Kočárek ABC Design Viper 3S. Jste s ním spokojené?

ivett
2. srp 2010

Zdravím,
o tomhle kočárku tu ještě diskuse není, nebo jsem ji aspoň nenašla...

Najde se někdo, kdo ho má, užívá a může napsat zkušenosti a jestli je spokojený?

Naživo jsem ho už viděla a docela mě překvapil skladností, lehkostí, ale zároveň stabilním a bytelným povozkem, dobrou manipulací, velikostí hl. korby i sportovní sedačky, jen jsem nikde nenašla info od skutečných užviatelek tohoto kočárku...

Budu ráda, za každý názor na něj, díky...

ivett
autor
16. srp 2010

dík za uklidnění holky, já fakt nevím...jako manža taky uznává, že je to hodně peněz, ale zase nejsme limitováni a jak jsem koukala, i 2-3 roky staré peréga se dají slušně prodat, to mě uklidňuje, kdyžtak bysme se ho zbavili, kdyby nevyhovoval...
já už jsem z toho marná, já snad nechám výběr na manžovi, ať mám klid...

já už měsíce studuju parametry kočárků, stanovila jsem si požadavky, takže tomu rozumím už fakt asi hodně, ale musíme se s manžou shodnout...on by nejradši perégo, ale vidí jak se tvářím na tu cenu, no uvidíme co nakonec vyberem...

ještě se vipera nevzdávám, ale vím, jak se manža tvářil na tu hlubokou korbu a myslím, že to nepřekousne...

fakt je to horší než vybrat auto... 😠

mmacko
16. srp 2010

@ivett podla mna kup to PP, ma urcite sirsiu a pohodlnejsiu sedacku ako abc cko. Nema sice otocnu sedacku, ale ked si pozries forum o GT 3, tak da sa aj otocit strieska, aby si este chvilu po prechode do sportiaku videla na babo.

mmacko
16. srp 2010

@ivett je pravda, ze GT je ovela drahsie, ale ked tak kupo novy len sportiak, a navettu a vajicko z druhej ruky, tak to vyjde lacnejsie 😉

ivett
autor
16. srp 2010

mmacko o perégu mám načteno hodně, fakt to byl favorit no, jen mě odrazovala ta cena a ta sedačka, ale manža prostě říká, že dopředu stejně nevíme, co tam malá bude vyvádět a bude se nás to týkat až v létě, tak ať to zas tak neřeším, že ho kdyžtak prodáme a koupíme už jen sporťák...
po navettě i vajíčku jsem koukala, ale moc jich na prodej není a když, tak na tom ušetřím 2 tisíce, což v konečném výsledku je nic, takže manža to chce nové...

no, dala jsem nám lhůtu do konce týdne, pak chci něco objednat a mít to z krku...

jdu spát a určitě se mi bude zdát o kočárech 😀 , dobrou noc...

mmacko
17. srp 2010

@ivett praveze ja som teraz v poslednom case videla velmi vela navett a vajicok PP na bazaroch. A navetta v dobrom stave sa da kupit aj za 60-70 eur, co je 2000 SKK, cize super, oproti obchodnej cene 200 eur. A aj vajicka idu dost lacno. Ja by som to isto spravila tak, keby som chcela trosku usetrit, aj ked usetris 5000 skk je to super, nie?
Moj nazor na otocnu sedacku je, ze od cca 6 do 10 mesiaca je to vyhoda, ale kedze GT 3 vies otocit strechu, tak je to ok. Mne sa kedysi vobec GT 3 nepacila ale v poslednom case som sa do nej zamilovala. A kolekcie 2009 a 2010 maju krasne farby.
Drzim palce pri vybere.
...a z mojej skusenosti, radsej si kupit vysnivany kocik a aj drahsi, lebo potom po nom budes stale poskulovat a lutovat, ze si si ho nekupila 😉

ewcik
18. srp 2010

Holky, díky. vypadá fakt dobře. Uvidíme ještě,až ho někde potkáme naživo 🙂

ivett
autor
18. srp 2010

@ewcik pokud nebudeš mít tak vybíravého manžela jako já, tak se vám určitě bude líbit 😉

my jdeme definitivně do peg peréga, tak snad přítí týden by mohl být doma, resp. u tchánů... 😉

ať se vám s viperem dobře jezdí holky, pak pište za provozu, jak jste spokojené 😉

ewcik
18. srp 2010

No uvidíme,až ho uvidíme naživo. Ještě se nám líbí Maxi cosi Mura3, tak uvidíme, co bude lepší. Já na vzhled taky hodně dám, takže jestli to s tou hlubokou bude vypadat opravdu divně, tak do toho nepůjdu.

ivett
autor
18. srp 2010

@ewcik no vzhledově je asi mura trochu atraktivnější, ale z vlastní zkušenosti, měla jsem ho na prodejnách v ruce x krát, kdysi se mi hodně líbil, ale jen podvozek váží 18 kg, je fakt těžký a mura 3 se dost těžko ovládá, to přední zdvojené kolo je veliké a mě s tím šlo dost špatně jezdit...taky si promyslete, jak moc skladný kočár potřebujete, protože mura má sportovní sedačku jako "jeden kus" a nejde nijak složit, je to prostě jakoby vylisovaný kus, něco jako vajíčko a je v kuse, nejde ho nijak rozložit, zabere dost místa...hlubokou korbu má teda asi so ce vnitřního prostoru týče největší co jsem viděla, ale záleží též na potahu jaký si vybereš, všechny mi přišly látkové, nevím co to udělá třeba v dešti nebo tak a stříška je dost tenká, hodně mi připomíná stříšku na bebe confort HT u sporťáku, takový dost vachrlatý kus látky, nic moc pevného...
no snad to budete mít z krku co nejdřív, mě už to fakt přestalo bavit 😀 ale troufám si říct, že jsem viděla a zkoušela tolik kočárků, že bych mohla psát recenze 😀

ewcik
18. srp 2010

Známá má Muru a kyž jsem s ní jela, nebyla zas tak těžká. Na cestování máme golfky Buggster, na který nacvaknu jenom vajíčko. Takže to je ve Muru bych ani moc neskládala a ikdyby, auto máme obrovský, takže to je v pohodě 😉 Na první dítko jsem měla Speedi a ten zrovna taky moc zateplenej nebyl a vůbec to nevadilo. V tom bych problém neviděla. No uvidíme uvidíme 🙂

ivett
autor
18. srp 2010

jo však uvidíte, mura je pěkný kočárek, a pokud vám bude vyhovovat, tak bych do něj klidně šla...mě se líp řídila ta 4kolová, ale ani to žádná sláva, já s tím asi neumím jezdit, pro mě je prostě nej ta klasická 3kolka 😀

michaelada
6. říj 2010

ivett, tak jak nakonec dopadl výběr kočárku? Já jsem teď v úplně stejné situaci jako jsi byla ty. Vybírám kočárek a už jsem z toho zoufalá, už se mi o kočárcích i zdá🙂 Čím víc hledám a ocházím prodejen, tím víc nevím. Hodně se mi líbí ABC Design Viper, jsem pro něho na 90% procent rozhodnutá, ale ještě máme čas, tak to nechci uspěchat. Termín mám v únoru. Hledám na něho nějaké recenze přímo od maminek, ale situace je stejná, jak když jsi hledala ty. Ale móóóc se mi líbí. Ani manža s ním nemá problém, ale myslí si, že ještě máme čas, ale já už v tom ležím tak dlouho, tak bych to chtěla mít vyřešené. Takže maminky u koho nakonec tento kočárek vyhrál, prosím piště zkušenosti. Děkuji moc.

velrybous
12. říj 2010

@michaelada já ho mám doma, ale vyrazím s ním asi až v prosinci nebo lednu, podle toho jaká bude zima..🙂 myslím si, že za ty peníze je super..recenze na netu jsem taky žádné nenašla..
je trošku nižší než jiné kočárky, ale mě to nevadí..jen doufám, že malej nebude obřík a že korbičku užijeme.. 🙂

michaelada
14. říj 2010

Tak u mě tento kočárek pořád vyhrává, tento nebo příští měsíc bych ho chtěla koupit. Tím, že mám termín v půlce února, tak jsem moc velikost korbičky neřešila, ale myslím, že patří spíš k těm větším. To, že je kočárek nižší, mi taky nevadí, při mé výšce 160cm si myslím, že to nebude problém 😀 Já věřím, že se nám bude s tímto kočárkem jezdit krááásně a mimča budou nejspokojenější 🙂

mmacko
14. říj 2010

Baby, neviem sice, ci aj tento viper, ale ostatne ako turbo 6s/4s (co je ako viper len nie trojkolka) som uz videla aj verziu 2011 a je to ovela krajsie, konecne spravili trosku facelift 😉

kaninka2
18. říj 2010

ahojky maminky, dělám si zálusk na Vipera, tak hledám nějaké recenze. Očividně zkušeností moc zatím není, ale podobně jako vy, nemůžu najít na tomto kočárku nic špatného 😎 Kosmický tvar korbičky mi zas až tak nevadí, hlavně, že je prostorná. Já sice kočárek už mám a 2 měsíce v provozu, ale až teď jsem zjistila, že ho nechci, nezdá se mi pro dítě příliš pohodlný. Investovala jsem spoustu peněz, abych měla pro prcka to nejlepší a koupila Jané Reverse a ke svému zklamání jsem zjistila, že má kočárek na můj vkus příliš nedokonalostí a proto raději zvolím něco levnějšího a pro mimi pohodlnějšího. ABC mi přijde jako ideální kompromis mezi cenou, kvalitou a pohodlím 😉 Sice bych mu přidělala ještě ruční brzdu, ale to už je detail 😝

michaelada
18. říj 2010

Na kočárek jsem se byla dívat na prodejně v Brně a tam mi paní prodavačka říkala, že Viper kolekce 2011 nebude. To, že turbo 6s/4s není trojkolka by mi vůbec nevadilo, trojkolka nebyla podmínkou, ale hlavně 6s/4s nemají nafukovací kolečka, což mi vadí. Občas chceme s kočárkem vyrazit do lesa, nebo někam na polňačku a mám strach, že bez nafukovacích koleček by kočárek byl moc tvrdý. Už nevím, jestli to bylo v této diskuzi, ale někde si nějaká maminka Viper chválila, že ji právě překvapil jak se s ním dobře jezdí v terénu. Taky jsem na tomto kočárku nenašla chyby, snad jen to, že patří mezi těžší kočárky. Teď jiný kočárek nehladám a zatím to vypadá tak, že ho koncem měsíce půjdeme koupit, tak doufám, že později nebudu litovat. Zkušenosti taky zatím nebudu moct napsat, protože vyjedeme až koncem února. 🙂

kaninka2
24. říj 2010

Tak já jsem nakonec vybrala Teutonii Spirit 🙂 Na Vipera jsem nikde v obchodě nenarazila a novinku bez odzkoušení už brát nechci 😖 Teutonia je odzkoušená kvalita, tak snad nebudu litovat 😝 V každém případě se mi Viper pořád líbí a moc se těším na vaše zkušenosti. 😉

siska2
25. říj 2010

čau baby, v březnu, dubnu jsem horko těžko lovila nějaké recenze na vipera, páč to byla novinka, takže teď se musím podělit o zkušenosti. Od poloviny července drandíme s naším hnědákem - tedy trojkolkou viper 3s. Koupily jsme ho za 9tis., taď je cena ještě mnohem lepší - na netu jsem viděla kolem 7tis.! A tedy vřele doporučuju! Zatím teda využíváme hluboký - korbu. Snad nám ještě na zimu s fusakem vydrží, ale bude to asi o prsa - a to máme holčinku (porodní váha 3,3kg, míra 48cm). Blbě nám to s tou zimou vyšlo. Takže pro nějakého cvalíka narozeného v létě asi nekupovat. Jinak parádně se s ním jezdí (i kličkuje), je trochu nižší, ale při mé výšce 165 mi plně vyhovuje. Madlo je vysunovací, trochu blbé je, že nemá kloub, ale to mi zas tak neva. Bacha na to, pokud bydlíte v paneláku s výtahem - já sice ne, ale když jedu k někomu na návštěvu, nevejdu se - viper je hodně široký, takže před koupí poměřte!! Teď mě mrzí, že jsem nekoupila i vložnou tašku, protože se s prďolkou tahám do čtverky bez výtahu - pan prodavač mě od ní zrazoval, ale kamoška mamina ji má od jiné firmy a je spokojená. V terénu jezdí taky gut. Váha mi přišla v pohodě - občas jedem i busem a no problem. Košík dole - inzerují, že má nosnost pár kil - vezla jsem v něm i pack piv či mlék a v pohodě. Víc už mě teď nenapadá, kdyžtak hoďte dotaz - ráda odpovím. Mějte se a ať vyberete vozítko dle svých představ - držím palec 😉

michaelada
26. říj 2010

@siska2 Jééééé, tak takový příspěvek opravdu potěší 😀 Každým dnem se chystáme jít kočárek koupit, tak jsem moc ráda, že čtu chválu. Hodně jsem řešila váhu kočárku, ale píšeš, že se ti zdá v poho, tak to je super. MHD jezdit nebudu a ve vyjímečných případech to zvládnu. Termín mám v půlce února, tak velikost korbičky neřeším, na další zimu už malá půjde do sporťáku. Výtah nemáme. Teď ještě řeším jakou koupit barvu. Moc se mi líbila barva toffee a byla jsem pro ni i rozhodnutá, ale nakonec jsme se s manžem rozhodli, že asi z praktického hlediska půjdeme do barvy macchiato. Přeci jen si říkám, že na té tmavě hnědé ty stopy od botiček a papání nebudou tolik vidět. Díky moc za zkušenost a ať se tak krásně jezdí i se sporťáčkem!!! 🙂

ivett
autor
26. říj 2010

@michaelada my nakonec koupili Peg Perégo GT3 a i když praktické zkušenosti zatím nemám, tak zatím nelitujeme, byl teda o hodně dražší, což je jediná vada na kráse, ale zatím nelitujeme...
vipera jsem chtěla v barvě machiato, ale u manžela neprošel, jsme teda oba klasicky vysocí, manža 180, já 175 cm a manželovi se zdál nízký, malý, je fakt, že když jsem ho viděla na prodejně, jak s tím drandí, tak to vypadalo "divně", ale i to bych překousla, za ty peníze je to podle mě super kočár...no bohužel manža prohlásil, že chce pořádný kočár, tak jsme ho nekoupili, ale určitě jestli ho koupíte, líbí se vám a nic vám na něm nevadí, tak budete spokojení, přeji ať to tak je... 😉

pak tu hlavně nezapomeňte psát dojmy apod., ať ta diskuse pak slouží i dál 😉

michaelada
27. říj 2010

@ivett Právě vzhledem k ceně se mi tento kočárek zdá fakt super, není na něm nic co by mi vadilo, nižší určitě je, já mám 160cm, takže pro mě to problém nebude, manžel má 180cm, ale říkám si, že zase tak často s ním jezdit nebude 🙂 No uvidíme, na každém kočárku určitě člověk něco najde, co mu nebude vyhovovat, ale stejně to zjistí až používáním. Snad nebudeme litovat. Peg Perégo je taky moc krásný, ve všem by i vyhovavol, ale ta cena....... ☹

Tak ať se s Perégem krásně jezdí 🙂

michaelada
27. říj 2010

@siska2 Prosím tě, máš ke kočárku i přebalovací tašku ABC Design? Vyhovuje, hodí se? Přemýšlím, jestli ji rovnou koupit, nebo kdyžtak až podle potřeby. V nějaké diskuzi někdo psal, že na kočárku špatně drží. A snad už poslední otázka 🙂 máš autosedačku ABC Design Rider? Je pro mimčo OK? Díky moc za odpovědi.
🙂

siska2
29. říj 2010

tak v tomto nepomůžu - tašku mám jinou - babymoov (je hodně prostorná 🙂 ) a autosedačku máme půjčenou od známých taky jinou značku. nemáme vlastní auto, takže moc nejezdíme, tím pádem bychom ani moc nevyužili sedačku nacvaknutou na podvozek např. při nákupech a tak - jak to mají ostatní maminy. ale jinak tu tašku na přebalování doporučuju (jako obecně, jakoukoli) - na rukojeti nijak nepřekáží a než abys nosila nějakou na rameni...je to pohodlné, dáš si tam vše, co potřebuješ. a tu barvu - máme tmavě hnědou, macchiato...tak už se dívám po hnědém kabátu na zimu 😀 teď mě napadá ještě ke korbičce - nevýhoda, že se dá dát ta bouda jen do polohy úplně nahoře nebo úplně dole - žádný mezistupeň. ale to už je jen malá muška. teď jak ho vidím za těch 7tis. mi přijde naprosto fantastický, ale koupila bych si ho klidně znova i za těch 9tis. jezdí se mi s ním stejně dobře jako s jané slalom - má ho kámoška a než se nám narodilo vlastní mimi, měla jsem možnost zkoušet jané. a za ušetřených 10 a víc tisíc můžem naší malé treperendě koupit spoustu hraček a hadříků 😉

michaelada
29. říj 2010

@siska2 Díky moc za všechno info!!! 🙂 Kočárek je objednaný, nakonec jsem taky zvolila barvu macchiato, prý by mi koncem příštího týdne měl dojít. Doufám, že to tak bude, protože v jiném obchodě mě paní strašila, že tato barva už se sehnat nedá. Uvidím, při nejhorším půjdu do té světlé. Sedačku jsem objednala ABC Design Rider, tašku orig. ABC neměli, tak zkusím dokoupit jinde. Už se na něho moc těším, tak doufám, že dorazí 🙂

siska2
4. lis 2010

tak pozor, mám novou zkušenost! 😉 po chvíli váhání jsem si doobjednala vložnou tašku abc design a už po pár dnech jsem velmi spokojená 🙂 konečně se mi má malá princezna pohodlně nosí do čtverky bez výtahu - tašku si hodím přes rameno a druhou ruku mám volnou na nákupy - bezva! aby se taška vlezla do hlubokého, je potřeba nechat výztuž jen na dně (jinak je moc dlouhá), vypadá pak jako fusak - na listopad ideal - a s výztužema i po stranách bude fajná ve sporťáku, když malá ještě neusedí, ale už se do hlubokého nevejde. na tašce jsou i popruhy, kterýma se ke sporťáku "přikurtuje" a jsou v ní i skulinky na protažení bezpečnostního pásu...no že jsem si ji neobjednala hned!!! 😉 😉 Michaelo, tak ať se dobře jezdí 🙂

michaelada
5. lis 2010

Tak s barvou macchiato to vypadá špatně. Dodavatelé už ji nemají, tak jsem už snad obvolala všechny prodejny v ČR, jestli jim náhodou někde ještě nezůstal na skladě, ale vypadá to špatně. Tak půjdeme do té světlé. Manžel se ještě chce o víkendu přesvědčit, jestli jsem opravdu dobře hledala 🙂 , když nenajdeme, tak objednáme ten toffee.

ivett
autor
5. lis 2010

michaelada já ve středu viděla naživo ten černý a vypadal taky pěkně 😉

siska2
5. lis 2010

jéje, fakt? ale v e-shopech je mají pořád! a ten černý je fakt moc hezký. já ho nechtěla jen proto, že boudička je prakticky celá černá a naše mimi si od poloviny července užilo docela hodně pařáků, tak aby se tam neuvařila, volila jsem jinou barvu než černou...ovšem takhle na zimu, to bych do ní i šla. a ivett, vy už to máte za pár, co? tak přeju šťastný a rychlý porod 😉

ivett
autor
6. lis 2010

je fakt, že ta černá boudička možná v létě není úplně ok, ale zevnitř je bílá nebo teda s nějakými světlými proužky... 😉