Kočár Firkon Verano. Jak zvláda terén?

tygrous
2. srp 2009

Máte někdo už tenhle nový Firkon Verano? Byli jsme se na ně podívat a já jsem se do něj zamilovala😉 Líbí se mi lehká ovladateknost a ta houpací hluboká korbička, asi bych to pak využívala doma jako kolíbku... Ale chci se zeptat, jak se vám s těmi otočnými předními kolečkami zvládá terén? Je jasné, že na město je to super, ale chceme chodit i do lesa, polní cesty a tak... A manža by rád i na brusle, ale nemáme s tím žádnou zkušenost...

renat2
2. srp 2009

tygrous: ahoj...my už máme tento kočárek zaparkovaný u rodičů...měla jsme to úplně stejn ě jako ty, zamilovala jsem se na první pohled...Byli jsm esi ho koupit přímo v Batolátku, které mohu jen doporučit, milá obsluha, vše nám ukázali, mohli jsme si vyzkoušet...apod. Kolečka jsem řešila taky (hodně cestujeme, lesní cesty, kamenité apod.), ale bylo nám řečeno, že to není problém, samozřejmě na extrémní povrch je asi lepší klasika, ale já se toho nevzdala (kolečka jsou zaaretovat, takže pohoda).
Sice jsme dlouho přemýšleli, al enakonec vyhrál, má hodně pozitiv, prostě to, co jsme hledali. Pomohla mi reportáž s Nikol lenertovou, jak je ovladatelný, jendou rukou, vše v pohodě.
A ještě ke kolečkům, akortá jsm epřijeli z dovolené...a viděli jsme kočárek s předními otočnými koly, sice to nebyl Verano, ale princip naprosto stejný, a paní šla po kamenité cestě...a v pohodě, kočárek se dobře ovládal, vedle šla s klasickou 4kolkou a dřela se s ním....

hezké rozmýšllení a vybírání

tygrous
autor
2. srp 2009

renat: Díky. Přesně tohle jsem chtěla vědět... Jinak souhlas s obsluhou v Batolatku, super!
Byl to šílený rozdíl, když jsme drželi klasickou čtyřkolku-byla děsně težká a taková nemotorná, a pak ta s těmi otočnými kolečky-úplná pohoda. Paní nám taky říkala, že terén by neměl být problém, ale já bych to chtěla slyšet od někoho, kdo ho v tom terénu používá 😉
Ale asi jsem stejně už rozhodnutá. Málem jsme ho taky rovnou koupili, ale zrovna jsme ještě vyzvedávali mou mamku a tu by asi ranila mrtvice, kdyby v autě viděla kočár...prý je na něj ještě brzo a hlavně před narozením nemá být kočárek doma atd atd...ale my ho jaksi nemáme u koho uskladnit, nejbližší příbuzenstvo je 200km daleko😉

renat2
2. srp 2009

tygrous: tak třeba se někdo ozve, kdo už ho používá....ale jak říkám, viděla jsem jeden na stejném principu a byl to ten poslední moment, kdy jsme se usvědčili v názoru, že jsme vybrali dobře 🙂
Jinak my ho kupovali spontánně, to jsme byla asi 21tt (asi bysme se tam už nedostali..teda spíš to byla pohodlenost), máme ho u našich, doma bych ho asi taky neměla.

hanka13
2. srp 2009

Ahojky,

firkon verano je nyní jeden z dvou kočárků mezi kterými se rozhoduju. Viděla jsem ho jak v obchodě, kde se mi hodně líbil-prostorná vanička (mimi bude v kočárku cca do března, tak aby se nám tam vešlo), výborná ovladatelnost. Jediné, co s emi moc nelíbilo, byl sporťák- nevím, jestli je to jenom můj dojem, ale přišel mi takový nějaký malý (sed) v porovnání s ostatními. Ráda uslyším Vaše názory právě na ten sporťák. Dále jsem tam potkala náhodou maminku, která verano má, měla cca 4 měsíční dítě a byla z něho nadšená-no ale to je pořád ta hluboká korbička, co ten sporťák???

renat2
2. srp 2009

handa: taky se mi to zdálo, ale co jsem porovnávala, tak je i tenhle jeden z větších....ono člověk si asi opravdu pak ideáln nevybere, každý kočárek má holt něco (upřímně jsem nenarazila na žádný, co by vyhovoval člověku úplně ve všem..🙂
My teda sporták stejně asi budeme kupovat pak nějaký lehčí (hodně cestujeme, takže bychom se asi s touhle klasikou z kombinace netahali...ale tím neříkám, že ho nebudeme používat... 🙂

Snad se někdo ozve .-)

danu
2. srp 2009
jitka.sen
3. srp 2009

Já mám Firkon Quatro, ale myslím, že podvozek je naprosto stejný (možná maličko jiný design). Přední otočná kolečka jsou naprosto úžasná, kočár je ovladatelný jednou rukou a zvládá jakýkoli terén (polní cesta, les....). Mělo to pouze jedno malé mínus - u Quatra (nevím jak u Verana) nejsou ta přední kolečka odpružená a když byl terén opravdu hodně náročný, tak mi malá v té velké korbička trošku lítala ze strany na stranu... ale to není chyba kočárku, ale spíš moje, protože jsem po takových cestách nemusela jezdit 😀 😀 😀

klara.t
9. srp 2009

Máte někdo zkušenost s tímto kočárkem? Moc se mi líbí, ale je to letošní novinka, tak na ní není moc názorů. Ale i přesto jsem na něj slyšela jen chválu (zároveň prý vyhrál v MF Dnes test ) Většinou se zatím mluví jen o hluboké korbě. Co ta sportovní? Je dostatečně věliká?
Jaké jsou podle vás plusy a mínusy.

Mají ho v mnoha barvách. Mě se líbí tento http://www.batolatko.cz/NEJNOVEJSI-MODEL-2009-!...

ještě k rozměrům. Je udáváno toto:

DxŠxV: korba 87x33x25, sporťák: 90x?x ?, složený: 95x62x28, maximání šířka 64cm

váha: konstrukce(prý bez kol) 6kg (s koly 9kg), korba 5kg, sportovní nástavba 4kg

ten rozměr korby je vnější nebo vnitřní ???(prosím proměřte to maminky, co ho máte)

Plusy podle mě (né ze zkušenosti, ale jen z netu)

+ velká nafukovací kola, vpředu otočná o 360 stupňu s aretací, odpružená, cent.brzda
+ hluboká velká korba
+ velký košík
+ lehký
+ v korbě 6 poloh zad
+ prací vnitřek korby
+ odvětrávací sítka ve stříšce
+ sporták: 3 polohy zad, 3 polohy nohou
+ výškově nastavitelná ukojeť
+ sporták lze otočit po směru i proti směru (to samé s autosedačkou)
+ cena

no a mínusy zatím žádné, nikdo nic npíše, proto se ptám na vaše zkušenosti. Díky

klara.t
14. srp 2009

Nikdo ho nemá?

margarethka
17. srp 2009

ahojky, já jsem zatím taky ve stadiu hledání,ale Firkon Verano mě zaujal už podle jiné diskuze co jsem tu četla.
Hodně koukám po maminkách a kočárcích ve městě, už jsem jednou přímo Verano potkala a líbil se mi. v obchodech jsem ho zatím neviděla, ale je pravda, že to nemám vše prolezlé. Jsem z Hradce Králové, tak kdybyste některá věděla, kam se obrátit, písněte.

petra2505
20. srp 2009

nemate viac skusenosti s tymto kocikom?ci je lahky, priestranny atd

tygrous
autor
20. srp 2009

petra: ja ho zatim zkousela jen v prodejne, ale zdal se mi super😉 Lehky, hlavne se lehce ovladal do zatacky (ale jen ten, co ma zadni kolecka bliz k sobe)... A korbicka je rozhodne prostorna a fajn je, ze ma vyndavaci vnitrek, ktery se da i otocit na ruby (je tam jiny material) A korbicka se da pouzit jako kolibka na doma, tak jsem to zkousela a dobry😉 Nasazovani zkousel manzel a vypadalo to jednoduse. Super je taska, ze ktere se da odepnout podlozka a pouzit treba na prebaleni. Kos dole pod kocarem pristupny a podle me dost velky... Uz me nic nenapada... Chce to vyzkouset, my si urcite koupime, byli jsme jim nadseni.

klara.t
20. srp 2009

Povytahuji diskuzi nahoru. Maminky, které ho máte, napište prosím zkušenosti. 😵

petra2505
21. srp 2009

No kocky akosi vela skusenosti s nim asi maminky nemaju aj mne sa taaaaak moc paci aj ked som bola rozhodnuta dat za kocik ovela viac tento je fajn a za uplne super cenu.

tina_
1. zář 2009

ahojte maminky, moja sestra uvažuje nad týmto kočíkom, nájde sa niekto, kto ho má? Ako ste s ním spokojné?

vinglik
4. zář 2009

zdravím všechny maminy, tatínky a vůbec všechny....
koukám s mojí nastávající maminou po stránkách a řešíme, co s kočárkem. v podstatě jsme se rozhodli pro firkon verano v oranžové barvě. červík ale hlodá, jak nejlevněji jej koupit. přemýšlím o cestě do polska, ale na žádném foru ani na jiných jsem se nesetkal s tím, že by jej tam někdo viděl. výlet 350km do polska bez doporučení se nám nechce absolvovat.... máte někdo s nákupem tohoto kočárku v polsku zkušenost?
budeme vděční za každou odpověď. děkujeme a přejeme pěkný a ničím nerušený den....

luthien.k
4. zář 2009

S nákupem v Polsku bohužel zkušenost nemám..
Tento kočárek má kamarádka, se kterou často jezdíme na společné projížďky a myslím, že už by do něj nešla, resp. tvrdí, že už nikdy nic polského... Po cca dvou měsících ježdění se jí u předního kolečka vysypalo ložisko, takže hned reklamace. Autosedačka je hodně lehká a to vždy vypovídá o její bezpečnosti - asi nic moc. Vždycky hodně bojuje se skládáním i rozkládáním do auta, sundaváním korbičky... Celkově působí tak nějak "levně", já bych rozhodně doporučila investovat do kvalitnějšího kočárku, obzvlášť když jde o kombinaci, se kterou se bude jezdit dlouho.

renat2
5. zář 2009

vinglik: Já si myslím, že nemá cenu jezdit do Polska...kor jestli to máte 350km....Tady ta kombinace stojí pod 10tis., což je myslím dobrá cena...a nejsem si jistá, že v Poslku by byl až o tolik levnější..navíc, když pak člověk spočítá nákady na benzín apod. tak to vyjde na stejno.
My kupovali v batolátku U Kladna (nevím, jak to máte daleko) - ten prodejce je přímo orientovaný na prodej Firkonů a oprvdu mohu jen doporučit, vše ukázali, vysvětlili apod.

Jinak k názoru, co se týče polských výrobků...apod. tak mi přijde, že v dnešní době je to naprosto jedni, službu Vám může udělat polská olevnější varianta, naopak i dražší varianta vyrobena nevím kde (naposledy jsem četla testy o německých kočírkách a taky nic moc...takže člověk si nevybere). Na druhou strnu se může po.... poslká věc úplně stejně jak každá jiná.
Když se podívám na výrobky, tak mi přijde, že v poslední době je vše vyrobeno trochu někde jinde, než má třeba jistá firma sídlo...

Jinak my Verano zkoušeli skládat rozkládat a přijde mi to lehké a šlo to jako po másle, takže to je asi taky váceméně individuální...

luthien.k
5. zář 2009

Já jsem zase toho názoru, že země výroby a cena o kvalitě hodně napoví...
Ještě jsem si vzpomněla, že bojuje i s brzdou, která se jen tak v žabkách nebo střevíčkách nedá odbrzdit (takže se normálně ohnula až k zemi...) a stínítko na autosedačku je taky hodně blbě vyřešený, nandavala ho taky vždy hrozně dlouho... Jsou to všechno "drobnosti", ale když jsem viděla, jak se u toho vždy rozčiluje, tak bych do toho opravdu nešla. Jedinou výhodu vidím v té velké korbičce, která je opravdu mega velká. Sporťák jsem ale neviděla a ten je podle mě důležitější, protože se s ním jezdí déle.

agla
5. zář 2009

Ahoj holky, mám Firkon - ale trojkolku. Podvozky se u Firkonů liší pouze v počtu koleček 😉 ,a le jinak jsou téměř stejné - stejně tak i korbičky a sporťáky. Pořizovali jsme ho proto, že vyhrál test MF Dnes, že má velkou korbičku a že je ve výbavě i autosedačka. Napíšu zde své zkušenosti: první zklamání : kočárek se v rozloženém stavu nevešel do výtahu - bydleli jsme tenkrát v garsonce v paneláku a byl ta starý výtah, který byl úzký a Firkony mají dost široké podvozky - pravda - naše chyba, ale vůbec nás to nenapadlo. Souhlasím s luthien, že odbrždění kočárku ve střevíčkách či žabkách je téměř nemožné a sítnítko na autosedačku je nešťastně vyřešené - nedá se napevno přidělat k rukojeti, a tak pokaždé zápasím s malou, aby si stínítko nestrhla, což jde při řízení dost blbě. Velkou korbičku jsme nakonec nevyužili, protože si začala dost brzy sedat a otáčet a nechtěla v ní být. Sporťák je podle mého názoru malý ☹ Jelikož jsme museli podvozek neustále skládat, tak nám velice brzy začal celý kočár chrastit a skřípat. Také je dost těžký. Taška se začala po 14 párat, ale reklamaci nám v Batolátku uznali bez řečí a tašku opravili. I po složení je dost neskladný - řekla bych pro větší auta - my máme Fabii combi a kočár s hlubkokou korbou nám dal docela zabrat. Celkově bych řekla, že dnes bych se rozhodla jinak - měla jsem možnost ozkoušet jiné kočárky - bohužel pozdě - a volila bych opravdu jinak. Na léto jsme kupovali golfky a jsem za ně šťastná - teď se vůbec netěším na to, až budu muset v zimě opět použít Firkon 😒

renat2
6. zář 2009

Když si pročtu jakoukoliv diskusi o kočárcích...ať už levnejších, dražších, vyrobených tady a tady...tak se vždycky objeví názor spokojenosti a i nepsokojenosti, prostě každý kočárek má něco a tak je to potřeba asi brát. Znám negat. názory na Jané, Cam Cortinu, Boldery, Firkony......prostě je to hrozně individuální a každý s tím daným kočárekm má jinou zkušenost 😉
Nelobuji za Firkony, věřím, že popsané problémy se výrobce pokouší co to jde odstraňovat. Proto věřím, že se problémy u kočárků snaží výrobce odstraňovat.
Ale to asi nemá cenu řešit, tu cestu ke kočárku si musí každý najít sám....Rozhodně si nemyslím, že mě bude ve všem vyhovovat a že mě třeba v jisté věci nezklame...
Jinak mám ale radost za pár pozantků tady...výtah nemáme, takže tak jaka tak budeme "tahat" tašku (korbičku), auto máme velký, a ve střevíčkách nechodím 😉

margarethka
6. zář 2009

kočárky Firkon opravdu v testu MF dnes vyhrály v poměru kvality a ceny. konkrétně myslím Firkon F7. Ten je ale na mě dost nízký. Firkon Verano už je lepší. Kromě batolátka v Kladně ho prodává i paní ve Dvoře Králové nad Labem, chystáme se tam.
její webovky jsou www.hapubaby.cz

peroli
6. zář 2009

já firkonem (quatro set) jezdím už přes půl roku a až na nějaký myšky (ale kde nejsou, že?) jsem spokojená...
kdybych ho měla kupovat dnes tak bych brala to Verano, taky se mi líbí...
ale teď proč sem píšu... jak tu luthe psala, že je lepší investovat do kvalitnějšího kočárku, protože země výroby a cena hodně napoví, tak např. takovej chicco a jiný "lepší" značky v drtivé většině mají výrobu v číně nebo taky v polsku... takže si člověk nevybere 😉... toť můj názor 😉

tygrous
autor
6. zář 2009

vinglik: Tak v Polsku maji tyhle kocarky asi jen v Těšíně a pouze v obchode ve staré celnici, kterou se drive chodilo do Polska od vlakoveho nádraží... A ceny jsou: samotny verano 6500,- a s autosedackou 8500,- Takze jestli to mate 350km, tak se to teda nevyplati😉 - rozdil oproti batolatku v Kladne je necela tisicovka... (a tam ted maji dokonce samotny kocarek bez autosedacky za necelych 7000,-)

luthien.k
6. zář 2009

Mně by teda odradilo už jen co psala Agla o tom skřípání a chrastění... Nicméně Chicco nepovažuju za lepší značku, za takovou považuji Bebecar, Mutsy apod. 😉 Aneb raději bazarový Mutsy než nový Firkon... Nicméně kdo se rozhodne pro Firkon, přeju mu co nejméně problémů 😉
Jinak si myslím, že nejde jen o zemi výroby, ale i zemi, kde se dělá ten design kočárků a hlavně se plánují materiály, které se pro výrobu použijí. A kvalita je holt dražší. Samozřejmě se u těch "značkových" platí i ta značka, ale pořád se to podle mě vyplatí víc, než věčně jezdit na nějaké reklamace...

agla
7. zář 2009

Renat - já to měla uplně stejné - sice mi dost mamin říkalo, ať se radši rozhodnu pro jiný kočár, ale já se do něj zamilovala a nechtěla jiný 🙂 Jestli nebudete kočár tahat v ruce někam do patra, tak je to Ok - protože sama se teda pěkně nadřeš. Nejde jen o "střevíčky", ale třeba v létě, když jdeš jenom v žabkách nebo páskových botech, tak to odbrždění je opravdu náročné. Skládání podvozku taky není uplně snadné - myslím tím, že je docela namáhavé - prostě ta konstrukce se s odlehčenou hliníkovoou nedá srovnávat. Souhlasím s luthien, že v tomto případě se vypaltí kvalita - přeci jen, budeš s tím kočárem jezdit dlouho. Máme teď půjčený Peg perego sporťák a koupili jsme Peg perego golfky - ty kočáry jsou opravdu někde jinde. Samozřejmě i cenově, což u Firkonu je ta cena hodně dobrá. Ještě jsem si vzpomněla, že mi u Firkonudocela dost rychle začala jakoby fuflíkatět látka - nevím, jak to popsat, ale začala se jakoby odírat. A ještě rukojeť je docela úzká, lepší je širší - jako má např. Xlander - to ovládání je pak pohodlnější.

jitka.sen
7. zář 2009

Že je odbrždění kočárku náročné považuji spíš za plus jak mínus. Kamarádka má Implast Bolder a jako brzdu má takovou červenou "páčku", kterou jim v pohodě dokáže "odbrzdit" i jejich velký pes, když se motá kolem kočáru.
Mám Firkon Quatro přes osm měsíců a zatím mi skřípat nezačal (ale ja pravda, že ho skládáme maximálně jednou týdně) a doufám, že ani nezačne 😖 Nicméně kočárek je opravdu dost těžký a také se nám nevešel u babičky do výtahu - byl to ten s dvojitými dveřmi. S látkou zatím vůbec žádné problémy nemám, jen mi vadí, že potah hluboké korby nejde vyprat, ale myslím, že u Verana jde. Jo, když člověk kupuje kočárek pod 10 000 nemůže čekat zázraky, ale já jsem spokojená 😉

renat2
7. zář 2009

Agla: já se přiznám, že asi nejvíc využijeme hlubokou korbu, na léto chceme pořizovat nějaký lepší a lehčí sporťáček - jsme hodně velcí cestovatelé, a asi nebudeme vozit sporťák z kombinace.
Já to beru tak, že to nějak dopadne...stejně jako u všech, co si nějaký kočárek pořídili...

bosorkajarka
7. zář 2009

Ja uz jsem si Verano objednala, ale dlouho jsem se premyslela mim puvodnim favoritem byl Bebecar ale po tom co jsem ho videla nazivo a osahala si tak jsem teda nadsena moc nebyla. Co se tyce skripeni atd. tak ten bebecar vrzal a to byl teprve v obchode proste hodne hodne plastu ☹ jinak co se tyce vahy tak co jsem nasla na netu tak Verano je z tech lehcich kocarku (treba korbicka u Bebecaru je vic jak o kilo tezsi a to je o pet cm mensi a par cm uzsi 😒 ) Taky jsem si chtela koupit znackovy kocarek myslela jsem ze to bude zaruka kvality ale po tom co jsem procetla ruzne diskuze vsude mozne na netu jsem si rekla ze za tech 7 tisic me to alespon nebud mrzet kdyz ten kocarek nebude uplne tak jak jsem chtela (a to splnuje nejvic z mych narocnych pozadavku).

klara.t
30. zář 2009

Povytahuji nahoru. Máte další zkušenosti? Firkon verano je můj největší favorit, tak bych ráda znala názory. Používáte už i sporťák?