Kočárek ABC Design Tandem Plus nebo Graco Stadium Duo?

andelka
23. dub 2012

Máte zkušenosti s těmito kočárky? Který je lepší?
http://ajashop.mimishop.cz/detail.php?zbozi=278...
http://ajashop.mimishop.cz/detail.php?zbozi=211... Máme děti 23měs. od sebe a po 5 týdenní praxi zjišťujem, že bez sourozeňáku se asi zblázníme. Rozhoduju s mezi těmito dvěma, chtěla bych koupit nový.
Líbí se mi i Jané power, ale momentálně jsem ho nenašla na netu za podobnou cenu za jakou jsou tyhlety nové. A dost to spěchá.
Díky

jajulin
23. dub 2012

@andelka ahojky, jééééé, to mi něco připomíná 🙂. Máme děti od sebe 22 měsíců. Do porodu jsem si byla jistá, že sourozenecký potřebovat nebudem a nakonec jsme ho prostě museli koupit, jinak bych se nehnula. Koupili jsme nový Graco za rovné 4000 Kč a za tu cenu nám udělal neocenitelnou službu. Používala jsem ho přesně půl roku každý den a nemám k němu žádné větší výhrady. Bohužel nemůžu srovnat s žádným jiným kočárkem, takže v tomto neporadím. Graco jsem koupila naslepo na netu. Spíš kdybys měla nějaké konkrétní otázky, tak napiš, ráda odpovím 🙂.

andelka
autor
23. dub 2012

@jajulin no my jsme právě nevěděli jak to bude zvládat, pořád jsem doufala že se mladej umoudří 😅 ale je to drak.Taky to vidím tak na půl roku.
Tak, napadá mě..jakou má rukojeť, jestli se do výškově nastavit, a taky jestli je polohovatelná opěrka na nohy. I když - sporťák po starším nemá ani jedno 😅 a taky jsme žijem
A ještě - co kolečka? Já mám na mimi teď nafukovací, tak aby to moc nedrncalo.
Teď jsem našla nejlevnější za +-5 tisíc, to je taky dobrý.
Vložnou tašku nepotřebujem asi dokupovat, mám z původního kočáru hnědobéžovou 70x35, což myslím že by se vlezlo dozadu, a oba ty kočárky vyrábějí v takových neutrál barvách, že by to i pasovalo docela.

jajulin
23. dub 2012

@andelka Tak nastavitelná rukojeť ani polohovatelná opěrka na nohy tam není, ale nijak mi to nechybělo. Já mám 169 cm, manžel 182 cm a neměli jsme s rukojetí problém. Přední sedačka má jen dvě polohy, takže tam ani to polohování opěrky nohou není potřeba. A kolečka - docela mile mě překvapily. S nafukovacími se to samozřejmě nedá srovnat, ale zase lepší než malá kolečka u golfek. Pokud se nejezdí po hodně nerovném povrchu (např. štěrk, kameny), tak to moc nedrncá. Já jsem ten kočárek používala na základní denní přesuny z místa A do místa B - bydlíme na malém městě, neřeším žádný terén, kopce nebo MHD. Takže mě to naprosto stačilo. Do auta se skládá úplně skvěle - složené i rozložené za chviličku a zabere málo místa na to, jak je velký. Vložnou tašku jsme měli červenou (kupovala jsem zvlášť na bazaru), kočárek byl tmavě hnědý a docela pěkně to ladilo. Klidně bych oměřila pro jistotu, ale bohužel jsem do čtvrtka mimo domov.
Při najíždění na chodník se musí dole přišlápnout, ale to je logické, když je ten předek mohem víc zatížený než zadek.
Za celou dobu jsme neřešili žádnou poruchu a i teď po tom půlroce používání vypadá skoro jak nový. Potahy teda sundat nejdou. Jasně, jsou mnohem lepší, lehčí, hezčí a vychytanější kočárky, ale u tohoto mi prostě přišel skvělý poměr ceny a výkonu.

andelka
autor
23. dub 2012

@jajulin díky za popis 🙂 náš sporťák taky polohování nemá, já mám 160, muž 183 a jezdilo se nám dobře oběma.
My bydlíme ve městě, takže máme zámkovou dlažbu, ale i se sporťákem se to dalo, tak by to snad bylo ok. Auto nemáme, takže skládání může být jakékoliv 🙂
To je blbý že to nejde vyprat, měla jsem vyhlídnutý béžový, jakože na léto fajn, ale už vidím jak bude vypadat 😀
Díky moc

jajulin
23. dub 2012

@andelka není zač 🙂. Tak hlavně ať kočárek dobře slouží. Už ses rozhodla pro jeden z nich?

andelka
autor
24. dub 2012

@jajulin no, zatím spíš pro Graco 🙂

skajana
24. dub 2012

@andelka ahoj, my jsme na tom naprosto stejně jako ty - děti máme rok a třičtvrtě po sobě a teď to vypadá, že bez sourozeneckýho kočáru to nejspíš taky nedáme. Já teda kočárky dost zkoumala už před porodem, ale muž mě přesvědčil, že to necháme na potom až podle situace. Přesně tyhle dva kočárky jsme měli v užším výběru a byli jsme se na ně podívat naživo - o dost líp vypadá ten ABCdesign, graco mě i manželovi přišel takový "fórový" a krom toho místo pro staršího je u něj o dost menší. Co do ovladatenosti, váhy a ostatních vlastností jsou pak už srovnatelné 🙂 rozhodně doporučuju zajet je někam zkusit, podle fotek a videa jsme byli z toho graca úplně na větvi a v reálu vypadá fakt o dost jinak...
Jo a ještě dobrý info o sourozeneckých kočárcích má v albu tuším že eveluska ;)

andelka
autor
24. dub 2012

@skajana díky za info - už jsem dostala i info o ABC 🙂
a nakonec budeme mít Jané powertwin 😅 nakonec se jeden bazárkový našel a dokonce v našem městě, takže odpadá pošta.
Těším se až se někam vydám sama s dětma 🙂