Kočár Quinny Zapp Xtra (s otočnou a polohovací sedačkou)

zuzu_z
13. říj 2010

Ahoj holky... hledala jsem, jestli nenajdu stejné téma, ale nenašla jsem, tak zakládám....
pojďte sem všechny fanynky a příznivkyně nového modelu... nám dnes dorazil a jsem nadšená... ráda bych podiskutovala o případných doplňcích - ať už origo nebo neorigo - abych mohla udělat trošku "tuning" 😀

košík origo je v ceně, to je super - nevím, jestli se vejde do klasické tašky na přenos- asi ne, sedák nejde složit - a dál? držák na pití, nánožník (se zipem, bez), fusak - Emitex 3v1 v tom působí opravdu hrozně.... - madlo, zapomněla jsem na něco?
máme barvičku Electric Blue...

kjajule
4. únor 2011

Cybex topaz...ale proste na něj nemám kde kouknout...☹
Včera jsem byla s manžou v jednom menším obchodě u nás a manža chce jednoznačně chicco multiway...:-P Ten já sem nikdy nechtěla je hrozně dlouhej do kufru ale MM si ho nechal změřit a prej se nám do kufru na široko vejde...líbí se mu velký kola...at mu prej domu s malejma a klepacíma kočárama nechodim...😀

kjajule
4. únor 2011
beruskanula
4. únor 2011

@kjajule : klepaci kolecka 😀
tak chicco multiway ma hodne mamin....ale mne se nepaci 😅 hlavne i tim, ze jich jezdi mraky 😀 😅
fakt nepotrebuju splivat s davem, navic, myslim, ze je daleko lepsich golfek 😀

😀 ja ti pak ten cybex topaz omrknu 😀
fakt tam nikde u nav, v jinym meste pobliz neni? 😕

kjajule
4. únor 2011

@beruskanula Nejblíže je Prahaa MM mi řekl at se nezlobim ale že kočáry se mnou objíždět nebude a já sama si na Pražskej provoz netroufám...☹
A po zkušenosti s xtrou mi je fuk jestli budu splývat s davem...:-P
Taky jsem chtěla něco neokoukaného ale nakonec to asi fakt vyhraje ten chicco...

bodlasek
4. únor 2011

@kjajule: nedělej si hlavu ne každému kočárek sedne....taky jsem měla favorita xtra ale nakonec jsme koupili Cybex Callisto...přišel ve středu a jsme zatím nadšený...sice jsme ještě nikam moc nevyrazili akorát k sousedce do druhého patra ale zatím v poho

beruskanula
4. únor 2011

@kjajule : tak to je blby...
mne by nevadilo splyvat s davem, jenze jsou kocarky, co se mi nelibi 😀 😝 jasny to chicco ma vetsi kolecka 🙂 , ale jinak ma to samy co ostatni 🙂
jinak na netu jsem videla i chipolino viva nebo ultra- taky ma vetsi kolecka 🙂

jinak z chicca jdou liteway top 2011 😀 ale maj asi klepaci kolecka 🙂 😀

rikam vybrat golfky je tezky 😀

beruskanula
4. únor 2011

@bodlasek : 😀 vylet do druhyho patra 😀 🙂
tesim se az pisnes, jak se trajda venku 🙂

no zeny uvidime, v cem budem jezdit my 😅 😀

asandra
4. únor 2011

Zdravím holky,
no přiznám se, že jsem trošku zaražená z reakcí na xtra, poněvadž to byl a vlastně je můj favorit. Už ho mám i objednaný, už netrpělivě vyhlížím z okna až mi jej dovezou. Vzhledem k tomu, že jsem na tříkolku zvyklá (měli jsme jané slalom 2009), doufám, že do ruky mi sedne a budu spokojená.Co se týče té polohy lehu, taky jsem měla obavu, že ty nožky jsou jaksi trošku výše, ale po delší rozvaze jsem usoudila, že na to krátkodobé zdřímnutí bude dostačovat i ta prostřední poloha, jakýsi ten pololeh, když vím, že naše sluníčko je schopno se skvěle vyspat i v autosedačce. To z čeho mám největší strach jsou spíše ta kolečka, malinkatá a plastová. No ale myslím, že najít dokonalé golfky je prostě kumšt, protože každý kočár má něco...

beruskanula
4. únor 2011

@asandra : kolecek bych se nebala 🙂 teda ja se jich nebojim 😀
my na kocarku mame nenafukovaci a spokojenost 🙂

pak musis poreferovat 🙂 az ti dorazi 🙂 a jakou barvicku? 🙂

ja jsem pro nej zatim taky rozhodnuta, ale ja ho zatim jeste nevidela nazivo-to rozhodne 🙂 , do zalohy si dam dalsi dvoje golfky a kdyztak porovnam 😀 🙂

asandra
4. únor 2011

Proti vůli všech členů rodiny (hlavně tchýně 🙂 ) jsem si opět zvolila černou, ale mně se barevné kočárky ani moc nelíbí a navíc některé holčiny na jiných diskuzích si trošku stěžovaly že ty barevné jsou u nožiček celkem rychle ušpiněné, takže je tady i praktické hledisko..A navíc kdyzž se do kočárku dá nějaká pěkná barevnávložka, tak už to nebude takový pohřebák... Jasně určo poreferuju, doufám, že mě fakt nezklame. Už mám objednaný i nánožník a tašku a držák na pití a zakázkově si tam nechám vyšít repliku loga quinny ať nám to hezky pasuje🙂)...
jinak já ho naživo nikdy neviděla, ani ho neměla v ruce spíše co jsem tak okoukala z videí na youtube.com...Takže pro mě skok do neznáma, ale jané jsem taky objednávala naslepo a vůbec mně nezklamal, ba naopak..tak snad se historie zopakuje🙂))

beruskanula
4. únor 2011

@asandra : 🙂 urco dobra volba. my mame cerny kocarek a spokojenost... jak pises, ozivi se to ruznyma doplnkama anavic cerna ke vsemu ladi, ditko obleces jakkoli a nehraje to vsem a barvama 🙂
my pokud budem brat xtra, tak vemem nejspis hnedy 🙂 s tyrkysovyma doplnkama nebo cernej 🙂

klid, miluju, kdyz nekdo rekne, ze cernej kocar je jak mala rakvicka... to asi nevideli detsky rakve 😔 , ty byvaj bily, kdyby slo do dusledku....

beruskanula
8. únor 2011

@kjajule : tak jak? vzala si quinny na milost nebo kupujete teda jiny golfky? 🙂 pres vikend jsem si na tebe vzpomnela

kjajule
9. únor 2011

@beruskanula Na milost jsem ho nevzala...měla jsem ho tu v bazárku, už je pryč...:-P
Pro mě to nebyla prostě dobrá volba, veřím že spoustě maminkám tenhle kočárek sedí a jsou s ním spokojené, ale já mezi ně patřit asi nikdy nebudu... ☹ Je na něm spousta věcí, které jsou pro mě nepřekonatelné, na to abych ho používala..takže asi tak, nechci nikoho moc odrazovat, protože opravdu věřím že to že mi nesedl není chyba toho kočárku ale toho že to prostě byl špatnej výběr pro mě...🙂

beruskanula
9. únor 2011

@kjajule : to byl fofr s tim prodejem, ze si ho uz nekdo koupil...
jasny, kazdymu nemusi vyhovovat 🙂 a lepsi nez se s nim mordovat, tak se hpo zbavit.. ja se takhle budu zbavovat fusaku emitex 😅 😝

my jedem v sobotu do centra 😀 tak pak se nahlasim, zda do ytra teda jdeme nebo nakonec vemem neco jinciho 🙂

kjajule
9. únor 2011

@beruskanula Zájemců bylo hooodně ,ale taky se dost jenom ptaly protože to je novinka a taky když si ho některý maminky šly vyzkušet aby pak mohli koupit tak byl pro ně hodně nízký.... 😒

beruskanula
9. únor 2011

@kjajule : to ze je nizkej, s tim pocitam, pokud bude i na mne moc nizkej, spis partnera, tak neberem..ja jsem prcek 😀
ono se treba o golfkach cybex zase rika, ze jsou spis pro vyssi lidi....

no jsem zvedava ... ovsem abych si dala do seznamu dalsi dvoje golfky.nadlidskej ukol 😀 😝 ...

kjajule
9. únor 2011

@beruskanula To jo výběr je hroznej :-P
Já mám 164cm takže taky precek a přišlo mi to nízký...☹ Manža ani nemluvim 185cm a byl vzteklej že se k tomu hrbit nebude... 😀

beruskanula
9. únor 2011

@kjajule : ja mam 160 😀

fakt vybrat golfky -pokud se mi nebudou zamlouvat nazivo xtra-bude des 😲 😅 🙄

proste zatim je xtra favorit, kdyz porovnavam ty dalsi na fotkach, netu, ale uvidime skutecnost 😀

koukala jsem i na peg perego si, jenze nejde do lehu 😝

kjajule
9. únor 2011

@beruskanula No jo s tim ležením je to u golfek na draka...:-P

beruskanula
9. únor 2011

@kjajule : prave, tze je fakt malej vyber.. jako kdyz uz by neco bylo, tak maj omylem zarazeny sportak mezi golfkama a ten ej tezsi nez nas kocar, tze ani omylem 😝 😀

asandra
9. únor 2011

Takže včera jsem se konečně dočkala, už ho máme🙂.Zatím jsem s ním nebyla venku ale první dojem je FANTASTICKÝ!!!!!!!!Nádherně mi padne do ruky, vůbec mi nepřijde nízký a to mám 168 cm a partner 177 cm a taky nic neříká.Je krásně lehoučky, ovladatelný, skládání a rozkládání šup šup, je to fakt bomba!!! navíc kočárek vypadá ve skutečnosti ještě líp než na fotkách, je takový fajňučký do ruky, ne žádný humpolák obr kolos neforemný, krásný nadčasový design.Dnes ho půjdem proluftovat ven a celkem jsem zvědavá jak zvládne místní terén (jsme z dědiny) a pokud to zvládne tak jsem nad míru spokojená.Jediné co mi trošilinku vadí je ta poloha lehu- to má děcko nohy fakt trošku výše jak hlavu, ale už jsem tady psala, že naší malé stačí na to chvilkové zdřímnutí ta poloha pololehu, ta je superní taková relaxační.A jaký dojem má dítko z kočárku? Kočárek jsme složili asi v 17.00 a pak až skoro do 22.00 jsme malou v něm vozili po baráku, nechtěla za žádnou cenu vylézt a když už tak s řevem🙂.A navíc sama si do něj vyleze a pak zesleze.Jo a ještě jedna věc...fusak EMITEX do tohoto kočárku absolutně nehrozí🙂))
Takže za mě zatím ano, ano ,ano je super!!!

beruskanula
9. únor 2011

@asandra : parada, tesim se na foto 🙂 😉
vis co, na kazdych golfkach se vzdycky neco najde 😝, hlavne, ze prevladaj pozitiva 🙂
se tesim na sobotu jeste vic 😀
jj, emitex fusak je desnej spacak😅

asandra
10. únor 2011

Ahojky všem, takže poreferuji o xtra z mého pohledu....Včera jsme ho poprvé proluftovali a vlastně i testovali.Vyzkoušeli jsme mnoho druhů povrchů..jak trávu, tak zámkovou dlažbu, asfalt, lesní pěšinku, chodník s šíleným nánosem kamínků, dlažební kosty-tabulky....Vesměs se dájí všechny povrchy ale je fakt, že nejvíc asi dostal xtra zabrat na těch kamínkách.Teď v tom předjaří je to fakt šílené, než to technické služby uklidí.kočárek drncá a vibruje, děcko je vytřepané a řidič kočárku vlastně taky.Ale myslím si že tohle dělají všechny kočárky co mají plastové malinké kolečka.A co se týče zvuku koleček, myslím že to odpovídá materiálu koleček a řekla bych že jsou daleko daleko hlučnější golfky.Takže pro mě co do zvuku koleček naprosto v pohodě.Dále najíždění na obrubník bez problémů (jsem zvyklá na tříkolku - měli jsme jané slalom).Kočárek jde ovládat jednou rukou,alespoň mě to jde🙂..Co je na kočárku fakt mega vychytávka tak to je ten sluneční kšilt- žádné složité nasazování nějaké slony či slunečníku, šup a šup a kšilt je venku.Takže za mě fakt ano - xtra plně vyhovuje.Pokud by chtěl někdo něco vědět ohledně technických záležitostí či jízdních vlastností ráda zodpovím🙂

beruskanula
10. únor 2011

@asandra : super, diky za zkusenost 🙂
my tady ve meste mame-hlavne na namesti ty dlazebni kostky-tabulky... tze to v poho s nim pres to zvladnu? nedrnca to tak jak na teck kaminkach?

parada, ze vyhovuje 🙂 😉 uzivejte prochajdy 🙂

johnatanka
10. únor 2011

Ahoj holky, taky byl můj favorit xtra, ale na mně je nízkej, vyhovoval by mi ve všem, ale mám ráda vysokou rukojeť, včera mi přišel Lodger bunker 😀 , ale fakt asi půjdu do jinejch golfáčí
http://www.dacha.cz/britax-r-mer-lehky-sportovn...
docela se mi líbí tenhle 😉

didakuku
10. únor 2011

@asandra ahojky, můžu se prosím zeptat jak je stabilní? Pořád váhám nad zapp xtra a bugaboo bee+ 😉 díky

beruskanula
10. únor 2011

@johnatanka : tak na tenhle jsem pred chvili taky narzila azamilovala se 😀

jenze mamm pecha, u nas ho asi nemaj 😝

asandra
10. únor 2011

Co se týče stability tak mi to přijde úplně normální jako všechny tříkolky.Ono i záleží na váze toho kočárku.Xtra je fakt hodně lehoučký a někomu kdo měl třeba težší kočár může přijít takový "měkký"🙂..nevím jak správně to popsat..třeba kamarádka má peg perego gt3 a to je celkově hodně těžký kočárek tak se jí xtra zdály takové "měkké či nestabilní jak už tu někdo psal - takový živý🙂)
Co se týče dlažebních kostek....já neměla na mysli takové ty malé, co jsou tak 10x10 cm, ale takové ty panelové tabulky, taky z toho bývají chodníky, rozměrově jsou asi 30x30 cm.Ty kostky jsem neměla kde vyzkoušet, takže nevím, ale na jiné diskuzi holky psaly že na klasických kostkách to trošku třepe ale dá se to.Ale pořád lepší než na těch kamínkách, to nejen že drncá ale i ten zvuk je děsný...

didakuku
10. únor 2011

@asandra díky za odpověď, moc se mi na něm líbí i to že jde sedačka otáčet. To je třeba jediná věc co mi chybí na mém Concordu fusion 😉

johnatanka
11. únor 2011

@beruskanula u nás taky ne, ale jedna mamina na MK ho vlastní a už jsem s ní komunikovala 😉