Kočár Firkon Verano. Jak zvláda terén?

tygrous
2. srp 2009

Máte někdo už tenhle nový Firkon Verano? Byli jsme se na ně podívat a já jsem se do něj zamilovala😉 Líbí se mi lehká ovladateknost a ta houpací hluboká korbička, asi bych to pak využívala doma jako kolíbku... Ale chci se zeptat, jak se vám s těmi otočnými předními kolečkami zvládá terén? Je jasné, že na město je to super, ale chceme chodit i do lesa, polní cesty a tak... A manža by rád i na brusle, ale nemáme s tím žádnou zkušenost...

sunnye
13. kvě 2010

tak musím souhlasit. Jsem ráda, že jsem si Verano koupila, fakt. Přesně jak píše Lucif. a Jita. Hluboká korbička je luxusní, jízdní vlastnosti super. Navíc mám štěští, že malá je v hluboké korbičce spokojená i teď,na 9m a v pohodě se tam vejde. Sporťák zkusím a když nebude vyhovovat,koupím golfky. Na léto budou fain a stejně bych asi nějaké kupovala. to jsme se krásně shodly, že? 😀

sirael4
13. kvě 2010

nějaká nová doporučení nebo negativní zkušenosti?

kamenka
17. kvě 2010

KAŽDÝ MÁME O KOČÁRKU JINÉ PŘEDSTAVY, ALE JÁ JSEM S KOČÁRKEM FIRKON MOC SPOKOJENA KUPOVALA JSEM PŘEZ NET V BATOLÁTKU. MÁM DVĚ HOLKY A NA PRVNÍ JSEM MĚLA KOČÁREK TAKO VOYAGER A TEN BYL UPLNĚ DĚSNEJ A TAK NA DRUHOU DCERKU JSEM SI KOUPILA FIRKON A UZ BYCH NEMĚNILA HOLKY JSOU OBĚ DOST VELKÉ A FIRKON NÁM I V TOMHLE VYHOVUJE A HLAVNĚ JE DOST ODPRUŽENÝ A MÁ DOST VELKÝ KOŠ JÁ JSEM DOST VYSOKÁ TAK I RUKOJET JE PRO MĚ SUPER . SESTŘENICE MÁ TROJKOLKU CAM A TO JE DĚS TEDA PRO MĚ KDYŽ TO SROVNÁM JE TO JAK KDYŽ VEZE DÍTĚ NA KOTOUČI.

luciferdik
17. kvě 2010

kamenka - a Ty používáš pro holčinu sporťák a vejde se Ti tam v pohodě, když je velká? Jak je velká?

kamenka
17. kvě 2010

ted už mo kočárek neužívam spíš chodíme za ruuku už jí jsou dva roky ale v roce měla 79cm a 13kg a v pohodě.

kamenka
17. kvě 2010

jo a ono taky z těch sportovních sedaček neni moc na výběr co jsem koukala tak délka 90 je asi nejvědší a u té šířky to bylo taky v poho 🙂

kamenka
17. kvě 2010

A ještě k té plandavé boudičce mám ji uchycenou na cvoky a neplandá tak nevím?

luciferdik
17. kvě 2010

kamenka - já na boudičce žádné cvoky nemám, u Verana se boudička přendavá z hlubokého na ten sporťák a na hluboké korbičce byla přichycená suchými zipy a na sporťák se nijak nepřichytává, už jsem se na to ptala i v obchodě a řekli mi, že je tam volně. Tak jestli máš nějaký novější, nevím, my máme Firkon Verano z února 2009 a kupovali jsme ho osobně v Batolátku.

sunnye
6. čer 2010

luciferdik - tak už jezdíme se sporťákem a přesně jak píšeš. Nejvíc mě sejří ty pásy. Když malou sklopím na leh, tak jí to stáhne. Už se kvůli tomu dost rozčiluje. A to to povoluju jak to jde. Navíc kolem hlavičky nemá žádné místo, je tam jak sardinka a to je drobnější. Vážně uvažuju o koupi nového sporťáku.

klara.t
8. čer 2010

My ještě sporťák nevytáhli a už mě strašíte. To je fakt tak malý? nemáš @sunnye fotku malé ve sporťáku, ať vidím jaké je to u té hlavičky? Sporťák mám zatím u tchyně tak to nemůžu vyzkoušet.

sunnye
8. čer 2010

@klara.t nevim jestli to bude dobře vidět

sunnye
8. čer 2010

jo a Veru je menší, má na deseti měs. necelých osm kilo

luciferdik
9. čer 2010

sunnye - náš malej je taky drobnější, má v roce 8,5 kg a 75 cm a když jsem ho ve sporťáku naposledy posadila tak, aby seděl hezky rovně, tak už měl půlku hlavičky přes tu vrchní opěrku a při naklonění dopředu škrtal čepkou o ten kšiltík na boudičce. No, je to škoda, protože jinak jsem byla z kočárku nadšená, dokud jsme měli hlubokou korbičku.

florule
9. čer 2010

Ahoj holky, tak Kubík má 78 cm a skoro 11 kilo a přijde mi, že je sporťák v pohodě. Samozřejmě mě na něm některé věci štvou, ale oproti některým jiným, které jsem měla možnost vidět (a za úplně jiné peníze), je ještě zlatý.....

tygrous
autor
9. čer 2010

holky, vy me desite 😲 Nas malej ma ted v necelych 6 mesicich 8kg a 69cm a sportak hned tak nevytahneme, protoze jeste nesedi... To me nastve, jestli budu muset shanet jiny sportak... Dost ze autosedacku ma uz ted tak tip top.

klara: Mate taky ke kocaru tu jejich autosedacku? Poti se ti v ni Adelka?

A co vy ostatni, poti se vam deticky v autosedacce nebo je to jen v te firkonacke?

tygrous
autor
9. čer 2010

florule: dik za jednu pozitivni zpravu 😀

luciferdik
9. čer 2010

tygrous - já Tě děsit rozhodně nechci, třeba vám zrovna fakt bude vyhovovat jako floruli.

Autosedačku ke kočárku nemáme, máme Römer Baby Safe, ale teď v těch vedrech se v ní taky potí. Klima dávám jenom na o trošku míň stupňů než je venku, nechci, abysme nastydli, takže v autě je pořád dost teplo a zádíčka má spocená.

renat2
9. čer 2010

ahoj..tak my už sporťák vytáhli a jsem z něj nadšená, malý eště nesedí, ale bud s emi to zdá, nebo je fakt skoro do lehi. Malému je 7M a kousek a má 8,5 kg ale je dlouhý, a vejde se krásně, zatím, no v bodýčku zas tolik místa nepotřebuje 😀 😀 😀
Jinak ale už ám koupené goflky..ale jen na lítání, výlety apod., z praktických důbodů, víc místa v kufru apod.
Ale ve spor´táku jezdíme normálně denně, když jdeme ven

Jinak v autosedačce se taky potí, pod hláskama apod. to ej ais normální, nevím, jak vy, ale já se v těhle vedrech potím i ve stoje...takže dět mají nárok taky 😀 😀

tygrous
autor
9. čer 2010

No s tim poceni ve vedru je to jasny, ale on se potil, i kdyz vedro nebylo 😅
A asi teda ten sportak aspon vyzkousime, premyslela jsem, ze bych ho vzala za mesic k nasim, kde pak budu asi 14 dni a nechce se mi tahat velkou korbu...tak kdyz tam muze skoro lezet, tak by to asi uz slo...

luciferdik
9. čer 2010

tygrous - ten leh ve sporťáku je opravdu téměř úplně rovný leh, takže bych ho tam úplně klidně dala místo do hluboký korby, na přepravu v autě je ten sporťák jednoznačně lepší, to je jasný.

A když horko nebylo, tak mně se malej v sedačce nepotil, to ne, určitě bude záležet na tom potahu sedačky, já nevím, z jakého materiálu je ta firkoňácká, ale zkusila bych třeba dát přes ní nějakej potah, dělají nějaký froté potahy na autosedačky, tak něco takovýho.

klara.t
9. čer 2010

@tygrous autosedačku máme, nikdy se nepotila, ale teď v pondělí jo. Ale já ji měla v bodýčku a na tom tričko. Prostě jsem to nějak přehnala s oblečením při tom teple. Myslela jsem, že zapnu klimošku v autě, ale zase jsem nechtěla aby nastydla.

Jináč mi ta autosedačka příjde taková prťavá, sice se do ní ještě vejdem, ale znám lepší.

Já jsem velký zastánce Verana, ale je fakt, že hlavně kvůli podvozku a hluboké korbě. Tu autosedačku bych ale příště už nechtěla (stejně jí na podvozek nenacvakávám) a za 2000,- tak výhodná zase není. Příště bych připlatila klidně za nějakou lepší. Tady u té mám hlavně obavu o ochranu hlavy. Z boku není nijak uchycená. Prostě by tomu děťátku hodně lítala, kdyby došlo nedejbože k nehodě.
No a taky se bojí sporťáku po těch posledních příspěvcích. No uvidíme. Kamarádka teď vytáhla sporťák od Jané. Na to jak jsem jí litovala s hlubokou korbou, že je malá a těžká, tak po jejím sporťáku teď slintám. 😒

tygrous
autor
9. čer 2010

klara: jojo, s tou autosedackou uplne souhlasim, taky bych asi vybrala uz jinou. Ja ji teda nacvakavam az v posledni dobe, protoze tahat 8 kilo (+ nevim kolik ma samotna autosedacka) dal nez do auta pred vchodem uz nezvladam a treba k doktorum, kde je parkovani dal, tak tam to fakt vyuziju. A tou ochranou hlavy me to taky stve, takze pevne verim, ze ty dva az tri mesice to odjezdime bez nehody a uz pomalu vybiram vetsi...😉

sunnye
10. čer 2010

@klara.t kamarádka má právě taky Jané a taky slintám 😀 ale je pravda, že malou tam šoupla už ve 4 měsíci (a to byl prosinec), a já měla Verču v hluboké do desátého měsíce 😉 byla by tam i teď, ale když nespí,chce vidět 🙂 Jako když je teď málo oblíknutá, tak je tam taky v pohodě, až na ty popruhy, ty fakt musíme mít na volno, aby jí to neškrtilo, když jí dám do lehu. Jen min. týden na dovče, jak byla nabalená, tak tam byla fakt na těsno.

tygrous
autor
11. čer 2010

Tak ja jsem vcera schvalne sportak vytahla a ozkousela... A jsem teda hooodne zvedava, jak tam malyho nacpu v prosinci i s fusakem, ktery mam schvalne ten firkonacky prodlouzeny, co jde do autosedacky i sportaku a ladi mi barevne 😅 Na tech bocich je to fakt desne uzke☹ Ale na delku to bude snad ok.

klara.t
11. čer 2010

Tak jsem četla diskuzi na emiminu o veranu a o sporťáku se tam píše jen ve zlém. Ach jo! Škoda, že když jsem ho kupovala, tak ještě nikdo se sporťákem nejezdil a tak jsem neměla žádné info. Já jsem z té velké korby a podvozku nadšená a teď taková ledová sprcha. Už vážně uvažuju, že koupím jiný sporťák a to jsme ten veronácký ještě ani nevytáhli. Láká mě to jané slalom pro, ale štve mě, že nejde otočit k mamině. Novinka prý jo, ale ta je prťavá. ☹

renat2
12. čer 2010

klara.t: já být tebou nečtu dikuse, až ho zkusíš, tak uvidíš, zda ti bude nebo nebude vyhovovat...tak to holt je, někdo je spokojený, někdo ne..to tak je u tólika věcí, že kdybych to měla řešit, tak bych se zbláznila.

Autosedačku jsme nacvakávali na kočárek sice jen párkrát, když jsme jeli k dr. apod., kdybych měla tahat pořád sedačku samotnou, upadly by mi ruce. Nejsem zastáncem toho, že ženský vezmou podvozek, autosedačku a jsou strávit den do OC apod. ale využitelnost to má, a je na každém, jak potřebuje apod.

Jinak už máme také novou, ale tato posloužila docela dobře, ale jsme narozeni na podzima moc se nejezdilo...

sunnye
12. čer 2010

@klara.t ještě nezoufej, třeba ti fakt bude vyhovovat. Já už si začínám zvykat. Ale na tu zimu jsem zvědavá.

nicki_minaj
13. čer 2010

Ahoj,já teda Firkon Verano nemám,lupouch jsme kočárek těsně před porodem a v barvě,ve které jsem ho chtěla nebyl a na objednávku by byl až za 2 týdny.Kamarádka si ho taky koupila a dala mi typ na Mikrus Sprint X.Rozměry úplně stejné a vizuálně skoro totožné.Tak jsme koupili ten v béžové barvě.Dokud byl malý v korbě,tak jsem byla já i kaarádka spokojené.Ale ty sportovní verze hrůza.Jsou úzké,zima s fusakem byla hrozná.Malýmu se tam blbě sedí,pořád sjíždí,špatně se mi s tím polohuje,navíc odpadávají krytky šroubků atd.,reznou kola.....To samé řeší kamarádka s Firkonem V.,polské kočárky nejsou opravdu kvalitní,alespoň sportovni verze odflákly.Obě už kupujeme jiný sporťák.

nicki_minaj
13. čer 2010

*koupili

sirael4
14. čer 2010

ahoj holky, tak pročítám ty vaše děsivé zkušenosti 😅
chci se zeptat na pár věcí:
1)prodává se Verano jen samostatně hluboká korba?Jaký je rozdíl v ceně?
2)dá se pak případně do koupit sportovní korba, za kolik?
3)co se prostornosti hluboké korby týká, může tam být i sedící dítě? (dříve se v hlubokých kočárcích sedící děti vozili běžně)
4)je na trhu podobně vypadající kočárek s lepšími vlastnostmi?

Děkuju 😅