Kočár Mutsy Transporter. Jak je veliký?

belda
2. dub 2009

ahoj,chtěla bych se zeptat,jestli máte některá zkušenost s tímhle kočárkem? 🙂 jak je veliký?těžký?a asi nemá polohovací opěrku na nožky,že? 😒 díky! 😎

belda
autor
12. dub 2009

nikdo nemá,nikdo nezná? ☹

misk
25. kvě 2011

Ahojky, ráda bych "obnovila" tuto "diskuzi" 😀 Má ho někdo? Doporučujete? Díky za reakce 😉

kubinkov
25. kvě 2011

Mám černý sporťák. Kupovala jsem ho pro 21 měsíčního syna. Měla jsem několik požadavků: lehkost, velikost sedačky pro dítě, velikost a přístupnost košíku, velikost při složení a vzdálenost madla od zadní nápravy, abychom ani já ani manžel při svižné chůzi nekopali do nápravy. Měla jsem zkušenost s golfkami bez polohování noh, tak jsem věděla, že to není nutné. Moje další požadavky splnil bezezbytku. Syn v něm spal ve dvou letech ve fusaku celou zimu. Teď je mu 3,5 a nedávno v něm prospal tři hodiny na výletě. Po třech letech se nikde nepáře, není vyšisovaný ani po několikerém celkovém vyprání. Brzda brzdí a nepadá. Není ve stoprocentním stavu, ale stále stoprocentně slouží a nedělá ostudu. Mám zespodu mírně prošoupaný košík a nejdou mi už sundat přední kola, ale ničemu to nevadí. Koupila bych si ho znovu. Hlubokou korbu neznám.

kacatko_1907
28. kvě 2011

@misk ahoj, my ho zatím plánujeme koupit 🙂 původně jsme chtěli X-landera, ale v obchodě nás přesvědčili, že tenhle je lepší (XA je vlastně jeho kopie) - hlavně v konstrukci, která je kvalitnější a lehčí, je trochu víc odpružený a při složení je menší. Přední kolečka jsou každé odpružené zvlášť, takže při najetí jedním třeba na kamen, nezůstane to druhé úplně ve vzduchu atd. 🙂

misk
28. kvě 2011

@kubinkov a @kacatko_1907 a so si myslíte o tom, že nemá polohování nožiček? To jsem zjistila až teď a nezdá se mi top moc pohodlný, u golfek je to něco jinýho, v těch je prcek chvilku, ale sporťák by polohovací nožky mít měl, ne? Nedovedu si teda představit, že bych spala s nohama dole - jak v křesle. No ... takže mým (v pořadí už kolikátým????) favoritem je mutsy 4Rider light verze, sice jsem chtěla levnější kočárek, ale žádný levnější moje požadavky nesplňuje 😠 anebo se mi nelíbí 😅

kubinkov
29. kvě 2011

@misk Ty nohy tam v žádném případě nevisí dolů. Jsou v relaxační poloze opřené o polstrování. Mě se Mutsy moc líbí všechny, ale sporťáky k Urbanovi, 4riderovi... mají úzké sedačky a moc nízko boudu nad sedátkem, takže vetší dítě nemůže pod boudou pohodlně sedět. Buď ji má naraženou na hlavě, nebo musí ležet. A to se netýká tříletých dětí, ale mnohem mladších. Nevím proč by mělo být dítě v golfkách jen chvilku, když to máš jako jediný kočárek, tak se doba ztrávená v kočárku a golfkách přece neliší. No a váha je další věc. Pod 13 kg se asi ani s verzí light nedostaneš. Transporter má 11 kg i s boudou.

kacatko_1907
29. kvě 2011

@misk já jsem na to polohování koukala v obchodě a něco jako dvě polohy má 🙂 jednu dole a jednu trochu zvýšenou, tak si myslím, že mimčo nemá nohy úplně dolů, jako když sedí 😉

kubinkov
29. kvě 2011

@kacatko_1907 Tos koukala na Mutsy Transporter? Já ho mám doma a nemá žádné polohování noh. 😉

misk
29. kvě 2011

@kubinkov hm, no nevim nevim, ty nozicky´me stejnak stvou, jinak bych pro nej byla rozhodnuta, ozelila bych i to, ze naéma otocnou sedacku ani okynko, ale ty nozicky, ale jeste se na nej nekde mrknu, pokud ho najdu v nejakem obchode. A prave ze ta light verze ma 12,5 kg, takze ne moc a ani ne malo 🙂 no a golfky bych asi jako jediny kocarek nechtela, bydlime na kraji mesta, chodim hodne pesky, takzemi trva 40min, než se někam dostanu , takze jsme jen na ceste minimalne hodinu a pul a na to se mi zdaji golfky nepohodlne. A divala jsem se na netu na rozmery sedacek a s ostatnima mutsy jsou na tom skoro stejne, rozdil v centimetrech, tu boudicku jsem ale nevidela, takze nemuzu posoudit...

kacatko_1907
30. kvě 2011

@kubinkov koukala jsem na něj v sobotu v obchodě 😉 nevím přesně, jestli se tomu dá říkat polohování.... ale konec toho sedáku byl buď spuštěný dolů a mimčo mělo opřené nožičky o to stupátko a nebo se ten konec dal dát do vodorovnější polohy (zespodu byly takové výstupky, kterýma se to zachytlo) a tím mohlo mít nožičky malinko více ve vodorovnější poloze, tak nevím 😒 byla to kolekce 2011

kubinkov
31. kvě 2011

@kacatko_1907 To jen asi neměli připnutou tu podložku ke kostře. To není polohování ani náhodou. 😀 Nemyslím si, že by polohování noh bylo nejdůležitějším při výběru sporťáku. Pro mě bylo mnohem důležitější, jestli je dost dlouhá opěrka zad a výška boudy nad sedátkem. Ale každý preferujeme něco jiného. 😉

petrajavor
31. kvě 2011

ahojky holčiny copak mi ještě o kočárku povíte? chtěla bych si koupit celou trojkombinaci....

misk
31. kvě 2011

@petrajavor já o něm přemýšlela, teda o sporťáku a už jsem ho zavrhla, nemá totiž to polohování nožiček, nemá okýnko ve stříšce, takže na mímo nevidíš... Kdybych ti mohla poradit, kup si první hluboký kočárek a sporťák až pak, já bych už kombinaci nekupovala. Anebo se při výběru řiď hlavně tou sportovní nástavbou a podvozkem, korbičku budeš využívat vlastně jen chvilku, sport. mnohem dýl. Jo a btw. dokonalej kočár prostě asi neexistuje, takže pokud si ho koupíš a budeš spokojená, bude to super 😉

petrajavor
31. kvě 2011

@misk no my už to chceme koupit všechno a tak se rozhodujeme jako o celku....miminko by se mělo narodit v lednu...tak pokud ty nožičky jsou dát aspoň trošku nahoru neměl by to být problém...nevím,nevím...

petrajavor
31. kvě 2011

a co ty mutsy transporter 4ride 2011 nebo mutsy 4ride Joey?

kacatko_1907
1. čer 2011

@kubinkov tak to asi polohování teda nebylo, ale nevadí 🙂 můžu se zeptat, jestli jste jinak se sporťákem spokojeni? co do velikosti, ovladatelnosti, případně nějakých poruch? pán v obchodě říkal, že oproti jiným mutsy spor´tákům má širší sedačku, tak to se mi zdá fajn, že tam pak dítě není jak v kazajce, hlavně v zimě s fusakem 🙂 ale to už jsi vlastně psala taky...

kekka111
14. čer 2011

Včera jsme Mutsyho projeli v obchodě a moje dojmy:
Předně tedy musím poznamenat, že dosud jsme měli favorita ABC design Viper S4, takže jsme víceméně porovnávali s tímto.
Oproti ABC velice snadné ovládání, ABC je dost těžké a tudíž i řízení jde dost ztuha. Transporter lze ovládat jednou rukou. Model roku 2011 má již polohování nožiček. Záda nejdou dát do úplného lehu, ale "servisman" v obchodě pravil, že lze trochu upárat tu pásku, co záda drží a potom by to šlo (nechápu tedy, proč to nelze udělat rovnou ve výrobě). Sedačka sporťáku je celkem široká, je to tedy samozřejmě na úkor toho, že sporťák nelze otočit proti směru jízdy. Líbilo se nám odpružení předních koleček, které funguje jako tlumič, takže vyrovnává drobné nerovnosti na cestě. Skladnost do kufru auta snad ani není třeba komentovat, to je fakt jedinečný.
Ke kočárku jdou dokoupit zadní kola nafukovací, prý je to dobré na zimu, páč ty nenafukovací jsou hladší o můžou na sněhu klouzat.
My jsme chtěli červený kočárek, ale to je loňský model, takže kvůli polohovacím nožičkám nejspíš koupíme letošní model sporťáka (šedou barvu) a k tomu červenou korbičku z loňské kolekce.
Naše rozhodnutí ovlivnil tedy i fakt, že "servisman" v obchodě sám Transpotera vlastní a je s ním spokojen
🙂

kubinkov
14. čer 2011

Myslím, že nafukovací kola nejsou nutná. Ta pěnová sloužila bezchybně i v závějích. Jen mi pořád vrtá hlavou, že o tom polohování nožiček nic nepíše ani výrobce. 😕
Jinak si myslím, že tohle je jeden z nejlepších kočárků na trhu a navíc nestojí ani 15000,-. 😉

ada22
14. čer 2011

Já jsem tuhle na něj v obchodě koukala a je fakt, že ty nožičky tam šly nějak nastavovat. Ale to polohování mi přišlo furt docela málo. Takže, kdyby šlo víc, tak to vypadalo jako docela fajnový sporťák. Jo a teda nepochopila jsem na co je ta pidi kapsička či co to je na boudě 🙂 .

kekka111
14. čer 2011

Polohování nožiček jde pouze do dvou poloh - buď vodorovně nebo svisle 😎
Kapsička na boudě je fakt záhadná, to netuším.... Na hluboké korbě vpředu je taky taková zvláštní kapsička, vešel by se tam leda tak kapesník 😉

ada22
14. čer 2011

@kekka111 Jo jo ta kapsička je fakt divná 🙂 . To jsem zvědavá jestli někdo odhalí k čemu je.

mucinka2
25. čer 2011

@kubinkov taky se rozhoduji pro mutsy.zatim byl muj favorit 4 rider,ale ted jsou i jine barvičky u transport. tak nevim.a ty nožičky mě právě v obchodě upozornili,že u těch novych jsou už polohovaci,tak to je dalši věc k dobru.jediny minus,že nejde otačet sport.sedačka.tak mam zase dilema. ☹

kubinkov
25. čer 2011

@mucinka2 U transportera je nesrovnatelně pohodlnější sedačka pro dítě ( velikost) a kočárek je o dost lehčí a má větší košík. Patnáctikilový kočárek s desetikilovým dítkem už je dost těžký. 🙂

mucinka2
14. črc 2011

@kubinkov ahojky,dekuji za tvoje postřehy ohledne transportera,me se libi čim dal tim vic.asi tenhle vikend ho pojedem okouknout a koupit.manžel urbana nechce a ja už nechci 4 ridra,pry ho hodne reklamuji.už se těši 🙂 m.

petrajavor
27. říj 2011

@kekka111 @ada22 @mucinka2 @kubinkov holky tak jak jste dopadly? máte nakonec ten transporter?

kubinkov
28. říj 2011

Já s ním jezdím už dva roky a jsem stále spokojená. Malému budou čtyři a občas na delší chození ho využijeme. Malý v něm hlavně po obědě na výletech spí.

petrajavor
7. led 2012

Tak sem našla ještě tyhle recenze:
Mutsy Transporter
100% Doporučuje - hodnotilo 2 maminek
Kočárek je perfektně pojízdný, má spousty místa i pro starší dítko, malá se v něm pohodlně vyspí, jde dobře udržovat potah, stačí otřít hadříkem, my máme barvu Sand – na sluníčku se úplně blýská, opravdu je super

Výhody:super jízdní vlastnosti
houpe
potah se hezky udržuje
spousty místa na vyspání
Nevýhody:nejde otočit sedačka
nemá nánožník
nemá pláštěnku

Kočárek je dobře ovladatelný, přední kolečka lze zaaretovat na náročnějším terénu, to že nelze otočit sporťák jsme vyřešili, že jsme upevnili s manželem dopředu zrcátko, aby jsme viděli, co malá dělá a aby ona viděla nás.

Výhody:do terénu i do města
prostorný sporťák
pláštěnku lze dokoupit
nánožník máme
Nevýhody:nelze otočit sporťák na obě strany

petrajavor
7. led 2012

Mutsy 4 Rider
71% Doporučuje 14 % Nedoporučuje 14 % Nedokáže rozhodnout - hodnotilo 7 maminek
Snažila jsem se kočár popsat tak, jak je to doopravdy. Kočár je opravdu krásný, ale technicky nedokonalý. Jenže, jak jsem dělala průzkum na trhu, tak dokonalý kočár jsem prostě nenašla . Zřejmě ale bych si tento kočár koupila znovu. Pro srovnání, co mají kamarádky (Maxi-Cosi Mura 4, X-lander 4kolka) je tento kočár výrazně lehčí a má mnohem lehčí manipulaci. Ocení to člověk při cestování, jak autem, tak mhd. Bydlím v širším centru v Praze a sem se kočár hodí, do terénu na kamenité cesty ho nedoporučuji. V zimě ale ve sněhu obstál, i když v Praze takové závěje nikdy nejsou. Koupila jsem ho v kamenném obchodě v Babyparku (to není reklama, ale praktická rada), kdybych ho potřebovala reklamovat. Mají totiž na půjčení náhradní kočár od Mutsy, což je fajn. Reklamovala jsem nakonec ty kolečka, co se tak rozkmitávaly, které mi následně vyměnily. Teď už kočár jezdí lépe. No a jednou mi vypadl šroubek, takže drobnost. Ale měla jsem možnost si vyzkoušet:

podvozek Urbanrider= velmi stabilní kočár. Chce to cvik, že zatáčí zadní kola, ale dobrý. Doporučuji do terénu, do města je dost těžký. Když jsem zaplnila noc nákupní košít tak se mi špatně nohou ovládala aretace zadních koleček.

podvozek 3 Rider= nový už neprodávají. Je to stabilnější kočár než 4 Rider, je totiž delší a vepředu má dvojkolo, tak žádný problém. Dokonce se s ním dalo sjet z tramvaje z posledního schodu popředu. Takže rozhodně není špatný, když by vám ho někdo nabízel ojetý. Jen nevýhoda, že má spodní koš dost nízko a při sjíždění z obrubníku ho brousíte.
Takže zdravím, občas tu také čerpám vaše rady, tak snad jsem někomu také poradila

Výhody:krásný designový kousek,
lehký kočárek,
skladný do bytu,
rychle a pohodlně se skládá do auta (dá se složit i s boudou a se sporťákem),
dobře se sundavá bouda (sporťák) z podvozku,
bouda je příjemně nasazená na podvozku vysoko, tak se nemusíte tak ohýbat,
jde na to autosedačka Maxi-Cosi Cabrio (i starší typ – mám 5 let starý od kamarádky) s adaptéry (adaptéry ničemu nevadí, mám je na autosedačce stále nasazené) – rychlá manipulace k podvozku,
velmi snadné otáčení předních koleček (dá se s kočárkem manipulovat doslova jedním prstem, např. oceníte při nakupování),
podvozek kočárku je celkem krátký na délku, vejdete se do výtahu apod.,
rukojeť je stahovací – je to rychlé na ovládání a též praktické na prostor a nevyvyklá se jako ty kloubové,
super nákupní košík sundavací na háčkách,
typ cargo – pěkný, mám barvu khaki (lesklou hnědou),
sporťák – jde téměř do lehu – polohování zvlášť záda a nohy (není to francouzské polohování = sedačka se se naklápí),
kapsičky na boudě – na drobnosti, i zapnutí např. pleny při potřebě, zastínění sluníčka,
praktická látka – jen stačí otřít vlhkým hadříkem,
doporučuji kočár spíše do města na asfaltky,
tyč k zadním kolečkům na podvozku mi nechybí – denně skáču 5 schodů v baráku – žádný problém,
(kožená rukojeť, nafukovací kola, typ Cargo, nákup 2010)
Nevýhody:je hezký ale technicky nedokonalý
velká nevýhoda (předčí výhodu při nakupování), že se přední kolečka příliš lehce otáčí a způsobuje to, že při jakékoliv nerovnosti se kolečka točí a postupně se rozkmitají a kočár se tím velmi zpomalí a cuká se sebou (řešením je zaaretovat si kolečka, když jde člověk po chodníku rychleji),
jak je kočárek krátký, tak také hůře zvládá všelijaké díry na chodníku, doslova při zajetí do díry má kočár tendenci přepadávat dopředu (chce to cvik a kočár prostě držet a při sjíždění z obrubníku jezdit po zadních kolech, ale jezdit se s tím dá),
nákupní košík je fajn, ale při nasazené korbě se tam od místa kdo veze špatně leze (musíte tam dávat věci zepředu kočáru), je to dělané spíše na sporťák, pak je to v pohodě,
typ cargo – nevýhoda u hluboké korby, že pro přenos korby jsou popruhy a kočár se nenosí za boudu, jak to většinou bývá (bohužel také na popruhy není kapsička, tak se mi válí v kočáru, typ Active kapsičku má),
hluboká bouda – je to celkem úzký kočár (širší mají určitě Maxi-Cosi, X-lander), na délku jsou všechny boudy obdobné,
nedoporučuji kočár do nerovného terénu (les, kamení, díry)

Jezdíme s ním 3 měsíce s hlubokou korbou – co se týče korby je poměrně malá – doporučuji spíše na zimní děti – naše dcera měla 50 cm při narození a teď ve 3 měsících má nad hlavou tak cca 20 cm – zimu s fusakem už v něm nedáme. Je lehký a dobře se skládá do auta. S koly máme však docela problém – při aretaci mají tendenci se pořád stáčet a prcet lítá ze strany na stranu div se nepřevrátí – to samé při couvání…
Z chodníku jedině pozadu – přední kola jsou dost citlivá na jakoukoliv nerovnost a prostě se šprajcnou. Díky citlivosti je i znát pokud je jedno z předních koleček méně nafouknuté – prostě se točí a lítá… (ovšem nevím, zda to není jen věc kusu a reklamace). Zatím budu řešit tyto reklamace: vypadnutý šroub, který se vytrhl z konstrukce a nejde dotáhnout, nejde dofouknout přední kolo, přední kolečko má špatně „vytáhnuté šroubování“ na čepičku a na kolo nejde čepička nasadit, šrouby na madlu se povolily (už při prvních jízdách) a pokud se o madlo hodně opřu nebo nadzvednu, tak cítím, že ty spoje povolují a to dost.
Celkově myslím, že stejnou službu udělá i čtyřkolák Firkon Verano, ale co se týče sporťáku, který jsem si ochmatala jak u Verana, tak u Mutsyho, tak bych zvolila Mutsy. Korbu jedině na děti narozené v zimě, jinak je to fakt natěsňáka.

Výhody:dobře ovladatelný,
lehký,
i pro vyšší postavu díky nastavovacímu madlu
Nevýhody:jízda z chodníku docela boj s předními koly,
i když jsou přední kola zaretovaná, stejně mají tendenci se stáčet a kočár šíleně třepe (ovšem nevím, zda to není spíše věc reklamace jednoho kusu),
hluboký kočár docela malý

Do tohoto kočárku jsem se zamilovala, ale vzhledem k ceně jsem se začala dívat po jiných levnějších polských kočárcích. Postupně jsem ale zjistila, že polské kočárky nejsou to pravé – složité skládání, nandávání a zajištění korbičky, nízko posazené, špatně odbrzditelná brzda apod. a tak jsem se rozhodla pro Mutsy a rozhodně nelituji. Nejdříve jsem pořídila verzi light s nenafukovacími kolečky, ale vzhledem k horšímu terénu, co zde v okolí máme, jsem jej vyměnila za nafukovací, které jsou odpruženější a mimčo tolik neskáče. Teď krásně zvládneme cokoliv, jezdím přes horší terén, kamení, velké i malé kostky, les, přejíždím i přes nepoužívané koleje (u nás to jinudy nejde , ale i poměrně vysoký sníh zvládl se zaaretovanými kolečky dobře. Hůř se s nim třeba vjíždí do vlaku, jelikož má kolečka blízko u sebe a také musí být kolečka zaaretovaná, ale vzhledem k jednoduché manipulaci (jedna páčka na obě kolečka) k aretaci v tom nevidím problém.
Jinak když se sjíždí s kočárkem z vyššího obrubníku tak po zadních kolečkách, ale jde o zvyk. Už jsem se naučila s nim po schodech nahorů i dolů a bez problému
Takže doporučuji náročným maminkám, co chtějí moderní kočárek. Já jsem s nim velice spokojená a koupila bych si jej zase.

Výhody:moderní design,
jednoduché skládání,
velmi jednoduché nasazování korbičky, autosedačky,
složení s korbou i sportovní nástavbou (jen člověk musí vědět jak , ale pak je docela těžký na uzvednutí, takže stejně rozebírám, štelování aretace pouze jednou páčkou pro obě kolečka,
možnost dokoupení velkého nákupního koše, originálního funseatu, jídelního pultíku, uzavíratelného boxu místo standartního koše, originální stříšky pro horké letní dny,
lehce sundavatelná kolečka,
moderní a praktická kolečka i do terénu,
výborná brzda (při odbržďování si neodřete nárt), jelikož je to ve formě „kolébky“, takže zabržďujete i odbržďujete chodidlem, což je výhoda hlavně v létě,
kamarádka už v něm vozí 3 dítě a kočárek perfektně pořád slouží
Nevýhody:pěnová rukojeť se časem sesouvá,
madlo se musí sundat – nelze vyklopit, otáčet,
praská u sporťáku slída (okénko) u boudičky,
servis

Kočárek jsem si kupovala jako nezkušená prvomatka, aniž bych vlastně pořádně věděla, co od kočáru chci, takže jsem se rozhodovala podle vzhledu kočárku. Dnes už bych vybírala jinak. Stejnou službu by zvládl i levnější kočár. Kočárek (hlavně hluboká korba, sporťák už mě tak nenadchnul) je vzhledově nádherný – v jednoduchosti je krása, podvozek nemá žádné zbytečné „trubky“.
Syn je zimní dítě, v hluboké korbě vydržel do 5-ti měsíců, v červenci musel do sporťáku – do hluboké už se nevešel. Sporťák pro mě bylo jedno velké rozčarování – velice špatně jde polohovat, nejde do lehu a navíc je mírně „z kopce“, takže pro velké 5-ti měsíční dítě absolutně nevhodný (dítě mi tam připadá jako kosmonaut na nahnuté plošině). Podvozek je lehoučký, velmi dobře se skládá do auta a s autosedačkou je ideální na nákupy (byla jsem velice spokojená, hodně jsme používali), spolu s dokoupením velkého koše jsem byla nadšená.
Jinak podvozek není vhodný do těžšího terénu (u nás jsou poměrně křivé chodníky), pokud se najede na jakoukoliv nerovnost, přední otočná kolečka se rozkmitala a kočár byl hůře ovladatelný. To samé se stávalo, pokud se s kočárkem jelo trochu rychleji, přední kolečka byl problém (i při zaaretování). Pokoušeli jsme se je i reklamovat, ale podle servisu prodávajícího je to normální jev, vyměnili nám ložiska a pak to bylo trochu lepší. Šrouby držící kožené madlo rukojeti po chvíli používání povolily, takže se neustále rozjíždělo do stran.
Po roce používání jsem kočár prodala, na další dítko si koupím jiný.
Kočár bych doporučila pouze do města, kde se jezdí po téměř rovném povrchu a rozhodně ne pro děti narozené v létě, v zimě se s fusakem do hluboké korby většinou už nevejdou a sporťák je vhodný až pro starší dítě, které ji samo sedí.

Výhody:designově krásný,
lehký,
snadno se skládá,
velký přídavný koš,
lze dokoupit spoustu originálních doplňků,
sporťák jde po i proti směru jízdy,
výškově nastavitelné madlo – vyhovovalo i manželovi, který má téměř 2 metry a u kočáru se nehrbil
Nevýhody:malá hluboká korba,
nepohodlný sporťák,
nevhodný do terénu (polní cesty, nerovné chodníky, hlubší sníh – přední otočná kolečka to nezvládají)

Osobně nedoporučuji! Kočár máme 5 měsíců z toho 4× na reklamaci předních koleček, vyměnili jsme za Urbana a spokojenost. Kočár opravdu jen do nákupního centra. Design předčil kvalitu, bohužel…

Výhody:design
Nevýhody:kmitající a vybrující kolečka
nestabilní

Mám možnost srovnání s Mutsy Slider i Urban Rider. Urban je přímo do terénu rozhodně lepší, ale do města velmi těžký a těžkopádný v ovladatelnosti. Vyměnila jsem Urban za 4Rider🙂

Výhody:verze Singel Spoke – nafukovací kolečka – měkkost v terénu i na silnici
snadná a lehká ovladatelnost a plynulá jízda
Nevýhody:nic

petrajavor
7. led 2012

Mutsy Urban Rider
75% Doporučuje 25 % Nedokáže rozhodnout - hodnotilo 8 maminek
Jednoznačně doporučuji. Při výběru kočárku jsem detailně prostudovala a vyzkoušela od kamarádek řadu výrobků a s Mutsy Urban Riderem jsem jednoznačně 100% spokojená. Výhrady, které mám, jsou spíše drobnosti. Do terénu není lepší kočárek s moderním designem.

Výhody:Unikátní konstrukce podvozku spojuje výhody kočárku s předními otočnými koly (není nutné při každém zatočení nadzvedávat přední nápravu) a klasického kočárku s předními i zadními kolečky v zákrytu (ve sněhu prorážíte jen dvě koleje nikoli čtyři).
Velká kola ideální do terénu a tím nemyslím jen les (zvládne i les mimo cesty), ale také nekvalitní chodníky, které jsou mnohdy pro kočárek horší než nezpevněné cesty.
Vysoké polohy výsuvného madla ocení vyšší postavy.
Výborné odpružení, které se povoluje postupem používání a je čím dál tím lepší.
Elegantní podvozek s jedinou tyčí (žádná změť trubek pod kočárkem).
Možnost složit kočárek s nasazenou sportovní nástavbou a u starších verzí dokonce i s nasazenou korbičkou, což umožňuje opravdu jen miminum kočárků.
Možnost nasazení autosedačky Maxi-Cosi CabrioFix (i dalších kvalitních autosedaček).
Skládací korbička (lze ji složit na placku o výšce asi 5 cm) s výjimkou korbičky Joey, která je plastová.
Velká (vysoká a dlouhá) sportovní sedačka, za výhodu považuji také optimálně úzkou sportovní sedačku, která ještě ne zcela stabilně sedící dítě drží a to se v ní neklátí ke straně a přitom je dostatečně široká i pro větší děti.
Snadno sundavací boudička i madlo.
Super letní stříška pro větší dítka.
Super letní vychytávka – Fun Seat.
Nastavení hloubky sedu u sportovní sedačky.
Přídavný nákupní koš – lze ho sundat, nakoupit si do něj, vyložit zboží na pás, po zaplacení opět naskládat do košáku a připnout pod kočárek – super!
Nevýhody:Korbička ani sportovní sedačka nemá větrání v boudičce.
Boudička korbičky má jen dvě polohy otevřená a zavřená, chybí možnost polootevřít.
Korbička nemá polohování zádíček, což matky pětiměsíčních zvídavých dětí musí řešit předčasným přechodem do sportovní sedačky.
U modelu Team a Cargo u korbičky chybí chytrá kapsička na přenášecí pás, která byla na předchopzím modelu Colleague a je na korbičkách Active.
Disky koleček podvozku jsou širší než pneumatiky a tak se i při velmi opatrné manipulaci do 14 dnů odřou.
Případný koš nelze použít v případě, že je sedačka nasazena proti směru, což je bohužel dáno konstrukcí a nelze to změnit, i kdyby se výrobce sebevíce snažil.
Nastavení hloubky sedu u sportovní sedačky jde velmi ztuha a tak ho maminky obvykle použijí jen jednou, nastaví si kočárek na small, ale v tom případě při přestavění opěrky do lehu vznikne mezi sedadlem a opěradlem schod. Stačilo by nastavení hloubky sedu udělat nějak uživatelsky praktičtější tak, aby maminky mohly toto tlačítko použít opravdu jen v situaci, kdy chtějí nastavit sed a když chtějí opět použít leh, tak nastavení hloubky sedu nějak automaticky zrušit.
Nánožník nekryje dostatečně – zde dal výrobce přednost designu před účelností.

Celkově jsem s kočárkem spokojená, byl to dobrý výběr. Zápory nejsou zas tak zásadní.

Výhody:pěkný design,
terénní,
dobře ovladatelný,
dobré zpracování,
stabilní,
variabilní,
lze nacvaknout autosedačka Maxi-Cosi přes adaptéry,
sporťák pro i proti směru jízdy
Nevýhody:plandající stříška,
dokoupený velký koš nejde pod sporťak proti směru jízdy,
těžký (to je prostě na úkor stabilitě),
chybí možnost schovat popruhy u hluboké korby,
nedořešený nánožník

Z kočárku jsem byla nadšená prvých 3–6 měsíců. Hodně jsem jezdila na dlouhé procházky – často i terénem. Kočár je tank, projede kdečím. Postupně ale klasické procházky ubývaly, kočár jsem více využívala na cesty do centra města MHD, začali jsme více jezdit mimo domov autem – dovolené, MHD… Tady se objevily hlavní nevýhody kočárku – tedy vysoká hmotnost, špatná skladnost. Sporťák jsem v podstatě již nepoužívala. Nahradily ho golfky a šátek.
Kočárek bych doporučila pouze tomu, kdo neplánuje s kočárkem využívat hromadnou dopravu ani auto.

Výhody:stabilní,
dobře projede terénem,
design,
klasická 4kolka, díky nápravě možnost zattáčet a snadno se vyhybat překážkám,
možnost nacvaknou sedačku Maxi Cosi – bezpečná
Nevýhody:hmotnost, špatná skladnost,
cana

Tento kočárek byla moje láska na první pohled, nic jednoduššího a elegantnějšího jsem nikdy neviděla. Podvozek je bezkonkurenční.
K hluboké korbě jsem neměla nejmenší výhrady, je i na dnešní poměry dostatečně prostorná – červencové dítě jsem v ní vozila i s fusakem do osmi měsíců.
Sporťák už má nějaké mouchy, ale je dost velký a má vysokou opěrku zad, tak se tam v klidu vyspí i starší dítě.
Nánožník je úplně k ničemu, nedomyšlený – je lepší si ho vůbec nepořizovat a zainvestovat radši do kvalitního fusaku.

Jízdní vlastnosti tohoto kočárku jsou skvělé a určitě bych si ho pořídila znovu, projede i nejtěžším terénem na horách i ve sněhu.
Skvěle pruží, je krásně houpací.

Výhody:skvělý jednoduchý vzhled,
lehká ovladatelnost,
opravdu terénní kolečka, která projedou všechno,
velký odnímatelný nákupní koš,
sportovní nástavba jde do obou směrů,
teleskopická rukojeť vhodná i pro velmi vysoké rodiče
variabilita – nemusíte kupovat celý set kočárku, ale vyberete si, co se vám hodí
Nevýhody:špatné odvětrání boudiček,
nemožný nánožník,
madlo se musí vyndavat celé, nejde jen odklopit do strany,
plandající boudička u sporťáku

Mela jsem jen sportak… u hlubokeho kocaru mi vadi uchyceni korbicky jen v jednom miste, takze korbicka byva nahnuta a pri jizde nedrzi pevne, ale houpa se (coz ma vice modernich kocaru, ale me to neuveritelne vadi Ale sportak super! Neprekonatelny kocar z vyzkousenych peti dalsich kocaru jasne vede… Teren zvladne uplne kazdy – les, pole, snih. Je krasnej! A navic vydrzi fakt vsechno. Po druhem diteti fakt drsneho zachazeni je porad naprosto v pohode!

Výhody:super do terenu – jakehokoliv
super vzhled
vleze se i vetsi dite
polohovani skoro do lehu
uzasny veliky nakupni kos (uz ani neni treba taska)
moznost dokoupeni spusty doplnku
Nevýhody:original nanoznik je na dve veci… ani to nevypada hezky ani poradne neposlouzi!

Musím říct, že jsme spokojení.

Výhody:super 4× velká nafukovací kola,
otočný podvozek,
do terénu jako dělaný,
zatím využíváme podvozek s autosedačkou­/hlubokou korbou,
lehce se skládá,
vejde se dobře do auta
Nevýhody:jediné, co mě napadá, je malý nedomyšlený nákupní koš

Našla jsem pouze jednu nevýhodu – mám velké dítě a v hlubokém lůžku mi vydrželo pouze do 4 měsíců. Ve sporťáku i s fusakem je dítě v sedmi měsících narvané tak, že zvažuji jiný kočárek.

Výhody:hezký design
jednoduché ovládání – pokud se naučíte grif na složení, jde to hladce
v terénu je skvělý projede kdekoli
hezky se houpe díky odpružení
natočení po i proti směru jízdy jak u hluboké korby, tak u sporťáku
adaptéry k autosedačce
Nevýhody:v hlubokém lůžku mimi vydrželo do 4 měsíců

Doporučila bych ho určitě jako terénní kočárek. U nás byla spokojenost! A že máme velké děti, za to Mutsynka nemohla…

Výhody:super kočár do terénu, do lesa, na pole
vychytané detaily
skladný, robustní
kombinovatelný se starší verzí autosedačky Red Castle
vysoká rukojeť
Nevýhody:krátká hluboká korbička
krátká opěrka zad pro velké 2leté děti, s hlavou se nevejdou pod boudičku

kubinkov
7. led 2012

@petrajavor Velká výhoda Transporteru je i dost velká vzdálenost mezi rukojetí a nápravou kočárku. To zanmená, že ani při svižné chůzi dlouhými kroky se nekope do nápravy.