Kočár Quinny Zapp Xtra (s otočnou a polohovací sedačkou)

zuzu_z
13. říj 2010

Ahoj holky... hledala jsem, jestli nenajdu stejné téma, ale nenašla jsem, tak zakládám....
pojďte sem všechny fanynky a příznivkyně nového modelu... nám dnes dorazil a jsem nadšená... ráda bych podiskutovala o případných doplňcích - ať už origo nebo neorigo - abych mohla udělat trošku "tuning" 😀

košík origo je v ceně, to je super - nevím, jestli se vejde do klasické tašky na přenos- asi ne, sedák nejde složit - a dál? držák na pití, nánožník (se zipem, bez), fusak - Emitex 3v1 v tom působí opravdu hrozně.... - madlo, zapomněla jsem na něco?
máme barvičku Electric Blue...

chaala
6. led 2011

@bodlasek jj,to polohování u zappa je super a tvůj chlapeček má ještě 7měsíců, tak ho využijete. My už bychom asi tu třetí polohu(ležení) nevyužili. Kdybychom plánovali ještě další mimi, tak bych brala zapp...i kvůli podvozku pro autosedačku. Máme maxi-cosi, tak by pasovala.

bodlasek
6. led 2011

@chaala: právě kvůli tou u nás zapp vyhrává...nuna prostě polohovat nejde...jen drobet a v tom by malej asi neusnul ☹

asandra
11. led 2011

Zdravím, mohla byc poprosit o odkaz na výše zmíněnou obr diskuzi ohledně těchto golfek?Ještě bych se ráda poptala jak je to řešeno s nánožníkem u tohoto kočárku, nikde ho nemohu najít ani ke koupi zvlášť, na tož v kompletu.A vy holky, které jej máte, nevadí vám, že tyto golfky nemají madlo?Fusak EMITEX mám také kol.2009 tan co roste s dítětem...jestli se můžu zeptat, on se nehodí do tohoto kočárku z jakého důvodu?Je moc velký?Děkuji moc za odpovědi

zuzu_z
autor
11. led 2011

@asandra diskuse je na serveru emimino - ohledně nánožníku: odkazy jsou na mimibazaru, oriiginál neexistuje, ale ¨co tam maminky šijou jsou moc pěkné, chce to jen vybrat - dělají dokonce i se zipem, což je praktické; anebo s logem Quinny a nepoznáš, že to není originál...
madlo nemáme, zatím mi nijak výrazně nechybělo... jasně napadlo mě, že by to bylo asi fajn, ale když jsem se pídila, které by pasovalo, nenašla jsem...takže neřeším
Emitex jsem měla a prodávala - je strašně veliký...ten konec pomalu taháš po zemi. Máme lodgera a spokojenost největší, láska na první pohled. Ne každý je ochotný vrazit tolik peněz do fusaku, tak můžeš koupit třeba použitý Quinny originál...

asandra
12. led 2011

zuzu_z díky mockrát🙂..už jsem kukala na ten MMB kromě nánožníků je tam i paní co dělá na zádovou opěrku takovou příruční tašku🙂..No asi taky to madlo řešit nebudu páč u sporťáku(mám jané slalom 2009) jsme ho téměř nevyužili,bylo dost vysoko a malá přes něj moc neviděla🙂 i když by někdo mohl namítat, žen ten nový zapík má tu a tam nějakou nedomyšlenost či nedodělávku, já se do něj zamilovala na první pohled, hlavně do toho černého🙂
No s tím fusakem jsem si to myslela že bude velký, on je fakt mega, si myslím, že by se do něj nacpalo i 4-leté děcko🙂, ale ty origo quinny co jsem se tak dívala mi přijdou takové šílené kukly vhodné spíše pro ty nejmenší cvrčky.Dcera totiž bude mít tu další zimu už 2,5 roku takže těžce pochybuju o tom, že tam bude chtít být taková zakuklená.Nevím, ale možná by nemusel být takový ten úplně fusak,s se zateplením noh atd.Možná by stačila něco jako je fusaková vložka či co.Každopádně zuzu-z ještě bych měla otázku, je hodně rozdrncaný.Jasně chápu, že golfky nejsou moc do terénu, ale některé se třepou i na asfaltu🙂..celkově jaké jsou jízdní vlastnosti atd.A co košík?Asi se tam toho moc nevleze co?🙂

zuzu_z
autor
12. led 2011

@asandra já jsem od košíku moc nečekala, takže nejsem moc překvapená 😀 vejde se mi tam pláštěnka a když někam jdeme, tak občas koukám, co vše tam vleze - ale musím to strkat z obou stran - nesmí to být rozměrné - přeci jen uprostřed je ta tyčka - ale opravdu je to jeden z menších košíků...takže tak.
Spousta lidí uvádí, že pokud si dáš na madlo zappa cokoliv, může se převrhnout... podle mě se to může stát, když máš kočárek prázdný, je totiž ultralehký. Ale pokud mi tam sedí Kuba, tak se mi nikdy nepřevrhnul. Nevozím na tom velké náklady, ale taštička s doklady, peněženkou a nějaké drobnosti úplně v pohodě.
Rozdrncanost - to se blbě posuzuje... já měla před tím kvalitní sporťák a ten přechod je vždycky hrozně znát...podle mého kolečka rachotí golfkám všem, takže je slyšet a na některých místech - kostky, díry, atd - dost, ale pořád si myslím, že zas tak rozdrncaný není... asi by to chtělo vyzkoušet, každý to posuzuje jinak - někomu vadí všechno, někomu skoro nic. Jinak se mi zdá pro dítko pohodlný - uvádí, že je pro děti od narození, což to bych asi miminko do něj nedala - nemá zpevněná záda...takže bych to viděla opravdu min. 6m +, ale jsem spokojená. Nečekej, že se dají ovládat jednou rukou - nedají, to leda prázdné - taky záleží, jaké máš cesty - v obchoďáku to jde, někdy je třeba zaaretovat to přední kolečko - tající sníh, břečka - ale poměrně se to dá. čekala jsem to v zimě daleko, daleko horší.
Dneska jsem zjistila, že by SNAD mohlo pasovat madlo na chicco, ale nijak jsem se po tom nepídila a asi to nebude důležité. No když bys chtěla ten fusak jen aby byla zachumlaná třeba po boty, tak bych ten emitex vzala bez té odnímací nejspodnější části - to může posloužit docela dobře...😉

asandra
13. led 2011

zuzu_z opět díky.Jo ještě se chci zeptat na polohování nožiček...Je tam nějaké nebo má dítko i při ležící poloze ty nohy jako kdyby skrčené do vrchu?🙂Protože si nedokážu představit, že by mi malá spala s nohama nahoře🙂))Kukala jsem i na youtube na videa quinny zapp xtra, vypadá fakt božsky je krásný takový fajňučký do ruky, ne žádný humpolák obří kolos🙂, skládá se jednoduše a ta otočná sedačka šup šup a je to🙂..Fakt zatím jediné co mě krapet odrazuje je to hrkání koleček.Na té diskuzi emimino někdo psal, že ty quinny jsou jedny z nejhorších na ten zvuk, tak nevím no... 🙂 ..jasně nafukovací kola jsou nafukovací🙂

kopa
16. led 2011

Ahojky,
chtěla bych se zeptat do kolika kg je tento kočárek a nebo věku dítěte?

asandra
16. led 2011

Všechny kočárky sportovní i golfové mají jednotnou normu EU a tj.15 kg.Někdo tu tvrdil, že starší zapp byl do 25 kg, ale to není pravda, i ten je do 15 kg (na doporučení EU).Vyjímkou jsou speciálně upravené kočáry např. pro postižené děti, tam je to trošku jinak.

chaala
16. led 2011

@kopa je do 15kg, ale ona to musí mít většina golfek psaných, i když uvezou větší váhu

zuzu_z
autor
16. led 2011

jedine golfky,ktere jsou certifiknvany az do 30kg jsou maclareny.meli jsme je a zapp je 1000x lepsi,ale jen muj nazor.Nozicky-polohovani je na bazi vytlacovane spodni casti pod nozickama.Kdyz to vytlacis,mas nozicky nahore v rovine,kdyz vtlacis dovnitr,mas nozky dolu.nam to uplne staci 😉hrkat dnes jsem to pozorovala a hrkaji na kostkach,jinak to nejak nevnimam.chtelo by to,abys je u nekoho 'osahala'

beruskanula
21. led 2011

ahoj holky 🙂
dost o těchto golfkach uvazujeme, behem unora se na ne pojedem podivat, okoukat nazivo, osahat, vyzkouset 🙂 😀 a pokud nas necim nezklamou, urco do nich jdeme 😀 😀

jen se chci zepat, majitelky tohoto kocarku, jak resite prebalovaci tasku? jakou mate?
a nanoznik... hodite nektera odkaz na tu pani z mimace? 🙂
jinak souhlas, fusak emitex by se nehodil, je desne velkej, mohutnej, takoven spacacek 😀 , my ho teda mame 😀 , ale mame taky lodgera a s tim jsme spokojeni maximalne 🙂

chaala
23. led 2011

@beruskanula tady je odkaz na ten MMB - nánožník na zappa 🙂 http://www.mimibazar.cz/bazar.php?….

chaala
23. led 2011

@beruskanula jééé, nejde to 😠 ...promiň, zkusím ještě jednou

beruskanula
23. led 2011

@chaala : dikec, ale mne to hodilo na uvodni stranku mmb 😅 😀 🙂

beruskanula
23. led 2011

@chaala : nez jsme odeslala, sam si zjistila, ze to nejde 🙂

kun nejak dnes blbne 😝

beruskanula
23. led 2011

@kjajule : diky 🙂

chaala
23. led 2011
beruskanula
23. led 2011

@chaala : diky, tento jde 🙂

kjajule
24. led 2011

Ahoj holky tak snad se brzo přidám mezi majitelky xtry 🙂
ehnala jsem starší podvozek a mám v úmyslu koupit novou sedačku, protože starší se nedá zatím sehnat...chci se zeptat zda máte někdo na kočárku nějaký držák na pití, madlo a tak ? A k sedačce samotné není pláštěnka dá se sehnat?

zuzu_z
autor
26. led 2011

@kjajule nemám tam nic, ani držák na pití, madlo jsem zatím nenašla, které by pasovalo, tak jsem to vzdala, jezdíme bez něj... pláštěnka se asi sehnat nedá, aspoň co se holky ptaly na babyparku (ofic.dovozce), tak že to není možné. Ale buď bude pasovat nějaká neoriginál (emitex), nebo bych vyzkoušela, jak moc nebude sedět na nepolohovacího zappa.
Mmch já mám originál k tomu sedáku a zdá se mi malá... když tam sedí starší nebo větší dítko, je ta pláštěnka stejně trošku na dvě věci... takže jezdím bez pláštěnky, zatím jsem ale nezažila nějaký větší déšť, to by určitě promoklo, je to strašně slabá látka.

kjajule
26. led 2011

@zuzu_z A jakou máš barvu? Mě se strašně moc líbí natural mavis , ale co jsem slyšela tak ta látka u xtry je spíš bavlna a mám strach abych u nožiček neustále neprala protože prej se zašpiní cekem dost i červená a ta je docela tmavá...takže půjdu asi do černých kvuli udržbě...🙂
A slyšela jsem že by mělo pasovat madlo od Chicca CT 0.4 ale prej se musí trochu zabrat tak nevím...zajímalo by mě hl.nějakej ten držák na pití jesti by nepasoval...A máš nějakou přebalovací tašku?

kjajule
26. led 2011

@zuzu_z A ještě dotaz ...dá se odendat úplně ta stříška u obyč zappů to jde tak se ptám jestli i u těhle?

zuzu_z
autor
26. led 2011

@kjajule stříška sundat nejde... aspoň co jsem zkoušela... ale jde to odzipovat od konstrukce střechy, aby se dal potah vyprat... máme barvu Electric Blue, je taková víc do fialova než modra... to bude asi ta electric 😀 ŠPinavá já nevím... ani se mi nezdá, ale jezdíme teď převážně s fusakem...těžko říct..? já jsem měla předtím chviličku doma zappa v barvě Groovy Green kolekce 2010 a ten potah je úplně stejný, podle holek šli s kvalitou dolů... ale nemůžu posoudit... já bych být tebou šla taky do černé... je nejvíc žádaná, tudíž pak nejlépe prodejná. Taky bych do ní asi dneska šla...
držák na pití viděla jsem na mmb takový ty měkký, látkový... ty ostatní vůbec nemám tušení...
tašku na madlo nepoužívám - nemá se rukojeť prý vůbec ničím zatěžovat - podle výrobce. Na golfky tašky podle všech nepatří, hrozí prý riziko převrácení. Hlavně ale se ti pak ta rukojeť může pěkně vychechlat... já mám origo košík, vejde se tam pár věcí, které potřebuju (taška s plínou, ubrousky, náhradní oblečení) Pláštěnku nevozím, jak jsem psala výše, ta už by se zaručeně nevešla... ale myslím, že kdybys tam vezla nějakou lehčí tašku, tak se ti nepřevrátí (možná tak prázdné), ale ještě se mi nikdy nepřevrátily, ani když na ně tchyně dala nákupy 😠

kjajule
26. led 2011

@zuzu_z
Já jsem přemýšela spíš o nějaké malé jako spíš kabelce něco na tento způsob...
http://www.malvik.cz/Kocarek-doplnky/brasny-na-...
ale ne přímo toto přijde mi to zbytečně drahý...☹
A počítám že si na pláštěnku nechám ušít nebo ušiju pytlíček na suchý zip a připnu ho dole ke konstrukci neco jako prodavají na MMB ...
Držák na pití bych chtěla spíš plastovej tak nevím jestli by tam nějakej pasoval, ty látkový měkký se mi moc nelíběj ,ale ještě uvidím...🙂

johnatanka
28. led 2011

@zuzu_z chci se zeptat, opravdu je fusak Lodger bunker i do mrazu??? Líbí se mi moc, ale furt mi to přijde nějak málo....

kjajule
28. led 2011

Nezkoušela jste některá dát na zapíka buzz box , jen mě to tak napadlo ani nevím jak ve skutečnosti box vypadá, ale napadlo mě to kdyby jste měl nekdo možnost vyzkoušet byla bych ráda 🙂

zuzu_z
autor
28. led 2011

@johnatanka je fakt ultra teploučký! když není mráz a necháš ho s tou vložkou, tak se ti v tom dítě topí...je to nejlepší materiál...vidělas ho naživo? ještě neznám nikoho, kdo by s ním nebyl spokojený...

@kjajule bohužel nemám...

kjajule
28. led 2011

@zuzu_z škoda, já nemám v okoí ani nikoho kdo by měl buzze ☹