Kočár X-lander nebo Jané. X-lander se zdá krátký

janinininka
19. lis 2007

Ahojky,
chtěla jsem se zeptat, pokukujeme po kočárcích, nemáte někdo zkušenosti s X- Landerem nebo Jané? 🙂
Miminko máme mít v půli března, a X- Lander se mi zdá trochu krátký, nemáte zkušenosti?
Děkuji za rady 🙂

lennis
11. pro 2007

Tako - příšerný kočárky, těžký a i byla aféra v TV,že jsou nebezpečný.
Máme Jané Nomad Pro pouze sporťák protože jsem byla blbá a dala 6 tis za kočárek z Polska. Nomad je lehký, ovládá se 1 rukou a kolečka zvládají i kameny, je široký, že se mi tam vejde i 2letý dítě v zimní výbavě.
Jinou značku už nikdy nechci!!!!

lennis
11. pro 2007

Doporučuji půjčit si dítě a zkusit si v obchodě takový 10kg děcko v tom kočárku povozit, v jedný ruce deštník a do košíku nákup a pak se rozhodovat 😀

jjaanca
11. pro 2007

mkr: v detskemraji stojí x-lander xa s hlubokou korbou a autosedačkou 13050,- a v ajashopu 12459,- (započítala jsem do toho i adaptéry za 379,- na autosedačku, které ajashop nenabízí - pochybuju že jsou v ceně autosedačky)
Ale zjistila jsem že v AAAkocarky.cz mají tento komplet za 12500,- a to je v Praze, tak to asi koupím v Praze.

yasmin07
30. pro 2007

Ahoj, nemáte některá zkušenost s kočárky nurse look?

niko
6. led 2008

ahoj holky, včera jsem se dívala na kočárky a líbil se mi x-lander XA, máte s ním někdo zkušenost???
není ta korbička příliš malá??

prada
6. led 2008

Ahoj Niko, koukala jsem se a mimi čekáte v půlce května. Nám se Michalka narodila v září a korbičku budeme mít tak tak...no uvidíme. a podle toho, co mi říkala prodavačka, tak pro letní dítě tento kočárek není. Ale rozhodnutí je na tobě...

tlap.ka
6. led 2008

ahoj holky, no já právě kvůli malým korbičkách zvolila DorJan Cross Country, přijde mi velký a navíc je to kombinace. Je sice poměrně těžký (15kg),ale jinak nám do terénu, kam kočárek potřebujeme bude vyhovovat, aspoň podle toho, jak jsem četla reakce na něj na netu

lucenek
6. led 2008

holky mám vybrán abc 3 tec, mimčo bude v červenci, jen nevím jestli bude vyhovovat všem náročnostem, na co se mám zaměřit????Já nevím ☹

asiko
6. led 2008

ahoj, my jsme si vybrali Bébecar. Už ho máme 3 týdny doma.

niko
6. led 2008

Taky si myslím, že ta korbička je příliš malá 75 cm, ale co s fusakem, počítám, že v zimních měsících ještě budu používat hluboký...
Navíc chybí polohování hlavičky a odvětrávání, což je určitě výborná věc v letních měsících..

Máte nějaký jiný typ na čtyřkolku??

prada
6. led 2008

k tomu odvětrávání...nemyslím že je to až tak důležité...až se ti mimi narodí, tak určitě nebudeš chtít,aby ti ofouklo a další léto už bude určitě ve sporťáku.

a k tomu polohování to samé-nejdřív bude ležet,takže to nebude potřeba a pak až bude samo sedět tak dáš sporťák,ne?

jiný typ na 4-kolku nemám.

jjaanca
6. led 2008

niko, pokud chceš trojkombinaci, tak ty s velkou korbičkou prostě nejsou. Někde se tu psalo, že Cortina 3X Evolution má velkou ne-li největší korbičku z trojkombinací, já to v krámě měřila a je větší o 1cm než X-lander 🙂
Já čekám mimčo v březnu a počítám s tím, že na podzim už půjde s fusakem do sporťáku. Dokonce jsem tu někde četla, že ve sporťáku který byl naležato vozili i nesedící mimčo. Ale poraď se na diskuzi květňátek z minulého roku jestli měl někdo malou korbičku jak to vypadalo napodzim 😉

prada
6. led 2008

jjaanco, švagrové se mimi narodilo v půlce března a jak píšeš-začátkem listopadu už šupajdila nesedící holčička do sporťáku s fusakem(a to mají Jané slalom pro-jednu z největších krbiček).

mkr
6. led 2008

jjaanca: pokud chceš velkou korbu tak bys měla koupit jen hluboký kočárek, kombinace je tak velký nemají, jinak my máme implast bolder tak se zkus na něj mrknout, stejně si myslím, že malá by už nechtěla být v korbičce

iza
6. led 2008

ahoj holky..jen chci napsat, že ono je to s těma korbičkama stejně tak trochu jedno...mimča stejně po 6ti měsících se začnou v hluboké korbičce nudit 😉
my máme Quinny Seedi...Jáchymek teda rozhodně není žádnej drobek a zatím se do hluboké vejde i s fusakem,ale myslím , že tak v půlce února vytáhnem už sporťák.
teď když se na to koukám, tak si říkám,že fakt hodně důležitý(pokud máte kombinaci) je vychytat sporťák...aby měl polohovatelná záda do úplnýho lehu,aby mělmadlo, aby měl nánožník,aby měl polohovatelný nožičky,aby měl stříšku co nejmíň profukovací a pokud možno žádné síťky v ní,aby byl dostatečně velký košík,aby pokud možno šla přehazovat rukojeť(do teda Qinny nemá a ani nejde nějak upravit 😅 ), aby měl nafukovací kola,aby byl lehký,aby se s ním dobře a lehce manipulovalo,aby měl ruční i nožní brzdu,aby měl vysouvací rukojeť, aby se dal lehces kládat..tak zatím mě víc nenapadá 😀

iza
6. led 2008

jo a aby měl bezpečnostní pásy a prošel testama 😉

perada
6. led 2008

izo a který tohle teda všechno má? Právě jsem už šílená z toho hledání vhodného sporťáku 🙂 Na každém se mi něco nelíbí a když se mi líbí tak stojí nechutný prachy..jako třeba Peg Perégo gt3 ten je prostě dokonalý 😀

androna
6. led 2008

niko k tvojmu dotazu na kvetnovkach sa vyjadrim tu.strasne zalezi na tom kde byvas kam s tym kocarom budes jazdit a vobec.ja mam hluboky kde je na dlzku 90cm a som nadmieru spokojna ale som na vesnici a jazdim s tym do lesa.do mesta som si kupila prakticke golface ktore su super skladne do auta a maju polohovanie do lehu.tie su super na nakupne centra a betonove cesty.terenak na lesnu cestu mam breaker od babyactive a stale jazdim i teraz v hlbokom pretoze to je vlastne sportak.u tohto kocarku totiz neni korbicka ale i vlozna taska tu sme odlozili po 2mes.Izy moje dieta sa vobec v hlbokom nenudi ale to jazdime v lese.ked chce sediet vyklopim ked spat dam do lahu ale teraz v zime mu tam nefuka.a je to super.ale tento kocar neni velmi dobry do vytahu v meste.dost siroka 4kolka.ja ten kocar ale vyuzijem na spanie vonku aspon do 2rokov. vecsina kvetnovek co maju 3kombinaciu kde je korbicka sa stazovala ze sa im tam mimco s fusakom nevojde.6mes mimco ma v priemere uz 75cm.len tak pre info.

kukuli
6. led 2008

Ahoj holky,
tak to tu tak procitam a tez se nachazim v case rozhodvani jaky kocarek.Docela me zaujal,hlavne kvuli velikosti korbicky kocarek Magnum od Inglesina. Mate s nim nekdo zkusenosti?

iza
6. led 2008

perada : nemá 😀 😀 ...nemá přehazovací rukojeť(s tím už nic nenadělám),nemá nánožník a madlo(ty jdou dokoupit z jiných kočárků), nemá polohovatelný zádíčka do úplného lehu(teda aspoň myslím,jde to do takového skorolehu).... 😅 ..no ideální kočárek asi není...ale ty věci co jsem napsala mi fakt přijdou celkem důležitý...ale myslím ,že nějaký Jane to vše i má...no jo,ale stál 25tisích a hlavněmi na němzase vadilo, že má celkem nízko položenou korbičku(já jsem v tomhle magor, furt jsem si říkala, že by mi do ní třeba mohl skočit pes..eh)..tak zvítězil Quinny 😉

jjaanca
6. led 2008

mkr: já přece nechci velkou korbu, asi sis mě spletla s niko.
Ty máš implast bolder? To je taky (kromě x-landeru XA) můj favorit. O víkendu se chystáme do Kolína si ho prohlédnout a přeměřit. Nenašla jsem totiž žádnou prodejnu v Praze.
Co se mi na něm nelíbí je to, že nemá přední kolečka otočná kolem vlastní osy, ale to si musíme na prodejně vyzkoušet jak se s tím jezdí. Taky je prý nepraktické, že se nedá u sporťáku odepnout takový to madlo co je před dítětem. Dítě se tam musí zasouvat vrchem a s fusakem je to prej docela fuška. Jakou s tím máš zkušenost? Jinak je super že se dá sproťák nasadit oběma směry. A je škoda, že ta květovaná látka je bavlna. Jestli si ho budem pořizovat tak kvůli té bavlně bohužel ne květovaný i když sou krásný 🙂
Napiš mi prosím jak si s Implasťákem spokojená. Díky !!
No jo, teď koukám, že si nenapsala jestli máte 3 nebo 4-kolku. Který teda máte? Já bych chtěla tu 4-kolku.

mkr
6. led 2008

jjaanca:my nakonec šli do 3, jinak to madlo se dá oddělat, zatím jsme ho ještě nevyzkoušeli

jjaanca
6. led 2008

A jo, teď jsem si všimla že máš termín až 8. února, takže ještě nevozíte. Jestli jde oddělat madlo, tak to by bylo super. Líbí se mi víc než ten x-lander. Ještě uvidíme jak to bude s rozměry, Máme totiž jen 1m dlouhý výtah ☹
Taky jsem se ti mohla do alba kouknout hned.... vy máte ten květovaný 🙂 , nemáš strach že se to promočí nebo navlhne? Napadlo mě že by se to dalo postříkat nějakou impregnací, ale manžel je proti té bavlně, žo to neni praktický ☹

mkr
6. led 2008

taky jsem byla pro x-landra xa, ale nakonec hlavně rozhodl ten sporták, nelíbí se mi, že u xa je to jen látka na patenty. určitě navlhnutí podle mě vydrží, ale na déšt stejně musíš dát pláštěnku, popravdě se mi i líp skládá, uvidíš sama až je vyzkoušíš oba dva

pavlina05
6. led 2008

Ahoj holky!
Já mám na kočárek ještě čas, ale stejně koukám a kochám se.
Mě se líbí kočárky Jane...ale nejsou příliš drahé???
Tenhle je třebe úžasný,ale ta cena!!!!!!!!!!!!!!!! 😠
http://www.detskyraj.cz/zbozi/2770-jane-nomad-0...

Podle jakých měřítek mám vůbec vybírat?
Je nějaký takový kočárek na trhu za přijatelnou cenu????

perada
6. led 2008

izo, my teď už jen pořizujeme sporťák, ale rádi bychom i takový ke kterému by se případně při druhém dítěti dokoupila korba 🙂 A ten Peg Perégo je prostě nejlšpí...ale 14 tis jen za sporťák se mi teda moc dávat nechce, má ale i nánožník,záda do lehu no prostě completo 🙂 http://slunecz.vasoft.cz/index.php U nás nejříve vedla Cortina..jenže jsem četla dost stížností...pak Jané - ale přesně jak píšeš, ta korba je šíleně nízko ☹ a my jsme oba vysoký a teď zatím máme v merku Quinny Freestyle 3XL, ještě ho chceme omrknout v reálu .. jsem zvědavá co nakonec pořídíme 😀 hlavně musí být do terénu 😎

jjaanca
7. led 2008

pavlina05: Mě se úplně první líbil taky Jane nomad, ale z cenových důvodů jsem se pak přiklonila k x-lander Xa a taky se mi zdálo lepší, že x-lander xa má větší (myslím že nafukovací) kolečka.
Vybírej podle toho
- jestli jsi z venkova (odpružení v terénu)
- jestli potřebujete aby se vešel do auta
- kdy rodíš (jestli se ti vejde větší mimčo s fusakem do malé korbičky)
- jak jste vysocí
- jestli se musí vejít do výtahu
- jestli budeš cestovat hromadnou dopravou (aby byl lehký až ti budou lidé pomáhat)
- jak je pro tebe důleřité aby tam byla možnost otočit ( rukojeť) sedačku pro i proti směru jízdy
- velikost a nostnost košíku pod kočárkem
- možnost sundání a vyprání potahu (snadná udržovatelnost)
To je tak všechno co mě právě napadlo, pročti si tento článek.
http://www.miminko.estranky.cz/clanky/Kocarky/J...

zuzik03
7. led 2008

kukuli, já si Inglesinu Magnum koupím taky, v diskusích se o něm sice moc nemluví, ale když jsem se poptala v okolí u kamarádek, které mají kojence, tak Inglesina Magnum mezi zakoupenými jednoznačně vedla - všechny si pochvalovaly, že je lehký, krásně houpe (jeden z mála), je úzký, takže bez problémů všude projedeš, dobře se skládá do auta, má pratelný potah, no prostě zatím jsem neslyšela, že by s ním byl někdo v praxi nespokojený, ale i tací se určitě najdou 🙂 navíc loňskou kolekci seženeš už kolem 11 tisíc (www.detskyraj.cz), to mi přijde jako docela dobrá cena.

zuzik03
7. led 2008

ještě dodatek - nedoporučují k tomu autosedačku Huggy, prý nemá dobré testy nebo se dokonce v poslední době netestovala.

niko
7. led 2008

máte někdo zkušenost s kočárkem booster GT4? barevné kombinace nic moc, ale funkčnost maximální, teda alespoň dle popisu