Kočár Roan Marita vs. Inglesina Magnum

palenda
10. zář 2008

Vím, že se tady o kočárcích píše hodně a přečetla jsem skoro všechny diskuze, kde se o těchto kočárcích píše.... přijdou mi v hodně věcech dost podobné. Máte některá srovnání nebo zjišťovaly jste, jejich výhody/nevýhody? Nevím, pro který se rozhodnout a cena (u Roanu podstatně nižší) hraje taky trochu roli. Díky za tipy 😉

coriven
10. zář 2008

Ahojky, já osobně nemám ani jeden, ale uvažovala jsem na obouma 😅 , Inglesina je lepší kvalita, tudíž i dražší, Roany jsou skvělé jako hluboké kočárky, ale když ho budeš mít i jako sporták, tak se mnohem rychleji opotřebuje konstrukce, často se u nich stává, že jsou pak takové vyvyklané... kvalita úměrná ceně...
Inglesiny mně spousta lidí doporučovalo - vydrží, lepší materiály... ale mně osobně se nechtělo dávat tolik peněz, Roany jsem původně taaky chtěla, ale u nás je má strašně moc lidí, tak jsem šla do uplně jiné značky...
Zálëží, co upřednostnuješ, jestli chceš jen hluboký kočár - doporučila bych Roan, ale pokud ho chceš využít i jako sporťák, tak to už se vyplatí spíš Inglesina,
hodně zdaru při výběru 😉

barag
11. zář 2008

no mám uplně stejný dilema...už sem to řešila s holkama- založila sem diskuzi "hluboké kočárky" momentálně je na třetí straně, tak tam mrkni ale taky pořád pořád pořád nevím 🙂

snad nám ještě někdo předá osobní zkušenosti

jana.1
12. zář 2008

Roan má na podvozku hlubokou korbu a tu v určitém věku vyměníš za sportovní sedačku. Magnum je sportovní sedačka chráněná nánožníkem a boudou - to ji dokonale uzavře a slouží pak jako hluboká korba s tím, že ji ale můžeš polohovat z lehu do sedu. To u Roanu nelze. S Magnumem tedy polohuješ záda (i nožičky) dle potřeby, situace a věku. Magnum je lehčí. O kolik je dražší, o tolik je opravdu i celkově kvalitnější. Mě stál ve výprodeji 9500 i s pratelnou hygienickou vložkou. Rozhodni se podle peněz, budeš spokojená s oběma. Nebo se rozhodni podle toho, zda chceš mít možnost kdykoliv polohovat záda bez nutnosti vyměnit korbu za sporťák. Oba se dobře řídí, jsou dobré do terénu a pro mimi pohodlné. Oba jsou maminkami chválené a nevím, že by si někdo stěžoval na poruchy. Korbička Roanu je velmi prostorná (snad nejprostornější na trhu) a má klasický vzhled. Magnum je také prostorný naprosto dostatečně. Pokud nacvakneš na Roan sedačku, je posazená trochu níž než korba, což je schválně kvůli zlepšení stability. Ale tato drobnost nehraje roli. Oba podvozky jsou houpací a podle toho se i chovají. Já mám Magnum 13 měsíců a teprv se chystám kupovat golfky. Lze otáčet po i proti směru jízdy. Je výborný do horšího terénu, není poruchový, dávám mu zabrat fakt hodně a žádný problém nenastal - nemá se tam co rozbít. Mteriál dobře udržovatelný, potah pratelný, v dešti hned tak nepromokne. Jen nevím, jaký je rozdíl v madlu. Magnum má má madlo polohovací v kloubu. Když tlačíš do kopce, dáš kolmo. Když chceš udělat místo ve výtahu, sklopíš úplně dolů. Když podvozek skládáš, madlo splácneš taky, takže nepřekáží. Nevím jestli a jak má madlo polohovatelné Roan.

jana.1
12. zář 2008

Zlobí mi připojení, ještě jsem chtěla napsat, že oba kočáry najednou lze vidět v Praze 8 - Kobylisích v AAA bazaru kočárků 😉

jana.1
12. zář 2008

jo.. 😀 a Inglesina Magnum má v boudě schované větrání (do r. 2007 velký půlměsíc - velmi jsem využila; od r. 2008 jen čtvereček), u Roanu nevím, jak to je..

bettyna84
12. zář 2008

Četla jsem, že Roan má mít polohovací záda? Nevíte někdo, jak to je?

zuzik.3
12. zář 2008

bettyno hluboká korba má polohování, ale není to samozřejmě tak pohodlné jako u sporťáku.

tereziep
23. lis 2008

Ahoj. Netuším, jestli je tahle diskuse ještě aktuální, ale mohu potrvdit, že oba kočárky jsou dobrý. Já mám na 4 měsíční mimčo Inglesinu Magnum. Rozhodovala jsem se podle velikosti, aby se mi tam vešlo v zimně i s fusakem. A taky kvůli snadné manipulaci. Ségra má Roana. Vozí v něm 14 měsíční neteř. Rozdíl mezi Inglesinou a Roanem je: Inglesina je podle mě daleko lehčí a to nejen při zvedání do auta či drndání do schodů, ale i když v něm vozíš mimčo - teda alespoň podle mě. Taky se lépe rozkládá. Magnum nacvakneš a jedeš. U Roanu se musíš trefit do podvozku na čtyři místa. Pokud budeš často jezdit, tak to oceníš. Madlo je u některého typu stejné jako má Inglesina - polohovat v koubu. Autosedačku na Roan připevníš pomocí adaptéru, u Inglesíny není zapotřebí. Zatím jsem nepoužila sportovní sedačku, ale u Roanu je supr. Ségra jí teď používá a nemůže si jí vynachválit. Zatím jí bude mít přes zimu a na jaro koupí golfky. Já osobně bych šla opět do Inglesiny. Původně jsem přemýšlela o Roanu, ale postupem času jsem zjistila, že neodpovídá mím nárokům - hlavně kvůli přepravě v autě. Snadno se rozebere a opět složí. Záleší ale na vkusu každého. Roan se vyrábí ve spoustě barevných kombinacích. Záleží na tobě, kolik jsi ochotna za kočárek zaplatit.

salinka87
3. čer 2010

Ahoj, čekáme mimčo v září a mezi mé dva favority patří právě roan marita a inglesina magnum. Ale vůbec nevím, který z nich vybrat .. poradili byste mi ? Pročetla jsem diskuze o těchto kočárcích, ale stále váhám, jednou jsem rozhodnutá pro roan, pak zas pro inglesinu .. bydlíme na vesnici, takže potřebujeme kočáre kdo terénu a vzhledem k tomu, že chlapeček se má narodit v září, tak co nejprostornější kočárek, aby první zimu byl v hlubokém, resp. uzavřeném, protože u magnum hlubokou korbu jako takovou nemá .. ráda bych malé první zimu odvozila v hlubokém, pak v létě ve sportovní a kočárek pak využít i následující zimu kdyžž bude sníh a na delší tratě 🙂 pak bycch ráda koupila nějaké golfky, ale sporťák jako takový ne .. takže abych roan nebo inglesina využila i jako sportovní, ne jen jako čistě hluboký kočárek. Vím, že jsou oba houpací a sporťák tak není ideální, ale kupovat samostatný sporťák bych nnechtěla. Sepsala jsem si rozdíly a podle nich se nějak rozhodnout, ale jde mi o to, jestli jsou ty rozdíly podstatné - vymakanější mi přijde inglesina, ale zase je dražší, takže nerada bych rávala víc peněz když bych ty vychytávky pak nevyužilla

1)Mohla bych se zeptat, chceme koupit autosedačku rovnou i s kočárkem, inglesina ji má s bází, takže jen nacvaknout do auta, na podvozek, roan má adaptér a do auta se musí sedačka vždy pásovat - prodavačka a jeden známý mi říkali, že v tom je inglesina šikovnější, resp. ta autosedačka s bází - že v případě nákupů stejně vyndám autosedačku a dám ji do košíku, což je s bází lepší, jen se to vycvakne.

2) polohování zádíček - roan se polohuje zevnitř, magnum myslím zvenku, je to opravdu tak šikovné ? Že v případě roanu se mimčo budí když bych ho chtěla dát znovu do lehu ?

3) magnum má větrání bboudičky, teď už malé, ale přece jen - spíš takové okénko na průzor, mrknout na mimčo hlavně v případě sportovní verze otočené po směru jízdy - roan to nemá - je to taková vyhcytávka, chybělo vám to u roanu ? nebo naopak využili jste ho u inglesiny?

4) inglesina nemá uzavřenou korbičku, nefouká tam ? neprofoukne ? Zvlášť ve verzi 2010 mi přijde ta látka slaboučká, ale zase kvalitní

5) pásy - někde jsem četla, že v roanu jsou ve sportovní sedačce krátké pro případ, že by se sedačka položila do lehu ? Vadí to ?

6) stabilita sportovní verze - vím že ani jeden není ˇjako sporťák ideální, ale který je na tom lepší se stabilitou ? Nepřevhne se třebaa magnum když má sedačku výš ?

7) nánožník sportovní verze - stačí nánožník v sedu u obou kočárků ? Je dostatečně dlouhý a stačí i s fusakem ?

8) brzda - u roanu mi přijde taková, že po čase nevím jestli bude fungovat, ale nevím, jen to na mě působí ..

pak je samozřejmě rozdíl v ceně, ale tak pokud bych využila autosedačku s bází u magnumu, větrání boudičky a tak, pokud bych ty vychytanosti, nebo třeba i easy clip u magnumu, asi je to pohodlnější skládání, zase .. skládat a rozkládat budeme často .. tak bychom vzali magnum .. ale nevím, no .. prosím prosím poraďte, děkuju moc 🙂

salinka87
15. říj 2011

Ahoj, několik maminek mi psalo, pro jaký kočárek jsme se nakonec rozhodli a jak slouží, tak to zkusím vzít po těch bodech 🙂 nakonec máme Maritu 🙂

1) autosedačka pro nás nebyla problémem, vyndavali jsme ji pokaždé, v autě nenecháávali, a jde jen o cvik 🙂 Jediný problém jsme měěli, a to když nám měli malého vézt v autě rodiče, stalo se, že to nepřipoutali dobře ☹ v tomhle je ta báze asi lepší, že když by hlídali, báze se přichytne a když jdou s prckem do auta, tak se jen autosedačka nacvakne, ale není to nic složitého, takže bázi bych při výběru nového kočárku nevyžadovala, takhle to bylo ideální.

2) polohování zádíček jsme využívali před přechodem na sporťák, když malý chtěl sedět, sundavání do lehu v pohodě, když usnul, tak jsem položila a nevzbudil se

3) okénko bych u Marity využila, nijak zvlášť mi nechybí, ale je pravda, že většinou jezdíme proti směru, takže na malého vidím i bez okénka 🙂

4) tak to posoudit nemůžu když Inglesinu nemám, můžu jen říct, že roan je krytý skvěle

5) s pásy problém nemáme, jen jsou takové, že z nich malej dokáže vylézt, takže univerzální, které se nandají by byly asi lepší, že drží dítko kolem tělíčka. Ale zvládáme v pohodě

6) stabilita supr

7) nánožník u sporťáku moc nedáváme, přijde na něj řada až teď, zvlášť s fusakem, s ním jsme zatím nezkoušeli, dokud jsme dávali fusak, tak jsme byli v hluboké korbě. Bez fusaku ok.

8) brzda u roanu občas zlobí, jde trochu ztuha zacvaknout, ale stačí trochu pohýbat kolečky a asi namazat by to chtělo 🙂 ale když potřebujem zabrzdíme, zase když je zabržděný, tak se stoúro nerozjede

skládání roanu bez problémů, podvozek se nám vleze do fiatu punta malého, když jsme jezdili s korbou, tak tu jsme museli mít na zadní sedačce, sporťák se nám do kufru vejde celý.

celkově jsme s roanem spokojení, terén zvládal bez problémů, pole, lesy, sníh, tak představu terénního kočárku splnil 🙂 jen jedna nevýhoda - trochu nás zlobil cvoček u boudičky - na jedné straně se často "rozepnul" když jsme boudičku sklápěli, ale ta látka steejěn nespadne, takže šlo o maličkost. Ale druhá strana v pohodě, takže u jiného kočárku to problém nemusí dělat vůbec.

Pa S.