Kočár X-lander XA 2011 nebo X-lander XQ 2011?

maminkazelvinka
14. říj 2011

Maminky máte některá zkušenosti s těmito kočárky?Který mi doporučíte?respektive ,který je lepší?Jak se Vám s nimi jezdí?

kasiopea
21. říj 2011

Já jsem si chtěla koupit XQ 2011,protože se mi zdálo lepší mít kočárek bez adaptéru a že sporták jde otočit směrem k mamince. Ale jen do té doby, než jsem ho viděla naživo. Měla jsem vedle sebe sportáky XA 2011 a XQ 2011 . Ten XQ je o hodně úžší než ten XA a jelikož jsme s manželem větší a mimčo určitě bude po nás,tak jsem ten XQ nechtěla. Koupila jsem si XA 2011 v barvě Carbon. Ty barvy jsou taky uplně jiné než na obrázkách. 🙂

miarosa
21. říj 2011

Já osobně mam xlander 2010 a ten nám vyhovuje, ale myslim si že oba jsou krásný, akorát že XQ má menší přední kola a nejsou nafukovací, přesně jako náš, a já bych brala ty nafukovací, je to větší pohodlí pro mimí a snažší manipulace s kočárkem v terénu a jak píše kasiopea tak má také přehazování sportovní korby v obou směrech a musim říct že to bych hdoně uvítala, protože sem dala našeho prcka od 7. měsíce do sportáku a jak mě neviděla tak bylo zle, a to mu vydrželo ještě další 2 - 3 měsíce. Takže já bych neváhala 🙂

marketa97
26. říj 2011

@maminkazelvinka Ahoj souhlasím s kasiopea, máme XA a XQ jsem teď viděla naživo v hračkárně Pompo, překvapilo mě jak je sporťák maličký oproti tomu našemu. Náš Luky už by měl problém teď v 11 měsících se do něj vejít.

maminkazelvinka
autor
27. říj 2011

Děkuji moc za rady,taky jsem XQčko viděla (použitý tedy),ale vůbec mi neseděl malej není žadný drobek ted má 9.měs. a nedokázala jsem si představit ,že bych ho tam "narvala" ještě na přes rok.A hlavně když jsem viděla rozdíl mezi fotkou nového kočáru na netu a smutnou realitou (barva,vložky v kočárku,..)bylo mi jasné ,že to nebude ten pravý ☹ Tak jsem x-landeru dala sbohem a už pár dní jezdíme s novým Concordem FUSION a musím říct ,že zatím se mi jeví suprově velký ,super kola ovladatelný snad jedním prstem ,prostě vymakaný jen neoprenovou tříšku asi naharadím jinou ,nám zatím sedí skvěle,ale četla jsem že po čase padá,ničí se normálním užíváním,tak jsem našla na netu paní co je šije na míru a chystám se si zabezpečit nahrádu🙂Jezděte bez nehod maminy a s comfortem 😀

brkabra
24. led 2012

@kasiopea ahoj. tiez si chcem kupit XA carbon, ale ked som kukala na bazaroch, tak tam aj zo setu 2011 bola uplne ina farba ako je na nete u predajcov. napr. :http://www.detskyraj.cz/images/sklady_parametry/x-land...
Bol teda rozdiel nazivo?

kasiopea
24. led 2012

Ahoj,naživo je uplně jiný na obrázku je šedý a ve skutečnosti ja takový tmavě fialový až do černa,je to moc pěkná barva.Zkus se podívat někde na bazárek kde ho holky prodávají at vidíš tu barvu

beta.m
27. led 2012

@brkabra já ho mám doma a je opravdu úplně jiný než na obrázku, místy je úplně černý a místy hóóódně tmavo fialový jak píše kasiopea. Ve skutečnosti je mnohem hezčí než na obrázku 😉

beta.m
27. led 2012
neu.sona
30. led 2012

Holky, nevíte některá prosím, zda na x-lander xa nebo teď ten nový x-movie na něj jde jiná korba než x-lander? Chci si pořídit tento kočárek, ale korbu bych chtěla třeba od maxi-cosi. Děkuji.

kikimaruska
13. zář 2012

Prosím o pomoc. Koupili jsme starší korbičku (2011) na x-lander XQ a je trochu jiná, než na xa. Mám k ní i moskytieru, která se na jedné straně nasadí a na druhé připevní zipem. Logicky nejspíš zipem místo nánožníku korby? To mi přijde logické, ale zdá se mi, že velikost jezdců zipu od moskytiery a od korbičky na nánožník se liší a nejde mi to přidělat. Anebo si stojím na vedení a zipuje se to jinam? Děkuji,

kikimaruska
9. říj 2012

@neu.sona pořídila jste nakonec X-move? Byl to můj tip na druhé mimčo (díky otočnému sezení), ale naživo jsem ho nikde neshlédla a tak vyhrál XQ z r. 2011. Jinak korbičku mají modely X-move a XQ stejnou...tj bezadaptérovou a je jiná, než na XA a další modely od X-landera...

kikimaruska
9. říj 2012

@neu.sona a jinak mi bylo řečeno, že na XQ (tím pádem i X-move)lze nasadit korbičku od Quinny...tu starší skořepinovou, ne tu novou skládací...

ada222
25. led 2013

no my mame Xlander XQ 2011 a nemenila by som za nic, mala bude mat 20 mesiacov, je vyssia ako ostatne deti v jej veku a v pohode do kociara vojde aj s fusakom aj do nanoznika. Nemozem povedat jedno zle slovo na tento kociarik. Dokonca aj v snehu perfektne prejdeme a mnoho maminky si chvalia jeho jazdne vlastnosti, vraj su lepsie ako u XA aj ked predne kolieska su mensie a nenafukovacie. Keby som kupovala teraz kociar, opat by vzhral tento. 😉