Kočárek ABC Design Viper 4S. Máte zkušenost?

janulina82
10. bře 2011

Ahoj holky,

hrozně se mi líbí letošní kočárková novinka od ABC Design - Viper 4S. Četla jsem zatím skoro jenom samou chválu na staršího bráchu 3S, za kterým jsem taky vyrazila do prodejny v OV, ale tam po srovnání se 4S mě tento uchvátil víc. Přijde mi stabilnější a pevnější, lehčeji ovladatelný. Uvádí se docela vysoká váha - 15-17 kg, ale neřekla bych to, jízda je s ním fakt lehoučká.
Zajímalo by mě, jestli už někdo tento kočárek stihl koupit a vyzkoušet v opravdovém terénu - můžete přidat svůj příspěvek?
A co říkáte na barvy? Je to všechno černé v kombinaci s barevným provedením rámu. Zjistila jsem si, že hlubokou vaničku můžete nacvaknout jakoukoliv, takže uvažuju o nějaké světle hnědé, takže bych koupila pouze sportovní kočárek (černý) a k tomu hl. korbu podle libosti. Cenově to pak vyjde stejně jako když bych kupovala ten nový zvýhodněný set (9900). S tím sporťákem je to komplikované - technicky by šla taky nacvaknout sportovní sedačka ze 3S (líbí se mi varianta lattee), ale neprodává se zvlášť ale pouze s rámem, tudíž bych prý musela koupit dva kočárky a zkombinovat si je sama ☹
Ledaže by někdo měl zájem o to mít Viper 3S v moderní černé barvě, která se dodává na 4S, a tak bychom si vlastně vyměnili hlubokou i sportovní sedačku. Najde se někdo takový? 😵

kekka111
3. čer 2011

My jsme v obchodě zkoušeli přendat korbičku z kočárku, tuším, "Mambo" a jde to i bez adaptérů - jde o korbičku CarryCot Zoom. Chceme červenou konstrukci, tak k tomu korbičku taky s červenýma prvkama.
Už kočár vybírám skoro 4 měsíce a jsem z toho čím dál tím šílenější, na každém se najde něco, co mi vadí. Nakonec do užšího výběru postoupil tento, na kterém mi vadí pouze větší váha a taky fakt, že je trochu tvrdší v porovnání s jinými kočárky.
Jinak jsme mluvili i se servisákem kočárků, tak ten pravil, že tyto kočárky se reklamují minimálně. Problém víceméně jen píchlé pneu. Pochválil ložiska v kolečkách, dobré sváry na konstrukci a stabilitu kočárku.

kasparci
9. čer 2011

@kekka111 Ta slova pana servisáka znějí dobře;)

cernalu
9. čer 2011

tak jsem včera objednala Viper 4s v černé barvě s tou stříbrnou konstrukcí, zítra má dorazit, už se těším 🙂

boobinka
13. čer 2011

@cernalu ... už máš kočárek doma? 😀

cernalu
14. čer 2011

@boobinka dneska jsme ho vyzvedli na poště, je úžasnej, už se těším až budem drandit 😀 a co ty?

boobinka
14. čer 2011

@cernalu tak me pred chvili psali sms, ze je kocarek k vyzvednuti. Tak snad premluvim manzilka aby jsme pro nej zitra sjeli.... 😀

boobinka
14. čer 2011

@cernalu a co rikas na korbicku? neni moc mala?

cernalu
14. čer 2011

@boobinka nepřijde mi malá, uvidíme jak budeme mít synáčka velkého, zatím je to prý macek, snad se tam vejde 😀

janulina82
autor
15. čer 2011

Ahoj, tak my máme korbičku od ABC CarryCot Zoom 2011 tmavě hnědou a tam ty rozměry jsou taky 76 x 34 cm. Je to sice nic moc, ale u minulého kočárku jsem to měla taky tak a vydrželo mi to i na zimu s fusakem, přitom malý byl v květnu (a nebyl to prcek, při narození měl 3,6 kg), tak si z toho hlavu nedělám.
Tak po 6 týdnech ježdění s Viperem 4S hlásám na něj samou chválu 🙂 Jezdíme v terénu (hlavně), polní cesty jsou úplně v pohodě, akorát když jedem přes jo šutry (máme tu jednu takovou nezpevněnou alej), tak to s malou celkem hází, ale ještě se nestalo, že by ji to třeba vzbudilo. V terénu (hlavně v lese) vždycky zaaretuju kolečka a ten kočár je jak ledoborec, projede prostě všude 🙂 Takže my jsme fakt spokojení, konečně máme kočár, který splňuje naše požadavky.
No a porod byl vyvolávaný a hrozný fofr, máme malou Sofii (3,9 a 52 cm).

kasparci
15. čer 2011

@janulina82 Paráda! Tohle potřebuju slyšet🙂 my se právě bojíme toho, že není odpružený, tak aby po ježdění v terénu nebyl za chvíli úplně rozvrzanej🙂 Gratuluju k Sofince!!!!

cernalu
15. čer 2011

@janulina82 no tak to ráda slyším (čtu) 🙂 já se na něj nemůžu vynadívat 🙂 a moc gratuluju!

cernalu
16. čer 2011

@boobinka tak co už ho máte? 🙂

boobinka
16. čer 2011

@cernalu ... mame 😀 ale popletli nam objednavku a dodali jen sportak, tak jsme si odvezli sportak a korbicka bude pristi tyden. Inak kocarek je teda poradny tank, je vcelku vysoky, ale hlavne prostorny. Meli jsme problem jej poskladat, ale nakonec manzel prisel na ten system a uz jde slozit na prvni pokus. Barvicku mame fialovou a ve skutecnosti vypada uzasne. Jizdni vlastnosti take uzasne 🙂 ted uz ceka u rodicu na pasazera 😀

andrissek
16. čer 2011

Ahoj také se mi tento kočárek moc líbí 😉
Jsem ráda že jsem si tu přečetla samé dobré zprávy 😉 😉
Jen jsem vás chtěla poprosit jestli by jste některá nadala fotečku kočárku na živo . Moc by mě to zajímalo 😉 😉 😉 😉

cernalu
16. čer 2011

@boobinka tak hlavně, že vám to dopošlou 😀 my máme celou tu trojkombinaci, k rodičům poputuje až si ho všichni prohlídnou 🙂 teď koukám že jsme na tom skoro stejně, kdy máš termín?

boobinka
16. čer 2011

@cernalu ... termín mám 8.9. , takže jsme si blízko 😉 ta trojkombinace znamená, že máte i originální autosedačku? my jsme dokoupili adaptéry na maxi cosi 😉

cernalu
16. čer 2011

@boobinka já mám termín 28.8. 🙂 jj máme i tu autosedačku, a adaptéry nám dali k tomu zdarma 😉

kasparci
17. čer 2011

Můžu se Vás zeptat, na kolik Vás celý sestavy (hluboká korbička, sporťák, taška a pláštěnka) vyšly? Mě totiž trochu zaráží, že v obchodě, kde jsme se ptali to vychází míň než na netu - ne o moc, ale stejně - je to nezvyk🙂

cernalu
17. čer 2011

@kasparci tak my máme korbu, sporťák, nánožník a autosedačku + adaptéry a vyšlo to na 12000Kč, pláštěnku dokoupíme a tašku chci jinou, od ABC se mi nelíbí..... 🙂

petulkee
18. čer 2011

Ahojky,my už s kočárkem měsíc drandíme,chtěla jsem se zeptat těch,co už drandí taky-když přejíždíte po nerovnostech nebo kostkách apod,lupkají vám ty větší kola? Já už chtěla jít podvozek reklamovat,ale pan v Dětském ráji mi řekl,že je to normální a že to lupká pružina,jak se natáhne a pak smrští,je to takový zvuk,jakoby klapkal plast o plast..ničemu to nevadí,ale člověk chce u nové věci 100%,že jo,tak jsem chtěla jen vědět,jestli je to opravdu normální 🙂)
Jinak je kočárek fajn,skvěle se ovládá,je trošku těžší,ale o to stabilnější,korbička je lehká,záleží na nákladu,který já mám řádný,malý má v 6 týdnech 6,2 kg,při porodu měl 4 🙂)
Díky za postřehy a hodně spokojených kilometrů a zdravé prcky🙂

pupicka
19. čer 2011

ahoj, tak hlasim, ye uz mame kocarek taky ozkouseny v realu a taky v terenu - a musim rict, ze jsem prijemne prekvapena🙂. Na teren tady u nas na vsi jsem puvodne mela koupenou starou Inglesinu a Vipera jsem chtela hlavne do auta a do mesta, kvuli tomu, ye se snadno ovlada, sklada a jde na nej nase autosedacka. Ale inglesina je jeste u babicky a neni provozuschopna, tak drandime s Viperem a musim rict, ye jsem spokojena - zvladne i les,,,,akorat si nejsem stou trojkolkou (mam Vipera 3s) jista kdyz najizdim do svahu sikmo - to ji moc neberim, ale manza tvrdi, ze zbytecne🙂. Jo a taky my v nem trochu lupe pri jizde, ale zatim to neresim.-). Jo a malej je tam mooooc spokojenej🙂, takye preju vsem majitelkam mnoho spokojenzch kilometru 😀

katerty
23. čer 2011

Ahoj, už pár týdnů vybírám sportovní kočárek a jde mi z toho hlava kolem... Tento se mi docela líbí, tak bych se chtěla zeptat, zda jste s ním ještě pořád spokojené? Já bydlím ve velkém městě, ale na procházky chodíme do přírody, tak bych potřebovala kvalitní kočárek, který si hravě poradí jak s obrubníky, tak s lesem. A nemusel by být moc těžký, aby se chlapi nesedřeli, když mi s ním pomáhají do MHD 🙂 Na netu jsem nenašla fotku složeného kočárku - vzhledem k tomu, že dost cestujeme, je tohle pro nás moc důležité... Kolik zabírá místa a jak složité/lehké je kočárek složit? Díky moc za odpovědi!

kasparci
28. čer 2011

Uf, rozhodování ukončeno a kočárek objednán🙂

pupicka
1. črc 2011

@katerty ja teda sportak jeste ozkouseny nemam🙂...spokojena zatim jsem. Me se do auta (suzuki sx4) vejde az po oddelani obou zadnich kol, coz me trochu mrzi, ale jdou oddelat snadno a rychle,tak to ay tak neva🙂

lucieeeee
7. črc 2011

zdravím všechny, po urputném x-měsíčním hledání toho správného kočárku jsem už taky téměř rozhodnutá pro 4s viper. viděla a zkoušela jsem si ho v obchodě a zdá se být naprosto úžasný (přes některé drobnější mouchy). 🙂 písnu sem nějaké svoje postřehy ze snad asi třičtvrtěhodinového ozkušování kočárku v obchodě, kdyby to někomu třeba pomohlo:
- ráda slyším, že velikost sporťáku je v pohodě-v obchodě jsem to nebyla schopná posoudit (neb můj odhad velikosti dítěte v tom kterém věku ještě dost pokulhává.. 🙂 ), ale přišlo mi, že je tam docela dost místa na tělíčko a hlavu - narozdíl od některých jiných kočárků, kde jsem měla pocit, že pak dítě musí dřít hlavou o stříšku...
- velikost korbičky, vzhledem k tomu, že čekáme mimíska na konci září, snad bude taky ok (nezdá se být sice žádný koráb jako u poláků, ale rozhodně není jak pro panenky jako např. u jané...), je podobně veliká, možná jen o maliličkato větší nebo tak než u x-landera (což nevím,jestli to spíš nebylo moje toužebné přání, protože u x-landera mi přišla spíš malá 🙂 ).
- každopádně, protože v hluboké korbičce stejně díte asi bude jen do doby, než se naučí sedět, měla by její velikost snad stačit. tím se dostávám k dalšímu, o čem jsem se zatím nikde nedočetla a co mě dost zamrzelo, když jsem to v prodejně zjistila - kočárek nemá polohovací zadní opěrku v korbičce, tzn. na leh v pohodě, ale když se chce dítko začít koukat do světa, tak asi smolík... ☹
- trochu mě zarazila jeho váha (teda podle toho, co jsem si přečetla) - korbička se mi zdála být váhově v pohodě - to mi přijde důležité, vzhledem k tomu, že pak do ní ještě přibude čím dál těžší pasažérek. tu jsem zkoušela a přišla mi jako fakt dobrý (narozdíl třeba od maxi-cosi, kde snad váží půl tuny). ale ten podvozek je prý těžší, ale ten jsem nezkoušela,neb teďka nic těžkého tahat nechci... 🙂. ale při jízdě (i když co člověk napodlaze v obchodě pozná..) mi přišel lehoučký, lehko ovladatelný a parádně stabilní, noc rozvrklaného (holt asi člověk nemůže mít všechno..)
- skládání mi taky přijde jednoduché a v pohodě. akorát ve složeném stavu kočárek trochu místa zabere - má jen jednu složnou možnost, nedokážu to moc upřesnit, neb máme specificky řešený kufr, ale vejde se tam tak tak..) - teda se sundáním zadních koleček (která jsou jen na vycvaknutí, takže snadno) mi připadá skladný až až, ale zase se mi nechce kolečka vycvakávat v zimě, když budou od bahna, navíc se bojím, že pak budu od vazelíny (nebo čím se to promazávají 🙂 ). jo a chybí mu pojistka proti rozložení, což mi přijde jako nevýhoda, když ho člověk dává do auta, aby nevzal za něco co nemá a on se zas nerozložil, ale zas si myslím, že to až tak neva - zasuplovat se to myslím dá páskem sucháče na jedný straně a je pokoj 🙂
- možnost otočit sporťák proti směru-super! a jednoduše..
- vestavěná síťka je taky bezva, jen pro nás asi v zimě na nic.
- co mě překvapilo - stříška na korbičce má jen dvě polohy - úplně nahoře nebo úplně položená a polohovat se dá jen oběma rukama. nějak mi přišlo, že jiné kočárky mají možností víc a často to jde polohovat i rukou jednou, ale to taky neřeším - v zimě stejně bude mímo zakuklené a stříšku sklápět jen o trochu chtít nebudu (doufám). na sporťáku je to už myslím snad ok a jde to i jednou rukou, ale teď si to moc nevybavuju.
- a pak jsem zmatená ohledně odpružení. v obchodě mi přišlo, že kočárek nepéruje nějak extra, ale myslela jsem, že odpružení kol má a myslím, že nám to i na prodejně říkali, a tady čtu, že odpružený není. tak se jenom modlím, aby byl, nechce se mi už vybírat žádný jiný 😉 už jsem z toho jurodivá 🙂 ale zase mě uklidňují recenze maminek, co už jezdí, že v terénu je to ok...
Pěkně jsem se rozepsala. tak se omlouvám, ale stručněji mi to nějak nešlo 😉 i když jsem popsala pár much a věcí, které mi nepřipadají vychytané, kočárek se mi pořád strašně líbí a doufám, že to vyhraje a že už se konečně odhodláme výběr uzavřít...

lucieeeee
7. črc 2011

Ještě bych chtěla poprosit maminky, co už mají zkušenost s tímhle kočárkem z praxe a s miminkem už drandí, jestli by mi mohly pomoct s odpovědí na moje dotazy (nechtěla jsem to psát do příspěvku předtím, aby to nezaniklo v těch mých litániích 😉 ):
- považujete váhu podvozku jako nějaký problém při skládání a nakládání kočárku do auta? (nebo i někdy jindy?)
- co si myslíte o tom, že opěrka v korbě nejde polohovat? schází vám to (resp. miminkům)? 🙂
- co si myslíte o té stříšce na korbě - je to nějaká nevýhoda, že jde buď jen úplmě postavit nebo úplně položit? a jak je to u sporťáku?
- a co to odpružení? je kočárek opravdu tak moc tvrdý v porovnání s ostatními? (této odpovědi se zvlášť trochu bojím, aby mě ještě neodradila od výběru.. 🙂 ) - sice nepředpokládám, že budeme sjíždět nějaké drsnoterény, ale chodníky a cesty u nás nejsou nic moc a určitě budu občas chtít do přírody s mimískem vyjet...
- za tu dobu, co jezdíte, máte pocit, že by se vám ta úžasná barevná konstrukce nějak zásadně odírala?
- a poslední - jakou máte zkušenost s původní autosedačkou, co je k tomu? (nevím, jestli objednat tu jejich do trojkombinace) a nebo radši zvolit nějakou maxicosi nebo tak...
MOC DÍKY!!!!! L.

lukyte
8. črc 2011

Ahojky jsem ráda, že jsem objevila někoho kdo řeší stejné problémy jako jsme řešili i my 😉
Takže začnu asi takhle chtěla jsem Viper 3S barvičku Toffee-byla to láska,dokonalá barva, tříkolka prostě super, tak jsme se na něj jeli podívat.
A byla jsem opravdu moooc zklamaná ☹ Věci které mě na něm vadily: 1) hluboká korbička hrozně nízko->nejsem dlouhán mam 166cm ale i na mě byla nízko; 2) barva Toffee neodpovídá realita hrozná oproti fotkám na internetu; 3) špatná ovladatelnost->hrozně těžké zatáčení a celková manipulace, kdyby bylo přední kolečko zdvojené myslím, že to bude o něčem jiném.
Takže toto jsou věci které mě opravdu vadily a proto jsme sáhli hned vedle na Viper 4S 🙂
A tam to bylo hned o něčem jiném 😎 Ovladatelnost parádní, korbička v ideální výšce a černá barvička s hlinikovou-stříbrnou konstrukcí se nám taky velice líbila 😉 Skladnost např. do auta rychlé, jednoduché a podvozek není tak težky a myslím že kazdá mamina je schopna ho vytáhnout do kufru auta 😉 Takže nás naprosto uchvátil a v pondělí ho pujdu objednat 😎
A ještě zodpovím dotaz ze strany 1 Proč se hluboká korbička tak hýbe??? taky me to vyděsilo a hýbe se každa korbicka která je snímatelná od podvozku, takže vsechny dvoj nebo tří kombinace! Takže je to zcela normální.
Jo a jestě jedna vec Viper 3S mi přisel o dost těžsí než Viper 4S a když jsem se ptala že mi příjde lehcí nez na 17kg které uvadějí na internetu, tak mi řekla že je to blbost že kočárek ma i s hlubokou korbou 14kg 😉
To jsou mé pocity z těchto dvou verzí...doufám,že někomu pomužou při rozhodování 😉

pupicka
9. črc 2011

@lucieeeee
nemám sice moc dlouhodobou zkušenost,ale poksim se ti odpovedet, jak to vnimam ja:
-považujete váhu podvozku jako nějaký problém při skládání a nakládání kočárku do auta? (nebo i někdy jindy?) ...NE, nerekla bych, ze ma avizovanych 17kg...alle je fakt,ze nas malej je drobinek (ma jen 4kg)...tak mozna pozdeji
- co si myslíte o tom, že opěrka v korbě nejde polohovat? schází vám to (resp. miminkům)?..TO ZATIM neresim (Vitek ma 6tydnu)
- co si myslíte o té stříšce na korbě - je to nějaká nevýhoda, že jde buď jen úplmě postavit nebo úplně položit? a jak je to u sporťáku?..TAK Tohle trochu za nevyhodu povazuju, prece jen je obcas potreba to prizpusobit slunicku a hlavne je nesikovne, ze se striska ovlada pouze dvouma rukama...to je vazne neprakticke...jak je to u sportaku nevim, nemam ho ted po ruce
- a co to odpružení? je kočárek opravdu tak moc tvrdý v porovnání s ostatními? (této odpovědi se zvlášť trochu bojím, aby mě ještě neodradila od výběru.. ) - sice nepředpokládám, že budeme sjíždět nějaké drsnoterény, ale chodníky a cesty u nás nejsou nic moc a určitě budu občas chtít do přírody s mimískem vyjet...NO TAK nevim, jak v porovnani s ostatnimi (mam jen Inglesinu jako druhy, ale to je super odpruzenec, tak s tim bych to nesrovnavala), ale me se zda i do mirneho terenu (napr. polni nebo lesni cesta bez vetsich sutru ci korenu) v pohode
- za tu dobu, co jezdíte, máte pocit, že by se vám ta úžasná barevná konstrukce nějak zásadně odírala?....TAK s tim zkusenost nemam, pac mam Vipera 3S, tedy tu trojkolku, zatim se mi nic neodrelo a kocar mam v podstate porad slozeny v aute, takze brzo asi odreny bude ☹
- a poslední - jakou máte zkušenost s původní autosedačkou, co je k tomu? (nevím, jestli objednat tu jejich do trojkombinace) a nebo radši zvolit nějakou maxicosi nebo tak...TADY nemohu slouzit, neb mame sedacku Cybex Aton a ta je super 🙂 ...toz tak...doufam, ze i kdyz jsem odpovedela takhle neprehledne do textu, ze to najdes a bude ti to k necemu
MOC DÍKY!!!!! L.
Toz

lucieeeee
11. črc 2011

@pupicka
@lukyte
ahoj holky,
moc vám oběma děkuju za odpověď. moc jste mi pomohly obě 🙂 už jsme pro kočárek rozhodnuti a do auta ho prostě nějak narvem 🙂 a že by měl místo 17 kg fakt jen 14? to by bylo úžasný!!! 😉 ještě jsem objevila, že abc design dělá ještě jeden typ korbičky (korbu snooze), která jde i na kočárek zoom, ale jestli jde i na vipera, to nikde nemůžu najít. tak jsem dneska volala do skladu babystar, kde je snad zastoupení abc-design, jestli to náhodou nejde i na vipera, jako že bych vzala černou snooze korbičku, která by měla být o trošičku větší než ta, co v viperu obvykle je, a taky má údajně polohovací zádíčka (a cena srovnatelná). navíc je homologovaná i do auta jako autosedačka (ale to bych stejně nevyužila, to bych si netroufla). prostě mi to celé připadá jako super nápad (teda ještě jsem ji neviděla), ale ani tam neví, jestli to kompatibilní je a navíc se ji snažili už několikrát objednat a abc-čko ji prostě ještě ani jednou nedodalo. tak nevim, nevim, asi z mého zdánlivě tak slibného objevu nic nebude 😉.

jinak: pupicka: na cybex aton jsem už na stránkách taky koukala a přišla mi moc pěkná, jen jsem si nebyla jistá s tou stříškou (jak není připnutá k tomu madýlku-teda aspoň na obrázku to vypadalo, že se nepřipíná, tak mi přišla taková mělká (ta stříška) - nebo jak to říct. v čem ti připadá lepší než třeba maxicosi cabriofix?
lukyte: jojo, výběr kočárku - to je mazec. už ho hledáme asi od dubna a tohle je už v pořadí asi tak desátý nebo kolikátý favorit, a doufám, že už fakt poslední... 🙂 člověk si vždycky na netu něco vyhlídne, pak se na ten kočár jede podívat a zjistí nějakou nezkousnutelnost 🙂 ale tenhle se už jeví fakt dobře.. 🙂 překvapilo mě, jak jsi psala, že manipulace u 3kolek horší, ani jsem teda na chvíli při výběru kočárku o trojkolce neuvažovala, ale vždycky jsem si myslela, že právě na manipulaci jsou 3kolky lehčí 🙂 jinak jsem koukala, že máme termín narození mimíska v úplně stejném týdnu, to je náhodička 😉

lukyte
11. črc 2011

@lucieeeee Já právě 3kolku chtěla od začátku ale fakt mě i příteli přislo ovládání hrozně těžké-možná je to jen náš pocit ale už máme objednaný Viper 4S 😎 tak se moc těším až příjde...a ty kila to mi řekla paní v Sambaby.com a opravdu mi to neprislo ze by to melo 17kg...což je samozřejmě + 😉
Tak snad se brzo rozhodnete a pořídíte!
Jéé tak to je náhodička- zaří bude nabyté 😉