Kočár Peg Pérego A3. Má s ním některá zkušenost?

ulicnice
13. dub 2007

Ahoj holky! Má některá zkušenost s kočárkem Peg Pérego A3 Completo? Po mnohahodinovém brouzdání nanetu jsem konečně našla tento, který snad vyhovuje mým představám. Má spojenou rukojeť,jak jsem chtěla, ale nepodařilo se mi zjistit, jestli je výškově stavitelá (mám 165 cm, manža 202), takže spíš počítám s tím, že není. Pak by se mi ještě líbil Pliko P3 Completo, ale ten už je golfáč, ovšem má rukojeti výškově nastavitelné. Kdo poradí a napíše své zkušenosti, tomu předem moc děkuji.

alenka83
23. bře 2009

ahoj všem, co mají Pliko P3, ráda bych se zeptala, zda se vám take hýbe rukojeť, když je povytažená a případně jak se dá utáhnout, aby nebyla tak vyviklaná??? Děkuji moc🙂

k1k2k3k4k5
27. dub 2009

Viete niekto, kde sa nachadza na Slovensku zarucny a pozarucny servis kocikov PP? Mame problem s kolesami. Vdaka.

smejkaa
3. kvě 2009

Ahojte. Chcem sa spytat, ci nema niekto z vas kociarik Peg Perego duette pre dvojcata vo verzii scarlett? To je taka cerveno biela kombinacia. Alebo nepoznate niekoho? Dakujem.

alisve
5. črc 2009

Ahoj Zojina, citam ze mas PP switch. Ako si s nim spokojna? mna zaujima jedna vec,ci ta otocna sedacka nie je moc uzka a ze ked j mas otocenu k sebe tvarou,ci mas dost priestoru pre pohodlne tlacenie kocika,teda ci ti dietatko,ked je vacsie nekope do noh respektive ci ty donho nedrgas pri chodzi-napr.ked spinka a nozicky ma uplne vystrete púred seby? Diky moc za rady🙂

barca1
5. črc 2009

ahoj holky nedá mi to abych vám nenapsala pár řádek z mých zkušeností s kočárkem peg pérego GT3 do kočárku jsem se zamilovala na první pohled když ho poprvé přivezla nemohla jsem se na něj vynadívat a teď po 7měsících používání musím bohužel napsat že jsem hodně zklamaná a nejvíc z přistupu firmy kenyo která kočárky dováží na český trh a spravuje záruční servis mám celý komplet kočárku navetu,autosedačku a sporťák to je vše ok ale z čeho jsem hodně zklamaná a co je nedokonalý je podvozek tohoto kočárku prostě se nám stalo to že jsem kočárek začali používat v listopadu 2008 takže přes zimu od miminka na běžné procházky normální chůzí ale samozřejmě ve sněhu.Po6měsících užívání nám začalo přední kolečko při mírně rychlejší chůzi při nájezdech třeba na hrbolky na začátku chodníku pro nevidomé atd kolečko rozkmitávat takovým způsobem že nepřestane kočárek jsme museli zastavit kolečko sundat a znova nasadit pak to zas chvíli šlo nakonec to dopadlo tak že začalo lítat pořád další problém nastal s brzdou a to takový že když jsem jí stiskla brzdila jen jedna strana kočárku a kočárek začal šíleným způsobem vrzat to mě už teda dostalo protože kočár za 20tis.a takové závady každý se za námi otáčel no ostuda pak se nám na to kolečko díval jeden náš kamarád a zjistil že u předního kolečka je vůle a že je zřejmě víc vysoustružené pouzdro uložení a řekl ať to pošleme na reklamaci a necháme si všechno seřídit a opravit.jo ještě další věc kočárek jsem samozřejmě promazávali celou zimu byl neustále vyleštěný manžel je na toto docela puntičkář a i přesto osička v předním kolečku celá zrezla(nekvalitní materiál)Další problém jsme měli v tom že kočárek jsme kupovali přes net z prodejny v praze takže o to složitější že jsme reklamaci museli posílat poštou neb jsme z Brna a neměli ho jak odvézt.Takže jsem kočárek celý umyla kolečka zabalila každé zvlášť do igelitky a oblepila páskou aby se neušpinil od oleje a vazelíny a poslali ho na reklamaci s tímto textem:
Dobrý den,
Po naší telefonické domluvě cca před týdnem, Vám zasílám k reklamaci podvozek s kolečky ke kočárku Peg-Pérego GT3.Jedná se zejména o přední kolečko.Podvozek zasílám poštou nemám jak doručit a prosím o zpětné doručení opět poštou.
Popis vady:
Když je kolečko odaretované a přejede jakoukoliv menší nerovnost( př.spoj na chodníku,jízda z mírného kopečku,nebo když je chodník ukončen hrbolkama pro nevidomé nebo když zrychlím chůzi ale i na úplně rovném povrchu) tak se kolečko okamžitě rozkmitá a kočárek celý delší dobu vibruje,s kočárkem se pak nedá jet a musím ho zaaretovat aby to přestalo nebo kolečko vycvaknout a opět zacvaknout.Jelikož máte prodejnu v Praze a musím kočárek posílat poštou, byla jsem závadu konzultovat v prodejně babystar Brno(jsou výhradní dovozce kočárků Peg-pérego do ČR)a bylo mi tam zděleno, že to vypadá, že je ve stupátku špatně vysoustružené pouzdro do kterého se zacvakává osička od kolečka a je tam vůle a kolečko se v něm viklá a taky že se mírně hýbe stupátko a středová osička v předním kolečku i přesto, že jsme promazávali, tak je zrezivělá a díky tomu že reziví se na ní vybrušuje drážka a kolečko se prý díky tomu ve vidlici ve které je uchycené hýbe a nesedí uprostřed vidlice( zřejmě nekvalitní materiál) a proto mám podvozek poslat k okamžité reklamaci na Vaší prodejnu ,že jsme zřejmě měli smůlu na špatný kus.
Jinak podvozek má ještě dvě další vady a to, že když zmáčknu brzdu tak brzdí jen jedna strana podvozku(levá z pohledu od rukojeti) a druhá(pravá z pohledu od rukojeti) téměř vůbec
nebrzdí a druhá vada je ta, že levá strana(z pohledu od rukojeti) u zadního kolečka vrže a občas píská(zřejmě plasty) přitom o podvozek se staráme a podvozek promazáváme.Proto prosím o kompletní údržbu, ikdyž mě tak napadá, zda by nebylo lepší podvozek vyměnit a udivuje mě, že je podvozek jen po 6 měsících užívání( a to ještě od miminka takže žádná zátěž) v takovém stavu, přitom je jeden z nejdražších na trhu tak by to měla být už taky kvalita a ne jen to, že platím značku.
Je to můj názor a nechávám na posouzení druhým.Kdyby nebyla tato vada, tak si nemůžu kočárek vynachválit, je fakt super co se týče designu,lehkosti a ruzných vychytávek a hlavně prostoru pro dítě. Předem děkuji za vyřízení reklamace.
Reklamace proběhla celkem rychle necelé 3týdny ale jaké bylo naše překvapení když jsem začali číst vyjádření od firmy kenyo chtělo se mi brečet
jejich text:
bylo zjištěno uvolnění nýtových spojů uchycující závěs předního kola.Dále bylo zjištěno značné optřebení uložení předního kolečka které je uchycené v přední vidlici.K takovému opotřebení nemůže dojít užitím při běžné chůzi cca 4km za hodinu není možné uznat jako reklamaci.nad rámec záruky byla oprava provedena zdarma.nabízíme možnost dokoupení předního kola cca 700kč udržba vidlice je předního otočného kola je popsána v bodu č.7 záručního listu.Brzdový mechanismus kočárku byl odborně seštelován.brzda levá byla napnutá v napínáku skoro na maximum pravá brzda nebyla napnutá vůbec.dále bylo zjištěno neodborné napnutí napínáku na rukojeti značnou silou,kde došlo k lehkému poškození tohoto napínáku.brzdové obložení je opotřebované provozem není možné uznat jako reklamaci.tento výrobek není určen ke sportování viz.návod použití.
Takže z tohoto jste mohli vypozorovat že veškerou vinu svalili na nás.nejhorší na tom je že kočárek byl používám běžným způsobem nikdo nikdy s ním nesportoval takže tohle tvrzení se mě dotklo s kočárkem jsem nikdy neutíkala ani nebruslila nebo tak podobně nechápu jak mi toto chtějí dokázat a jak mě z tohoto můžou vůbec obvinit.paradox je že kočárek má přepínání podle terénu ale když jsme přečetli vyjádření došli jsme k závěru že kočár se dá použít jen na chodník mravenčí chůzí nebo ta jejich oprava zdarma to je nelogické už tím přiznali svojí vinu proč by to opravovali na vlastní náklady?na brzdy taky nikdo nesahal.nicméně manžel nelenil a okamžitě volal do toho servisu kde se snima staršně dohádal chlap neustale mlel svojí že jsem s tim sportovala a že musim jezdit jen 4km za hodinu taková blbost a že jen mi víme co jsme delali až se manžel neudržel a řekl mu že je bl... a že snad spadl s marsu či co a že to teda budeme řešit jinou cestou a on nato že se nebojí a ta si davame bacha že telefon je monitorovany další blbost protože když to tak je musí být na začátku hovoru o tomto upozornění a ikdyby tak co.no hrůza jednání tak mu pak manžel řekl at si da v klidu kávičku a že to vyřeší jinak a položil mu to.Hned po té šel kočár vyzkoušet ven na procházku za hodinu se vrátil uplně rudej že kočár neskutečně vrže ještě víc než předtím že se za ním každy otáčel tak že hned zas volal chlápkovi a chtěl mu to dát poslechnout ale už to nikdo nezvedl. kolečko vydrželo v pořádku cca 2dny ted už zas kmitá a zjistili jsme další závadu a to tu co popisovala zuzka28 zadní kolečka mají vuji a když je chytnete a zahýbete s nimi viklají se opět na to koukal náš znamy a řekl že kolečka mají průmyslová ložiska ktera jsou i v autech nemusí se promazávat promazávají se sami spíš jde o to že v pouzdech je další oložení do kterého se zacvakují kolečka jenže to uložení je umělé a mělo by být kovové a proto že je umělé tak při provozu se vytvaří větší a větší vůle jakoby se to uvnitř hobluje.prostě kočár budeme posílat opět na reklamaci.byli jsme na obraně spotřebitelů a tam nám poradili jak postupovat a co napsat.docela se paní smála těm 4km říkala že je to protiprávní a úplný nesmysl.taky nám řekla že tím že opravili nějakou závadu na vlastní náklady tak to je další nesmysl proč by to dělali tím uznali svoji vinu a za další kdyby jsme reklamaci stihli do pul roka meli jsme narok na vracení peněz protože kočárek má více jak tři závady uteklo nám to o měsíc.takže holky pokud se to u vas objeví posílejte na reklamaci včas.my pokud ted neuspějeme jdeme přes soudního znalce tak nám držte pěstí at to dopadne každopádně já kočár už nikdy nikomu nedoporučím.

binki
6. črc 2009

přidám svoji zkušenost s kočárkem, po necelých 6 měsících jsem šla reklamovat, kočárek nešel složit, byla vyhlá konstrukce, jak jsem předpokládala, technik z Kenyo tvrdil, že to je fyzickou manipulací, což mne překvapilo, protože jsem ho používala jen na standartní účely - procházky venku, skládala jsem ho předtím jen 2x, protože auto nemám... 😔

barca1
6. črc 2009

BINKI koukám že nejsem sama přístup kenya-katastrofální myslím že když člověk koupí tak drahé zboží měl by mít také perfektní servis jak říkám mi se snimi dost dohádali jednání hrozné řešíme to i přímo přes výrobce v Itálii podala jsem stížnost na kenyo ale zatím žádná odezva neb kočárek jsme používali taky jen v běžném provozu žádny sport nebo něco podobného a klidně si nás dovolí obvinit?to se mi fakt nelíbí a nenechám si sr.. na hlavu to fakt ne pokud neuznají reklamaci jdeme přes soudního znalce na obraně spotřebitelů nám řekli že pravdu máme mi tak jsem zvědavá jak to dopadne 😒

binki
6. črc 2009

jojo, dala jsem to na druhé kolo reklamace, čekala jsem tedy delší službu za ty peníze...když se koukneš na spotrebitele.info, najdeš tam další 2 "podobné" reklamace

barca1
7. črc 2009

přidávám odkaz na přístup k reklamacím firmy KENYO s.r.o ktérá dováží peg.perego na český trh aby jste viděli že vše svalují na zákazníka a používají stejné fráze 😒
http://www.spotrebitele.info/domacnost_bydleni/...

czechzuzanaba
31. črc 2009

Ahojte holky. Mela jsem problem s kolecky na podvozku Classe4 - penovymi. Hrkalo v nich. Kdyz jsem jela, znelo to jak presypaci hodiny. Nova kolecka stoji okolo 2000 Kc, ale sehnala jsem tu v Bratislave opravnu, kde je umi opravit za polovinu. Tak kdyby ste nektera mela stejny problem jako ja, napiste mi IP a dam vam kontakt na tu opravdu. 🙂 /v Bratislave/.

astrane
31. črc 2009

no tak super-jsem byla zvědavá co s tím vymyslíš.... 🙂

binki
1. srp 2009

takže nám zamítli i 2 kolo reklamace
prý jsem do toho musela mlátit

zajo79
1. srp 2009

binki, nedas to znalcovi? a potom na sud? ine riesenie uz nieje ☹

zuzkagu
1. srp 2009

Tak to je sila, aj ja mam kočík od nich, lebo som ho kupovala v ČR a normalne mam strach aby sa mi s nim niečo nestalo, o tom žepo pol roku mam už deravý košík ani nehovorím, mam to dať reklamovať vôbec? alebo mi napíšu že som zle manipulovala ked som išla so schodou, ach jaj

bubula64
3. srp 2009

vie mi niekto poradit. mam peg perego pliko tri fix pasuje nan aj navetta on track?lebo co som pozerala tak naveta tri fix ma inu sirku ako naveta on track,tak teraz neviem 😒

katyl
21. zář 2009

kuk na stranku www.pegperego.com
uz tam je katalog novej kolekcie 2010 😉

aduuska
9. říj 2009

ahojte, chcem sa spýtať či máte niektorá skúsenosť s kočíkom PP ARIA. Zaujal ma dizajnom a tiež má prijateľnú cenu.

spetra
21. pro 2009

ahoj, nemáte někdo náhodou per perego for two? je to model až roku 2010 nebo něco podobného bylo už v minulých kolekcích?

kacka.l
21. pro 2009

Je to novinka. 🙂

spetra
22. pro 2009

kacka: díky za odpověď... ale radost nemám... ☹ tolik peněz do něj investovat nemůžu, moc se mi líbí, chtěla jsem ho starší.... tak mám smůlu... ☹

kacka.l
22. pro 2009

On je úplně stejný jako starší modely, jen je v tom košíku sedátko- tedy alespoň myslím. 😉 🙂

beruskanula
2. led 2010

ahojík holky... nemátě některá z vás zkušenost s kočárkem peg perego skate? 🙂

stanmax2010
12. led 2010

Ahoj, my ho právě teď zakoupili - poslední Peg Perego Skate Green bubles pro naší malou budoucí slečnu. Jsou na něj jak pozitivní, tak negativní názory, asi jako defacto na všechny kočárku. Pokud by si chtěla něco vědět, tak napiš, projel jsem spoustu diskuzí i např. v USA. 🙂, takže můžu sdělit vše 🙂

stanmax2010
13. led 2010

Základní info:
Váha celkem: 15 kg (není nejlehčí, střední třída)

Rozměr korbičky - vnitřní: 73x31 cm
(zde tento údaj již někomu nevyhovuje, osobně jsem měřil X-Lander XA a ten má 33x75 cm, tudíž rozdíl žádný a mimi do 6 měsíců by mělo být v pohodě, pokud tedy nebude zimáček a bude třeba vložit objemný fusak, na druhou stranu kočárek má velmi dobré vnitřní polstrování, tudíž si myslím, že bude stačit zimní deka + nánožní co je u kočárku, takto psala i svou zkušenost jedna z maminek)

Rozměr zadních kol: 60,5 cm (super, vleze se do výtahu OTIS (nevím jak v panelu - starý výtah?) i auta)
Složený podvozek bez korbičky: d80,5 x š60,5 x v37 cm (je třeba si rozmyslet zda se vejde do vašeho autíka, totéž viz dále)
Složený kočárek vč. korbičky: d86 x š60,5 x v50 cm
Rozměry kočárku vnější:
při var. sporťák - d81 x š60,5 x v114,5 cm
při var. hluboký - d87 x š60,5 x v112,5 cm

Hmotnost podvozku: 9,5 kg
Hmotnost sedačky (korby): 5,5 kg

Hlavní zbraň: pro nás to, že korba se mění na sporťák, tudíž nemusím mít doma korbu + sportovní nástavbu, ale jen jednu věc, tudíž super.

My čekáme holčičku, tudíž myslím nebude žádný problém, že by kočárek jak korbička, tak sporťák mohl být malý, máme Skate Green Bubles (model 2008/2009). Ono jde o to, že tohle platí pro modely 2008 a 2009. Letošní skate 2010 je na tom úplně jinak, ten už není korba+sporťák v jednom, ale jsou to dva kusy - korba (tady už je vnitřní rozměr 33x77 cm) a sporťák zvlášť, já bych osobně ten nový nekoupil, poněvadž to už můžu mít potom cokoliv, pro nás bylo suprové to, co jsem uvedl - hlavní zbraň (viz výše).

Manévrovatelnost: Co jsem četl, projede všude (né teda měkký terén někde v lese), ale zpevněné cesty apod. v pohodě. Ty přední kolečka jsou plná a mají 17 cm. Jinak ve městě nebo nákupním centru manévrovatelnost 1 rukou, proto se jmenuje SKATE - Brusle Jo podvozek je celý odpružený.

Pozor - asi jako většina kočárku není dle návodu určen na in-line brusle, zde je problém v tom, že se pak při in-line hodně opotřebovávací díly u kol (to je u všech kočárků). Pokud vyznáváte in-line a budete na nich pečená, vařená, tak potom jedině speciál pro in-line.

Nákupní košík - toto je myslím také super, je tam síťovina, která se prohne podle toho co tam je, navíc jsou tam takové popruhy, takže náklad jde zajistit, nehledě na to, že jde třeba koupit nějaký skládací nákupní košík a je to úplně super na nákup

V ceně taky super pláštěnka a dobrý držák na láhve. Chybí ale taška na kočárek, ale to je tradiční u značkových kočárku (stojí cca 1.200 Kč), ale dá se koupit co koliv univerzálního.

v základní ceně je podvozek, sportovní nástavba přestavitelná na
hlubokou korbu (model 2008/2009), boudička, pláštěnka, nánožník, držák na
láhev, adaptér k autosedačce a pumpička

Zatím takto, snad jsem to nějak popsal, ty hlavní věci a pomůžu při rozhodování. Ve velkoobchodu Kenyo (výhradní dovozce Peg Pérego) jsou k dispozici aktuálně už jen pro rok 2008/2009 barvy Tango a Red Bubles. Samozřejmě už je koplet řada 2010 Vím to, poněvadž jsem urgentně sháněli Green Bubles

Na závěr celkové vlastnosti, které jsou dle mého názoru super:
- jednoduchá přestavba ze sportovní sedačky na hlubokou korbu !
- komfortní polstrování pro maximální pohodlí
- možnost výškově nastavit hlubokou korbu, sportovní sedačku nebo autosedačku do 3 poloh
- teleskopicky nastavitelná rukojeť s bočními klouby s možností nastavení výšky v rozmezí 78 až 114 cm od země
- odnímatelné madlou sloužící k přenášení hluboké korby, nebo jako zábrana u sportovní sedačky
- možnost nasazení sedačky i lůžka po i proti směru jízdy - taky super
- 3 polohy sklonu sedačky, 2 polohy opěrky nohou
- 5-ti bodové bezpečnostní pásy
- sluneční stříška po odepnutí předního dílu boudičky
- přední kola plastová, odpružená a otočná s možností aretace, zadní také odpružená a nafukovací
- pláštěnka pasuje na sportovní i hlubokou verzi a připevňuje se zipem
- praktický košík z elastického materiálu se přizpůsobí převáženým předmětům
- snímatelný pratelný potah (z kočárku lze kompletně sundat vše látkové a vyprat ručně, super!)

miminkopodruhe
15. led 2010

Ahojky, chci se zeptat, máte někdo zkušennosti s podvozkem Peg Perego Caravel22? Plánujeme koupit GT3, ale na transport po doktorech, na nákupy, na cestování autem chceme pořídit jen podvozek, na který by šla nacvaknout navetta, jelikož jsem s ní byla opravdu spokojena, ale podvozek GT3 je tak obří, že nám zabere celý kufr a ještě musíme udělat úpravy. Zajímá mě hlavně jak je ovladatelný a bytelný, naživo jsem ho nikde zatím neviděla 😒 . Do Plika se mi moc nechce, jelikož mám docela špatné zkušenosti s jeho ovládáním a nutností kočár neustále nadzvedávat na obrubníky (kterých tu máme požehnaně) a navíc jej nelze ovládat jednou rukou, což by Caravel měl spňovat. Děkuji...

mucher
24. bře 2010

Dievčatá,neviete kde sa dajú zohnať náhradné kolesá na PP UNO? najlepšie nafukovacie?????

nadulici
24. bře 2010

baby viete mi poradit, mam PP Plico P3 a chcela by som oprat nanoznik a tasku, len sa bojim ci tie tmave farby nezabarbia svetlejsie(ruzovo-cierna), alebo aby sa mi to nakoniec cele nerozpadlo.....mate s tym niektora konkretne skusenost.....viem, ze vyrobca udava, ze je tomozne prat v ruke, ale predsa....dakujem za rady 🙂

kacka.l
24. bře 2010

Nezabarví, prala jsem v pračce na 30, ale bez odstředění,aby se to nepolámalo, a v pohodě, a nedávej aviváž, je to potom takové hadrové. 🙂 🙂 Prala jsem to víckrát a 100% to nic neudělá.

nadulici
24. bře 2010

kacka dik...

nadulici
24. bře 2010

uz mam vyprane... 🙂 ....vsetko dopadlo super....