Kočár X-lander X3 nebo Hauck Saturn Air nebo jiný

pajik82
26. únor 2011

Ahojte,
chtěla bych se zeptat na Vaše zkušenosti se zmíněnými kočárky případně podobného ražení 😉 Hledám kočár vhodný do terénu, který může mít miminko od narození až do těch tří let. Původně jsem zapomněla na možnost golfek, ale pro komfort dítka mi přijde na nějaký výlet ve dvou letech lepší pořádný sporťák než golfky - ty bych asi použila jen jako nouzovku pro nákupní centra apod. jelikož celé naše město připomíná tankodrom a i já se jdu raději projít někam do přírody než do nákupního centra na kafe 🙂 X3 jsem zkoušela v obchodě. Samozřejmě XA je nesrovnatelně příjemnější na ježdění, ale právě tak v tom obchodě, ale ne v terénu. Taky jsem zvažovala Inglesinu, ale ta se mi líbí jen jako hluboká a mít potom zvlášť sporťák a ještě k tomu golfky... no kdo by to kupoval a kde bych to všechno parkovala, že? To mi nepřijde moc rozumný 😝
Předem všem moc děkuju za názory a zkušenosti.
😎

pajik82
autor
28. únor 2011

Nikdo nemá žádné zkušenosti?? ☹

mischus
1. bře 2011

@pajik82 - Ahojky, já se omlouvám, zkušenosti žádné nemám, ale spíš mám na tebe nějaké otázky. 🙂 U nás ten kočárek k vyzkoušení není, tak mě zajímají nějaké věci.. Jak se s tím kočárkem jezdí? Ty kola jsou pevné, jako u klasických 4kolek? Na netu píšou, že se tam dá nastavit nějaká sbíhavost kol a já dost dobře nechápu, co to u kočárku znamená.. A ještě by mě zajímalo, jakám způsobem se polohují zádíčka u sporťáku. Jestli je to na takové popruhy, jak u jiných X-Landerů nebo je to polohování na tu páčku nebo takový podobný systém (jak já říkám "klik klik systém" 🙂 )
Díky moc za odpovědi!

cincolina
9. bře 2011

ahoj, ja si jdu dneska x-lander x3 vyzvednout,tak az odzkousime, tak napisu. zatim jsme meli hluboky deltim, ktery po vyndani tasky ma polohovaci zada, ale nema poradne poutaci pasy, tak zkousime tenhle.

@mischus zada se polohuji packou a kola jsou pevna, sbihavost co znamena nevim. neni tak odpruzeny jako "kolibkove" kocary, ale zaroven se nam v tom obchode zdalo, ze pruzi dost.

mischus
9. bře 2011

@cincolina - Díky moc za info!

bubucka
9. bře 2011

Ahoj, máme X-lander X3 kolekci 2006, ale jsme maximálně spokojení. Používáme už 21 měsíců a není si na co stěžovat. Malý se narodil v červnu, v hluboké korbě jsme byli do 5 měsíců, pak už byla moc zima a s pytlem by se nevešel, takže jsme přesedlali na sporťák. Do jara jsme jezdili naležato, pak začali posazovat. Polohování je na tři polohy a NENÍ na popruh jako ostatní x-landery. Košík pod kočárkem je přímo obrovský. Pod nánožník se ještě teď vejdeme i s teplým fusakem (máme péřový, doma šitý a opravdu naducaný). Seřízení sbíhavosti znamená, že jde seřídit, aby kočárek jel rovně a nikam nezatáčel (netáhl). S korbou je houpání hodně tuhé, ale se sporťákem, čim je dítě těžší to jde líp a líp. Není to jako na řemínkách, ale stačí. Bydlíme na vesnici a silnice tady nic moc (spíš nic než moc) samá díra. Jezdíme i do lesa a kočár pořád drží. Občas to chce dotahnout dráty v kolech, povolují se asi samy, nebo co, a dvakrát do roka promažeme kolečka a houpání. Toť veškerá údržba (kromě nutného praní potahů).

Kdybys měla ještě nějaký otázky, klidně se ptej....