Kočár Inglesina Magnum 2003. Jaké rozdíly v kolekcích?

hushidlo
19. led 2009

Ahoj, chtěla bych si koupit některý z kočárků Inglesina Magnum ergo bike, ale již starší. Chci se zeptat, zda nevíte, jaké jsou rozdíly v jednotlivých kolekcích? Zda nějak zásadní nebo jde spíš o kosmetické úpravy, vím, žeč od kolekce 2008 je jinak odvětrávání a nánožník. Sama bych šla do kolekce 2007 a starší. Ale co třeba kolekce 2003 v porovnání s 2007? Nechybí u 2003 např. 5ti bodové pásy, nebo možnost otáčení korbičky v a proti směru jízdy apod. Děkuji za vaše odpovědi.

lucinecka
19. led 2009

Nevím jestli ti moc poradím, páč neznám rozdíly mezi jednotlivýma staršíma kolekcema, ale bojím se, abys vůbec starší kolekci než 07 sehnala. Možná tak po bazarech a tak jo, ale v obchodech si myslím, že budeš mít problém. Já sháněla taky kolekci myslím 06 minulej rok a dovyprodávali 07 a měli jen novou kolekci... Nakonec jsme si vybrali v kolekci z roku 2008 a jsme spokojení 😵

yanna.o
19. led 2009

Vím, že starší kolekce měly navíc na boudičce kapsičku, což se hodí. Možná by šlo něco vyčíst na jejich stránkách, kde mají katalogy starších kolekcí. www.inglesina.cz/ (odkazy "katalog" a "kolekce"). Já mám 06, tam je jinak jen to větrání a nánožník a už nemá tu kapsičku.

luccii
19. led 2009

je to tak, ja videla v e-shopech max. kolekci 2007

mikulcena
19. led 2009

mi máme kolekci 2005, je tam kapsička, srovnávala jsem ji s kamoščinou 20008, její má lepší potah, trošku jinak řešený nánožník, jinak je to dosti podobné, podvozek i vnitřní korba stejná..

mikulcena
19. led 2009

omlovám se tak máme kolekci 2004 😀

yanna.o
19. led 2009

Tak jsem tam koukla a vypadá do krom kapsičky a trochu většího kšiltu stejně (velké větrání, nánožník a vůbec celkově). Určitě toho nemá míň. Nacvakávat po a proti lze pravděpodobně už od roku 2001 - dle jednoho z PDF katalogů 😉 Když já kupovala kočár v r. 2007, tak jsem šla do kolekce 06, která se vyprodávala. V půli roku už skoro žádné kočárky na internetu nebyly. Zbyla jen černá a růžová barva a pak mizely i ty. A najednou se na internetu objevily u několika prodejců vevýprodeji zcela nové magnumy z kolekce 03 a možná i 04... 😅 Takže se někde ještě objevily staré zásoby 😉 V kolekci 08 udělali jiný nánožník (je víc zakrytý po stranách, takže nevím, jak lze porozepnout kvůli odvětrání příliš zahřáté korbičky a zmenšili to větrání. Kolekce 09 je stejná jako 08, jen mám pocit, že při sklápění necvaká bouda. (v Jané říkali, že je to kvůli větru - bouda jim taky cvakala u nějakých golfek - ne jako porucha, ale prostě je tam nějaký cvakací mechanismus).

hushidlo
autor
21. led 2009

Děkuji za Vaše odpovědi. Budeme kupovat už starší kočárek přes internet, tak nám držte palce, ať nešlápnem vedle 🙂

najjulinka
21. led 2009

Do roku 2003 myslím nebol naklikavací system, ale taký klasický. 😉

najjulinka
21. led 2009

No pozerám na katalog, tak len dvojčatové boli ešte iné v 2003, sólo kočiare v roku 2003 už mali rovnaký systém ako v roku 2004...

llucinka
22. led 2009

hushidlo: A nechceš raději investovat více a koupit si nový z kolekce roku 2007? Tady se dají sehnat ještě celé sety 😉

jasada
22. led 2009

hushidlo: Moj Magnum s podvozkom Ergo bike z roku 2003 mal naklikavaci system, vtedy to tusim bola novinka na trhu 🙂 . Mal vzadu kapsicku, tam som nosila prsiplast na kocik a sietku proti hmyzu a odvetravanie bolo riesene zipsom a sietkou. Teraz korbu noveho Magnumu nepoznam. S tym kociarom som bola velmi spokojna. Starsi syn narodeny v aprili v nom vydrzal celu zimu. A to sa mi tam zmestil aj s fusakom 🙂 .

mikulcena
22. led 2009

já myslím, že s Inglesinou se šlápnout vedle nedá, též jsme měli již 2 zimy jetý kamarádkou zajíždíme 4tou, pořád funkční, na pár kosmetických vad, je pořád super.
dělali jsme mu malý servis, ložisek....toť vše

jasada
22. led 2009

Spomenula som si, v nazve bolo pridane ergo bike easy clip, tak ako je to pri teraz predavanych podvozkoch. Magnum je moja srdcovka, je to takmer neznicitelny kociar, nam sice vybledla farba na strieske, ale nastastie rovnomerne 🙂.

hushidlo
autor
22. led 2009

llucinka: Víš, přemýšlela jsem o novém, ale říkám si, že na ten rok a půl to asi nemá cenu kupovat nový kočár. Dívala jsem se na tu kolekci 2007, ten kočárek stojí 10000 + autosedačka 3000. Přes bazar budu mít z kolekce 2005 kočárek + autosedačku za 5000 Kč. Nevadí mi, že bude starší, důležité je, aby byl praktický, pohodlný a kvalitní, což tenhle kočárek podle všech diskuzí je. Ušetřené penízky utratím za další výbavičku 🙂

najjulinka
22. led 2009

hushidlo Inglesina je super.. Ja som kupila dvojčatovú starú.. .Určite staršiu ako ročník 2003 a určite nie po prvých dvojčatách som kupovala a nemám s nou žiaden problém technický.. Jedine už 2x začali pískať kolečka, tak tam manžel 2x nastriekal WD40 či ako sa to volá... Je vyblednutý, ale to mi nevadí, keby som kupovala nový, tak mi za jedno leto vybledne a škrelo by ma to... A má pokryvenú jednu časť korbičky pri nožkách,a le účel plní 😉 Ešte ma aj ludia zastavia na ulici, že aký super kočík mám 😀

hushidlo
autor
28. led 2009

Tak kočárek je doma a musím říct, že je supr 🙂

llaabbkkaa
28. led 2009

ahojte, tak sa pridavam k diskusii. dnes sme ho boli omrknut novy, kolekcia 2008. Novy stoji cca 14000 + vajicko cca 3000. Tiez kupim z druhej ruky...
Viete mi este, pls, poradit, na co si davat pozor pri kupe zanovneho?

dadis
29. led 2009

my sme tiez kupovali pouzity, kolekcia 2003, po jednom dietati, az na kozmeticke chybicky (nejake male skrabance na podvozku) bol ako novy. Maly ho mal ale iba pol rok tu v BA, lebo prisla jar a my sme boli viac na chalupe a tam sme si ho potom aj nechali. Pouzivame ho tam dodnes, ako sportak, ktory je do prirodneho terenu perfektny, dokonca pred 2 tyzdnami tam maly vo fusaku normalne spal a to ma 17mesiacov. Ale na pouzivanie ako sportaku v meste si ho dobre neviem predstavit...na to je zbytocne velky a nespratny. Teraz cakame druhe mimco, ale uz ho asi nebudeme brat spat do BA, tu kupime len vanicku k sportaku PP PLiko P3. Ved aj tak budeme opat viac na chalupe ako tu. Tento kociar sme kupovali novy, ale tu vanicku urcite kupim pouzitu, lebo na ten polrok sa mi do toho neoplati investovat. Takze moja rada je, ak ho budes pouzivat iba 6-8 mesiacov, urcite sa ti neoplati kupovat novy, aj ked to je vyborny kociar. Pri kupe si daj pozor len na to, ze ked budes kupovat osobitne kociar a autosedacku, tak aby mali rovnaky system upevnovania. Pri 2003 sme mali nejaky iny a tie novsie sedacky Inglesina na neho nepasovali. Ale nakoniec sme sa rozhodli pre autosedacku peg perego a nosili sme v kufri v aute zlozene golfky Pliko a tie sme pouzivali s autosedackou. Bolo to pohodlnejsie, hlavne ked uz maly nemal 3kg 😉