Kočár Firkon Verano. Jak zvláda terén?

tygrous
2. srp 2009

Máte někdo už tenhle nový Firkon Verano? Byli jsme se na ně podívat a já jsem se do něj zamilovala😉 Líbí se mi lehká ovladateknost a ta houpací hluboká korbička, asi bych to pak využívala doma jako kolíbku... Ale chci se zeptat, jak se vám s těmi otočnými předními kolečkami zvládá terén? Je jasné, že na město je to super, ale chceme chodit i do lesa, polní cesty a tak... A manža by rád i na brusle, ale nemáme s tím žádnou zkušenost...

jijitka
21. dub 2010

čauky, nemáte už někdo zkušenost s tou sluneční clonou, která se napne od stříšky na rukojeť (prodává Batolátko)??
Jestli se dá dobře upevnit, neplandá atd... Přijde mi praktičtější než slunečník, který bych musela furt naklánět.

jinak - s kočárkem taky maximální spokojenost a to jsem lajdák a nemažu ani jinak neopečovávám (zatím). A navíc u nás ve městě jsem zatím potkala jen asi 3 maminy s Veranem, narozdíl od jiných kočárků 😀

sissi
21. dub 2010

Mitsubi - a jaká je ta drobnost? 😀

klara.t
22. dub 2010

Holky cvakají někomu ty kolečka, jak jsem psala výše?

kackaj
22. dub 2010

Klara, mě teda nee 😒

jijitka
22. dub 2010

Mě kolečka taky necvakají.
A co ta sluneční clona - máte někdo ?? 🙂

mitsubi
22. dub 2010

sissi - jde o to,že slída na hlubokém se připevňuje jen na suchý zip,takže když fouká hodně velký vítr,odlepuje se,to je vče,jinak říkám,zatím max spokojenostůcena ,kvalita a ten výběr barev byl hodně velký. 🙂

klara.t
22. dub 2010

Mitsubi - slídou myslíš pláštěnku? Tak tu my na suchý zip nemáme. jen jí natáhnu na kočár.

jijitka
22. dub 2010

Tak nevím, slída na suchý zip?? To taky nemám, ani nevím, kde by se to upevňovalo.
Nemá to být stříška? - ta je ke kočárku přichycená sucháčema. Ale zdá se mi to docela pevné. Je fakt, že se po několika sundáních určitě trochu opotřebují a pak tak nedrží, ale to by zas musel foukat hooodně silný vítr, aby to urval.

Mě spíš vadilo, že nánožník má dost nízký ten kryt a navíc nedržel zvednutý, takže v zimě jsem si musela různě vypomáhat, aby nefoukalo dovnitř kočárku.

kackaj
22. dub 2010

Holky myslím, že Mitsubi myslela slídou nánožník na korbičce...ten je na suchý zip, ale my tam teda máme i jednoho cvoka na každé straně, kterým se to uchytí. Nemáte ho tam Mitsubi taky? Možná jste ho neobjevili, páč se mi nezdá, že by někdo měl s a někdo bez cvoků???

luciferdik
22. dub 2010

kackaj - my máme nánožník na hluboké korbičce bez cvoků, jen suché zipy, máme jeden z prvních F. Verano. Kupovaný na začátku 2009. Ale nikdy se mi teda neodfouknul, drželo to dobře. Na sporťáku máme nánožník zase jenom s cvokama.

A taky mi přišlo, že tan nánožník je nízký, myslím ta zábrana proti větru.

luciferdik
22. dub 2010

jijitka - já teda tu sluneční clonu nemám, ale viděla jsem jí někde v obchodě. Já jsem si koupila slunečník a pak později i takovou tu clonu, co se přicvakává sponama k boudičce, nabízí jí paní na MMB a i jinak jí mívají v obchodě k různým kočárkům, je to univerzální a dobrý.

luciferdik
22. dub 2010

klara.t - mně ty kolečka necvakají, tak to zkus reklamovat, jestli tam je něco uvolněného.

mitsubi
22. dub 2010

jj,promiňte,já myslela ten kryt na hlubokým 😅 ....ne,nic tam není,jen suchý zip,na veranu určitě,ten kryt na hlubokým a nánožník na sporťáku je fakt plně nedořešený.....přitom stačí malinko vylepšit...ale jinak jsem fakt moc spokojená...

mitsubi
22. dub 2010

my kupovaly verano v listopadu 2009,nevím,jak je to teď s nima,ale fakt je to jak píšu,na nánožníku už cvoky jsou

mitsubi
22. dub 2010

u syna,před 6,5lety jsme měli chicco tech3 nebo tak nějak,no krám....hrůza,na verano nemá

jijitka
22. dub 2010

luciferdik - mohla bys mi, prosím, třeba do IP poslat nějaký odkaz jak ta clona vypadá a kde ji seženu 🙂

kackaj
22. dub 2010

No tak my jsme kupovali verano v květnu 2009 a cvoka máme🙂 Asi je to od kusu 😉

klara.t
22. dub 2010

my kupovali v říjnu nebo listopadu 2009 a máme nánožníky na cvoky. Zatím používám hlubokou korbičku a tam je nánožník ok až na tu výšku toho rantlu. Ale ani tak tam moc nefouká. Jsem zvědavá na nánožník na sportáku. Ale kdyžtak máme dobrý fusak, který je jak na zimu, tak i na jaro a podzim (po vyndání teplého vnitřku). Tak bychom to používali bez nánožníku.

kackaj
22. dub 2010

No holky, mám srovnání s quinny kočárkem a tam je na korbičce nánožník téměř to samý, ten límec je taky nízký a korbička mi přijde ještě víc otevřená, takže pořád zlatý verano. Já to vždycky řešila tak, že jsem malýho zakryla ještě malou dečkou a tu jsem mu přetáhla až přes nos, aby ho ten vítr nerušil, jinak ve fusaku mu zima nebyla, tomu to nikdy nevadilo. A vůbec opravdu zlatý verano, na to jak je quinny drahej kočár, tak má oproti firkonu tolik mínusů, že jsem zas všema deseti chňapla zpátky po veranu. Quinnyho prodávám.

luciferdik
23. dub 2010

jijitka - tady je na ní odkaz http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=13558043&tab=1, tuhle mám já, jinak jsou myslím taky od Teutonie a dalších.

luciferdik
23. dub 2010

A jinak my jsme kupovali v únoru 2009 a nánožník na hluboké jenom na suché zipy, nánožník na sporťáku na cvoky. Oba dva jsou tak trochu nedořešené, to je fakt. Ani na sporťáku to není ono, pro sedící dítko dobrý, ale pro ležící není moc platnej. Ale našemu to teda taky nevadí, ani když foukalo a byl v hlubokém, tak nikdy neprotestoval, takže to rozhodně není žádná tragédie.

jijitka
23. dub 2010

Luciferdik - díky, na takovou už jsem taky narazila a teď se rozhoduji mezi ní, pak tou, co prodává Batolátko - ta zakrývá celý prostor mezi stříškou a rukojetí a pak je ještě jedna - podobná z tvého odkazu, jen je větší. Nevíš, prosím, jak to je s UV ochranou, není o ní žádná zmínka.

mitsubi
23. dub 2010

luciferdik-přesně tak,žádná tragégie....když porovnám ty plusy a s jiným kočárkem,máme taky super fusak,takže ,maminky, co se rozhodujete,doporučuji....clony jsem nikdy neřešila..

jijitka
23. dub 2010

mitsubi - asi dobře nerozumím, ale - co má super fusak společného se clonou proti slunci?

lienkat
23. dub 2010

ahojte maminy, ja cakam babo zaciatkom leta a uz som pozerala tooolko kocikov...zial, som pn, tak mi nezostava ine len takto cez net nieco vybrat...takisto sa mi celkom paci Firkon verano 🙂 Len stale nie som 100% rozhodnuta, tak mi snad pomozete 🙂 Ake je na nom odpruzenie kolies, nie je ten kocik taky "tvrdy"? A ako to je s hojdanim, da sa babo nejako uhoupat? 🙂)

lienkat
23. dub 2010

a este nieco..nie som moc vysoka 🙂 cca 163 cm...bude to v pohode? 🙂

jijitka
23. dub 2010

lienkat - Verano má odpružená jen zadní (větší) kola. Je tam možnost nastavení 2 různých tvrdostí, při měkčím nastavení kočárek i překvapivě hezky houpe. Přední kolečka odpružená nejsou, takže je pravda, že na nerovnostech, kamenitých cestách atd. to docela skáče. Nevím, jak u ostatních, ale mému malému to vůbec nevadí, naopak uspává ho to lépe než jízda po rovině 😀
Co se výšky týká, já mám 165cm a zdá se mi ideální - rukojeť má možnost nastavení do několika poloh, korba je akorát vysoko - nemusím se ani moc sklánět, ani zvedat mimčo.
Jestli čekáš mimčo začátkem léta, určitě oceníš super velkou korbičku, kam se ti pohodlně vleze i s fusakem celou zimu.

lienkat
23. dub 2010

Dakujem za odpoved 🙂 ja som sa toho bala,ako uhoupem babo ak by to s kocikom neslo..dnes sa uz asi s maloktorym kocikom da hojdat..a aj tie predne otocne kolieska su nafukovacie? Myslis,ze je lepsie ked je mozna aretacia alebo je lepsia klasika-vsetky kolesa velke neotocne?

lienkat
23. dub 2010

A este by ma zaujimalo ako sa ti kocikovalo v zime,na snehu?

terecka
23. dub 2010

Ahoj holky, jdu přidat svou trošku do mlýna 😉

Máme taky Firkon Verano s předními otočnýni koly a super! Nemůžu si vynachválit, fakt! Zrovna dneska jsem byla u kámošky, co má kočár Quinny a je moc pěkný, ale i ona sama si stěžuje, že je malinký, měla už sporťák a jejich malý je celkem velký a moc dlouho už se do něho nevleze. A kdyby byla zima, tak fusak tam nedá ani náhodou, zlaté Verano, opravdu!

Jinak my ho kupovali v říjnu 2009 přímo v Polsku a "kryt" na hlubokou korbu i sporťák je na cvoky a min. na té hluboké to bohatě stačí.

lienkat - my máme nafukovací všechny kolečka a ty přední jsou otočné, jak už jsem psala a velice dobře se s kočárem manipuluje, mimochodem kolečka jdou zaaretovat, takže si z něj můžeš udělat "klasiku" 😉