Kočár trojkombinace široký 55 cm. Seženu takový?

des
29. čer 2009

Zdravím všechny pokročilé matky...
Máme (resp. budeme) mít trošku problém s umístěním kočárku, protože v domě nefunguje kočárkárna, takže ho budeme muset vozit výtahem. Výtah ovšem neoplývá zbytečným prostorem - aby kočárek projel, musel by mít v nejširší části cca 55 cm. Chci se proto zeptat, zda je tento rozměr pro trojkombinaci vůbec reálný (dívala jsem se, že kočárky mívají spíš tak k 70 cm), případně nějaký odkaz na výrobce...
Anebo nějaké alternativní řešení pro takovéto bariérové domy? (Je reálné tahat kočár do 3. patra po schodech? Nebo před každou jízdou výtahem kočar složit?) Pozn. Nejlepší řešení, tj, přestěhovat se, bohužel už asi nestihnem 😉
Moc děkuju!!!

pikusa
29. čer 2009

Des....vím,že některé holky sundávají kolečko...
my se do výtahu vejdeme jen tak tak a kočárek tam musí být z rohu do rohu....ale vejdeme se.

des
autor
29. čer 2009

pikusa: Kolečko? To je zajímavé...myslela jsem, že nejširší je kočár v oblasti držadla u korby 🙂 My máme výtah přímo prehistorický - jsou tam ještě dvířka, co se musí zvlášť zavřít 😠

matilko
29. čer 2009

des, najširší je kočík v kolesách, väčšinou zadných, pokiaľ máš predné aretačné, my máme Espiro Atlantic a tie zadné nafukovacie kolesá sú poriadne široko od seba, do menších výťahov sa vlezieme len tak tak, do jedného sme sa nevliezli vôbec, tak sme museli kočík poskladať, niekedy pomôže sundať koleso 😉

kalian
29. čer 2009

Ahoj, mám stejný (nebo alespoň podobný) problém. Kočárkárna nefunguje a výtah nemáme, takže já tahám kočárek do 2. patra. U mě vyhrál Concord Neo. Je to trojkombinace, ale protože se dá hluboká korbička upevnit na zadní sedadlo jako autosedačka (je do 10 kg a dítě leží), dneska bych koupila jen hlubokou korbu a sporťák a autosedačku prostě nějakou jinou, až od těch 9 kg výš. Je super skladný, máme malý kufr v autě a podvozek se nám vejde krásně a ještě zbyde kupa místa.

Kočárek tahám z a do 2. patra - úplně jednoduše přede dveřmi odcvakcu jednou rukou hl. korbu (má fakt jednoduché nasazování a sundávání), složím jedním tahem podvozek, do jedné ruky korbu s dítětem, do druhé podvozek, tašku na kočárek přes rameno a jdu. Když se vracím domů, musím už postupně, nejdřív vynáším korbičku, pak podvozek - malá už má 7,5 kg, do jejích 5 kg to šlo unést vše naráz. A to nejsem žádný kulturista. Se sporťákem to bude ještě lehčí, už se těším.

Jinak nejširší část tohoto kočárku je 60 cm.

yanna.o
29. čer 2009

des, ano opravdu kolečko sundavají a pak projedou (např. x-lander a další, také různé trojkolky, protože mají širší rozchod zadních kol kvůli zlepšení stability). Nebo otevírají druhé křídlo dveří, což se ale výtahu netýká. Je to trochu otrava, pokud to děláš občas, tak se to dá, pokud to děláš denně, tak tě to buď štve (pořád to řešit, navíc pokud jsou kola zrovna od bláta) nebo si na to tak zvykneš, že to už neřešíš.

Já mám Inglesinu Magnum a zatím jsem projela všemi dveřmi. Malé panelákové výtahy ozkoušené nemám, ale vím, že se do nich vejdu s golfkama a tím pádem i s Inglesinou, protože jsem jezdila do jedné kavárny, kde jsou fakt úzké dvoukřídlé dveře a já projedu na centimetr přesně s těmi golfkami i s tou Inglesinou. Mám ten houpací podvozek Ergo Bike. Jdou na něj nasadit různé korby, sedačky a podle toho se to jmenuje (Magnum,
Sofia, Ottutina..)

yanna.o
29. čer 2009

kalian, to je fakt, do 5 kilo se to dítě utáhnout v té krobě dá, pak už je to síla 😅 Já podvozek nechávala dole, tahala jsem jen korbu/sedačku (je to plně polohovatelná sedačkatakové 2 v 1, korba kdyloliv přestavitelná na sporťák). To jednoduché nacvakávání na podovzek je fajn (stačí zmáčknout pojistku), tedy y v mém případě ano, protože jsem tahala korbu furt nahoru a taky jsem později denně jedzila autem. Autosedačku jsem taky měla jejich, takže nacvakávatelnou a velmi jsem to využívala, protože to mám všude daleko a kamkoliv musím autem. V tomhle případě záleží na tom, kde kdo bydlí a jak má co dostupné. S kočárem na procházky, ale jakmile se jelo autem do krámu, tak s autosedačkou, protože malý se hůř uspával a při jakékoliv manipulaci (přenášení do korby) se hned budil. A parkoviště mám vždy kus od doktora, obchodu atd., takže v ruce bych tu sedačku neutáhla. Můj podvozek bych v jedné ruce neunesla, protože má přes 8 kilo a není tak kompaktní jak dítě 😀

des
autor
29. čer 2009

Super!! Moc díky za tipy!! Vychytávka s kolečkem by mě fakt nenapadla, uvidíme, jestli to bude stačit 🙂

yanna.o
29. čer 2009

Jo ale chtěla jsem říct, že i tak si koupím na příští dítě také jinou (maxi cosi nebo romer vejce, co má dobré výsledky v crash testech), protože ta inglesiní je moc vsedě a malý miminko se tam celé bortí. Na podvozku leží trochu víc, ale i tak.. Je spíš pro trochu starší kojence.

ve24
29. čer 2009

já jsem měla cosatto cabi, ten se v pohodě vešel do výtahu a to nemáme nákladní 🙂

yanna.o
29. čer 2009

des, jasně, chce to zkusit, jak snadno se dají sundat, ale když sundavat nemusíš, tak je to asi lepší. I když jsem psala, že je to o zvyku, ale řeknu ti rovnou, že by mě pěkně točilo, kdybych musela denně sundavat kolo, v ruce tašky, v kočáru řvoucí dítě (a to je stres, když letíš mu dát najíst nebo ho rychle uspat 😅 ). Nevím no.. jsem zvyklá to neřešit a jet. Většina sundavá kolo nebo otevírá druhé křídlo, já ne.To je takový jako u všeho, že když máš, tak využíváš, když nemáš, tak řešíš jinak a taky žiješ a jde to 😉 Jinak rozchod kol máme užší, ale korbička je příjemně široká i dlouhá, ne největší, ale mezi ty mrňavý vůbec nepatří.

des
autor
29. čer 2009

yanna: 🙂 bude to pěkná otrava, ale zas nám přišlo blbý si nepořizovat dítě kvůli tomu, že nemáme kam dát kočár 😀 Koukala jsem na tu Inglesinu Ergo Bike, to by se nám na chlup vešlo - jde to pak přestavět i na sporťák (nebo jak se říká té sedací variantě 😅 )?

peta3
29. čer 2009

Des nemusíš nic složitě přestavovat...jde to udělat přímo z hluboké zvednutím zad

yanna.o
29. čer 2009

des 😀 to by bylo asi fakt blbý 😀

Inglesina Magnum je houpací kočár, což nemusí každý chtít. Mně se tohle ale právě líbí.

Skvěle se mi s ním jezdilo jak v terénu (první rok denně a jako prase) i ve městě (bydlím v Praze). Eskalátory, dveře, nákupy supr - má velký přístupný koš. Velká kola projedou i větší hrboly a houpací (a rovněž odpružený) podvozek skvěle tlumí nerovnosti, takže jízda je pro miminko vždy pohodlná.

Horší vlastnosti má jako sporťák, dítě těžkne a občas by se hodila otočná kola (v malém krámě mezi regály, to ale není hlavní místo, kde bychom trávili čas.. a pak na otočky o 90 a víc stupňů). Ale do nějakých 8 kilo dítěte se to nemusí řešit, kočár se snadno ovládá jednou rukou, vč. otáčení kolem osy. Má dobré těžiště a není příliš těžký. Na rovině, kdy se jen kličkuje dopředu a normálně se mění směr, tak otočná kola nechybějí vůbec ani u těžšího dítěte. Já do roka a půl jezdila s Magnumem a pak jsem koupila golfky. Jiní koupí golfky (lehké, skladné, menších rozměrů) nebo lehčí golfosporťáček (např. Jané Nomád). Nejvíc se využije kočár v prvním roce - jezdí se na delší procházky a jezdí se často. Jak začne dítě chodit, kočár se tahat nikomu nechce, tak většina pořádí golfky. Ty lze využít až do tří let, když není čas čekat na dítě, které chodí pomalu a zastaví se u každé louže a brzo se unaví nebo zlobí v krámě. Záleží hodně kde kdo bydlí. Já znám i samotu, izolaci a přírodní terén, do krámu, k doktorovi atd. jedině autem a v kolonách a to je úplně jiný život než ve středně velkém městě, kde jsou uderžované chodníky, kamarádi s dětma, rodina a všechno jen 10 minut pěšky a tedy i pestřejší denní program. V takovém případě je ten výběr víc jedno a záleží hlavně třeba právě na rozměrech výtahu apod.

U toho magnuma napolohuješ záda normálně zvenku klasicky zatažením za "páčku" a zvednutím. Nohy taky snadno, ale ty já nepolohovala. Vyrábějí i klasické pevné korby, k nimž si koupíš zvlášť sedačku, ale já vzala Magnum právě proto, že nemá pevný nohy, jen uzavřený nánožníkem, takže se tam dítě líp a dýl vejde (není tam zima, to se fakt neboj, já lítala celou zimu 2 až 3x denně za každého počasí krom chumelenice, vichřice.. na tříhodinový procházky a někdy jsem to i větrala). A taky to právě můžu kdykoliv napolohovat, chce čučet, čučí, usne, sklopím do úplného lehu a doma zabírá místo vlastně jen ta korba (neskladuju sportovní sedačku zvlášť). Korbu/sedačku lze otáčet po i proti směru jízdy nadcvaknutím na podvozek. Snadno se skládá, ale v kufru zabírá místo jak podvozek tak korba/sedačka.

yanna.o
29. čer 2009

*jiní koupí golfky dřív* + omluva za překlepy 😉 😀

astrane
29. čer 2009

My máme deltim travel-taky kombinace,ale s taškou na mimčo,pak bez tašky jako hluboký a výměnou nástavce u nožiček za madlo pak jako sportovní....projede v pohodě 60cm dveřma,měl by mít max59cm a byla jsem s ním ohromě spokojená...jen ten design asi není nijak extra 😉 🙂Taky pěkně houpe,i když ne jako třeba ta inglesina.....Jezdili jsme s ním velmi intenzivně přes dva roky a Ještě ho užijem na příští mimčo 😀

mirka755
29. čer 2009

ahojky
my kupovali také kočár kvůli výtahu a máme Tako X-jumper - rozchod kol je 59,5cm

des
autor
30. čer 2009

yanna: díky za detailní rozbor 🙂 My jsme právě ten případ středního města, takže do auta budu kočár cpát naštěstí akorát na víkendy...

jinak všem díky za tipy, všechny prověřuju 😉 Před pár týdny mi přišlo nejsložitější to dítě počít a teď mám pocit, že vybrat kočár bude úkol ještě náročnější 😀

astrane
30. čer 2009

vybrat kočárek je věda 😀 Já vybírala asi půl roku.Já zase nevěděla,kdy budu mít a uto,takže jsem počítala s jízdama vlakem a autobusama....proto jsem chtěla,aby moc nevážil-do 15kg,byl prostorný pro mimi-dala jsem 85x34 jako standartní minimum,projel 60cm dveřma,měl pořádnej koš,ze kterýho se mi při nakládání do vlaku a do busu nic nevysype,byl po složení relativně malej a vešel se do kufru menšího auta-např favoritu,byl houpací-na vahadlech,řemínkách nebo opravdu extrémně dobře odpružený kvůli tomu,že jsem houpací typ a jezdím hodně do terénů 🙂 a měl nafukovací kola a možnost vozit dítě oběma směry-přehazovací rukojeť nebo aspoň korbičku,abych ho mohla vozit,tak jak to bude nám vyhovovat.A taky aby nestál víc jak 7,5 tisíce🙂
Tak ho mám.design jsem neřešila,ale nakonec jsem byla v reálu příjemně překvapená-fakt se mě líbí 🙂
Fotky mám v albu,jinak ho teď mají na mimibazaru novej v modré barvě za 2,5tisíce 😵 (akorát není v ceně taška na mimi,ani na rukojeť,ale i tak je za pusu)
Inglesina se mi líbila vždycky taky ale byla přes cenový limit 😀 A taky má drátěný košík,což jsem už znovu nechtěla

anicka164
30. čer 2009

Des: Kamarádka výtah vůbec nemá, řeší to tak, že si nechali vyrobit z plechu takovou krabici, do který se složeným kočárem zajedou a zamknou. Mají to v domě pod schodama... Nahoru nosí jenom tu část, kde je miminko (i když teď už jí chodí, tak tam dávají jenom golfky). Nešlo by něco podobného i u vás?

des
autor
1. črc 2009

anicka: to bohužel ne, není v přízemí prostě místo...ono je to s tím naším domem trochu hloupý v tom, že po revoluci se veškeré nebytové prostory v přízemí prodaly soukromníkům jako obchody a sklady, obyvatelstvo své děti tou dobou už mělo vychované, čili je to moc netrápilo, a teprve teď se nastěhovaly i mladé rodiny, které by opět kočárkárnu uvítaly

kikimaruska
1. črc 2009

Pokud uvažuješ o sundavání kolečka, změř si i tak rozchod kočárku s jedním kolečkem. Mám ted doma x-lander XA 09, to je ještě širší rozchod kol než 08. 08 mi drhla, ale vešla sem se do výtahu, tenhle je širší a rozchod je 67 cm...nevejdu se asi o 2 cm...po sundání je rozchod 62 a výtah má myslím 65 cm...máme malý výtah...ale ten tvůj je asi ještě menší. Pak už jen třeba nějaký kočárek na golfovým podvozku (Chicco,PP Pliko....aj.). Nevím jak s korbou, my už máme sporták, ale i tak je to dost náročné, sundat kolo, najet, držet pořád kočárek, vyjet, nasadit...když v něm už máš těžší dítko a třeba nákup...a navíc tu ani nemáme nájezdy, tak pak hopsat ven po schodech 😒 . Ale jde o zvyk a je pravda, až bude bláto, tak asi vozit rovnou mohrý hadr, jelikož jsem zvyklá si to kolečko držet nad boudou...(stěží se tam vejdu ještě já, nějaká baculka by asi měla problém ☹.

astrane
1. črc 2009

jé,marusko -vy máte nový kočárek?a kterej jste vyměnili tentokrát? 😉 😀

kikimaruska
1. črc 2009

astrane: písnu ti do IP...taková složitá situace 😔 ...co ale, neměnili jsme tentokrát z duvodu poruchovosti, ale finanční tísně....

astrane
1. črc 2009

Fkt je,že ve starých domech je to těžký...já mám u tchýně potíže i s golfáčem,ale ne na šířku,ale kvůli vnitřním dveřím-otvírají se dovnitř a já mám pak problém je zase zavřít,když už je tam kočár...o tom že výtah staví v mezipatře bych se už radši ani nebavila 😠

hanka23
1. črc 2009

Mně ještě napadá, pokud nejezdíte přes týden autem, jak jsi psala a máte ho někde u domu, tak nechávat podvozek v autě a domů nosit jen korbičku. My sice máme velký výtah, ale když nám opravovali vchod a museli jsme chodit únikovým bez výtahu, tak jsem to takhle řešila.
55 cm se mi zdá hodně málo a pochybuju, že kočár s takovým rozchodem kol existuje. Inglesinu jsem měla též a také má okolo 60cm. Ale dělají i golfový podvozek a ten by mohl být užší..

des
autor
2. črc 2009

hanka23: no přesně to mě taky napadlo - nechávat podvozek v autě, protože to nám opravdu přes týden stojí u baráku. Nebo kočárek prostě pokaždý do výtahu složím a rozložím, protože zas nechci být ve výběru omezená tak uzoučkým rozchodem kol. Navíc bych ráda, aby mi vydržel i na další dítě, což nemůžu říct o našem současném bytečku 😀

astrane: no je fakt, že pořádně na délku jsme výtah ještě nezkoumali, ty vnitřní dvířka to má taky 🙄 🙄 Kdoví jestli se tam vůbec vejdu já, dítě a složenej kočár!

astrane
2. črc 2009

No je pravda,že s velkým kočárem jsem tam myslím ani nebyla,takže nemůžu poreferovat....JInak pokud budeš mít oddělávací korbičku,nebo tašku na mimčo,tak můžeš jet nadvakrát-dítě dát do postýlky a dolů svést kočárek a pak mimčo...je to ale docela pracné...Taky bys nemohla vozit v kočárku nákup-to ho nesložíš...
zase ta klasická kombinace(houpací kočárky) je dobrá v tom,že se dá složit i s miminem v korbě-jen si jakoby lehne a zvedne se kus konstrukce nad kočárek....třeba by to stačilo,vím,že jsem to párkrát v nějakém výtahu taky použila,....ale jde to opravdu jen u kočárků na vahadlech,takže u těch klasických (inglesina,růžový panter,deltim ekonomik,caren gondola a pod.....)

kikimaruska
2. črc 2009

Tak jsem změřila rozchod kol golfovýho podvozku -Peg perego pliko p3 a je to 54,5...takže do 55 cm dveří by se měli vejít...Je ale fakt že na délku to není zrovna drobeček...

hanka23
2. črc 2009

Ty golfky by šly na šířku, třeba jako nouzovka, ale vozit v tom miminko jako v hlavním kočáru??? To bych se bála, že z něj vydrncám duši nebo mu oddělám záda ☹

tereziep
2. črc 2009

des - yanna.o tu popsala inglesinu magnum - nebudu už o ní psát. Jen doplním, že sice nebydlím v paneláku, ale několikrát jsem jela jejich klasickým výtahem a kočár se tam vejde - jediné co musíš udělat je zvednou rukojeť nahoru, aby se ti tam líp lezlo. Vejde se tam dobře jak na šířku tak na dílu.
Nejlepší máš, když si změříš dveře výtahu a pak si změříš kočárek.
des - ono nechávat kočárek v autě je docela blbý. Když ti bude pršet tak budeš docela ráda, když se dostaneš do baráku. Já bych to asi nedělala. Tohle jsem dělala akorát, když jsem jela k sestře, která nemá kočárkovnu a docela mě to lezlo na nervy. I když inglesina jde složit bezvadně, tak pořád tahat kočárek do kuftu a z kufru bylo fakt děsný. Sládat a rozkládat kočárek taky nic moc. Vem si, že po porodu budeš oslabená a rodíš v zimně. Vem si, že může být sních a zima. Takže podle mě nejlepší variantou je koupit kočárek, který se ti vejde do výtahu.