Kočár Peg Pérego GT 3, Jané Slalom aneb Quinny Speedi?

gabour
31. črc 2010

Prosím o radu ohledně kočáru a to konkrétně Peg Pérego GT 3, Jané Slalom, Quinny Speedi. Pořád se nemůžu rozhodnout, zatím vede GT3, ale není Jané obratnější? Nebo ještě uplně jiný? Chtěla bych s ním chodit běhat.

lucenek
31. črc 2010

GT3 jednoznačně 😀

petulkad
31. črc 2010

Gabour: Zkus si vyzkouše... My s manželem rozhodovali mezi PP GT 3 a Jané Slalom a zvítězil PP GT 3 🙂) Ptali jsme se i v obchodě a doporučovali spíše PP, a to jsme původně chtěli Jané Slalom 🙂))

editah222
1. srp 2010

Já se rozhodovala mezi PP GT3 a Jané Slalom a nakonec jsem koupila Teutonii Spirit 🙂 Manžel s ním chodí i běhat (na brusle nesmi) a kočár zvládá všechno. Přišel mi nejlepší a cenový rozdil už nebyl tak velký. 🙂

lendam
1. srp 2010

Já doporucuji Maxi Cosy, 4 kolku, je bezvadná.

johnatanka
1. srp 2010

asi bych se rozhodovala podle váhy a délky, šířky lůžka u sporťáku, ten budeš využívat nejdýl, jestli ti nejde o peníze, tak bych volila dle těchto kritérií, já sama mám slaloma, ale líbí se mi i gt3 moc a i speedi, ještě je hodně asi dobrej na sport ten xlander 3kolka na sport přímo, ale nevím jak se jmenuje, postraní kola má takový velký, asi i super na zimu, sněhu, terén atd...

ivett
1. srp 2010

GT3 je rozhodně z těch, co máš vybrané nejlepší, jen je těžší, složený je dost velký (přeměř si, aby se vám vešel do kufru), nejde mu otáčet sportovní sedačka po/proti směru jízdy, prý má problémy s brzdou a podvozkem, brzda je jak nožní tak ruční na řídítkách a ovládá se páčkou, která se časem "vychechlá" a musí se seřizovat, jinak je skvělý, velký, pevný, určitě bych šla kdyžtak do něj...ty vady, které zmiňuju se prý objevují často, ale taky jsou uživatelky, které s ním neměly jediný problém...otázka je, jak moc peněz za kočár chcete dát, PP GT3 je z těch, co máš vybrané rozhodně i nejdražší...ale má super krytou hl. korbu, celkově působí prostě jako festovní kočár, se kterým bych se nebála i do terénu, když si přečteš diskusi, tak zjistíš, že má dost problémů s reklamacemi, když výrobce tvrdí, že to je čistě městský kočár, ne na sport...takže všechno má své pro a proti, my se pro něj hodně rozhodovali, ale u kočáru za 20 tisíc nemíním řešit s výrobcem žabomyší války, jeslti jsem s ním jela 4 nebo 10 km/h a jestli jsem s ním sportovala nebo jen jezdila po rovné asfaltce, nehledě na ty problémy s brzdou a vrzajícím podvozkem, u tak drahého kočáru já tohle tolerovat nechci...
jané slalom je hrozně maličký, je položen hrozně nízko, já osobně jsem vysoká 174 cm a hl. korbu jsem měla téměř u kolen, prý má velké problémy s defekty, časté reklamace, a vzhledově je takový "divný" (ale to je věc vkusu), má malou korbu i sportovní sedačku, ale jde otáčet do obou směrů, což je jistě výhoda...
quinny speedi je nejlehčí, snadno ovladatelný, má dostatečně širokou i dlouhou sportovní sedačku, jde otáčet oběma směry, ale např. polohování zad je jen na jakýsi pásek s přezkou, což mi osobně přijde nedostačující, sporotní korba je hodně odkrytá, v obchodě jsem jí chtěla stáhnout stříšku dolů, ale paní prodavačka mě upozornila, že tak jak je, je "nadoraz" a myslím, že sebemenší vítr apod. se do ní dostaně, dítko není vůbec kryté...má ale výhodu v barevné škále a lehkosti, skladnosti, není tak velký a těžký, nicméně, v porovnání třeba s PP GT3 mi přišel dost vratký, na brusle ale bude lehounký a dobrý...co mi ještě hodně vadilo je aretace předního kola přímo dole, v zimě bych z toho mohla být pěkně zasviněná, PP GT3 má ovládání aretace na boku, takže pohodlné...

toť mé postřehy k těmto kočárům, viděla jsem snad už všechny a najít něco, co by mi vyhovovalo bude fakt problém, naposledy mě v realu překvapil ABC design Viper 3S, nemá sice ruční brzdu, ale jinak vyhovuje všem mým požadavkům...
dlouho jsem chěla bebe confort hig trek, podvozek a hl. korba (ač hodně malinká uvnitř) jsou super, nicméně sportovní sedačka naprosto nevyhovující...
je potřeba si ty kočáry pořádně ozkoušet, projet se s nima, vyzkoušet skládání, výměnu korby za sporťák, otáčení, podvozek, prostě strávit s ním dost času aspoň na prodejně, mnoho kočárů, co se mi na obrázcích líbilo, byly v realu příšerné nebo fakt nevyhovující mým požadavkům...

hodně štěstí při výběru...

akcull
1. srp 2010

gabour, z toho tvého výběru bych volila PP GT3, je to ale takový tank...ale zase si myslím, že toho dost zvládne, myslím v terénu
quinny speedy má prostornou sportovní sedačku,je lehký a skladný, nejde otáčet sportovní sedačka proti směru jízdy, což mi přijde důležité, v terénu toho taky dost zvládne, ale není vůbec odpružený, je to drcnák...
jane slalom mě moc vzhledově neoslovil, navíc jsou na něj prý dost reklamace, i když teď už jde alespoň otáčet ta sportovní sedačka..

já jsem vybírala kočárek strašně dlouho, můj první výběr x-lander XA nebyl nic moc, je to drncák, sporťák mi přišel děsnej, tak jsem ho prodala a koupila teutonia spirit a jsem moc spokojená - jde otáčet po a proti směru jízdy, skvěle odpruženej, velká boudička jde překlopit dopředu proti sluníčku a větru, v létě jde zadní část boudičky odepnout - zbyde tam jen taková síťovina, potah jde celý vyprat v pračce, sportovní sedačka se celá odcvakne a složí v autě zvlášť- je díky tomu lépe skladný a ještě takovou maličkost co mi přijde pro moje dvouleté dítko teď bezva je ten proužek látky mezi nožičkama co se připíná k madlu, nemusím malou pásat a přitom mi z kočárku neuteče🙂

marcy30
1. srp 2010

Suhlasim s akcull...teutonia spirit je vyborny kocik 🙂

lulii
1. srp 2010

Já bych teda taky volila určitě teutonia spirit. Měla jsem v ruce PP GT3 i Teutonku spirita a JEDNOZNAČNĚ je lepší spirit 🙂

mimikiki
1. srp 2010

@gabour Ahoj z vlastnej skusenosti mozem povedat ze GT3, je super, nemame s nim ziaden problem, zvlada aj narocne tereny, super sa ovlada aj jednou rukou. Mali sme k nemu aj korbicku a autosedacku a vsetko v pohode. Teraz uz pouzivame sportak. Z toho ze sa neda otacat proti smeru jazdy som mala trosku obavy ale nakoniec to vobec nevadi, pretoze prcek je aj tak zvedavy a vobec nechce pozerat na mna 😀 😀 ale zaujima ho okolity svet 😉 🙂 Akurat mi na nom vadi jedna vec, ze je dost velky ked sa zlozi ale aj tak by som ho nevymenila za ziaden iny 😉 🙂