Kočárek ABC Design Viper 4S. Máte zkušenost?

janulina82
10. bře 2011

Ahoj holky,

hrozně se mi líbí letošní kočárková novinka od ABC Design - Viper 4S. Četla jsem zatím skoro jenom samou chválu na staršího bráchu 3S, za kterým jsem taky vyrazila do prodejny v OV, ale tam po srovnání se 4S mě tento uchvátil víc. Přijde mi stabilnější a pevnější, lehčeji ovladatelný. Uvádí se docela vysoká váha - 15-17 kg, ale neřekla bych to, jízda je s ním fakt lehoučká.
Zajímalo by mě, jestli už někdo tento kočárek stihl koupit a vyzkoušet v opravdovém terénu - můžete přidat svůj příspěvek?
A co říkáte na barvy? Je to všechno černé v kombinaci s barevným provedením rámu. Zjistila jsem si, že hlubokou vaničku můžete nacvaknout jakoukoliv, takže uvažuju o nějaké světle hnědé, takže bych koupila pouze sportovní kočárek (černý) a k tomu hl. korbu podle libosti. Cenově to pak vyjde stejně jako když bych kupovala ten nový zvýhodněný set (9900). S tím sporťákem je to komplikované - technicky by šla taky nacvaknout sportovní sedačka ze 3S (líbí se mi varianta lattee), ale neprodává se zvlášť ale pouze s rámem, tudíž bych prý musela koupit dva kočárky a zkombinovat si je sama ☹
Ledaže by někdo měl zájem o to mít Viper 3S v moderní černé barvě, která se dodává na 4S, a tak bychom si vlastně vyměnili hlubokou i sportovní sedačku. Najde se někdo takový? 😵

l89
9. čer 2016

Ahoj, nějak se neorientuji těch dírách :-/ Líbí se mi Viper street 4s
http://www.detskyraj.cz/kocarky-a-doplnky/abc-d.... Máte některá konkrétně tento typ z kolekce 2016? Jsou ve sporťáku také ty díry na boku, jako na fotce u natymaty?
Děkuji za jakýkoliv názor 🙂 😉

radiva
20. čer 2016

Ahoj, máme sporťák viper 4s a chci objednat korbičku, nevíte které korby od ABC design jsou kompatibilní na 4s?

kinirka
4. pro 2016

@radiva Ahoj, vidím, že tu delší dobu nebyla reakce. Zvažuju teď nákup kočárku ABC design viper 4s style 2016, ale zarazila mě ta kritika na sporťák, můžu se zeptat, jaké máš zkušenosti? S korbičkou neporadím (i když to už máš asi dávno vyřešené), sama nevím už teď - prý je i nějaká hlubší doozy a nevím, kterou teda mám koupit, protože budu vozit hlavně v létě, tak ať se tam malé zas moc nedusí...na druhou stranu v korbě můžu vozit ještě i v září a říjnu už docela velké dítě, když ještě nebude sedět, a ta základní se mi nezdála moc velká :-/

muhehehe
4. pro 2016

Taky zareguju- tenhle kočárek sice nemám, ale kamarádka ho má, párkrát jsem si ho půjčila... a teda za mne ani omylem. Je strašně těžký, tuhý.. nechtěla bych ho ani za nic. Takhle si snadnou manipulaci teda fakt nepředstavuju- možná někde v nákupáku.... ale když je potřeba vyjet třeba kopec, už je to horší... je to taková veliká těžká potvora.

kinirka
5. pro 2016

Fakt? My co jsme zkoušeli v obchodě, tak se s žádným jiným (teda kromě cenové kategorie 28 tisíc a výš🙂) nedalo ani vytočit v uličce, ale tenhle úplně v pohodě, navíc mi přišly dost nestabilní a jakoby "rozvrzané", tak nevím... Máš třeba nějaké jiné doporučení? Pořád nejsem rozhodnutá, jestli do něho jít, ale manipulace právě se mi zdála super.

muhehehe
8. pro 2016

@kinirka ono to strašně klame... je úplně něco jiného zkoušet prázdný kočárek na rovném v obchodě, a úplně něco jiného mít v něm třeba sedmikilové dítě a být na nerovném terénu (nemusí to být zrovna oranice nebo nějaká šílená vymletá cesta v lese... on stačí i mizerný chodník mírně do kopečka normálně ve městě). Vytáčení v uličce je jedna věc, ale ta hmotnost druhá... Doporučení sama za sebe na konkrétní kočárek ale asi nedám. Mám Casualplay S4, má plno dobrých vlastností, ale bohužel i špatné. Manipuluje se s ním podle mne nadstandardně dobře, je slušně odpružený, ,,zvenku" kompaktní (žádná obří potvora), ale pro dítě místa dost, hmotnost ok (12 kg); mně osobně velmi vyhovuje, že sporťák je vyřešen polstrováním, které se natáhne přímo na konstrukci kočárku (nenacvakává se samostatná sportovní korba, která obvykle dost zvyšuje hmotnost a není to praktické při skládání). Ale určitě bych ho neoznačila jako ,,nezničitelný" a má fakt debilní košík (malý, a pokud je dítě ve sporťáku v pololehu nebo nedejbože v úplně v lehu, košík je opravdu špatně přístupný), takže doporučit ho, to asi ne... za mne by měl kočárek splňovat tohle- nafukovací kola, bez samostatné nacvakávací sportovní korby, nízká hmotnost... a prostě musí sednout (aby si člověk při chůzi třeba nekopal do brzdy, nebo něco takového). A jinak můj doporučený postup při výběru kočárku- mrknout na net a vyhlídnout si typy, které by mohly potencionálně vyhovovat (i s ohledem na cenu), zapamatovat si, jak vypadají, a když s tím člověk potká nějakou maminku, která vypadá, že zrovna úplně nespěchá, tak ji normálně poprosit, že jí dítě 200 m popovezu, a mezitím se zeptám, jak je s kočárem spokojená 🙂) Teď to zrovna praktikuju, protože budu potřebovat sourozenecký. To je fakt nejlepší 🙂 A když má člověk vybráno, vůbec bych se nebála omrknout nabídky z druhé ruky.

angggel1
8. pro 2016

@kinirka Náhodou jsem narazila na tuhle diskuzi. Já ten kočárek mám a už v něm vozím druhé dítě+ na "skejtíku" se i vozí starší syn, takže tahám dvě děti najednou a celkem v pohodě. Já bych do jiného nešla. Jsem maximálně spokojená, německá kvalita za dobrou cenu, nikde nevrže, jednou rukou ho celý otočím, ve výtahu a v uličkách super, do terénu ideální.
Mám opačný názor než viz. maminka o komentář výše. Má sice své malé mouchy, ale jinak můžu 100% doporučit 😇

kinirka
9. pro 2016

jojo, díky za oba názory, tak to je, na co jeden nadává, druhý chválí, proto člověk nemůže dobrat🙂 Navíc odevšad matoucí informace - někdo řekne, že korba je moc úzká, dokonce to přiznala i paní v obchodě, že viper se až tak moc neprodává právě kvůli zúžené korbičce, tak jsem poprosila kamarádku, ať mi změří svoji korbu, která je podle všech diskuzí docela velká, a vyšlo z toho, že viper má korbičku stejně širokou a ještě o 4 cm delší 🙂 Je to blázinec... A když máme skoro vybráno, tak mi najednou všichni řeknou, ať nekupuju kombinaci, ale zvlášť hluboký a časem sporťák - jenomže představa, jak za pár měsíců po porodu zas přemýšlím a surfuju po netu kvůli sporťáku... 😀

kinirka
9. pro 2016

Jinek ptát se maminek na cestě mě nikdy nenapadlo🙂, asi i tím, že mám rizikové a až tak moc ven nechodím, poptala jsem se jen všech známých a lidí v okolí, co vozí, a víceméně z toho vyšlo, že prý úplně nedoberu nikdy, že mají pocit, že jsou kočáry schválně vždycky v něčem jakoby "nedomyšlené", aby člověk časem koupil i jiný kvůli věci, na kterou narazí v průběhu vývoje dítěte...🙂 Takže úplně spokojený vlastně není nikdo, asi to fakt ani nejde a když nemůžete dát 28 tisíc (jeden takový vypadal fakt super), tak ten výběr je vždy omezen.

koudy_cz
27. pro 2016

@kinirka zdravím, máme se zenou přesně tento typ: https://www.feedo.cz/abc-design-viper-4-style-k...
korbu i sporťák, od května v něm vozime našeho malého a dosud jsme velmi spokojeni. Nejsme zadní vymetaci obchodaku, takže naopak velmi často chodíme ven i do lesa a na dovolené jsme jeli velmi těžkým terénem plným kořenů a dřeva atp co lesní cesta nabízí, po zaaretovani koleček zvladnuto parádně. Jinak je i po městě velmi snadno obsluhovatelny, občas někde něco vrzne (plast na plast), ale jinak je velice solidní a jednoduché konstrukce s jednoduchým skládáním a vleze i s bagazi do kufru Octavie 1 liftback (sedan).

Je to asi hodně individuální, ale malý vždy při procházce usne a spí až do příchodu domů, nyní řešíme dilema jestli nasadit sporťák, když ještě nesedí (bude mít 8 měsíců), jelikož jej lze plně sklopit, ptz do korby se nám s fusakem už na délku úplně nevejde, má mírně pokrcene nožky. A opravdu jak píší přede mnou, sami jsme premerovali v obchodech a byl nejdelší ze všech, stačí vytáhnout tu matraci, která mimochodem také není samozřejmostí u jiných značek a přiložit ji k ostatním korbickam a vidíte rozdíl okamžitě.
Za nás mohu velice doporučit, letos jsme viděli novou verzi v obchodech, takže nemohu soudit tu, ale vypadá že základ zůstal dost podobný, ač pár zásadnějších rozdílů se tam najde.
Mimochodem nevíte někdo, kam se dá "uklidit" síťka ve sportovním nástavci? Planda tam tak volně a je prisita po okrajích...

koudy_cz
27. pro 2016

@koudy_cz
PS: maminky na ulici jsem se také sám od sebe zeptal, jak je spokojená a velice si chválila +recenze lidi na netu nás také utvrdili ve výběru +tento typ vídáme velice často, což také něco vypovídá o oblíbenosti
PPS: původně jsme vybírali retro kočár, ale nakonec nás cvrnkl do oka tento pro nás úplně neznámý ABC a hned jsme se zamilovali 🙂 (rozdíl v ovladatelnosti hrál také svou roli).

koudy_cz
27. pro 2016

@koudy_cz
Zapomněl jsem dodat, že do kufru auta pouze s oddělenou (nerozlozenou) korbou, kolečka na podvozku nasazeny a po plato se vlezou ještě 2 krosny.
Jinak trochu mne mrzí (ne)odpružení předních koleček, ovšem dle našich l zkušeností naopak čím větší drncani, tím lépe a rychleji dítě usne, takže možná soudruzi z NDR ví co dělají

ckei
27. pro 2016

Já mela verzi z roku 2012 a maximální spokojenost. Výborná a velmi snadná manipulace i na malém prostoru,skvely pro terény a že jsme absolvovali i hodně těžké, pravidelně jezdil v zimě ve vyšším sněhu,tez zcela bez problémů, velký nákupní košík a co je k nezaplacení,tak sklopitelna bouda u sporťáku až k madlu v případě fakt nepříznivého počasí. Nenašla jsem jednou negativní věc. Šla bych do něj znova 😉 Vešel se mi do auta i s korbou, tedy nebylo nutné ji sundávat.

kinirka
28. pro 2016

@koudy_cz Díky moc, to byl asi poslední přesvědčující názor, půjdeme do něho a dám vědět 🙂

ottom
27. únor 2017

rád bych se zeptal nějakého znalce nebo majitele verze 2017, jaké jsou na kočárku změny. Na první pohled jsou tam totiž nějaké úpravy. Je tedy možné, že některé mouchy výrobce vychytal (stejně jako že některé přidal).

swizz
9. dub 2017

mám model 2017 a jsem s ním spokojená. Vyhovuje mi hlavně stahovací stříška proti slunci u korbičky. dobře se s ním manipuluje, zatím nemám výhrady. Sporťák zatím nemohu posoudit

hankaczech
15. kvě 2017

Dobrý den, chci se zeptat, jestli někdo z vás někdy u tohoto kočárku sundával z podvozku všechna kola. Dle manuálu by to mělo jít, ale nám se ta zadní velká kola nedaří sundat....zdá se, že letošní tuhá zima dala kočárku zabrat a možná tam něco zarezlo 😞... měli jsme defekt a bez sundání kola jsme se s opravou dost nadřeli. Kočár je ještě v záruce, tak zkusím řešit tak....jen doufám, že to není rukama 😞

koudy_cz
15. kvě 2017

Pokud máte model do roku 2016, tak to 100% jde! Jsou na té nápravě takové plastové čudlíky, které stačí zmáčknout a kolo vysunout.
Pri koupi nás prodejce upozorňoval, že je potřeba mazat, takze min 2x do roka strikam WD40 nebo něco podobného, jak na čepy, tak na ložiska a pruzici klouby. Ale podle mne by nemělo nenamazani bránit sundání kol, leda by ten mechanizmus byl nefunkční. Přikládám i foto toho čudlíku.

hankaczech
15. kvě 2017

@koudy_cz děkuji za foto, teď vím, že jsme to dělali správně a bude tam asi fakt závada. Přesně jak píšete, tak jsme se s mužem snažili. Ten čudlík jde u každého kola stisknout jen minimálně a kola se ani nehnou.

koudy_cz
15. kvě 2017

Tak možná zkusit trošku stříknout do té mezery toho čudlíku a rozchodit to? K těm sprejům bývá taková úzká trubička, tak to nasměrovat do té mezery, jako byste chtěli rozchodit starý zámek nebo něco podobného 🙂 dá se to pak utřít.

hankaczech
16. kvě 2017

@koudy_cz jj, WD-sprej už jsme zkoušeli také aplikovat, zatím to nepovolilo. Už jsem kontaktovala prodejce, takže to vypadá, že kočárek resp. podvozek zítra vyrazí na reklamaci. Dám pak vědět, jak jsme dopadli.

kinirka
17. kvě 2017

Tak už mám s tímto kočárkem (design 2016) taky zkušenost a zatím jsme spokojeni, hlavně ovladatelnost je úplně super, klidně jednou rukou i do prudší zatáčky, a lehounce stavitelná rukojeť je hrozně praktická - ve vteřině může vozit jak dvoumetrový chlap tak malá holčička🙂 Nicméně, doporučila bych ho spíš jako kočárek na léto, protože korba je dost otevřená a když se jeden den prudce ochladilo, docela k dítěti foukalo, moc si neumím představit jezdit s ním v sychravé zimě, ale třeba to jde "vyšperkovat" nějakými doplňky, nám stačilo trošku nadzvednout deku a v pohodě. Uvidíme, co se projeví časem, zatím výběru nelitujeme, spíš naopak.

hankaczech
10. čer 2017

Musím pochválit e-shop Slůně.cz, na kterém byl náš kočárek v roce 2015 zakoupen. Kočárek jsme poslali téměř v závěru záruční lhůty na reklamaci pro nemožnost sundat zadní (ta větší) kola a s tím, že kočárek zanáší na jednu stranu. Ikdyž ve zprostředkovaném vyjádření ze servisu bylo uvedeno, že se jedná o zanedbanou údržbu, Slůně vzalo náklady na sebe a my máme kočárek zase v pořádku zpět a ještě jsme dostali sadu nových ráfků na přední kolečka (špatný stav starých je zřejmě tou příčinou zanášení na stranu).
Moc mě to překvapilo a potěšilo, byla jsem připravena si za opravu zaplatit, protože mi bylo jasné, že kočárek dostal tuhle zimu hrozně zabrat.... dokonce mi posypová sůl rozleptala reflexní pásky, které jsem měla na kočárku, takže kdoví, co se stalo s vnitřky ložisk.

fullera
10. čer 2017

Ahoj, já mám letos koupený ABC Design Viper 4 (2017). Používám ho necelý měsíc (malému jsou přesně 4 týdny) a zatím jsem s ním moc spokojená! Zítra ho jdu testovat i do lesa, tak Ti můžu dát vědět i ohledně přírodních terénů.

kinirka
11. čer 2017

S tou "letní" korbičkou musím doplnit, že vlastně lze zakoupit i hlubší korbu, takže pak by byl fajn i na zimu🙂

lefla
13. čer 2017

Mám v zimě vyzkoušenou jak hlubokou korbičku (model 2016) a za mě docela v pohodě. Ve sporťáku při sklopené zádové opěrce sice trochu táhlo jakoby z boku, ale to jsme zase ˇutěsnili" vyvýšeným okrajem zimního fusaku. Naopak kombinace nánožníku a extra prodloužené sluneční clony na sporťáku tvořily perfektní ochranu i v opravdu mrazivém a silném větru.

@hankaczech Na důsledné promazávání koleček jsme byli při nákupu upozorněni, takže se to snažíme dodržovat. Jinak super přístup prodejce, to se moc nevidí!

Jinak jezdíme ho i v terénu, ale mám i tříkolku a tu na tohle drandění používám víc, zvládá to lépe. Jako Viper toho projede taky hodně, ale nechci ho rozhrkat😉

miska43
17. črc 2017

Dobry den. Jakou jste kupovali podlozku do Viper 4s 2016, do sportaku? Za chvili uz nam bude korba mala. Dekuji za tip. 🙂

koudy_cz
18. črc 2017

My jsme vypodlozili jen dekou složenou, za chvili už to nepotřeboval, jen v zimě. Taky mu byla korba rychle malá, přitom je to jedna z nejdelších, ikdyž tak nevypadá. Teď už je bez podložky, pak i fusak s vložkou něco tlumil.

magdi999
2. srp 2017

@fullera Můžu se zeptat, zda jsi stále spokojená? Viper 4 2017 jsme koupili a po složení nás zarazilo, že se hluboká korbička poměrně dost houpe zepředu dozadu. Máte to také tak? Říkáme si, jestli to tak je nebo jestli nemůže být něco špatného v těch adaptérech. Díky!

fullera
4. srp 2017

@magdi999 Nám korbička sedí perfektně. Zatím jsem stále spokojená, i když jsem zjistila, že není tak moc outdoorový, jak píše výrobce. Ale je fakt, že nemůžu čekat, že kočár bude zvládat plný les bez potíží 😉