Kočár X-lander XA 2010. Máte zkušenost?

petrastudio
2. kvě 2010

ahojda všem,jelikož čekáme první miminko a nějak si ve všech značkách,modelech a typech nemůžu vybrat,prosím poradit.Favoritem je zatím x-lander XA,máte s ním nějaká zkušenosti,prosím?:o)) nevím na co se přesně mám zaměřit,potřebuju bezpečný,snadno složitelný do auta a s výbornou manipulací,bydlíme v malém městě.PETRA

pavlapl
3. kvě 2010

Ahoj,
x-lander xa není moc dobře složitelný kočárek do auta. Když používáš hlubokou korbu tak se skládá pekně ale pokud tam budeš mít navlečenej sporťák tak je s toho velká težká hrouda. Nejlepší bude když se na něj půjdeš podívat do obchodu a necháš si ho celej předvést. Hodně velké mínus tohoto kočákru je že je korbička strašně malá a pokud čekáš mimčo na zimu tak se ti tam nevejde a sporťák jde jen po směru takže ty budeš must od 6 měsíců obíhat kočár aby jsi viděla na mimčo a sporťák nejde ůplně do lehu je tam sklon asi 30° což taky není ideál a navíc kočárek nemá ani jednu pružinu takže vůbec nehoupe. Být tebou tak bych volila jiný kočárek.

veronikae
3. kvě 2010

Petrastudio:já taky čekám první mimi a též se mi tento kočárek líbí.Myslím,že se tím nic nezkazí, že je to kočárek v pohodě 🙂 .Čekáme mimi v žáří,tak si myslím,že do té korbičky se v poho přes zimu vleze a na jaře do sporťáku.My se půjdeme tento týden podívat na něj do prodejny,tak ti potom můžu napsat.Ještě se mi libí Casuaplay S4,ale mám strach,že by byl brzy malý,ale jinak je taky krásněj 😎

simonceli
3. kvě 2010

Ahoj, obecně X-lander kočárky mají blbě řešené upevnění hluboké korby. Dává se na adaptéry, podle mě tenké, plastové a ne přímo do konstrukce. Takže hluboká korba se vykle, ne nějak drasticky, ale vykle. Sporťák nemá ani okénko ve stříšce, kterým by jsi se dívala na dítě, aniž bys musela obýhat. Navíc to vyrábí poláci a většina jejich výrobků ve všech odvětvích je nic moc. Já bych ho nekupovala. I ta korba je dost malá, takže nehrozí v zimě do ní dát dítě ve fusaku. Raději bych volila jiný.

martulikk
3. kvě 2010

ahoj, když jsme před rokem vybírali kočárek, měli jsme v užším výběru i X-lander... když jsem ho pak v obchodě zkoušela, tak letěl ze soupisu... ta hluboká korbička se tam opravdu dost viklá! nechápu jak je to možné, že s tím výrobce vůbec vyrukoval na trh...
no a co se týče velikosti... v současnosti se ty kombinované kočárky všechny svou velikostí dost podobají... my sice máme teutonii, ale také jsem si myslela, jak v ní vydržíme max. do 5-ti měsíců (malá se nám narodila na konci července)... no a nakonec jsme do sporťáku přecházeli až v průběhu 9.měsíce 😉 takže bych asi už nehrotila každý cm... chce to taky vhodně zvolit fusak na zimu... co jsem měla možnost osahat si třeba Emitex Combi (ale ještě pár dalších), tak do sporťáku ano, ale do korbičky jsou moc mohutné a pak nezbývá místo pro mímo... my jsme pořizovali Angel a byl fakt super!

temperance
4. kvě 2010

Holky pokud si nekoupite nejakou xxl korbu, tak stejne pujdete v pul roce do sportaku (polohovatelnyho), dneska je to tak schvalne delany ty korby male abyste si koupili i sportak ze jo... A x-lander jsem nechtela, kazdy na nej plival a ted ho vidim ma ho kamoska a vypada dobre... libi se mi ze tam je i ta tepla vlozka - dobra treba na jaro a podzim, kdy uz je fusak moc a deka malo... a je tam skvela bouda - da se rozepnout a uplne sklonit treba proti vetru ci slunci.. pokud poridite nafukovaci kola tak neni nutne odpruzeni...

tazule
4. kvě 2010

Ahojky,
tak nám se Adélka narodila v srpnu a měli jsme kočárek X-lander XA. Z korbičky na spor'ták jsme přecházeli teprve minulý týden .....to měla malá osm měsíců a půl....a to jsme změnili "vozový park" jen proto, že už chtěla sedět a zvedala se. Samozřejmě vždycky záleží na velikosti miminka. S kočárkem jsme ale byli spokojeni po všech stránkách a i v zimě to bylo s fusakem v pohodě.

81michaela
5. kvě 2010

ahoj, taky o něm uvažuju.. zajímalo by mě, jestli se dá sportovní verze (u X-lander XA 2010) položit úplně dolehu ?
Díky.

misi78
5. kvě 2010

Ja mam x-lander XA 2008 a jiny bych nechtela, kamaradka ma casualplay a je to pekne tezka krava, oproti tomu x-lander je lehkej. Simonceli neni pravda ze u sportaku neni okynko je tam takze se na mimco vidi krasne, do lehu jde dat krasne, co se tyka uplneho sedu nevim jak u 2010 ale u 08 jsem jen vybarala zasevky vzadu a malej je v sedu, skladnost do auta uplne krasne, mame fabii combi a dozadu dame sportak i naseho zlateho retrievra. Co se tyka hluboke korby me teda neprislo, ze by se vyklala. Ale klidne bez do obchodu a rozhodni se sama. Navic ta nova rada ma jak holky psali perfektni korbu, ktera jde hodne dopredu a na mimi nefouka. Mam i golfky X-lander a taky jsem s nima spokojena. Je to sice polska znacka ale hodne prodavana i v zapadni Evrope. Spis se mrkni na diskusi primo x-lander tam najdes vice zkusenosti. Jo jeste velikost korby, malej se narodil v breznu a menili jsme na sportak asi v pul roce, protoze uz nechtel byt v korbe a chtel sedet a videt.

klara.t
7. srp 2010

Holky co máte sporťák xlander XA 2010 podělte se zkušenostmi. Uvažuji o něm. Je dost široký, ale stačilo vám to v zimě? co poruchy? nesvítí tím okýnkem e stříšce na mimčo moc sluníčko? a co ty hladká kolečka?

lumixii
7. srp 2010

Taky mám x lander xa, je pravda že né 2010, ale 2009 a můžu říci že bych už neměnila.. Jsem s ním maximálně spokojená. Jak už tady bylo zmíněno, boudička jde poklopit u sportáku hooodně dolů, takže nepotřebujeme žádnou sluneční slonu, destníky apod. nefouká na malého, nesvítí na něj. Nánožník je dost široký, a navíc je k němu připínací vyteplená vložka, na jaro a podzim.. lehoučkej prostě super.
A to jsem vyzkoušela mraky kočárků.

simonceli jen tak na okraj, a které kočárky v dnešní době polské nejsou? 😀 Je pravda, že jich je taky dost, ale to je většinou už jiná cenová skupina 😀

klara.t
9. srp 2010

Mám pár dotazů ohledně xlandera xa 2010, napište mi prosím, jak to je.
1) Není pro mimčo moc vysoko to madlo?
2) jaký účel má ta vyndavací vložka? jen kvůli praní? neujíždí dopředu?
3) nekloužou ty hladká kolečka?
4) stačí vám 2 polohy na nohy u sporťáku?
5) Nesvítí tím okénkem na mimi? pokud ano jak to řešíte?
6) nemáte někdo fotky třeba složeného kočárku? nebo i jiné? zepředu, zezadu, s mimčem apod.

lucyne
10. srp 2010

@klara.t
1) Neřekla bych, ikdyž ho ještě nepotřebujeme, ale i tak když malého posadím, tak je akorát.
2)neujíždí dopředu, jelikož je chycena kšírama na mimčo, ale my tedy používáme zatím jen ty spodní. Vložka je tam když je mimčo malé a jak roste, tak se vyndá.
3)také jsem se bála těch koleček, ale jsou opravdu super
4)Určitě stačí, když je teď malý tak to máme nahoře a pak až budeme běhat dole.
5)Stříška je hodně velká-dá se roztáhnout a tak se snadno nastaví, tak jak zrovna potřebuješ
6)foto Ti nějaké pošlu, zatím nemáme

klara.t
10. srp 2010

@lucyne díky moc za odpovědi. Stále však nevím, jak je to s tím okénkem. Jestli zeshora na mimi nesvítí. O tom prodloužení střechy vím, to je super, nesvítí na něj zepředu, ale co z toho okénka?

klematis
10. srp 2010

@klara.t na to okénko se dá koupit takový kryt, na mmb to určitě koupíš a nebo hodíš přes plenu

jijitka
10. srp 2010

@lucyne - prosím tě, jak to je se skladností. V jednom příspěvku výše je uvedeno, že je do auta dost neskladný.
Vzhledem k tomu, že se často potřebuju přepravit i s kočárkem autem a mám malý kufr (Felicie), je to pro mě dost důležité. U nynějšího kočárku sundám korbu, podvozek frknu do kufru a korbu na sedačky a je to. Ale sporťák je, předpokládám, vcelku - myslím tím, že se sedačka nedá odcvaknout od podvozku. Nebo dá??

klara.t
10. srp 2010

Proto bych ho ráda viděla někde složený 😒 ale na netu nikde není. no snad mi ho složí v obchodě, ale je tam děsně nepříjemná prodavačka ☹

misi78
10. srp 2010

@jijitka my meli taky kratkou felicii a do kufru se nam slozeny sportak v pohode vlezl. Bohuzel nebo bohudiky vlastnime jeste velkeho zlateho retrivra tak jsme nakonec koupili fabii kombi 😀

jijitka
10. srp 2010

@misi78 - tak to by bylo fajn. Teď, když bych chtěla podvozek do kufru položit, musím sundat kolečka. V tom zúžení, kde jsou kola (u auta) mi chybí pár cm ☹ A kolečka mě nebaví sundavat, takže jsem vyhodila horní dekl z kufru a podvozek tam dávám na stojáka (na bok). Ještě si porovnám rozměry.

jijitka
10. srp 2010

Ještě bych měla další otázku - boudička vzadu taky jen tak volně visí nebo je nějak upevněná?? Nevím totiž, jak to je řešené u jiných kočárků. U toho co mám, je boudička jen přehozená, takže když dám opěrku do sedu, po stranách jsou dost velké mezery (což by byl problém ve větru - asi by tam dost foukalo ☹ ). Při poloze vleže už se boudička napne kolem opěrky.

lucyne
12. srp 2010

@klara.t stane se to pouze párkrát , že ano , ale právě tím jak je ta střecha dlouhá, tak si to pak nastavím , tak aby na malého nesvítilo.

lucyne
12. srp 2010

@jijitka tak to je snad jediná věc co mě také mrzí, ale mám větší kufr, takže se tam vejde v pohodě. Ano, kočárek zůstává vcelku, nedá se rozložt na kostru a korbu. Ale je výhoda, že lehký. Já Vám to večer nafotím a dám sem foto. ted pojedeme na v ýlet do Tábora.

lucyne
12. srp 2010

@jijitka boudička je tam bych řekla pevně a i uvniř je z toho ležení takový vyšší rantl, takže je to chráněné i tak, tak já Vám to nějak nafotím.

jijitka
12. srp 2010

@lucyne - hodná, díky 🙂

klara.t
13. srp 2010

@lucyne jakou na to máš pláštěnku?
líbí se mi ta emitex : http://beruskakocarky.mimishop.cz/detail.php?zb... ta by na to měla jít ne?

gegitka
15. srp 2010

@simonceli tedy nevím,ale ai bevíš že ten nový model má ve sportovní verzi ono na stříšce takže na dítě vidíš. a korbička je dost velká my jsme se tam s malým vešli přes zimu bez problému.

gegitka
15. srp 2010
klara.t
19. srp 2010

tak už je doma...barva carbon...krása

jijitka
19. srp 2010

@klara.t - až kočárek otestuješ, dej vědět jak se s ním jezdí. Jaký je ve srovnání s Firkonem - jízdní vlastnosti, odpružení, ovladatelnost, váha, skladnost ... zkrátka všechno 😅

klara.t
19. srp 2010

@jijitka PRvní jízdu máme za sebou a jsem moc spokojená. Ta barva carbon je ve skutečnosti černo fialová. Já myslela že do šeda, ale na slunku ta šedá trochu zfialoví...no to je ještě hezčí, než by byla ta šedá. Moc krásný odstín. Jinak manipulace s ním jde krásně. I jednou rukou. Snáze než u Firkona, ale to bylo tím, že tam na mě Adélka koukala, tady kouká dopředu, takže těžiště je vzadu a tím pádem odlehčené přední kolečka, která lépe zatáčí. Příjde mi i lehčí, ale to je možná tou lehčí manipulací. Výborná je ta polohovací stříška - už nevozím sluneční clonu. Prostě jen rozepnu zip na stříšce a sesunu jí dolů. To okénku nahoře je super, že na ní vidím, i ona na mě občas jukla, jestli tam jsem. Polohování zádíček super. Jde to snadno až do lehu. Ale zjistila jsem, že nejde uplně don sedu,ale to nebude problém. Jinak to madlo je trochu výš než u firkonu, ale příjde mi to OK. Je výhoda, že ho zvedneš, když chceš dítě do kočárku posadit. Košíček je menší než u firkonu, hold budu muset dělat menší nákup (alespon nebudu tolik utrácet). Kolečka jsou zatím v poho. Nevím, jestli na sněhu nebudou klouzat. Uvidíme. Brzda je ok. Odpružení bylo lepší u Firkonu. Tam byly taková péra. Tady nic, tak jí nemohu pohoupat. Vynikající je,. že je tam ta zadní kapsa - je obrovská. Mám v ní slabou deku, kdyby se ochladilo. Pak pod sedačkou je další kapsa. Tam mám pláštěnku a pumpičku, ale jak je ta pláštěnka těžší, tak se kapsa trochu prověsí a znemožní trochu vstup do košíčku. Ta zadní část kočárku s kapsou jde uplně odepnout. Pak to větrá. Zároven tím zipem můžeš na mimčo sáhnout. Skladnost zatím tolik odskoušenou nemám. U firkonu se sundala sedačka a složilo se to zvlášt. To mělo výhodu, že to bylo lehčína to zvednout to do auta. Toto se skládá vcelku. Ale dá se to uzvednout. Spíš bych se bála toho, že tím, že je to větší kus, že se může stát, že se při tom dávání do auta ušpíním. No uvidím. Ale složité to složit není.
Mám k tomu tu tašku X-bag I. Ta je mnohem lepší než u firkonu. Tam byla jen jedna kapsa. Tady jsou dá se říct 2 větší vnější a 3 menší uvnitř plus ta hlavní část. Jo a jedna mini na té části co se přes tu tašku přehýbá. No je dobrá. Ale u firkonu možná byla o malinko větší. Nebo spíš do ní byl lepší přístup, protože měla delší zip. Tahle je ale přehlednější. Přímo se přidělává na madlo (není tam na popruhu - ten máš přídavný mimo) - docela mi to vyhovuje, protože u firkonu se mi stále rozepínaly ty cvoky. PAk mají i tašku X-bag III. ta má postranách kapsy na lahvičky. je cca o 150,- dražší, ale tam kde jsem objednávala jí neměli, tak jsem vzala tuto.
Tak kdyžtak se dál ptej. 🙂

ajda74
19. srp 2010

Klaro.t mohla byste mi prosím změřit délku a šířku ložné plochy sporťáku a třeba i přidat fotku kočárku?Děkujï.