Kočárek ABC Design Viper 3S. Jste s ním spokojené?

ivett
2. srp 2010

Zdravím,
o tomhle kočárku tu ještě diskuse není, nebo jsem ji aspoň nenašla...

Najde se někdo, kdo ho má, užívá a může napsat zkušenosti a jestli je spokojený?

Naživo jsem ho už viděla a docela mě překvapil skladností, lehkostí, ale zároveň stabilním a bytelným povozkem, dobrou manipulací, velikostí hl. korby i sportovní sedačky, jen jsem nikde nenašla info od skutečných užviatelek tohoto kočárku...

Budu ráda, za každý názor na něj, díky...

mmacko
2. srp 2010

Ahoj, ja som mala abc ale 6 kolesovy (turbo 6 s) a napisem ti vyhody a nevyhody:
vyhody: super odpruzeny, prejde aj po najvacsom snehu a nerovnostiach v pohode,
vela premyslenych detailov (sietka na hmyz v nanozniku a pod)
ma super kolesa, take gumove, nedostanes defekt ale nie su take tvrde ako plastove.
lahke skladanie
moznost otocenia aj k mamine
velka strecha
velky nakupny kosik.

nevyhody: siroky rozchod zadnych kolies (mne nevosiel cez branu)
zaberie v aute dost miesta
je dost tazky

Vo vseobecnosti to je super kocik, hlavne pre male babo a na zimu. Ja som ho mala od 3 do 9 tich mesiacov cez zimu a super. Dufam,z e som ti trosku pomohla 😉

ivett
autor
2. srp 2010

ahoj mmacko, díky za názor...mě by spíš ale zajímalo, jestli má někdo opravdu konkrétně VIper 3S, protože o značce a kočárech ABC toho mám načteno dost, s některými kočáry jsou lidi spokojení, s jinými ne, ale na Viper jsem na netu nenašla jedinou recenzi, až na jednu od spokojené uživatelky, která ho moc chválila...

viper má kola nafukovací, všechny, přišel mi super odpružený, dal se i houpat, má velký koš (i když to pro mě není podstatné, jsem mobilní a na nákupy jezdím autem) a celý jakoby gumový, takže nepromokne v zimě a na sněhu, konstrukce mi přišla taková festovní, přestože není extra veliká, super se skládá a určitě nezabere moc místa, hl. korba je dostatečně velká, vnitří rozměry má jako větší korby, sporotvní je úplně super, dá se lehce otáčet do obou směrů, matriál mi přišel pevný, otiratelný a třeba stříška na sporťáku super krytá...sporťák se dá dát do úplného lehu a je jeden z nejdelších, co jsem v obchodě naměřila, barevně se mi moc líbí, rukojeŤ má vysunovací teleskopickou, kolečko v předu s možností aretace, zkrátka já na něm zatím nenašla chybu, ale taky asi proto, že jsem ho zkoušela a ohlížela, i když důkladně, je v obchodě, proto hledám někoho, kdo by ho měl a prakticky ho užíval...

ale i tak díky všem za jakékoli postřehy, příp. rady na co si u značky ABC dát třeba bozor...

mmacko
2. srp 2010

Ivett, ten moj bol skoro takyto isty ako tento viper, rovnaky podvozok, rovnaky ten nakupny kos, rovnaka kostrukcia a ta sportova cast je ta ista. A aj skladanie je to iste. Ako on je maly po zlozeni, ale tym, ze neskladas dokopy sportovu cast spolu s podvozkom (to sa da, ale to zabere potom fakt vela miesta), tak to nie je take skladne ako ine kociky, ktore sa skladaju dokopy. Preto som ti to pisala.
Ako pises, jediny rozdiel je v tych kolesach, ze moj mal gumove, tento nafukovacie. Tiez je super, ze ide do lahu a ma aj polohovatelne madlo, ktore ale v zime ide tazko odnat. Ale to sa da prezit 😉
Ja som mala ale s vloznou vanickou, ktora ale bola super velka ,kamoska mala aj tu ich vanicku klasicku, ta bola tiez dobra
Prikladam aj foto mojho, aby si videla, ze su fakt velmi podobne, niektore casti uplne rovnake.

ivett
autor
2. srp 2010

mmacko aha, tak to je fakt podle obrázku téměř stejný, až na ty kola...tak super, díky...takže spokojenost...nad vložnou taškou jsme taky uvažovali, místo hl. korby, ale uvidíme, tím, že v ceně toho sporťáku ta hl. korba je, tak to nemusíme moc řešit, ale určitě se na to v obchodě mrknu a pozeptám...
mě přišel hodně stabilní a přitom super ovladatelný, ten podvozek takový bytelný, ale přitom docela lehký a strašně snadno skladný, akorát mě ještě zajímá, když ho složíš, já tam nenašla žádnou pojisku proti rozložení a když jsem ho chtěla zvednout za boky, tak měl tendence se rozjíždět a jakoby se rozkládat zpátky, pak jsem objevila nad tím předním kolem takovou železnou tyč - součást té konstrukce podvozku a za tu se to asi má zvedat??? protože jinak se mi prostě rozkládal, když jsem ho chtěla nějak zvednout...
jinak složený mi přišel fakt malý, v sobotu na něj jdeme kouknout, takže ho přeměřím, ale oproti třeba bebe nebo peg peréga je fakt o kus menší, což je super...
a ze sporťáku jsem byla nadšená, i když je mi jasné, že bych skládala zvlášť podovzek a zvlášť dávala korbu tu sportovní, ale já na to v kufru mít místo budu, tak mě to tak netrápí...

jestli si ještě vzpomeneš nějaká negativa, ale i pozitiva, budu ráda...díky moc 😉
že je těžší, to je pravda, ale oproti třeba maxi cosi mura mi přišel ještě v normě, i peg perégo gt3 mi přišel těžší...ten rozchod kol si budu muset změřit, hlavně kvůli výtahu, máme malý výtah, ale snad se vleze...

ivett
autor
2. srp 2010

a ještě mě zajímá, nepřišel vám jako kočár nízký??? já komu ho ukážu, tak se diví, že jim přijde na obrázku malý a nízký, mě v prodejně tak nepřišel, ale je fakt, že jsem ho neporovnávala, co se výšky korby nad zemí týče, s jinými kočáry, udělám to v sobotu, možná to je jen optický klam...
jasně, že třeba bebe confort high trek je vysoký abnormálně, i peg perégo je vysoké, ale většina kočárů je menších a níž položených, tak uvidíme jak se s tím bude jezdit manželovi...rukojeť jde vytáhnout dost vysoko, to jsem ráda...

mmacko
2. srp 2010

ivet,nizky nieje, je v pohode. Co sa tyka tej poistky, neviem, ja som ho vzdy, ked som ho zlozila len tak vodorovne dala do auta a na neho navrch tu sportovu cast, ale myslim, ze ziadnu nema. Ale zabralo to dost miesta. Lebo ak nemas combi, tak musis dat sportak vedla podvozku a to je plny cely kufor.
Vaha je urcite porovnatelna s PP GT3. Vyhoda tohto je otocitelnost korby.
Akurat si pozri forum o GT 3 jedna baba ho mala a menila ho za tento tvoj, lebo nevidela na male a male bolo z toho nervozne, ona ti aj povie, aky je nazivo.

ivett
autor
2. srp 2010

mmacko
tak to jsi mě uklidnila, mě jako taky malý nepřišel, když jsem s ním jezdila po prodejně, ale dost lidí se na to ptá, tak to ve mě začlo hlodat...
tu pojistku asi nemá, a já jsem to možná zvedala nějak divně, no ještě to ozkouším, vím, že sport. korbu musím dát na podvozek v autě, aby se vešel, hl. buď vedle nebo ji připnu pásem na sedadlo vzadu, když by se nevešla, ale jelikož jsme počítali i s perégem a ten by se vešel, tak se nebojím, že viper by se nevlezl...
diskusi o perégu jsem pročítala dlouho a dost mě tam odradily názory na brzdu a vrzná podvozku...ale je ta diskuse už hrozně dlouhá a já ji nezvládám číst celou, můžeš mi napsat, kdo je ta holčina, co má teť ten viper? napsala bych jí IP jak je spokojená...
díky...

mmacko
2. srp 2010

ta baba sa vola tusim "svoja", ale pozri si len poslednu stranu diskusie, dala tam aj fotky maleho vo viperi.
GT3 sa podla mna tazko ovlada.
Ja ti tento urcite odporucam, na prvy rok - rok a pol, potom uz nieco lahsie ako nejake golfky 😉

ivett
autor
2. srp 2010

jj, už jsem ji našla, naštěstí to nebylo moc stránek zpět...už jsem jí psala, tak snad nám napíše i tady, jak je spokojená...díky...
mě se gt 3 ovládal dobře, právě že mi přišel dost stabilní a fakt se nám líbil, ale u tak drahého kočáru řešit problémy s brzdama a podvozkem, to se mi nechce...ten viper stojí málo, takže když by se event. nějak zkazil nebude mě to tak štvát, což mi vyhovuje...

díky za doporučení... 😉

mmacko
2. srp 2010

ivett, praveze tieto abc cka su cenovo dostupne a mne sa na nom za tych 7-8 mesiacov nepokazilo absolutne nic, aj po takom case vyzeral ako novy (je pravda, ze som ho pouzivala na striedacku s inym kocikom). Dobra volba. A tiez, PP je teraz vela, tychto abc nie 😉

ivett
autor
2. srp 2010

já budu mít krom něj ještě jeden městský kočár, takže ho taky budu moct střídat, tak snad budu taky spokojená, a hlavně doufám, že se bude zamlouvat manželovi, na obrázku se mu líbí...

mmacko
2. srp 2010

@ivett urcite budes spokojna 😉

velrybous
12. srp 2010

Ahoj ivett, tak jsem teď koukala kolik váží, je možné, že 17 kg a Jané slalom pro holá konstrukce10 kg???? S Jané jsem zkusila jet a zdál se mi celkem těžký tak to nevím co bych říkala na Vipera 🙂)))...je to tak nebo je to včetně korbičky ta váha????

ivett
autor
12. srp 2010

myslím, že to je jen váha podvozku, ale me tak těžký fakt nepřišel, maxi cosi mura má mít 18 kg a na tom mi to přišlo znát, ten je fakt hodně těžký, ten viper mi tak nepřišel a skládala jsem ho a rozkládala hodněkrát, i jsem ho zvedala a v pohodě...
taky záleží jak moc často ho budeš zvedat, já dost, protože hodně jezdím autem, ale pokud ho nebudeš moc často skládat, tak ti to ani nepřijde...
je to třeba vyzkoušet, těžší je, to uznávám, ale určitě ne tak, že by to byl tak velký rozdíl...

velrybous
13. srp 2010

ráda bych viděla tento kočárek v reálu, nevíte kde by ho mohli mít?? předpokládám praha, ostrava 🙂

svoja
13. srp 2010

Ahojte,
koukam, ze jste me hledaly🙂
Poridili jsme si vipera kvuli tomu, ze na nas mala nevidela ve sportaku a mysleli jsme, ze je to problem. Narazila jsem na nej nahodou u nas v obchode ho meli v akci. Potrebovali jsme jen sportak, ale museli jsme koupit i s korbickou.
Stacilo nam 6 kratouckych prochazek, abychom zjistili, ze nasi princezne je to uplne jedno zda nas vidi nebo nevidi. Proste neni kocarkovy typ🙂 Nelibi se ji v zadnem. No a protoze jsme meli peg perego, coz nam prijde jako mercedes mezi kocarky, tak jsme se k nemu vratili a nechali si ho. Z toho jasne plyne, ze vipera se snazime prodat. Nedari se. Asi se o nem moc nevi.
Jezdi se s nim pekne, peruje, da se nastavit madlo, jen ten kosik je o dost mensi nez u pp. Psala jsem sve poznatky ivett, vyznelo to trochu jako chvala pp a nadavani na vipera....ovsem, to jsem byla ovlivnena svoji "laskou k pp"🙂
Prijde mi, ze to je dobrej kocar za ty penize. Vypada pekne, elegantne, podvozek je stabilni, nehrka, nevrze, brzdi dobre, ridi se snadno. Korbu neposoudim, tu jsme nepouzili. Se sportakem jsme byli opravdu jen kratce a nemuzu na nej nic rict....

VELRYBOUS koukam, ze nebydlis zas tak daleko od nas....jestli chces, prijed k nam do Usti, muzes se podivat na ten nas. A klidne ti ho i prodam, je opravdu v dokonalem stavu. Mam k nemu i slunecnik a tasku v barve kocarku. Timto se tedy nechci vnucovat, ale rada bych ho proste prodala, i na te cene se nejak domluvime....nechci na tom vydelavat. Mam ho ale doma na nic.

ivett
autor
14. srp 2010

velrybous, v Ostravě je, resp. teď momentálně čekají na další várku, ale na živo jsem ho tu viděla a zkoušela, ale z HK je to teda docela z ruky...

svoja
14. srp 2010

ivett a jak, uz ses rozhodla? 🙂 co manzel na nej rikal?

ivett
autor
14. srp 2010

svoja no zatím nic, páč u nás je mají vyprodané a když jsme tam jeli, už tam nebyl ani ten vystavený z prodejny, pry byly hned pryč a je o ně velký zájem, ale mají objednanou další várku, volala jsem tam v úterý i ve čtvrtek a ještě nedorazily, tak si nechali moje číslo a zavolají až dojdou, snad tento týden no...
já jsem pro něj víceméně rozhodnutá, za ty peníze mi přijde super a když by pak nevyhovoval, tak mě to nebude tak mrzet, ale myslím, že vyhovovat bude, no ale ještě uvidíme co na něj manža... 😉

ewcik
15. srp 2010

Holky, já bych taky brala nějaký zkušenosti o tomhle kočárku, moc se mi líbí 😉

velrybous
16. srp 2010

@ewcik ahojda, už ho mám doma na půdě, vyjedu s ním až v prosinci.. 🙂

ivett
autor
16. srp 2010

@ewcik a co chceš vědět, já myslím, že to podstatné tu zaznělo, krom svoji ho nikdo nemá pořádně ozkoušený a i svoja s ním vyjela párkrát, já do něj na 95% půjdu, jen musím počkat, až se znova objeví tady na prodejně ať ho ještě naposledy pořádně obhlídneme...
ale jinak jsem ho obhlížela důkladně, vyzkoušela všechno co s ním jde a přijde mi super, tak jestli tě zajímá něco konkrétního, klidně se ptej... 😉

ewcik
16. srp 2010

@ivett jen jsem chtěla jestli se nenajde ještě někdo další, kdo ho má. Přeci jen víc názorů je lepší. Já ho viděla zatim jen na netu, až na něj někde natrefim, odzkoušim. Ale v krámě stejně na ty nedostaky nepřijdu. Ale asi ho nikdo moc nemá, nebo nechodí zrovna na koníka 😅

ivett
autor
16. srp 2010

@ewcik no mám pocit, že tady ho fakt měla jen svoja, teď velrybous a snad zanedlouho i já...přitom je to takový pěkný kočár za super peníze, tak to moc nechápu, ale asi to bude i tím, že ho prostě skoro nikde nemají na prodejnách, tak ho lidi nevidí a tím pádem si ho nerisknou objednat...já na něj u nás taky narazila čistě náhodou a kdybych ho tu neviděla, tak do něj taky nepůjdu, neriskla bych objednat kočár byť sebelevnější, aniž bych si ho vyzkoušela, protože všechny favority, co jsem do té doby podle netu měla vybrané, mě dost zklamaly a nevyhovovaly...
leda to risknout objednat s tím, že ho kdyžtak obrazem vrátíte, ale to nevím nevím...

já ho s kámoškou okukovala na prodejně fakt asi hodinu, dělaly jsme s ním psí kusy, rozkládaly, skládaly, přehazovaly korby, sportovní po i proti směru, sundavaly nandavaly stříšku, zkoumaly košík, aretovaly kolečko, vysouvaly rukojeť, prostě všechno co s ním šlo jsme tam s ním furt dokola dělaly a přišel nám fakt super, a i když vím, že nějaké provozní věci zjistím až v praxi, tak myslím, že víc z prodejny a ozkoušení už poznat nejde...proto to risknu a uvidím, když nebude vyhovovat, tak pak koupím holt jiný, ale myslím, že je fakt dobrý...

až tam půjdu teď naposledy, vemu metr, všechno přeměřím, pokud ho nenecháme rovnou u rodičů nebo tchánovců, tak ho doma i vyfotím a kdyžtak hodím nějaké foto...
protože fakt ho téměř nikde na živo nenajdeš, já než založila tohle téma, tak jsme našla jen jednu recenzi - kladnou a pak to, co je psáno tady v diskusi, víc se toho asi nedovíme, protože ho asi moc lidí nemá...

ale zájem je o něj velký, protože se u nás vyprodaly během týdne, včetně toho, co stál na prodejně, což moc nechápu, pokud s ním každý dělal to co my s kámoškou, tak bych se bála, že nebude úplně ok...
i prodavačka mi říkala, že je o ně fakt velký zájem, protože je vzhledově atraktivní, technicky dobrý a přitom dost levný...

zkus si třeba zavolat do obchodu, kde víš, že prodávají ABCčka a zeptat se, jestli by nebyli ochotni ti ho objednat na prodejnu, nezávazně, věřím že by ho pak hned prodali a uvidíš... 😉

já poreferuju zas až jak ho znova osahám nebo rovnou koupím 😀

ewcik
16. srp 2010

Jj, to já bych si určitě neriskla koupit přes net bez toho,abych ho viděla naživo. Když si vzpomenu,jak dlouho jsem vybírala první kočár a stejně jsem pak zjistila,že mi moc nevyhovuje,tak tenhle ikdyž je o dost levnější bych jen tak neriskla. Nejlepší jsou právě zkušenosti těch, co ho už používají. Proto je mi divné,že nikde žádné recenze nejsou. Kdyby byl tak dobrý,tak by se o něm i psalo. Nevím uvidíme, třeba se objeví ještě někdo,kdo ho má.
Každopádně jsem ale zvědavá na tvoje fotky, až ho budeš mít. Nikde jsem nenašla třeba ani fotku sporťáku nasazenýho proti směru jízdy.

mmacko
16. srp 2010

@ewcik takto vyzera kocik nazivo proti smeru jazdy, ja som sice mala turbo 6 s, ale jediny rozdiel je, ze tento viper je 3 kolesovy a ten moj bol 6 kolesovy, sedacka aj podvozok su rovnake

ivett
autor
16. srp 2010

@ewcik v diskusi o peg perégo gt3 dávala právě svoja fotky viperu s prckem proti směru jízdy, zkus tam mrknout, nevím na které to je straně, ale bude to max. pár stran od konce zpět... 😉

ivett
autor
16. srp 2010
ivett
autor
16. srp 2010

mmacko nemáš tu konstrukci v jiné barvě? nebo se mi to jen zdá? mě přijde jako by byla do hněda, není stříbrná, že?

mmacko
16. srp 2010

@ivett hej, ja som mala zlatu konstrukciu, preto som si aj vybrala tu moka farbu, ze ta zlata konstrukcia sa mi velmi pacila.
Baby, fakt to bol super kocik, lutujem, ze som ho predala aj ked teraz mam super kocik, len sa neda dat proti smeru jazdy.