tam určitě vejde, jen jestli jí to tam bude bavit 😉
vyfotit zkusím zítra. Sporťák je fakt na pytel, V.pořád zavazela čepicí o ten kšiltík,hlavičku má už těsně pod boudou a opěrku zad má v půlce hlavy 🙄

luciferdik
18. lis 2010

@luciina Já jsem měla malýho ve Veranu taky do 9 měsíců v korbě bez problémů, i s fusakem se tam krásně vešel a protože už se zvedal, tak jsem si koupila kšíry a měla ho tam připoutaného, aby nevypadl, když se nečekaně vykloní. Vešel by se tam i dýl než do těch 9 měsíců, ale pak už bylo pěkné počasí, tak jsem ho přendala do sporťáku. Ale nepotěším Tě, brzy jsme kupovali golfky, takže sporťák jsme taky neužili. Škoda, že to nejde koupit jenom s hlubokou korbou.

luciina
18. lis 2010

@sunnye
@luciferdik holky moc díky. Tak alespoň do těch 9ti měsíců (tj do března) by tam mohla vydržet. Eli je zatím klidné dítko. Kšírky už máme. Pak zkusíme sporťák, ale pro jistotu, už mám vybranej golfáč. Jen na to budu muset připravit manžu. Ten bude řešit, že má být kočár do 3let a už se tam Eli nevejde ... 😖

cindy83
19. lis 2010

i já jsem se zamilovala do Firkonu, ale vaše reakce na sporťák mě trochu kazí náladu 😠 Asi ale neexistuje kočárek který by splňoval všechny požadavky a byl super jak v hluboké korbě tak i sportovní. Nicméně zatím jsem nenašla lepší (v kategorii do 10 000). A taky uvažuju jestli raději verzi Vario - klasický podvozek s přehazovací rukojetí, nebo risknout Verano do terénu a to že bude do dveří do sklepa kde bude parkovat fakt na fest - na centrimetr 😢

luciina
19. lis 2010

Tak jsem nakonec objednala Emitexovej fusak 😅 lila http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=36173794&tab=1
@cindy83 Já musím sundavat (mám Verano) do kumbálu na chodbě zadní kolečka, ale jde to jednoduše tak toho se neboj. Nevím jak do terénu, ale pérování lze naštelovat, ale já se ho ještě ani nedotkla a kde jsem jela mimo cestu se mi s ním jelo dobře, ale les to nebyl ani žádný velký kořeny. Ale polní cestu určo zvládne.

jijitka
19. lis 2010

@cindy83 sporťák u Verana mi taky moc radost nedělá, ale co se podvozku týká, neměnila bych 😀 Opravdu se s ním krásně lehce manipuluje, nedokážu si představit, že bych musela klasickou čtyřkolku přizvedávat na každém rohu nebo s ní projíždět mezi regály v obchodě. Verano se v pohodě zvládne jednou rukou, otočí prakticky na místě ... Není to klasický houpák, ale odpružení má dobré, takže vlastně houpe taky. Jen se s ním nesmí viklat do stran - spousta maminek to dělá a pak si stěžují, že je kočár šmejd, protože je rozvrzaný 😉

luciina
19. lis 2010

@jijitka naprostý souhlas - každýmu komu půjčím kočár je unešenej z toho ak se ovládá. 😀
Jsem ještě sporťák nevytáhla, ale na fotkách mi nepřipadá malej.

sunnye
19. lis 2010

@luciina ono malý sporťák má hodně trojkombinací, takže si fakt nevybereš. Jinak já jsem s Veranem spokojená maximálně. Třeba Jané Slalom má velký sporťák, ale je to trojkolka a starší verze nemá možnost dát si dítě směrek k sobě, což by mi vadilo hodně. Prostě každý má něco no. Já jsem teda ze sporťáku v rozpacích, doufám,že V.za zimu moc nevyroste.

luciina
19. lis 2010

@sunnye Tak podle tvojí holčičky bychom mohly s Veranem vydržet do příští zimy ... snad. A je pravda, že si člověk nevybere. Pak si koupíme golfky, které jsou skladnější a lehčí. Zatém mám vyhlídnutý http://detskezbozi.com/inshop/kocarky/golfove-h...

sunnye
20. lis 2010

@luciina ty mají kamarádky a chválí si je. My máme starší model - Ct 04 a jsem taky spokojená. Neboj, zimu vydržíte v hluboké, tak je fakt prostorná.

cindy83
20. lis 2010

jelikož Firkon je zatím No. 1 tak asi půjdu do něj, ještě ho pojedeme omrknout na živo a musím porovnat oba podvozky

veselazu
20. lis 2010

holky, jelikož jsem měla Firkon Verano tak vám můžu upřímně říct že hluboká korba - supr - prostorná, polohovací zádíčka - podvozek jak jste psaly výborně ovladatelný, no do hloubky bych šla zase. Pravda koš na nákupy mohl mít lepší patentky - 2 už po 7 měsících používání moc nedržely.. Ale sporťák jsme moc neprovětrali. Byla jsem velmi zklamaná jakmile jsme ho nainstalovali.
@cindy83 jak budeš mít možnost se na něj podívat naživo - nech si předvést ten sporťák - včetně stříšky- ta je naprd! Předělává se z hlubokého kočárku - nejde polohovat - má jen polohu nahoře a pak sesutá dole, navíc je hodně nízko nad sedátkem, takže mimča už v roce drhnou hlavou o střechu. Taky se mi nelíbí že na stříšce není okýnko, takže když vozíš zády k sobě - nevidíš, co mimčo dělá. To mně štvalo dost. Madlo před dítětem nemá snímatelný potah, tudíž když je zamatlané od rohlíků nebo čehokoliv, nejde pořádně vyčistit. Je navíc z takového podivného dírkovaného matrošu, asi aby tam ta špína líp zapadla nebo co 😠 Stejně jako celý potah na kočárku prostě není pratelný... . No a kolem hlavičky ty "uši" tvoří taky takový dost malý prostor při ležení a vůbec... zkrátka kdybych si já blbec prohlídla sporťák už v obchodě, tak bych s díky odmítla. Pokud máš možnost a nevadí vám to - kupte si kočárek v bazaru - já svůj prodala přes MMB za 5000,- celou trojkombinaci a cena za hluboký a sedačku se ti takhle vyplatí. Sporťák bych dokupovala později už podle toho, co se ti časem zalíbí a kamarádkám osvědčí. My máme teď jetou Teutonku Fun System a jsem max. spokojená. Má všechno, co jsem zhora jmenovala a po 3 letech vypadá stále na 1*. Asi kdybych mohla vrátit čas tak bych koupila kvalitní kočárek a pak ho s malou ztrátou prodala - vyjde to líp než když koupíš za 10000 Verano a prodáš pak s bídou za 4000 protože už ho po těch recenzích maminek na sporťák nikdo chtít nebude ☹ No tak to vidím já, snad jsem ti nepokazila náladu, ale co já bych dala za tyhle rady, když jsem ho kupovala 😉

ivda
20. lis 2010

Holky, já se přidávám, že znovu bych už do Firkonu nešla. ☹ Také jsem z něj byla nadšená, hluboká korba super, ovšem sporťák, boudička a tak - už víckrát bych do něj nešla. Je opravdu maličkatý. A prodat se nedá, taky bych ten náš nejradši prodala, bohužel se prodat zrovna nedá. Nemám sice Verano, mám Twist, ale jediný rozdíl mezi nimi je v podvozku - mám trojkolku, a hlubokou korbu nemám tu plastovou s držátkem, ale klasickou, že může dýchat a bez držátka. No a pokud ho budete potřebovat reklamovat, z jakéhokoli důvodu, tak to už radši ani nekomentuju. Žádnou vadu nám výrobce neuznal. A to nejen nám, ale i jiným maminkám, které znám. ☹

renat2
20. lis 2010

Ahoj ... koukám, že roste nespokojenost se sporťáčkem...já bych do něj šla znova...myslím si, že tady je nutné si uvědomit, že je to spor´ták z trojkombinace a myslím, že naprosto odpovídá i vzhledem k ceně. My v něm jezdíme doteď a přežijeme ve fusaku celu zimu....na jaro máme už golfky...
Kdo se kvalitní sporťák, možná se dělá u kočárků, ale ta cena je pak mnohonáspobně vyšší....

Toť můj názor....já bych do Verana šla znova ... i se sporťákem...
Myslím, že každý kočárek má něco a ani drahý kočárek není záruko bezproblémovosti.

verano jsme nemuseli reklamovat, asi dvakrát zavrzal, nidky jsem ho nenamazali, jinak nic...
Já třeba zas od známých vím, jaký probllém měli s reklamací jiného kočírku v hodnotě cca 20tis.

klara.t
20. lis 2010

Já bych šla do Verana taky znovu, ale jen kvůli korbičce. Protože ta za tu cenu je super, nemluvě o podvozku. Ale už na začátku bych věděla, že sporťáček mám jen jako bonus a že koupím jiný. Proto jsem si ho schovala pro druhé dítě do garáže a jezdíme teď v jiném sporťáku. Ale korbičku jinou nechci.

veselazu
20. lis 2010

Mně se bude taky po hlubokém stýskat - byl krásně prostorný a plně nám vyhovoval. Ta Teutonka je proti tomu fakt maličká. No ale prodala jsem ho radči hned, za 3 roky už bych ho vůbec neprodala a peníze potřebujeme. 😉
Nejhorší je, že když kupujete kočár, tak ani pořádně nevíte, co od něho očekávat, a zjistíte to až když ho máte jaké má vady a nedostatky. No naštěstí se ty Firkony dají ještě prodat aspoň za tu polovinu.

jijitka
20. lis 2010

Mě se malý do hlubokého krásně vejde ještě teď - v 10 měsících. Už v něm tedy nejezdí, protože by mi nevydržel ležet, když nespí, ale v případě nouze ho ještě použiju.
Jinak dneska jsem si do sporťáku připravila fusak a vejde se mi tam dokonce i dítě 😅 , ale on je drobek (kolem 8kg).

sunnye
20. lis 2010

já vybírala kočárek strašně dlouho a u všech je něco co mi vadilo, takže jsem nakonec spokojená. Já teda malou vozím pořád čelem k sobě, takže okénko v boudičce nepotřebuju a to že nejde polohovat mi zase tak nevadí, prostě to mám buď zadělané, nebo je spadlá. Jestli to vypadá blbě nevím, z mého pohledu to nevidím 😀 Ten sporťák mě mrzí, to jo. Stačilo by, kdyby ta zádová opěrka bylo o 10 cm delší. No my snad zimu přežijeme,a pak máme golfky.

veselazu
21. lis 2010

já malého taky vozím hlavně čelem k sobě 😉 neumím si proto představit, že bych koupila kočárek, kde ta možnost není (skoro všechny) Ta boudička možná to vypadá blbě, ale o to nejde, prostě ten sporťák je hodně nepraktický celkově. Ale jak říkám ten sporťák do toho roka dítěte se to dá a pak šup do golfáče asi. Teda aspoň u nás by to tak bylo. Škoda, že ho tak odflákli.

jijitka
21. lis 2010

Celá kombinace se určitě nejvíc využije pro dítě narozené někdy kolem října. Až do jara je prcek krásně v hluboké a když pak kolem 7 měsíce přejde do sporťáku, ještě se tam vejde a už je skoro léto, takže není třeba ho navlíkat. Já to mám bohužel naopak, dítě narozené na konci ledna, takže celé léto v hlubokém a teď ho rvu do sporťáku i s fusakem ☹ .
Takže už vyhlížím nějaké terénní golfky na jaro.

veselazu
21. lis 2010

@jijitka no to máš pravdu, my jsme listopadoví a taky bysme ho velikostně užili, ale mně prostě ten sporťák nevyhovoval z více hledisek, tak jsme ho ani nevyužili. Ty golfky budem řešit tak na léto a zatím nemám favorita, hlavně aby byly co nejlehčí tak do 7 kg max a skladné. Líbí se mi docela Jané Energy ty mají jen 5,6 kg. Ještě mám čas na výběr, máte nějaké tipy?

myisiska1
23. lis 2010

Ahojky maminky. Omlouvám se, že vyrušuju. Potřebuju poradit. Snad se tady nějaká znalá a hodná maminka najde. Koupili jsme včera verano a teď uvažujeme o autosedačce. Sice máme vajíčko po prvním synovi, ale asi by se nám hodilo, aby šla sedačka přidělat na podvozek. A teď se zeptám asi blbě, ale nevím, jak jinak to vysvětlit. Je adaptér "zabudovaný" v sedačce, nebo je to součástka, která se dokupuje zvlášť?
Moc díky

veselazu
23. lis 2010

ahoj, ano adaptér se kupuje zvlášť s autosedačkou a stojí kolem 500,- http://www.batolatko.cz/Adapter-ke-kocarku-zn.F...

veselazu
23. lis 2010

@myisiska1 to bylo tobě 😉 jo jinak si myslím, že bys sehnala sedačku i s adaptérem přes nějaký bazárek

myisiska1
23. lis 2010

Moc děkuju

petbem
1. pro 2010

@myisiska1 Ahojky, já jsem kupovala loni Verano set, a u autosedačky jsem měla jen takový menší adaptéry, z toho samého plastu jak je na konstrukci kočárku, kde se přidělává korbička. Přicvaknuly se z bočních stran autosedačky a nacvaklo se to stejně jak korbička na konstrukci, sedačka mohla být po směru i proti směru jízdy.
Jinak s Veranem jsem moc spokojená ale už ho nepoužíváme (čeká uskladněn na druhé mimi, až někdy bude) protože se nám tam malej nevejde. Když v kočárku spinkal, tak měl hlavičku vyboulenou až v boudě, a to mi bylo dost nepříjemný, co kdybych mu někde dala já nabo někdo jiný do hlavičky. A když seděl tak byl taky zaseknutej v boudě, kdyby se dala polohovat kloubem, tak by to bylo v pohodě. Ale do jednoho roku jsme ho užili maximálně, a když má někdo menší dítko, tak určitě dýl,
A i když jsem si ho před objednáním důkladně prohlídla v kamenném obchodě, tak na to že sporťák bude stát za prd jsem stejně nepřišla, připadal mi velký a prostě nej nej. Na to všechno člověk přijde až používáním a teprve pozná co mu vadí.