Kočár Firkon Verano. Jak zvláda terén?

tygrous
2. srp 2009

Máte někdo už tenhle nový Firkon Verano? Byli jsme se na ně podívat a já jsem se do něj zamilovala😉 Líbí se mi lehká ovladateknost a ta houpací hluboká korbička, asi bych to pak využívala doma jako kolíbku... Ale chci se zeptat, jak se vám s těmi otočnými předními kolečkami zvládá terén? Je jasné, že na město je to super, ale chceme chodit i do lesa, polní cesty a tak... A manža by rád i na brusle, ale nemáme s tím žádnou zkušenost...

laylablue
16. únor 2011

@tygrous Tak opatrně ostrým nožem oddělej ty krytky, ať si tam neuděláš díry, moc dobře to nejde, ale výsledek je perfektní 🙂

meggie
12. bře 2011

laylablue,diky za tip, to se mi bude hodit🙂 Jinak ja mam Verano s podvozkem Varia a taky spokojenost s hlubokou korbou, skoro 9mesicni syn se tam v pohode vejde doted i s fusakem, nastesti zatim nezkousi vylezat 🙂 Kdyz nespi a chce koukat, tak zvednu polohovaci podperku hlavy a on pekne vidi. Dneska jsem zkousela poprve sportak a taky nejsem nadsena, prijde mi, ze ma divne polohovani - ten pololeh je takovy zvlastni, i kdyz jsem mu utahla pasy aby nesjizdel, tak v tom tak divne visel. Leh asi OK, sed je bohuzel kolmy, na to si jeste musi pockat, zatim sam nesedi. Takze zatim asi budu porad pouzivat hlubokou korbu a sportak jen sem tam a na leto to vyresim golfkami - libi se mi cesky Patron 🙂 Jinak s kocarkem zatim zadne problemy, jen jsem prisivala kosik, aby patentky udrzely i tezky nakup a obcas trochu vrze, potrebuju ho konecne namazat.

spark
15. bře 2011

Ahoj.
Tak s tim vrzáním,tchán to vzal do svých rukou a je to nejtama,namazat nepomáhá. Sklepnul je a je to lepší.

sissi
17. bře 2011

Ahojky, v 9 měsících jsme přesedlali na sportovní verzi, protože už je pěkně a chci aby malá koukala na svět kolem sebe. Jinak do hlubové korbičky se stále vejde. Tak posílám pár postřehů, kdyby se někdo rozhodoval jestli ano nebo ne. Já jsem stále zastáncem že ano. Co mi vadí nejvíc, je že boudička skutečně nejde polohovat, ale zkusím trik se šroubem, díky 😉 a pak taky že sporťák je položený níž než hluboká korbička, takže najednou na dítko hůř vidím, ale jako nic tragickýho. A pak mi vadí, že boudička nemá nahoře průhled - až dám dítko směrem po jízdě, tak neuvidím, jestli se něco neděje. Pásy jsou opravdu trochu kratší - když si lehne, tak je nezapnu, ale mám tam narvanej ještě fusak. Navíc to během procházky dám asi tak 20x do polohy polosed - leh, takže stále upravovat délku pásů by bylo nereálné, tak je zatím nezapínám . Je to pro mě spíš poučení pro výběr golfek - budu vědět co od nich chtít. Ale jinak sporotní vezre zas tak zatracení hodná není, pořád si myslím, že to je dobrý kočárek za dobrou cenu. Tak třeba jsem někomu pomohla.

myisiska1
12. dub 2011

Maminky, mám na Vás nutnou otázku. Trochu jsme dofukovali přední otočná kolečka - přepískli jsme to a ruply (jak jje ráfek dutý, takse tam udělaly bubliny a bylo to. A teď mám strach zabrat při sundávání pláště, abych nevylomila ráfek. Měnili jste už někdo dušičky?

klara.t
13. dub 2011

@myisiska1 dej to do cykloopravny. Tam ti to opraví. Stojí to pár korun. Jinak se s tím budeš mordovat. Jde to težce. Já to sice nezkoušela, ale četla jsem to často.

laylablue
1. kvě 2011

Holky mám ještě jednu vychytávku k boudě na sportovní verzi - našila jsem patentky na opěrku z vnější strany a na boudu zevnitř - zacvaknu a bouda mi nemůže spadnou dolů a je v poloze, že malá vidí ven 🙂 Takže jsem nyní s kočárem fakt spokojená 🙂

janakkk
7. kvě 2011

Ahoj, nemáte tip na nějaký e-shop, kde by byly hezky vidět všechny barvy? Ty fotky, co jsou na batolatku jsou celkem na prd, malinký a ještě ve tmě 😒

janakkk
7. kvě 2011

A ještě jeden dotaz....všude se uvádí docela malá váha tohoto kočárku....až teď jsem to studovala na polských stránkách..a jestli to dobře chápu, to, co uvádí všichni prodejci jako váhu podvozku, je váha bez koleček???? proto vypadá o tolik lehčí než ostatní??? 😲

storm07
8. kvě 2011

@laylablue Ahoj, asi mi to dnes nemyslí,ale přesně nechápu jak to myslíš. Můžeš prosím vyfotit nebo mi do IP poslat podrobnější popis pro "blbé"? Díky

laylablue
8. kvě 2011

Zítra vyfotím - už jsem zkusili i v terénu a drží to, takže paráda 🙂

alushka
9. kvě 2011

@laylablue muzes mi to prosim do IP taky poslat, taky uplne nevim, jak to myslim, jo holz na materske se trochu blbne🙂) Diky moc. Je to super vychytavka, rada bych si to taky nasila.

laylablue
9. kvě 2011

Tak tady je to nafocené... Té podložky si nevšímejte, ta je tam provizorně z jiného kočáru 🙂 Jeden je našitý z vnitřní strany na tom "kšiltu" nebo jak to nazvat... a druhý na opěrce.
Drží to - máme odzkoušeno na polní cestě 🙂

alushka
9. kvě 2011

super, diky moc. je to skvely napad

luciina
10. kvě 2011

@laylablue Výborná vychytávka - dnes jdu koupit patentky 🙂

petbem
31. kvě 2011

Ahojky, koukala jsem na stránky batolátka a Verano už má svého nástupce Verano long, podle popisu má vše vylepšené co jsme tady spolu řešily - samostatnou polohovací boudu u sporťáku do několika poloh, ložná plocha sporťáku je 100cm a vypadá suprově, hned bych do něj šla na druhé dítko, ale původního verana se asi už jen tak nezbavím😉 když je tato novinka tak promyšlená, asi výrobce konečně vyslyšel výtky maminek 🙂

tygrous
autor
31. kvě 2011

@petbem Ty jo, tak jsem taky koukla a hned bych ho brala😉 Ale doma by mi 100% neprošla žádost na nový kočár na druhé dítě😀 Ale zvládli jsme to s jedním, tak to zvládneme i s druhým, a já radši nebudu pokukovat po nových verzích😀

karmenta
31. kvě 2011

@petbem prosím, koukám na Vaše doporučení na fotky Verano long, potřebuji pouze sporták,nemůžu nikde najít jak vypadá, všude je jen s korbou. Jste se sportákem spokojená? Díky moc

petbem
31. kvě 2011

@tygrous to mně by nový taky na 100% neprošel, tak ten náš taky čeká schovaný na případného dalšího cestovatele 🙂 a radši už taky koukat nebudu 🙂
@karmenta já mám ten starší typ klasické Verano. Ten nový Long jsem viděla jen na netu a moc se mi líbil, s kočárkem verano jsem spokojená, jen ten sporťák byl malej a celkově blbě rešenej, ale podle toho co píšou že změnili tak bude už určitě super, vše co mi vadilo už je tam jinak. Fotku jsem neviděla, ale když si písneš na Batolátko, tak pan Pech fotku určitě pošle, je moc ochotný 😉

petbem
1. čer 2011

@karmenta ještě teď jsem kukla, a když si dáte na batolátku verano set long, tak tam jsou i ty fotky sporťáku

storm07
2. čer 2011

Ahoj holky, taky jsem neodolala a nakoukla jsem na batolátko a jen si povzdechla. Hned bych do něho šla - alespoň do sporťáku.

alushka
7. čer 2011

Ahoj holky, nemate prosim nektera zkusenost s pichnutym koleckem? Ja mam Firkon Verano pul roku a uz mam po treti pichnuty kolecko (pokazdy jiny) a to s kocarkem nejezdime v nejak extremnich podminkach. Po zpevnenych cestickach nebo po chodniku.

storm07
7. čer 2011

Manžel u toho dost nadával, že plášť nejde sundat, navíc jak je střed plastovej, tak ho i poškrábal - nakonec po výměně duše prohlási: "Nikdy více, příště raději koupím celé nové kolečko"

luciina
20. čer 2011

@alushka Já píchla jen jednou a manžel to zalepil a v poho. Píchla jsem po zimě v době kdy byly všude ty prťavý kamínky jako posyp a už nebyl sníh.

laylablue
23. čer 2011

No já jsem zkoušela obvolat prodejce firkonů s tím, že chci jenom sportovní verzi toho nového Verana Long a prý se to nedělá... Nechápu ☹ podle mě by spousta z nás na původní verano koupila jenom novou sportovní nástavbu a bylo by vyřešeno....

storm07
24. čer 2011

Taky jsem to zkoušela a nepochodila jsem, Říkala jsem i boudičku na spoták a nic. Trošku mě to nakrklo, že nepočítají s tím, že by se někomu boudička protrhla nebo sporťák nějak pokřivil či co. Novej si kvůli tomu kupovat nebudu,ale naštvalo mě to. malá jezdí v golfkách (které máme na krátké trasy, když cestujeme) proti směru jízdy a spokojenost a ve sporťáku dlouho nevydrží, protože na nás nevidí

alushka
25. čer 2011

a nezkoušely jste se zeptat v Batolátku v Tuchlovicích? www.batolatko.cz Pán je tam moc ochotný, manžel mi někde při procházce ztratil nánožník na hlubokou korbu a pán mi ho objednal u výrobce zvlášť.

storm07
25. čer 2011

Tam jsem psala mail jako první možnost ☹

petbem
26. čer 2011

Taky jsem na batolátku objednávala navíc jen boudičku🙂 Nemohla jsem se rozhodnout mezi pistáciovo šedým kočárkem nebo pistáciovým s kruhy, tak jsem se zeptala p. Pecha a objednala pistáciovošedý kočárek a zvlášť boudu pistáciovou s kruhy za 490Kč - tu mi objednali přímo od výrobce, tak jsem střídali jak se nám to líbilo, barevně to pasovalo perfektně. Mám klasické Verano, už skoro 2roky, ne novou verzi.

laylablue
28. čer 2011

V Batolátku ani omylem... Pán byl dost arogantní, že to mají jako set a hotovo... volala jsem ještě na x dalších prodejen a bohužel výrobce nepočítá s tím, že by se prodávaly korby a sporťáky zvlášť ☹ Jediné co, tak mám slíbeno v jednom obchodě, že pokud by někdo chtěl jenom hluboký, že by set rozdělili přímo na prodejně... Ale jinak vůbec žádná ochota nikde ☹ A přitom by tím mohli zas vydělat....