Kočár nejde do lehu. Jaké s tím máte zkušenosti?

renatajjj
23. kvě 2009

Chtěla bych se maminek zeptat, jaké máte zkušenosti s kočáry, které nejsou polohovatelné do úplného lehu. Máte pocit, že jsou pro dětská zádíčka škodlivé? Jedna prodejkyně nám řekla, že novější a dražší typy kočárů se právě již vyrábějí spíše do polosedu (něco jako autosedačka), bez polohování do úplného lehu. Jaké s tím máte zkušenosti vy? Popřípadě ptal jste se na to někdo třeba doktorky? Konkrétně máme kočár ABC design. Napište zkušenosti, ten kdo ho máte, jaký na to máte po čase praxe názor.

pipet
23. kvě 2009

Tak asi záleží, jak staré mimčo tam chceš dávat? Malé miminko nééé, pokud už má kolem toho půl roku, tak možná, když už samo sedí, tak je to šumák...

mkr
23. kvě 2009

ahoj, poslední dobou vídám kočárky co se polohují celý, takže ten prcek pořád sedí, i když leží, podle mě to není dobré, dospělí by taky nevydržel spát jakoby v sedě, v autosedačce se taky nedoporučuje dlouho být, jinak děti by měli ležet asi na rovným, mně dr. říkala ničím malou nepodkládat ani polštářem, tak na tom asi něco bude

leonik
23. kvě 2009

ahojky, my měli sporťák Moon na dceru. Korbička byla jen naklápěcí, takže dcera když spala tak měla nohy nahoře 😖 Brzy jsme ho prodali, takový kočár už bych nechtěla. Myslím že to není pro dítě pohodlné. Lepší je když spí na rovině 🙂

astrane
23. kvě 2009

hlasuju pro úplný leh-malej se ve spaní vždycky otáčí na bok a pokud to nejde do lehu je tam pak jako paragraf-to asi moc zdravé nebude 😖 Kdyby ležel jen na zádech,tak to myslím nevadí,nakonec celý den tam trávit nebude.My trávíme v kočárku denně hodně hodin,takže pro mě je úplný leh důležitý

renatajjj
autor
23. kvě 2009

Děkuji za odpovědi. Mohl byste dát také zkušenosti někdo, kdo má tento typ polohování doma, jestli jste s tím měli s miminkem problém? Prcek v tom zatím nebrečí.

soanpe
23. kvě 2009

nemám sice zkušenosti, ale na bazarech a internetu je dost ABC Design kočárků k prodeji a jsou celkem nové. tak bych řekla,že se jich lidé zbavují.
my máme Quinny speedi a tam se opěrka dává téměř do lehu a nožičky jsou rovně.

kacka.va
23. kvě 2009

já bych si to asi nevybrala, taky mi to přijde divné, sice Nomad taky není do úplného lehu, ale moc k němu nechybí a hlavně malá se v tom bezvadně vyspí, i když se částečně přetočí na bok.

leonik
23. kvě 2009

dcera mně v tom kočáru taky nebrečela, nějak jí to nevadilo.Koupili jsme ho když jí bylo 11.měsíců, dost v něm spávala. Ale když jsem viděla jak je tam zkroucená 😖 a jak píše astrane, dítě nemůže ani spát na boku. Musela spávat jen na zádech.

astrane
24. kvě 2009

no mě spával v kočárku klidně i na břichu,takže potřebujem kočárek úplně do lehu...ať se nemusí omezovat 😉 🙂

yanna.o
24. kvě 2009

Pokud jde o spaní, tak je nejlepší leh, dítě se tam může rozvalovat, jak chce. Kdybych já chtěla spát, tak taky radši na rovině než v nějaké úlevové poloze pouze na zádech. Navíc ty kočáry, co mají sedačku jako židli, tak při úplném sklopení jsou špatné v tom, že dítěti trčí nohy nahoru. Pokud je vzhůru, tak to může být pohodlná poloha. Ale pro malé miminko bych to nechtěla ani tak. Já mám teď golfáč a malý si stoupá na stupátko, drží se madla, může se o něj opřít, předklonit dopředu.. nevím, jestli to u těch židlí jde. Tam je ta prostřední úlevová poloha a ta, co je nejvíc vsedě by šla, ale to pak záleží na tom, jak je celkově řešená opěrka nohou, madlo, vzdálenosti... Výhodu má možná v tom, že tam dítěti líp zapadne zadeček, ale nemám zkušenost. Taky je víc firem, takže se to liší..

ve24
24. kvě 2009

pokud můžu něco poradit já, malá má 11 měsíců a mám už 3 kočárek a doufám, že už poslasní.
První jsem měla cosatto cabi-je vzhledově pěkný, ale jak jsem chtěla,aby mi malá ve sporťáku spala, tak jsem v zimě neměla šanci ji tam s fusakem z emitexu narvat, druhy jsem měla quinny speedi- ten byl super široký, ale malá v něm nebyla úplně v lehu a navíc jak usínala, tak na mě neviděla, teďka jsem si koupila firkon f7- je to sice proti těm dvěma obyčejný, ale zatím to vypadá, že je super mám ho totiž od čtvrtku, malá v něm spí vúplném lehu, dá se super pohoupat, a má super pérování. Určitě bych šla, pokud by se to dalo vrátit do toho firkonu hned ze začátku a mohla jsem mít ušetřené dost peněz a hlavně by malá byla spokojená 🙂

krista
20. črc 2009

lul • 24tt • Včera ve 20:46
ahojte,

vybrali sme si kocik, ktory je absolutne dokonaly az na jednu vec - nejde sklopit chrbatik a nozicky do uplneho lahu v sportaku. nazory su rozne, vraj je to pre dieta pohodlnejsie, ale neviem... aj tak je zapnute v pasoch, tak by na brusku nespalo... prosim ake mate skusenosti? nemate nejake poznatky o vyjadreniach lekarov, ci je to OK alebo sa treba poobzerat po inom kociku? dakujem za nazory...

astrane • 2d • Včera ve 20:56
ahoj,nevím jak se na to dívají lékaři,ale vím,že mému synovi by to vadilo...rád si udělá pohodlí a spí na boku nebo i na bříšku...pásy v kočárku nemám a kdyby tam byli,tak bych je odpárala a použila jen dvoubodové,ve kterých má dítě víc volnosti,aniž by mohlo z kočárku vypadnout.jakmile usne,tak ho odepínám od konstrukce.takže pásy mu zůstanou na těle,ale ve spaní ho neomezují 🙂 chodící dítě už nepoutám vůbec...nějak to nepotřebujeme 🙂
určitě jsou i děti,kterým to nevadí a spokojeně spí i v polosedě....jak moc je to zdravé nevím,já tak spát nemůžu,mě by bolely hrozně záda a proto tak nenechávám spát ani své dítě...

zajo79 • 2d • Včera ve 20:57
ked ma dieta reflux, musi spat na vyvysenej podlozke... cize ten kocarik by az tak nevadil.
Aky ste vybrali kocik?

lul • 24tt • Včera ve 20:59
zajo - on ide dat do lahu, ale nevystrie nozicky, vzdy je len v pololahu 😒

lul • 24tt • Včera ve 21:09
a okrem toho - ide o sportovy kocik, nie hlboky a to uz dufam, ze reflux nebude. teda dufam, ze vobec nebude 😅

zajo79 • 2d • Včera ve 21:19
ja mam pp skate..a malemu sa len paci,ked ho dam do lahu, ze ma skrcene nozicky. Je spokojnejsi. Aj v brusku maju deti skrcene nozicky.

nemas k nemu vanicku?

astrane • 2d • Včera ve 21:20
no u malýho miminka se hodí polohování,pokud má reflux nebo rýmu...u většího dítka v případě rýmy je to taky fajn,když může mít hlavu výš....ale na pohodlné spaní to moc není...nadruhou stranu to lze řešit i tak,že dítě v kočárku spávat pak už nebude a budete chodit ven až po spaní...pak by to nevadilo,na příležitostné zdřímnutí bych v tom problém neviděla.... záleží na tom,jak si to zařídíš a jaké bude dítě 😉

lul • 24tt • Včera ve 21:26
myslela som to tak, ze hlboku vanicku neriesim, lebo tam je rovny chrbat. po pol roku prejdeme do sportiaku a tam vidim spominany problem.

dakujem vsetkym za rady...

astrane - to sa mi zda logicke... ale co ked pojdeme na celodenny vylet a bude v kociku aj spat... 😔

zajo79 • 2d • Včera ve 21:30
jaaaaaaaaaj, tak potom pohodaaa. Si sedim asi na kably

neboj, vyspi sa tak ci tak, nas Matko tak spi spokojnejsi ako ked je vystrety na rovnom.

astrane • 2d • Včera ve 21:33
když to nebude denně,ale třeba jednou za 14 dní,tak myslím,že to není až takový problém....
my taky máme golfáč,co nejde úpně do lehu,teda nohy si natáhne,ale je to skoroleh a občas tam usne....na časté nebo denní spaní to není-na to máme náš obr kočár 🙂 😉 mě totiž dítě doma nějak nespí a když ho tam uspím,je za půl hodiny vzhůru a venku spí 2 hodiny,i víc...ale většina větších dětí,co znám,tak pak spává doma po obědě v postýlce a v kočárku už moc ne 😉

matja • 1d • Včera ve 21:59
aj ja som dnes založila podobnú tému:
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

matja • 1d • Včera ve 22:00
ups, pardon, toto polohovanie je myslene inak ako to, čo som myslela ja 😅

matja • 1d • Včera ve 22:12
alebo predsa je to ta ista tema, ako som myslela ja??? 😅 😅 Zajo, tusim si sedim na kabli aj ja 😀
Lul, aky kocik mas vybrany?

lul • 24tt • Včera ve 22:23
matja - tak netusim, som z toho jelen... 😅

berenika39 • 2d • Včera ve 22:59
ahojky, malý spí od narození rád na bříšku (vím, nemá se to, ale jsem "stará škola"), vyřešila jsem to ve sportáku tak, že jsem vykuchala pětibodové pásy a dala mu obyčejné "kšíry", mám od canpol babies, super. tak ho můžu dát i na bříško, navíc má možnost si v kočárku hopsat, jak chce, rád stojí celou cestu a kouká přes boudu...

Jinak to polohování do úplného lehu je důležitý, třeba na dlouhý výlety, kdy spí i hodinu a půl...máme kočárek Patron F4R a tam to jde, leží si tam jak v pelíšku i ted v roce....

krista
20. črc 2009

matja • 1d • Včera o 08:28
Ahojte. Stále viac športových kočíkov má sedačku, ktorá sa sklápa v celku, čiže súčasne sa nastavuje aj opierka nôh. Aké máte s tým skúsenosti? Má to nejaké výhody? Alebo je lepšie, keď sa sklápa iba samotná opierka chrbta do polohy ležmo?
Ja sa obávam, že sa malý v takom kočíku nebude vedieť vyspať, keď nebude v ležiacej polohe.

ena • 2d • Včera o 08:45
podla mna je lepsie, ked sa sklapa iba samotna opierka, ale ktovie, mozno detom az tak nevadi, ze pri sklopeni im ide sucasne chrbatik a hlava dole a nohy vyssie..

matja • 1d • Včera o 08:49
Veď práve, mne sa to zdá tiež jednoznačne pohodlnejšie, keď dieťa leží. Počula som však aj taký názor, že dieťa sa aspoň nezobudí, keď zaspí a sklopí sa celá sedačka a nie iba opierka. Tak neviem...

ena • 2d • Včera o 08:55
fakt neviem, nam sa na quinny sklapa opierka a nohy osobitne, na phil and tdes iba chrbtik.. a napr vcera mi to pri krpcovi 3 krat nevyslo.. maly zaspal a stale ked som ho chcela sklopit, tak sa mi zobudil..mozno je nieco pravdy na tom, co pises 🙂) Alebo som len neodhadla a isla som ho dat lezmo skor ako tvrdsie zaspal, lebo inak mu to sklapanie nevadi..