Kočár X-lander nebo Jané. X-lander se zdá krátký

janinininka
19. lis 2007

Ahojky,
chtěla jsem se zeptat, pokukujeme po kočárcích, nemáte někdo zkušenosti s X- Landerem nebo Jané? 🙂
Miminko máme mít v půli března, a X- Lander se mi zdá trochu krátký, nemáte zkušenosti?
Děkuji za rady 🙂

hanulik
19. lis 2007

Docela mě to taky zajímá, zatím máme v plánu koupit X-lander. Mám pocit, že je stejně velký jako Jané, alespoň podle pohledu v obchodě, jak jsem porovnávala.

sylvous
19. lis 2007

Ahoj Jani,
mam X-Lander XT, strasne dobre se mi s nim jezdi, ale je opravdu hodne maly, syn se narodil na zacatku zari a v kombineze a s fusakem se v nem uz nemuze hybat. Je pravda ze ma uz pres 6kg a 60cm, ale stejne... Zacinam se bat, ze tak za mesic se tam nevejde a zimu asi stravime ve sportaku 😠 .
Ale pokud cekas miminko v puli brezna tak bych do neho sla, jinak jsem s nim moc spokojena!!!

janinininka
autor
19. lis 2007

Já ho dneska porovnávala s Jané, a Jané je širší i větší 😖 , bavila jsem se s kamarádkou,ta má Cam, její kamarádka má Jané a taky říkala, že Jané je větší, my stejně asi budeme muset mít fusak v březnu, ne?
V kolika měsících se dává sporťák, v 5? zhruba? 😉
A máš Sylvi trojkolku, nebo na čtyři kolečka?Mě se taky líbí vzhledově, že má nafukovací kolečka, barva- chci tu vínovou, ale bojím se aby se mi tam holčička nějakou dobu vešla 😠
To máte pěknýho jedlíka, že za měsíc se tam nevejde, co? 😉 to je blbý takhle na zimu 😖 to my zimu strávíme určitě ve sporťáku, to už bude malé 8-9 měsíců..

sylvous
19. lis 2007

Jani mam trojkolku, ale jezdi se s ni opravdu skvele. Co si myslim je taky hodne dulezity, ze je lehky a je hrozne jednoduche ho slozit nebo sundat korbu a nasadit autosedacku, kdyz to zvladnu i ja ... 😀 Kdyz ho slozim a sundam to predni kolecko (jenom zmacknutim jednoho tlacitka), tak se vejde i do kufru Citroena C3 a to je fakt malicky kufrik. Ja mam tu modrou barvu, ale libily se mi uplne vsechny, hodne zelena, ale ta mi doma neprosla ☹
Ja mam pocit, ze u toho X-Lander se da dat vys to madlo a celkove je ten kocarek vyssi, kamaradka ma Jane Slalom a prijde mi docela nizko a vys uz dat neslo.
To mas pravdu, ze mame doma jedlika, ale on byl velky uz i pri narozeni a ted mu taky dost chutna 😀 Ale tak ten mesic, snad i dele, to jeste vydrzime a pak uz mu dam sportak, sklopim ho a dam mu ten nanoznik. Snad to bude v pohode.
Ted jsem koukala, ze jsi z Kolina, tam jsem ho dokonce kupovala, v tech kocarkach Daniela, jsou tam hrozne ochotny a byla jsem moc spokojena.

janinininka
autor
20. lis 2007

Díky Sylvi,
já to tam znám, už dlouho jsem nebyla na průzkumu, tak ses tam zajdu zase podívat, po novém roce bych ho chtěla koupit.
přítel říká, že přeháním, on má tendenci kupovat vše na poslední chvíli, já mám zase ráda všechno dopředu a v klidu, tak po novém roce bych ho chtěla nějak mít 🙂
Tak to zkusíme se ještě někde mrknout, ale opravdu tyhle mi padly do oka, nebo ten Kam, nebo nemáte nějaký další tip na dobrej kočárek? já včera byla nahoře v Delvitě a x- Lander se vším všudy, taškou, nánonžíkem, autosedačkou vyjde do 15 000,- což jde 😉 ale nám ho bude kupovat stejně děda 😉
A Sylvi- jen ať malýmu chutná, horší by bylo, kdyby ne,s tím měla problém kamarádka.
A můžu se zeptat, kam chodíte s malým k dr? Nevím, koho vybrat.. 😒
A chce to radši dopředu,že?

kachnik
20. lis 2007

janininka, a co Reverso Neonato sport tris, celý komplet vyjde taky zhruba na 15tis., nemá tak předsazené přední kolečko a má vepředu dvě u sebe a navíc je dost velká hluboká korba a výměna všech dílů je super. Jukni do alba.

matesxx
20. lis 2007

Ahoj holky,
taky začínám pokukovat po kočárcích, ale jsem z toho taková nějaká zmatená. Rádi bychom něco do terénu (lezeme po skalách, tak drobek bude muset s náma...🙂)) s brzdou, ale aby byl v poho i do města. Nemáte někdo nějakej dobrej typ? Děkuji za radu

frufrunka
20. lis 2007

Ahoj holky, já nemám žádný konkrétní tip, nakonec jsme koupili Hartana, já mám model VIP XL, kamarádka RS One S - ten by měl být do města i do teréná. Ale spíš jen popíšu, jak jsem ke kočárku dospěla (ten můj je totiž na pohled docela šereda). Předem jsem vůbec nekoukala po obrázcích, ale spíš po ulicích a nebála se zeptat maminek na názor. Pak jsem se ještě poradila v prodejně a nakonec rozhodlo to, že mi všechny kočárky, které jsem chtěla, půjčili ven na nábřeží řeky, takže jsem tam drandila jak divoká a měla možnost vyzkoušet i najíždění na obrubníky atd. A musím říct, že rozdíly mezi kočárky byly vážně propastné, co se ovladatelnosti a lehkosti manipulace týče. Ušla jsem pár kroků s Hartanem a bylo rozhodnuto. Pak jsem taky přihlížela k brzdám a k funkčnosti všech udělátek - jak jde sklápět stříška, jestli jsou polohovací nožičky u sportovní sedačky a jak snadno to jde, jak se dá snížit/zvýšit rukojeť atd.... Takže spíš dejte asi hlavně na svůj pocit, nebojte se v prodejně otravovat a ptát se a určitě trvejte na tom, že se s vybraným kočárkem chcete projet venku, tuhle zkoušku vám žádná rada nenahradí, každá jsme jiná a každé vyhovuje něco jiného, tak zkoušet, zkoušet, zkoušet! 😉

janinininka
autor
20. lis 2007

Díky za tip Kachni mrknu na to! 😉
Frufru- koukám,že budete mít Jindříška, taky jsme chtěli 🙂 , ale budeme mít holčičku 😵 , takže vyhraje Kačenka nebo Karolínka.JInak Hartan jsem tady ani snad neviděla, mě přijde, že všechny kočárky tu jsou stejný 😒 Asi se pojedeme podívat do Phy.

mkr
21. lis 2007

jani:my jsme nad xlandrem uvažovali, ale pak jsem objevila implast boldera a nakonec to vyhrál, má větší korbišku líp se skládá a tak, ale to si každá mamča musí vyzkoušet sama, kdyžtak jukni do alba

tevina
21. lis 2007

Ahoj holky,jen nakukuju a vidim,že píšete o kočárku X-LANDER.Nemám sice zkušenosti,ale kamarádka nebyla spokojená a nakonec ho prodala.Má prý hrozně daleko od sebe zadní kola a někde s ním nemohla projet.S hlubokou korbou byla celkem spokojená,ale na sporťák nadávala.Nejde přehodit rukojeť,takže když začla být zima a fouká vítr,tak jde všechno do kočárku,přímo proti obličeji.Sníh,děšť,vítr.

mkr
21. lis 2007

ještě výhoda bolderu můžete si dát vše po i proti směru jízdy což je ok

boglarca
21. lis 2007

Ahojky, já taky zvažovala nad x-landerem, ale nakonec to vyhrála Mura 4 od Maxi-Cosi. Zda jsem udělala správně, uvidíme 😉

kristina_tvb
10. pro 2007

ahoj holky, nemate niektora skusenosti s kocikmi znacky HOCO? Konkretne by ma zaujimal Hoco Ranger. Diiiky za rady.

jjaanca
10. pro 2007

janinininka: Já čekám taky v polovině března, a taky se mi líbil Jané, jenže z finančních důvodů ho nechci, jiné kočárky jsou kvalitou myslím srovnatelné a cenově příznivější.

Když trojkolku tak Cortinu 3X Evolution (dají se dokoupit nafukovací kola a sporťák jde otočit)Jané Slalom otočit sporťák nejde,

když čtyřkolku tak X-lander XA. Zatím vyhrává X-lander XA a cenový rozdíl oproti Jané Nomad je docela velký a u Jané Nomad se mi taky nelíbí přední zdvojená kolečka (nenafukovací).

TAky jsem přemýšlela nad tím že až začne být napodzim zima na fusak, tak že se do hluboké korby už nevejdeme a budeme muset do sporťáku. Kdybych měla mimčo nějaké zpožděné a sedělo později, tak nevím co budu dělat. Asi bych jezdila nějaký ten měsíc se starým velkým kočárem co dostanu na balkon. :o(
Ale ptala jsem se na to v diskuzi březňátek 2007 (na rodince)a prý by to neměl být problém, na podzim už jim děti většinou seděli.

caira
10. pro 2007

k tomu Jane, tak je fakt, ze pokud nekomu nevadi ta vysokanska cena tak je to vyborny kocarek, my do posledni chvile zvazovali jestli Jane Slalom nebo Quinny buzz, ale me se vzdycky libil vic Quinny tak to nakonec vyhral, ale Jane je vyborny kvalitou, nenasla bych na nem jedinou chybu { krom barevnych kombinaci 😀 a ceny} 😀

kulickakatka
10. pro 2007

Ahoj janinko..já ti asi neporadím ale s tvého výběru bych si nevybrala když už tak ten X-LANDER ale jinač bych doporučila celou řadu kočárku deltim a jestli se rozhodneš investovat více tak bych se pustila i do nějaké trojkolky nejlepší je asi cortina ale jané rozhodně ne je prý i kazový tak at nejste za půl roku bez kočárku ale to záleží jak natrefíte kamarádka měla jané a tak vím o čem píšu jané skončilo v reklamce a už do něj znova nešla..jinač já kupuju tako..ale dvojčatovej takže tako je levný prostorný ale mé doporučení
zní takhle:jané NEDOPORUČUJI
ale cortinu,deltim,hoco,DOPORUČUJI
snad jsem pomohla

jjaanca
10. pro 2007

U deltimu se mi nelíbí váha - je těžký.

caira
10. pro 2007

kulicka: teda ja bych zase nikdy nedoporucila kocar TAKO.. to mi prijde jako jeden z nejnebezpecnejsich kocarku na trhu 😀

prada
10. pro 2007

jjaanca:

My máme X-lander XA, mimi se nám narodilo začátkem září a počítám, že tak do března v korbičce vydržíme, možná i dýl, protože pak už třeba nebude potřeba zimní fusak, ale jen nějaký tenčí nebo deka.

Ke kočárku jané slalom pro:má ho švagrová, holčička se jim narodila v půlce března, ještě sama nesedí, ale korbu už museli(koncem listopadu) sundat a vozí ve sporťáku. Takže si myslím, že je to úplně jedno, že je korba od Jané prostornější, i když dítě nesedí, museli ho dát do sporťáku.

jitka711
10. pro 2007

Ahoj holky, taky jsem dlouho vybírala kočárek. Nakonec to u mě vyhrál X- lander. Už ho mám i objednanej. Jelikož vyjdou prý v březnu nový modely a vyprodávají se modely 2007, bála jsem se, že už si nevyberu. dala jsem si práci a porovnávala ceny. Jsou velký rozdíly. I několik tisíc. Tak jestli Vás to zajímá koukněte na : www.ajashop.cz
www.darababy.cz
www.dumkocarku.cz
tady mě to vycházelo nejlevněji.

mkr
10. pro 2007

ohledně kočárku Tako, zdá se mi příliš těžký a ta, která bude dávat kočárek do auta, nebude pak z toho nadšená

kacka.va
10. pro 2007

kulicko, já teda o Jané Slalom slyšela ze zkušeností známých jen samou chválu, nikdo s tím ani neměl žádné problémy. Podle mě záleží asi kus od kusu. Jinak jsem teda na Tako žádnou chválu neslyšela, spíš se ho maminy chtěli zbavit. 🙂

krista
10. pro 2007

Ahojky Jani, koukám, že řešíš výběr kočárku, já bohužel neporadím, ale přeju ať si vybereš ten nejlepší a musím se pochlubit, že náš už jsem objednala 🙂

beram
10. pro 2007

Kulicka, ja taky cekam dvojcata a ten TAKO nedoporucuji. Je neskutecne tezky (28 kg!!!) a monstrozni. Vubec se s nim neda slusne manipulovat. To budete muset jezdit ve dvou, aby se s tim "tankem" dalo pohnout🙂 Zvlast kdyz cekas dvojcatka, je dobre nekoukat az tak na cenu, ale spis na lehkost a skladnost. Ja jsem si vybrala kocarek Easy Walker, je jen 76 cm siroky a 13 kg lehky.

kasiopea
10. pro 2007

Ahoj holky, chci se zeptat zda už má někdo zkušenosti s kočárkem chipolino POOKY v kombinci s autosedačkou. Je to trojkolka,pěkná a stojí jen 5500,- se sedačkou a s boudou 🙂 Ale nemůžu ho nikde sehnat abych se na něho podívala osobně. Jsem ze Severní Moravy, tak kdyby jste o něm něco věděli tak mi prosím napište.

jjaanca
10. pro 2007

Jitko711: taky budu kupovat x-lander, tak jsem hledala na těch stránkách co si tu uvedla, ale na www.dumkocarku.cz jsem žádný x-lander nenašla. Mě vychází XA zatím nejlevněji v ajashopu. Ale nevím jestli ho tam budu objednávat, docela se bojím abychom při případné reklamaci nemuseli potom jezdit do Přerova, to mě odrazuje. Možná si připlatím a koupím ho radši v místě bydliště.
Co vy ostatní, budete kupovat kočárky přes internet když firma sídlí třeba na druhém konci republiky, nebo kvůli případné reklamaci radši v místě bydliště???

kacka.va
11. pro 2007

jjaanco: já ho mám z kamenného obchodu, kde je rovnou i servis. Při představě, že reklamuju kočár poštou mi běhá mráz po zádech 🙂. Hlavně jsem si ho při nákupu odzkoušela a mám jistotu, že všechno funguje, jak má. 😉

jitka711
11. pro 2007

jjanko, ajashop jsem našla pod babypointem a ten je výhradním dovozcem pro x-landery do ČR. Tak jsem si zjistila, že když se stane, že budeme reklamovat můžu v místě bydliště u babypointu. Taky mě to ze začátku odrazovalo. Ale od obchodu jsem ušetřila 3000kč a když se bohužel stane, že bych reklamovala a byla nucena to poslat do Přerova, pořád zaplatím za poštu míň, než v obchodě. To je můj pohled na věc. 🙂

mkr
11. pro 2007

jjaanca: porovnála jsi cenu s www.detskyraj.cz ?