Kočár Firkon Verano. Jak zvláda terén?

tygrous
2. srp 2009

Máte někdo už tenhle nový Firkon Verano? Byli jsme se na ně podívat a já jsem se do něj zamilovala😉 Líbí se mi lehká ovladateknost a ta houpací hluboká korbička, asi bych to pak využívala doma jako kolíbku... Ale chci se zeptat, jak se vám s těmi otočnými předními kolečkami zvládá terén? Je jasné, že na město je to super, ale chceme chodit i do lesa, polní cesty a tak... A manža by rád i na brusle, ale nemáme s tím žádnou zkušenost...

luciina
13. led 2011

@tygrous @jijitka Taky nevím, proč tam ta síťka je. Hold budu muset tu stříšku s těma polohama nějak pořešit. Já jsem rozhodnutá, až Elišce nebude tenhle kočár tak koupit golfky asi Chicco Multiway (ještě přesně nevím). Za prvé není penízků na 8 kočárů 😉 a za druhé není místo na vozový park 😀

tygrous
autor
14. led 2011

@jijitka Ja puvodne golfky ani nechtela, ale asi to bude nakonec nutnost. Manza je sice zatim proti, verim, ze ho nejak zpracuju (nejlip ze ho necham prisit vikend s malym dva dny samotne, vyslu je na nakupy apod.😀) Tipy uz mam: http://ajashop.mimishop.cz/detail.php?zbozi=237...
http://ajashop.mimishop.cz/detail.php?zbozi=159...
http://ajashop.mimishop.cz/detail.php?zbozi=159...
A samozrejme chicco multiway😉
Ale nejdriv to pujdem prubnout nazivo do obchodu. A presne jak pise luciina-nemame v panelaku misto na vozovy park, takze na nakupy a jizdy autem budou golfky, na delsi prochazky snad jeste chvili verano (ale uz doufam bez fusaku, dneska ho zas oddelam, mame ted rano 9°C nad nulou) no a na kratke nakupy nebo kratke prochazky bude Honzik tapkat uz hezky sam😉

vercidlo
15. led 2011

Ahoj, chtela bych poprosit o radu. Mame Firkona a s hlubokou korbou jsem moc spokojena. Ale bohuzel se mi nekolikrat stalo, ze jsem se rozjela se zabrzdenym kocarem. A ted uz brzda vubec nefunguje. Kdyz zabrzdim, tak to jen cvaka a protaci se. Zoubky ulamane nejsou. Mate s tim zkusenost, nechavali jste opravovat? Jde to vubec opravit?
Moc dekuju.

jaro2008
15. led 2011

@vercidlo Ahoj, taky mám Firkon Verano...a ta brzda mi zlobila, jak dost mrzlo, dojela jsem na z venku na chodbu v baráku a zabrzdila kočár a nic...až po chvilce tam cvaklo a zabrzdilo se to...pak už to fungovalo normálně...

vercidlo
16. led 2011

@jaro2008 DIky za odpoved. 🙂 Byla bych rada, kdyby to tak bylo. Ale bohuzel to nefunguje ani doma, kdyz jsem s kocarem venku nebyla.

vercidlo
16. led 2011

Tak nakonec jsem kocar rozebrala a zjistila, ze se tam zasekava ta strelka, ktera zabrzdi kolo. Asi dostala zabrat v tech mrazech a soli. Poradne jsem to namazala WD a je to lepsi. I kdyz jeste se tam obcas zasekne, tak by to chtelo rozebrat, je tam sroub, vycistit a namazat. Ale to uz necham na manzelovi. 😎

luciina
16. led 2011

@vercidlo Jsi šikulka 😵

klar_jana
18. led 2011

máme vysypaná ložiska na obou předních kolečkách:( musím vygooglit kde je sehnat a nevíte jestli se dají koupit vnitřky kol ale kovový? ty velký jsem našla, ale co ty malý vepředu?

jijitka
18. led 2011

@klar_jana myslím, že oboje nabízí Batolátko (e-shop).

klar_jana
19. led 2011

@jijitka taky jsem tam dnes provedla objednávku. Volala jsem prodejci a paní mi řekla, ať jim ta kolečka pošlu, že mi je opraví a pošlou zpátky. Jenže s čím bych pak jezdila že. Tak jsem ložiska objednala a než dojdou tak budeme hrkat no:D

klar_jana
19. led 2011

@jijitka jinak batolátko tam má jenom velké kolečko s výpletem a kovovým ráfkem. malé ne, dneska jsem to zkoumala.

jijitka
19. led 2011

@klar_jana teď jsem pochopila 😀 Ty potřebuješ kolečko s výpletem..

klar_jana
19. led 2011

@jijitka no vyloženě nepotřebuju, ale ty plastový se strašně blbě nafukujou:( kor ty přední. Mám každou chvíli ´měkké kolečko jak vepředu tak v zadu, už jsme dvakrát lepili dírku. Asi to taky bude na nové duše.

sissi
20. led 2011

@klar_jana taky se nám vysypaly ložiska u jednoho kolečka, šikovný děda vyměnil za 15minut, v Obi ho ta sranda stála asi 30kč 😉

@vercidlo jestli ti nefunguje brzda, tak si to nech normálně opravit v rámci záruky, ne? Já bych to asi nerozebírala, takovej kutil nejsem 😅
No brzy nás taky čeká přesedlání na sporťák. V létě jsem tajně doufala že bychom v hluboké korbě mohly odjezdit leden a teď to vypadá že v tom dáme i únor. A pak už počítám, že mi dítě vynadá že chce koukat ven 😕 Tak jediný co jsem si uvědomila, že ta boudička je společná a nevím jestli tam mladá nebude na těsno. Ale furt si myslim, že za ty prachy je to luxus kočár. A golfky plánuju taky, hodně jezdíme autem a to skládání konstrukce se celkem rychle přejí 😝 😅

storm07
20. led 2011

Ahoj holky, s tím sporťákem mě celkem děsíte. Malá má 8 měsíců, 71,5 cm a 9 kg. Zatím jezdíme v hluboké korbě a doufáme, že do jara nám vydrží. Když to tady tak pročítám, tak v létě budeme kupovat golfáč.
Jinak s kočárem jsem byla a jsem spokojená. Jen mě překvapila složitější výměna duše, pěkně jsme si odřely umělohmotná kolečka a trošku vrže.
Ale vydržel i terény a časté skládání.

klar_jana
20. led 2011

@sissi z batolátka ty ložiska mají za 35 plus stovku poštovné, ael to samé bych projela do obi, takže asi tak;) a golfáče mám taky v plánu. to skládání mě někdy pěkně s..e.......

eeemmm
31. led 2011

Ahoj, i my patříme ke spokojeným majitelům Firkonu 🙂. Máme sice podvozek Vario, ale je fakt super. Otestovali jsme ho už řádně na lesních cestách i v docela hlubokém sněhu. Teď bych chtěla malému pořídit do kočárku nějakou hračku. Už jsem mu tam zkoušela na tu rukojeť boudy připnout, ale je dost krátká. Poradíte mi nějakou osvědčenou? Díky.

cindy83
1. únor 2011

Poradí někdo jak vyndat výplň autosedačky Firkon abych jí mohla vyprat. Přes ten zapínací čuplík mezi nožičkama mi to nejde protáhnout aniž bych látku porušila. Je na to nějaký grif nebo to prostě sudnat nejde (což se mi zdá divné).

petbem
3. únor 2011

@cindy83 ahojky, určitě už jsi na to přišla, ale i tak píšu. Já to teda sundávám tak, že to zespodu sedačky celý povolím, je tam taková kovová a plastová spona na tom popruhu,kovovou povolím sundám a plastovou s popruhem pak provlíknu skrz umělou sedačku a potah úplně ven, takže potah můžu celý oddělat a vyprat, prala jsem normálně v pračce na ruční praní už několikrát a potah je pořád stejný. 🙂 🙂

spark
5. únor 2011

🙂 Ahoj maminy.
Máme Firkon Verano a jsem s ním velikostně dost spokojená,ale mám jeden problém a chci se zaptat,jestli to potkalo ještě někoho. Kočárek vrže.Ale hrozně! Už jsem ho celej promazala a prd platný. Máte ještě někdo tenhle problém?

jijitka
5. únor 2011

@spark mě naštěstí nevrže ani po ročním používání. ALE - tyhle nehoupací kočárky se snadno rozvržou, když se s nimi houpe (viklá) do stran. Nedělala jsi to??

alushka
6. únor 2011

@spark me kocarek taky zacal vrzat, ale ne moc, a to jsme s nim jeste skoro ani nevyjeli☹ Ani jsme s nim nehoupali do stran, jak pise jijitka, taky jsem ho zkousela promazat, jeste me napadlo pritahnout vsechny sroubky na konstrukci, tak pak napisu, jak to pomohlo.
Jinak jsem s kocrkem moc spokojena, velikostne je skvely, dobry i do terenu a ty otocny predni kolecka, parada!!
Jo a jedna znama ma Inglesinu magnum a ji to vrze uplne silene, stokrat vic nez me🙂

spark
6. únor 2011

@jijitka
@alushka
Ahoj. No nehoupala jsem s ním. Prostě se rozvrzal 😠 a jsem z toho vážně neštastná. 😒 Jsem zvědavá,jestli se tady objeví někdo,kdo to vyřeší 😎

alushka
10. únor 2011

@spark tak ted uz mi kocarek sam od sebe nevrze 🙂 Asi nejaky zazrak. Nebo me jeste napadlo, jestli to neni tim mrazem, v mraze mi prijde, ze vrzal vic🙂 Kamoska ma Inglesinu a ta ji vrze uplne pekelne, proti tomu moje vrzani nebylo nic🙂

luciina
14. únor 2011

Tan nám Verano vrže jen trošku, ale v pražským provozu to není slyšet. Slyším to jen na chodbě v baráku, když jedu 😅

spark
15. únor 2011

Tak koukám že povrzává skoro všem.. 😒

luciferdik
15. únor 2011

Nám teda Verano nevrzalo vůbec. Promazávali jsme WDéčkem. Nevrzalo ani v mrazu. Jezdili jsme s ním necelý rok.

laylablue
16. únor 2011

Máme Verano a za mě absolutní spokojenost, teď jsem dala na sportovní verzi a zděsila se, že bouda nedrží v žádné mezipoloze, že musí být buď úplně stažená nebo vytažená - ale stačilo dotáhnout šrouby a drží tak, jak ji dám, takže nemám výhrady 🙂 Jen jsem zvědavá, jak se mi tam bude příští rok vejít malá s fusakem... No uvidíme.

tygrous
autor
16. únor 2011

@laylablue Dobry tip s tim utazenim sroubu, to jdu hned zkusit😉 Jinak nas malej se tam ve fusaku vejde uz jen taktak a to je mu 14mes...