Kočár trojkombinace široký 55 cm. Seženu takový?

des
29. čer 2009

Zdravím všechny pokročilé matky...
Máme (resp. budeme) mít trošku problém s umístěním kočárku, protože v domě nefunguje kočárkárna, takže ho budeme muset vozit výtahem. Výtah ovšem neoplývá zbytečným prostorem - aby kočárek projel, musel by mít v nejširší části cca 55 cm. Chci se proto zeptat, zda je tento rozměr pro trojkombinaci vůbec reálný (dívala jsem se, že kočárky mívají spíš tak k 70 cm), případně nějaký odkaz na výrobce...
Anebo nějaké alternativní řešení pro takovéto bariérové domy? (Je reálné tahat kočár do 3. patra po schodech? Nebo před každou jízdou výtahem kočar složit?) Pozn. Nejlepší řešení, tj, přestěhovat se, bohužel už asi nestihnem 😉
Moc děkuju!!!

kikimaruska
2. črc 2009

hanka: no to já taky...ale vim o dvou kamarádkách, co maj jedině golfový podvozky a na nich vaničku 😔 ...a říct jim nic nemohu, je to každého věc, oni si ty kočárky pochvalují...já jen že je to taky varianta... (ale já si raděj sundám to kolečko na pohodlným sportáku 🙂 )

astrane
2. črc 2009

Já teda taky golfový podvozky na mimča moc nemusím...ale pokud máte krásné a rovné chodníky a po ničem jiným chodit nebudete,tak je to taky možnost...spíš mi to přijde dobrý tak do obchodního centra,tam je dlažba a dobře se s tím točí mezi regálama s hadrama 😉 Ale to třeba není nic pro mě,páč tam se dostanu tak 2x do roka a mám toho ažaž 😝

des
autor
3. črc 2009

kikimaruska: děkuju za změření, je to moc krásnej kočár, to ne že ne, ale koukám po něčem malinko terénnějším (což si samozřejmě protiřečí s požadavkem na rozchod kol 😒 )

des
autor
3. črc 2009

terezie: no já ty dveře bohužel změřený mám (57 cm) ☹ Dům je z 50. let, čili můžeme být vůbec rádi, že tam výtah je, i když takhle prťavej 😉 Akorát se mi nechce být omezena ve výběru tím rozměrem, koupit sice úzkej, ale jinak nic moc kočár...

a k sundavání koleček - ještě jsem to neviděla naživo, jak moc je to pracné...a nemáte pocit, že každodenním sundaváním by se mohly nějaké ty závity ochodit atp.?

Zrovna rozpracovávám variantu nechávat kočár za mříží ve sklepě, sice je to dost schodů, ale rozhodně míň než do 3. patra🙂

yanna.o
3. črc 2009

des, to se asi neochodí.. rů 😉 různé kočáry to mají různě řešené, u jané zmáčkneš prostředek a kolo vycvakneš, u inglesiny zas zamáčknes uprostřed ze strany takovou to.. nevím jak to nazvat 😀 oboje jde jednoduše, to jané trochu víc jednodušejc, ale zas jim ty kola blbnou..ale to není tím, že se sundavají kola, ale tím, že jim to prsotě blbne obecně (jané blbne přední kolo, padá brzda a občas mají problémy s těmi kolečky, že jim vylítne nějak ten střed, pružinka nebo co.... fotky jsou v diskuzi na emiminu nebo baby café..). Ale neumím si představit sundavat kolo zrovna u trojkolky, když si představím ty činnosti, co už tady všichni zmínili, sundavat zabahněný kolo, držet dveře, věci atd., do toho řvoucí dítě.. 😅 Ani u čtyřkolky žádný med 😀 No tam jsou zas ty kola na každý straně 2, tak nevím, vlastně si tohle neumím představit, protože já nikdy nesundavala a kočár teď nemám, abych se koukla, změřila.. Já radši mám špinavej kufr v autě než sundavat kola. Ale kdybych neměla na vybranou, tak bych si na to protě zvykla.

Ještě je úžší (ale nevim jak přesně) Bugaboo Cameleon, kterej ale není normální kočár, ale je to takový golfosporťák, který v zájmu co největšího odlehčení je takový obraný, jako že tam není větrání v boudě, krytí mezer a hromada dalších detailů, týká se to i sporťáku. A je děsně předraženej. Mají ho v Baby parku na Zličíně, maj tam i jiný kočáry, další jsou vedle v HM studiu hraček a když přejedeš k Metropoli, tak tam je Puntanela a v ní taky něco je. Dobrý výběr mají taky v Dětském Ráji ..no je toho víc, to se nedá jmenovat..

yanna.o
3. črc 2009

ale má ten bugaboo jedny kola velký gumový a ty malý má dobře odpružený, takže aspoň tak a dá se jak přehazovat ručka, tak otáčt korba i sedačka. Ale ten jedině z bazaru. Nový bych nebrala.. protože jak jsem psala, není to jenom drahé, ale je to předražené 😉
Velký kola má i Peg Perego Uno, jedny velký, druhý malý, ale není tak odpružený a dá se přehazovat ručka, sedačka nikoliv. Polohuje se sedačka z úplného lehu do úplného sedu, vleže je to tedy od narození a uzavírá se to nánožníkem. Ale nevím, jak je to širkoký 😒
Tím chci jen říct, že existují kompromisy mezi golfáčem a kočárem.. Ale třeba seženeš normální kočár, co projede.. Musíš obletět pár krámů s metrem 😀 😉

astrane
3. črc 2009

do 57cm najít něco terénního-teda trochu,to bude oříšek...59 je takovej standart těch nejužších....ni nic-jdu hledat 😀

yanna.o
3. črc 2009

astrane, jo to asi jo.. nejužší budou ty houpací podvozky, plus to co máš ty + nějaký další sem tam, to se musí vidět.. já tohle řešit nikdy nemusela, tak nevím. Dost kočárů má ten rozchod naopak širší, trojkolky kvůli stabilitě, to samé čtyřkolky, co mají rozchod předních kol menší a zadních pak tím pádem větší. Pokud je něco užšího, tak jedině nějaké golfáče nebo něco takovýho jako Cam MBX X6 Tris Combi
http://www.detskesny.cz/Cam/330-Cam-MBX-X6-Tris...
ale to je furt o těch menších a negumových, nenafukovacích kolech = o horší jizdě po nerovnostech vč. nerovných chodníků ve městě.

yanna.o
3. črc 2009

i ten cam může být široký, myslím to jen obecně

yanna.o
3. črc 2009

des nebo víš co, kup si šátek 😉 😀 nebo něco podobnýho (jenom ne konkrétně klokanku). ale jo.. klidně tak jako tak, je to dobrá věc a hodí se, ač můj malý si nezvykl, jelikož jsem to koupila pozdě a on pak už řval a protestoval, i když.. nezkusila jsem vylézt ven, třeba by se tam uklidnil 😅 😉
http://www.nosenideti.cz/china.php

astrane
3. črc 2009

Všechny by ti měli projít.Ještě maslím je hauck chicago 4,ale ten má ty jedny už moc kolečka malinký...no výběr nic moéc-zatím celkem 4 kusy...
ještě mrkni na chicca,jak jsou široký-i když to už je taky spíš jak golfáč...

astrane
3. črc 2009

Jo Yanni-můj má 59 a už i to se hledalo trochu obtížně,ale do těch 60cm se ještě celkem dá najít.Tqy houpací se vejdou do 60 skoro všechny,tam je to celkem v pohodě...ale do 57 se asi kromě haucků a golfek nevejde nic.Dívala jsem se třeba na Jané nomad a má 61.Ten cam má zrovna taky hodně -65,5

des
autor
3. črc 2009

Yanni: šátek určitě pořídím, to se do výtahu vejde 😀 Jinak ten Cam MBX X6 Tris Combi je fakt super - hrozně se mi líbí barvy - akorát tech 65,5 uz je hodne i se sundaným kolečkem ☹

astrane: díky za odkazy - ty jsou fakt uzoučký!!! Rozhodně řadím na seznam🙂

Moc díky holky za všechny vaše zkušenosti!!

astrane
3. črc 2009

tenhle tam ještě chybí
http://www.detskydum.cz/detail/hauck-chicago-4-...
Akorát,že mě se nelíbí,tak jsem ho poprvé vynechala.Barvy a ceny si už musíš poshánět sama... 🙂
Jinak haucky myslím nejsou špatný kočárky...kamošce vydržel na 2 děti a byla s ním spokojená,další kamoška má od nich golfky a taky jsou ok...
A ten RS má jen 11kg a délku lůžka 85cm...je sice trochu užší,ale pokud nebude dítě super obr,tak to půjde 😀 😉
Je škoda,že ten výtah nemá tak o 3 cm víc-výběr by se značně rozšířil....teď ještě jestli se ti bude nějakej z vyhovujících kočárků líbit 🙂

tereziep
3. črc 2009

Teď jsem měřila inglesinu. Má 56cm. Myslím, že patří mezi nejužší kočárky.

yanna.o
3. črc 2009

terez, jo? já to teď nemůžu změřit, ale schválně poměřím golfky, protože vím, že s nimi projedu tip ťop jedněma dveřma do takové kavárny a s inglesinou taky tak. Ostatní otevírají druhé křídlo..

cam se mi nelíbí, protože to je takový chrastítko. Nejen ten mbx6, ale i ta jejich trojkolá cortina. Nenafukovací kola, minimální odpružení.. 😒 Já z toho mám protě blbý pocit, ačkoliv teď klidně klepu s malým v golfkách i přes hrboly.. Ale je už starší, těžší. Prostě takový golfosporťák. Z odkazů astrane mě zaujal ten první, protože nevypadá jako golfosporťák. Ty golfosporťáky některé budou užší, záleží pak právě na tom odpružení, jestli to není úplný aušus, jaký to má rozměry, vychytávky, jak snadno je to ovladatelný (nejen za jízdy, ale i sklápění boudy, zad a tak).
No je to děs vybrat ten kočár, co? 😀 😅

yanna.o
3. črc 2009

na druhou stranu ty golfosporťáky jsou dobré v tom, že mívají lepší váhu než klasické kočáry a pokud by člověk později nekupoval golfky nebo koupil jen nějaké golfky na dovolenou, tak by vlastně sloužily i místo těch golfáčků. Se spojenou rukojetí a dobrou pákou se budou i dobře ovládat. Mívají větší kola než golfky a lepší odpružení a i delší lůžko třeba atp. 🙂

postřeh je ten, že v té kavárně všichni radši otevírají druhé křídlo, než by sundavali kolo 😀 ale když není zbytí a člověk si zvykne, tak se to taky dá.

šátek jsem si koupila ten elastický - Moby, protože je prý i pro blbý 😕 😀 Já měla Inglesinu Magnum rok a půl, pak golfky Knorr Eagle a pak nosítko Ergo (to máme na výlety do nesjízdných terénů).

astrane
4. črc 2009

A určitě je to měřený včetně krytek na středu kola?ne jen vzdálenost pneumatik?Krytky ti klidně tak 2cm přidají....

yanna.o
28. črc 2009

tak jsem změřila ten houpací podvozek ergo bike od inglesiny (použitelný pro hluboké korby ottutina, sofia nebo kombinaci Magnum). Na metru jsem viděla 55 cm. Nejširší je v gumách, nikoliv u středů.

yanna.o
28. črc 2009

já inglesinu skládala do kufru denně, jde to fakt snadno. V pohodě jsem to tam házela celý rok a půl. Musím jezdit autem kamkoliv, jinak se nehnu z místa. Takže proto. Ale mít ho v autě místo v kočárkárně bych nechtěla. To už není ončo, ačkoliv když není zbytí, tak se nedá nic dělat 😉 Takže ano, je to řešení 😀