Kočárek ABC Design Viper 4S. Máte zkušenost?

janulina82
10. bře 2011

Ahoj holky,

hrozně se mi líbí letošní kočárková novinka od ABC Design - Viper 4S. Četla jsem zatím skoro jenom samou chválu na staršího bráchu 3S, za kterým jsem taky vyrazila do prodejny v OV, ale tam po srovnání se 4S mě tento uchvátil víc. Přijde mi stabilnější a pevnější, lehčeji ovladatelný. Uvádí se docela vysoká váha - 15-17 kg, ale neřekla bych to, jízda je s ním fakt lehoučká.
Zajímalo by mě, jestli už někdo tento kočárek stihl koupit a vyzkoušet v opravdovém terénu - můžete přidat svůj příspěvek?
A co říkáte na barvy? Je to všechno černé v kombinaci s barevným provedením rámu. Zjistila jsem si, že hlubokou vaničku můžete nacvaknout jakoukoliv, takže uvažuju o nějaké světle hnědé, takže bych koupila pouze sportovní kočárek (černý) a k tomu hl. korbu podle libosti. Cenově to pak vyjde stejně jako když bych kupovala ten nový zvýhodněný set (9900). S tím sporťákem je to komplikované - technicky by šla taky nacvaknout sportovní sedačka ze 3S (líbí se mi varianta lattee), ale neprodává se zvlášť ale pouze s rámem, tudíž bych prý musela koupit dva kočárky a zkombinovat si je sama ☹
Ledaže by někdo měl zájem o to mít Viper 3S v moderní černé barvě, která se dodává na 4S, a tak bychom si vlastně vyměnili hlubokou i sportovní sedačku. Najde se někdo takový? 😵

lennikka
11. zář 2011

@lukyte Teri, uz jsem se divala 😉 a je tam..🙂 dekuji...😉 kocarkuje se paradnicky!!! 😵 A Tonickovi to ve Viperku naramne slusi!! 😵 😵 😵

lukyte
12. zář 2011

@lennikka No to jsem ráda, že je kočárek fajn...už se nemůžu dočkat až vyjedeme 😉

milhause
27. říj 2011

ahoj holky muze mi nektera napsat rozmery sedacky u kocarku abc design viper 4s a jak se snim dostavate do dveri a jak pasuje do auta mam v planu si jej objednat moc dik milhause

napoloeon
3. lis 2011

@milhause Sedačku máme bohužel uloženou u prarodičů (ještě jí nepotřebujeme) 🙂 Do dveří se vejde celkem bez problémů - měla jsem problém jenom jednou u extrémně úzkých dveří. Kočárek se nám bez problémů vejde do Peugeota 206, se sundanými kolečky úplně v pohodě, s nimi je to o něco horší, ale i tak se do kufru ještě vejde korbička a nákup 🙂

cecilecka
6. lis 2011

ahoj holky, taky uvažuji o koupi tohoto kočárku, ale nejdříve bych ho chtěla vidět na živo. Nevíte, v jakém obchodě by mohl být ve Zlínském kraji? popř. v Brně....díky

milhause
12. lis 2011

@cecilecka ahojky majiho ve Zline na obchodnaku 😎

ninouche
18. lis 2011

Ahoj, netušíte, kde by se dal vidět Viper 4s naživo v Brně? Bohužel nemůžu nic najít☹ A v Praze jen na tom Černém mostě, nebo víte ještě o jiné prodejně, kde ho mají? Díky!

enit
22. lis 2011

Zdravím majitelky kočárku ABC design viper 4s 🙂 . Ráda bych se zeptala na výšku nasazené korbičky od země? Kočárek se mi moc líbí a i splňuje veškeré mé požadavky, ale nemůžu se zbavit dojmu, že korbička je velice nízko a člověk se potom musí hodně k miminku naklánět 😒 . Přiznávám se, že soudím jen z obrázků, naživo jsem zatím neměla možnost kočárek vidět, jelikož stále děláme užší výběr. Já i manžel jsme docela vysocí (175 cm a 190 cm), proto nás ta korbička zaráží a zda nebudeme třeba do něčeho kopat při jízdě?
Děkuji za názory 🙂 .

janulina82
autor
23. lis 2011

@enit Ahoj Enit, no obrázky asi klamou, manžel má taky 190 cm (já 170 cm) , a nekopem teda do ničeho. Manžel si kočár hrozně moc pochvaluje, ještě jsme neviděli žádný jiný kočár, u kterého by se rukojeť dala vytáhnout tak hrozně vysoko. On si jede s tím kočárkem, jako by byl dělaný pro něho, hezky vzpříma, ruce pohodlně, prostě luxus. Fakt. Uvidíš sama. Korbičku nezměřím, malá je na projížďce s babičkou 🙂 Ale mě teda nepřijde nijak nízko. Standardní čtyřkolky jsou možná vyšší, ale tohle má být kočárek terénní, tudíž musí být posazen níž, aby byl stabilní, a taky je to kombinace, takže konstrukčně musí být možné tam pak přidělat sportovní korbičku tak, aby nebyla metr a půl ve vzduchu a tím pádem opět nestabilní.

enit
25. lis 2011

Moc děkuji za odpověď 🙂 . Určitě ho necháme v užším výběru a zkoukneme na prodejně a uvidíme 🙂 . Tak ať kočárek slouží 😉 .

lucieeeee
6. led 2012

@janulina82 s viperem jezdíme 3 měsíce a zatím velká spokojenost. k tvému dotazu - řekla bych že je právě spíš pro vyšší postavu. mám 175 a jezdí se mi s ním suprově. kdybych byla menší, možná bych řešila, jestli nbych nekopala nohama dole při chůzi do konstrukce, protože madlo nemá takový ten kloub, ale jsme v pohodě. a korbička mi nijak nízko nepřijde. naopak potkávám kočárky, co ji mají ještě mnohem níž a není to výjimka. a bezva se ovládá. a super je i brzda, jde lehce ovládat nohou oběma směry.

ještě k tašce - nakonec jsem vybrala tašku Farlin a pořídila si k ní na karabinkách popruhy na zavěšení a je to super. ladí to k sobě barevně a je to praktický (mám červený). uvidíme, jak to bude u sporťáku.

@cernalu řešily jsme spolu tašky a už jsem ti pak nějak neodpověděla na otázku - máme holčičku emmičku, budou jí teď už 3 měsíce, je to sluníčko 😉 co ty?

luccies
19. únor 2012

ahojte holky, také jsme začali uvažovat o Viperu 4S. Akorát všude píšou jiné rozměry a než se někam rozjedeme, protože v blízkosti ho nikde nemají, tak bych ráda věděla, zda to nebude ztráta času. Můžete mi, prosím, kdo ho máte, přeměřit? jde mi hlavně o velikost hluboké korby (šířka a délka) a velikost sporťáku. A jak je to s tím odpružením? Někdo píše, že má nejlepší odpružení, někdo zas, že nemá žádné, pak se v tom vyznej.... A je potřeba do hluboké korby dokupovat ještě nějakou matraci nebo to už je v tom? A jak je to s odvětráváním hluboké korbičky? Má nějaké? Je vypolstrovaná a dobře chrání v létě i v zimě nebo to je jen takový kus hadru? Vozíte ve sporťáku i starší děti? Jsou rozměry sporťáku vyhovující nebo z něj prcek velmi brzy vyroste? Děkuju mockrát za rady 😎

kasparci
24. únor 2012

My jsme pyšní uživatelé viperu🙂 S tou velikostí - není určitě menší než jiný "dnešní moderní" kočárky. On vypadá menší než je. Naše Mišule je obr - neříkám, že tam má místa na rozdávání, ale podle toho, že v kočárku klidně spí, soudím, že tam není nějak "zašprajclá"🙂 Nicméně teĎ o víkendu bude mít premiéru sporťák. Ale s tím jsme tak nějak počítali, že v půl roce půjde do sporťáku - podle toho jsme taky vybírali kočárek, který má tu sp.verzi chráněnou před zimou (je dobře polstrovaný), jde i proti směru jízdy, .....

marketa_slamova
28. únor 2012

ahojky holcinky..muzu se zeptat, kde v ostrave narazim na nejaky poradny kamenny obchod, kde si muzu nejake kocarky obhlednout a hlavne vyzkouset? taky se mi moc libi viper 4s 2012 v barve sand dark brown, ale nechci kupovat zajice v pytli...hlavne se bojim, ze na me bude vysoky, merim pouze 1, 58. sice chodim skoro porad v podpatcich, ale znate to? 🙂 budu moc rada za rady...a co rikate na veletrh v brne v breznu?

lukyte
6. bře 2012

@ninouche V Brně ho mají v Sambaby v Komárově 😉
Všeobecná odpověď na Vaše dotazy:
Já měřím 166cm a je to pro mě ideál přítel 175cm a taky uplne v pohode a ani jeden z nás do ničeho nekope😉
Do auta i do dveří se vleze v pohodě jen v paneláku se dveře výtahu musí úplně rozglábit jinak ok 🙂
Kočárek opravdu působí menším dojmem ale je standartní velikosti. Odpružení-jestli chápu dobře jako houpání nemá skoro žádné.
Odvětrávání na hluboké korbičce není-pokud máš na mysli takové ty rozepínací okynka jako mají vetšinou Takko kočárky.
Korbička opravdu není nízko je tak akorát....napr. Bugaboo je uplne nízko-jen pro porovnání 😉
Jinak v hluboké korbičce je naprosto perfektní matrace, takže není třeba dokupovat 😉
Malý má teď 5m a týden a mame Emitex fusak a je tam ok sice uz to není jako když se narodil ale do dubna v něm určo i s fusakem vydrzíme....😉 Jinak na KO v 5měsících měřil 67,5cm a 7kg 😉
A už jsem to tu psala ale vsude na netu narázím na spatnou váhu kočárku ve skutečnosti má 14kg a né 17kg 😉

dandik
26. bře 2012

Můžete mi napsat šířku podvozku včetně zadních koleček - největší rozměr? děkuji

dandik
26. bře 2012

Dá se složit kočárek i se sedačkou?

kasparci
26. bře 2012

@dandik Složit se dá i se sedačkou. Přesný rozměr změřím odpo a pak napíšu

szykova
30. bře 2012

Ahoj holky, nezkoušely jste některá použít místo korbičky vložnou tašku? šárka

romca13
30. bře 2012

ahojky holky,,,, tak ve středu jsme si ho krasavce dovezli domů,,,, a jsem z něj fakt nadšená,,, 🙂

romca13
30. bře 2012

@dandik šířka zadních koleček je 62 cm,,,,

romca13
30. bře 2012

jinak skládání, oddělávání koleček, přehazování korbiček je úplně primitivní a jednoduché 🙂

dandik
31. bře 2012

@romca13 Šířka včetně koleček u Viper 4S je 62cm? Na jiné diskuzi jsem četla 68cm. Pokud by to bylo včetně koleček 62cm, měla bych radost 🙂

romca13
1. dub 2012

@dandik no měřila jsem to,,aleje možný, že jsem se sekla,,, takti to změřím ještě jednou jiným metrem,, je to kolekce 2012,,je možný, že třeba 2011 je má širší, nevím,,,,, ale pro jistotu to změřím a písnu 🙂

dandik
1. dub 2012

Já budu mít také kolekci 2012, budu ráda za info. Děkuji.

romca13
1. dub 2012

@dandik tak jasem to měřila znovu a opravdu ty zadní kolečka jsou od kraje ke kraji široká 62 cm,,, když to přeženu, tak 63cm,,,

dandik
1. dub 2012

super, moc děkuji. Snad to také tak budeme mít. Obávála jsem se široké nápravy. Tak to by bylo fajn.

dandik
2. dub 2012

Tak už nám přišel Viper 4S, kolekce 2012. Kočárek jsem právě zajela. Je dobrý korba je širší a delší než u Mutsyho, jde složit i s korbou a je o trochu lehčí než Mutsy. Sporták při posazení proti směru má jinak těžiště, takže se s kočárkem hůře manipuluje – zvedá na obrubník (asi jde jen o zvyk), ale po směru je to jako s korbou. Složit se dá i se sporťákem po směru, proti směru jsem nezkoušela. Má pojistku (poutko) jako pojistku proti rozložení a šířka zadních koleček je 62cm (nejširší rozměr). Nánožník na korbě by mohl být vyšší, ale jinak perfektně sedí. Musím říct, že to Němci mají dost vymakané, lepší než Holanďani u Mutsyho. Zatím jsem spokojená.

😉

romca13
2. dub 2012

@dandik jakou máte barvičku ? .)

dandik
3. dub 2012

nakonec jsem šla do celočerné (black) se stříbrnou konstrukcí, vnitřek je bílo šedý pruhovaný. Korbička se mi moc líbí, u sporťáku se bojím, že tam bude vidět každé upatlání od prcka, kdyžtak to ještě vyřeším nějakou vložkou, aby se to trochu roztříštilo. Jinak jsem zatím opravdu spokojená.