Kočár X-lander XA. Jste spokojení?

cernalu
13. dub 2011

Uvažujeme o koupi kočárku X-lander XA, respektive celé té velké sady, prosím o Vaše postřehy 🙂 Díky

slavicky
13. dub 2011

Máme verzi 2010 a jsme spokojení. Zatím jsme ještě nevytáhli sporťák, ale myslím, že bude ok 🙂 Krásně lehce zatáčí, lehoučkej, pohodlej. Jen škoda, že není odpružený a nedá se drndat 🙂

barevka
13. dub 2011

Naprosto úžasný kočárek! Po velice zdlouhavém výběru, jsme ho pořídili a už bych ani jiný nechtěla! Je to dříč jako blázen! Malá je červencová a i s fusakem se vešla do korby ještě v březnu. Teď už jezdíme se sporťákem a taky spokojenost! Nemám co bych vytkla! Takže za nás určitě ANO!!!!

helulela
13. dub 2011

My máme 2009 a jsem spokojená moc. Lehce se s ním jezdí, nic v něm nehrká a nechrastí, zvládá i terén. Houpání mně osobně nechybělo. Dobře se udržuje, je prostorný a vypadá pořád pěkně. Kdybych na něm měla hledat mouchy, vadí mi systém polohování zad u sporťáku - utahuje se tam pásek v přezce a někdy jsou na to i dvě ruce málo. Není to nic hrozného, ale radši se na to někde v obchodě podívej. Taky doma oměřte všechny dveře a porovnejte s rozchodem zadních koleček, je celkem široký. Fusak 2009 do korby je dost tenký, na zimu určitě nestačí, lepší koupit nějaký zvlášť, který půjde do korby i později do sporťáku. Slunečník a spol. jsme neměli, myslím, že ani není potřeba. A kdybys chtěla radši nějakou lepší autosedačku, měla by k němu pasovat Maxi Cosi.

coxa
13. dub 2011

Mají dvě kamarádky a spokojené obě. 😉

amelie001
13. dub 2011

JSEM TAKY MOC SPOKOJENÁ.MAM VERZI 2008

jaru30
16. dub 2011

Ahoj,
můj názor: má pár much, ale přesto jsem spokojená. Ideální kočár neexistuje 😉

Nejvíc mi vadí, že sporťák nejde otočit. Docela jsme s tím bojovali.
Korbička byla pro nás moc malá (malej je ale čahoun) a do sporťáku šel už v 5,5 m, byť ještě neseděl.
Podvozek je na můj vkus málo odpruženej (u některých jiných si můžeš nastavit tvrdost podvozku). Do lehkýho terénu fajn, ale když jsme vyjeli k rybníku (kamenitá cesta) málem jsme z prcka vytřásli duši.
Pak už jsou to jen kosmetický vady, jako že slunečník nemáš u sporťáku pomalu kam přichytit, a když už se podaří, tak nedrží. Ale zase x-lander má tu parádní rozepínací stříšku 😉
Taška se nacvakává na rukojeť, takže když ji chceš přes rameno, musíš vylovit popruh a připevnit. Ale jak říkám, to už jsou maličkosti 🙂

X-lander bych zvolila znovu, ale už XQ - otočný sed 😉

marketa97
10. kvě 2011

My máme 2010 Ocean a jsme moc spokojení, jak píše jaru 30 tak korbička nám byla taky brzy malá, ale náš Luky je taky velký takže jsem od pátého měsíce ve sporťáku. Slunečník jsme taky dlouho řešili kam dát, teď už je na svém místě a drží dobře, občas se musí doutáhnout ten držák ale v pohodě, jezdíme s ním těžký terény (bydlíme na horách) a ještě ani jednou jsme ho nesetřásli : ))) Taky chválím rozepínací boudičku, která je opravdu super a spousta maminek nám jí závidí. To, že sporťák nejde otočit proti směru jízdy nám ani nevadí, stejně by jsme to asi nepoužívali, Luky rád kouká kam jedeme a já zas na něj vidím prostřednictvím okénka v boudičce.
Takže za mě jasně BRÁT

mailli
12. kvě 2011

Máme 2010 Jungle a spokojenost maximální 😉 Nelituju ani jedné koruny, kterou jsme za něj dali. Z korbičky šla malá do sporťáku po 6 měsících, ale měli jsme obrovský (starý) zimní fusak, jinak by se vešla ještě tak cca měsíc. Slunečník jsme koupili neznačkový a ke korbičce super, na sporťák není vůbec potřeba. Jinak i korbička má skvělou vychytávku - dá se rozepnout zip a když je velké vedro, tak přes síťku luftuje vzduch i dovnitř, takže se mimčo nezalyká vedrem. Do sporťáku se vejde dost věcí - do síťky pod kočárkem, na sedačce na zádech je další síťovaná kapsa a na vrchu je ještě jedna kapsa na zip, do které dávám pár věcí, které se mi nechce tahat v tašce 😉 Shrnuto podtrženo = naprostá spokojenost. Že nejde otáčet proti směru jízdy a že není odpružený neřešíme - malá se ráda kouká kam jedeme a v terénu jsme ji ještě nikde nevysypali (navíc se jí drncání líbí už od malička, nejlíp tak kupodivu usíná).

broucek2
14. kvě 2011

Jsem spokojená s provedením a kdyby nám nezlobilo přední kolo, tak bych byla spokojená celkově. Jenže neotáčí se mi přední kola kolem osy stejně a tak se kočárek stává neovladatelným zvláště na dlažbě. Navíc reklamace nebyla ani jednou ze 3 pokusů uznána, takže už jsem neměla 1,5měsíce kočárek k dispozici a všechno k ničemu (postupně se to kolo zhoršuje).

lucy222
14. kvě 2011

Jako u každého kočárku se jistě pár much najde-když budeš hledat, ale co se týče poměru cena/kvalita,tak se jedná myslím o slušné provedení. Máme verzi 2010 vulcano a za nás velká spokojenost-jezdíme do terénu i po městě a to dost a zatím bez chybičky. Jen autosedačku jsme vzali - pro jistotu - Maxi Cosi. 😉
Určitě se podívej na to polohování zad u sportáku - někomu ty pásky nevyhovují. Fusak je opravdu tenčí,ale na to nás upozornila prodavačka už v obchodě,že je vhodný tak na jaro/podzim, tak jsme s tím počítali.

pavcza
14. kvě 2011

My máme tedy starší verzi 2007, takže nemůžu posoudit vychytávky okolo boudy, ale já s ním moc spokojená nejsem a stále hledám jiný kočárek. Malej má zatím 59 cm, ale už teď mi všichni říkaj, že za chvíli mu korba nebude, co to máme za malej kočárek, budu ráda, když v něm vydrží aspoň do půl roku, což bych ráda. Taky tu máme náročný terén a to, že neni odpružený (nebo minimálně) mi dost vadí, když vidim malého jak to s ním drncá, nejradši bych ho nesla v náručí, sice jo, projedeme, ale i nadskakuje mi pod rukama. Že nejde sporťák otočit obousměrně, začínám se toho bát a taky, že nejde do lehu. Já lituju, že jsem se jím ve slabé chvilce unesla a pořídila si ho, i když byl v super nepoužívaném skoro novém stavu. A že když si chci vzít tašku přes rameno a musim přidělávat popruh mi taky docela vadí.

sarkaa
14. kvě 2011

U tohoto kočárku třeba dělat kompromisy... já jsem zatím víceméně spokojená. Jediné, co mi vadí je, že mi jedno z těch aretovacích koleček pořád jako cuká. Jinak jízda super, drncání malému vyhovuje ( jediná chvíle kdy se v kočárku uklidní a uspí ho to). Sporťák jsem zkoušela zrovna teď v pátek doma a zdál se mi taky dobrý. Trošku nechápu proč si některé uživatelky stěžují, že v půl roce už musejí dát prcka do sporťáku - ta hluboká korba přeci je do 6 měsíců, ne? Korbička sice malá je, ale třeba mě vyhovuje a to nemám žádného prcka. Nutno asi říct, že kdybych měla mít mimi narozené třeba na podzim, asi bych si ho nekoupila.

jaa
14. kvě 2011

Já jsem scháněla sporták pro 14 měsíční dceru.Měla jsem možnost koupit nový, zelený X Lander sport s fusakem,nánožníkem atd...Za hubičku...jenže malá v něm už byla naknop..Takže prostorově žádný zázrak,co se týče délky...A posed je hodně nakloněný dozadu,když prckové chtějí vidět a cpou se pořád dopředu.A ještě mě zaskočilo madlo,které je hodně vysoko a sahá dětem před obličej...☹
Tak máme tak 3x dražší,ale velmi prostorný kočárek s délkou 98cm..🙂Malé budou 3 a krásně se vejde.

jennyska
24. črc 2013

Ahoj Maminky,

na MK máme svou knihovničku pojmů a zkušenosti, kde si na jedno místo vkládáme jak obecné informace např. o kočárcích, tak také zkušenosti - je to tedy přehledné místo s rychlým vyhledáváním 🙂

Pokud máte zkušenost s kočárkem X-lander XA, můžete ji vložit do knihovničky na https://www.modrykonik.cz/kocarky-x-lander-xa/ ? 🙂

Hodně to pomůže ostatním maminkám, které třeba koupi tohoto kočárku plánují 🙂

Děkuji Vám a přeji fajn den!
Janča

janahoub
24. črc 2013

Já osobně bych si ho již nekoupila...korba velmi brzo malá, nelze přetáčet rukojeť...viz nedostatky, co se tu již zmiňovaly. Pro starší dítko jsme měli kočár staršího typu s odpružením-v hluboké korbě spával ještě v roce, a to byl velký 😉 , pro mladšího jsem chtěla něco modernějšího,ale jsem ráda, že už je prodán a znova bych do toho nešla. Jediná výhoda je, že je lehký,ale takových je v dnešní době více. Za nás tedy značka X-lander rozhodně ne!