Kočár Roan Marita má rezavá kolečka. Stalo se vám to?

dukie
20. srp 2009

Zdravím všechny maminky. 🙂 Chci se zeptat, jestli Vás některou trápí podobný problém... kočárek jsme kupovali loni v září a už někdy v lednu začala rezivět kolečka - tedy ta rádoby chromovaná část (ráfek + výplet). Docela mi to vadí, jednak to není hezký, druhak to rezivý je vlastně ostrý a bojím se, aby se o to malej neškrábl, když si osahává kočárek, že jo...

Chci to zkusit vyreklamovat... přeci jen neočekávám, že mi kočárek začne rezivět po pár měsících užívání. Sice chápu, že nejde o kdovíjak drahý kočárek, ale zadarmo taky není, že jo. 😝

Stalo se Vám to? Zkoušely jste reklamaci? S jakým výsledkem? - mám obavy, že mi vmetou, že je to špatnou údržbou a howk. Bydlíme v centru Brna, takže celou zimu si ta kolečka užívala tu sůl, že jo... takže chápu, že to může rezivět rychleji. Ale i tak... 😕

korcula
20. srp 2009

Ahojky, mě se to nestalo a máme ho také od lonského září...tak asi neporadím...

prcekpet
20. srp 2009

ahoj holky,
nam se to v zime stalo taky, zajela jsem s tim do obchodu, kde jsem kocarek kupovala (mame ho ted rok,je tedy v zaruce) maji tam i servis. Pan se koukl, vzal kolecko, chytl hadr s cifem a ja se ostudou malem propadla...prijela jsem domu, sundala kolecka a cifem + kartackem na zuby jsem cistila kolecka skoro 4 hodiny, ale vysledek stoji za to...lesknou se ted jak psi kulky 😀

prcekpet
20. srp 2009

pan mi rekl, ze je to zanedbana udrzba....prej se kolecka maji cistit pravidelne, tak jsem mu rekla, ze v navodu nic takoveho neni, ze mazani kloubu a kolecek ano, ale ze na to maji taky upozornit...a potkala jsem v plavani maminku, taky to mela - rezava kolecka a taky sla po mne reklamovat do stejneho obchodu 😀

takze rada pro vsechny, pokud uvidite jenom pocinajici "rez" a je po zime, vubec se nelekejte, vemte kolecko a co nejdriv ho vycistete cifem, nebo dopadnete jak ja a stravite na tom 4 hodiny...diky, ale to uz fakt nechci

dukie
autor
20. srp 2009

prcekpet: Rez a Cifem? No zkusit to můžu, ale zdá se mi to postavený na hlavu... 😕 Neměla jsi to "jen" špinavý? To bych ten Cif chápala... ale že bych třeba někdy viděla taťku, jak Cifem odrezuje rezavej plot... 😕 😀 😝 Když je něco rezavý, tak je prožraná ta povrchová vrstva (tedy v tomto případě ten rádoby pochromovanej ráfek), takže to těžko znovu bude vypadat pochromovaně, ne? No jsem z toho jelen... 😀 Ale třeba na tom fakt něco je.

Každopádně já se o ta kolečka starala stejně jako o celý kočárek - když bylo blátivo, tak jsem je pak očistila, páč se zaliskaným kočárkem mezi lidi nemůžu, že jo... a tahle údržba se mi zdá odpovídající... tak nevím, jestli jsem něco zanedbala. 😕

Každopádně díky za info, Cif zkusit můžu, třeba se budou dít zázraky a budu mile překvapena. 🙂

musko
20. srp 2009

dukie - je to fakt zanedbaná údržba - nám sa to stalo na minulom kočíku, v predajni nám to odmietli raklamovať a nakoniec to vyčistil moj ocko nejakou pastou, čo mal odloženú z čias našeho starého wartburga 😀 . A trvalo mu to tiež dlho...... Vraj to treba preventívne pred zimou niečím natrieť. Teraz máme Maritu z druhej ruky a tiež to tam máme - takže sa na to chystá.

prcekpet
20. srp 2009

dukie - no ja taky na neho cucela, ze chce rez cistit cifem (pouzila jsem ten zluty, lemon - krem), pripada mi to trosku jako brusna pasta, ale opravdu to zabralo; koukam, ze jsi z Brna, ja byla v obchode na Lidicke a tam mi to ten borec fakt rekl, a jestli jses nekde z okoli Lisne - predvedu Ti kocarek a ten oslnivy lesk 😀

ja se o kocarek staram jak o vlastni dite, cisty kocarek prece reprezentuje maminku 🙂
jeste dam radu, zkus ty kolecka tak na 10minut nalozit do vody a pak pouzit cif s ryzakem a pak kartackem na zuby...bude to drina, ale pujde to 😉 jinak ja uz si koupila takovy pripravek na ty rafky za 140,- tak pred zimou budu pulirovat

dukie
autor
20. srp 2009

Holky, díky za rady. 🙂 Koukám fakt překvapeně a zdá se mi to k neuvěření, ale o víkendu se na to vrhnu a jsem sama zvědavá. 🙂 Byla bych ráda, kdyby to šlo takto "snadno" napravit, reklamace je vždycky nepříjemná věc, zvlášť pokud na to obě strany mají jiný názor. 😝 Takže jdu do leštění a uvidí se. 😵

prcekpet: Jo, jo, kupovala jsem na Lidické (resp. od křizovatky s Kotlářskou a Pionýrskou je to už Štefánikova). A bydlím pod Lužánkama na Drobného, nicméně nedávno tu byla dcera od sousedů, co má stejně starého klučinu jako my, a měla v kočárkárně zaparkovaný ten samý kočárek... a ta kolečka měla naprosto O.K. Takže věřím, že to asi nějak vyřešit jde. 🙂

A s tou údržbou... abych řekla pravdu, tak na jedné straně chápu, ale na druhé straně jsem toho názoru, že mají prostě použít kvalitnější materiál - tedy ne něco, co vypadá, že je pochromovaný, ale prostě skutečnej chrom atp. A pokud ne, tak mají v návodu napsat, že je potřeba po každém použití ve vlhku kolečka sundat, pečlivě očistit a vysušit a nejlíp pro jistotu ještě namazat. Ale je fakt, že pak bych si ho nekoupila, páč tohle mi připadne naprosto na hlavu. 😝 Auto taky po každým použití nechodím osprchovat a osušit, aby mi do jara nezrezlo... 😀

beruska2x
20. srp 2009

jeste je sprej na chrom, lesti se s tim auta a motorky, urco to budou mit na netu a nebo v servisu a to pomaha 100% kamarad tim kolecka u kocaru delal po zime taky 😉

dukie
autor
23. srp 2009

Tak hlásím, že jsem zatím opucovala 2 kolečka. Upřímně - vypadají o mnoho lépe, to musím uznat, ale ta místa, která jsou v tom rádoby chromu vyžraná, zůstala prostě vyžraná (nyní v barvě černé), jak jsem tušila... takže abych to tak nějak shrnula - mile mě překvapilo, že spoustu rzi to opravdu pomohlo odstranit a kolečka nejsou ohyzdná. Na drhou stranu je mi jasný, že při nejbližším dešti se ta "holá" místa nacucnou vodou a pustí rez nanovo. 😝

Osobně jsem přesvědčena o tom, že je to důvod k reklamaci - zrovna včera jsem se o tom bavila s kamarádem, který řeší ve firmě reklamace dřezů a vodovodních baterií, jejichž výhradním dovozcem do ČR jsou. A vidí to stejně. Takže počkám, co ta kolečka udělají dál... a kdyby to vypadalo zle, tak se půjdu snažit to "uhádat". Protože drhnout to kartáčkem např. každých 14 dní podle mého názoru nespadá do běžné údržby kočárku. 😎 Otázkou je, jestli budu mít úspěch. 😀 😀 😀

sladkatalaska
22. čer 2014

@dukie Ahoj dukie, můžu se zeptat, jak to dopadlo...?

babyrenka
24. čer 2014

@dukie : asi není třeba drhnout to kartáčkem na zuby, určitě stačí nějaký hadřík. Ten Cif se používá prostě jako jemná brusná pasta, pomáhá rez nebo jinou nečistotu lépe odmastit a stáhnout. Jinak značkoví výrobci kočárků, jako třeba Teutonia, doporučují očistit a ošetřit podvozek kočárku minimálně jednou za čtyři týdny provozu a pokud se kočárek pohybuje v agresivnějším prostředí, jako je třeba prašné nebo v zimě nasolené, pak intervaly pro očištění optimálně zkrátit. Pokud se kočárek pohybuje v zimě ve městě, pak je opravdu třeba ho omýt pokud možno teplou vodou a osušit ho, aby na něm nánosy soli nezůstávaly delší dobu. Protože sůl v kombinaci s mokrým prachem je ideální prostředí pro rychlou korozi. V zimě je také ideální kovové části a chromované obzvlášť preventivně nastříknout třeba silikonovým olejem, voda se pak na konstrukci tolik nedrží, rychleji stéká dolů a silikon chrání před korozí.