Kočárek Alu Sprint Mikrus. Máte zkušenost?

kachnik
11. zář 2007

Máte některá s touto trojkombinací zkušenost? Jen jsem našla, že je to napodobenina Mutsy a že je snad polské výrobky? Co říkáte na polské výrobky? Našla jsem, že i X-lander jsou polské.... 😒 Už nevím, jaký kočár vybrat. Chtěla jsem raději čtyřkolku, nějak se té trojkolky bojím, dále chci přenosnou korbu, protože budeme ukládat spodek do auta, nemáme výtah a celý kočár do 2.patra nevytáhnu a stejně ho neuskladním v bytě. Pak jsem chtěla přední kolečka s aretací.
http://www.darababy.cz/zbozi/mikrus-alu-sprint

map07
27. pro 2008

Jenom abych to upravila - nemyslím, tu větrací síťku na boudičce, ale moskytiéru - síťku proti hmyzu co se přetáhne přes kočárek
http://www.darababy.cz/zbozi/mikrus-alu-sprint

kpetra
28. pro 2008

map07 - my jsme kočárek kupovali loni a síťka byla součástí (připnula se na zip k boudičce). Pláštěnka taky byla ve výbavě,ale jen na hluboký.

kubinkov
28. pro 2008

Já kočár kupovala 11/2007 a moskytiéra ( ne větrací síťka ) byla součástí a připíná se na zip do boudy. Ta pláštěnka, která je ve výbavě, je ale divná. 😨 Na hlubokou korbu mi vůbec nešla a na sporťák je lepší taky ta, kterou jsem koupila na hlubokou. 😉 Ale viděla jsem tu origoš nainstalovanou i na hluboké korbě. 😝

map07
29. pro 2008

Díky holky, tak já se na to ještě podívám a radši jim napíšu do objednávky co všechno chci, no že chci všechno 😀

map07
29. pro 2008

Jo a ještě mě napadlo jaké máte zkušenosti s kolečky? Někde píší plastové, ikdyž u většiny jsem se teď už setkala s těmi s výpletem. Ty s výpletem si myslím, že budou asi praktičtější že?

mirka755
10. led 2009

ahojky, tak jsme se s manžou rozhodli že půjdeme do X Alu sprintu 🙂, barvičku vybereme až budeme vědět co čekáme. Majitel z darababy mi napsal, že si můžu vybrat barvu z klasického Mikrusu, tak uvidíme 🙂, nejvíc mě láká černobílá verze s květy co mají na webovkách dům kočárků

kubinkov
13. led 2009

Tak jsem zvědavá , jak se ti s ním bude jezdit. Mě teď trochu u Alu Sprintu rozčiluje velikost sporťáku. Opravdu je asi menší. Když dám v těchhle mrazech kombinézu, fusak a nánožník, tak se mi to nevejde pod hrazdičku a musíme jezdit bez ní. 😝 Celé to drží jen na drucích od nánožníku. K tomu ještě klouzavý Emitex 😝 a už ať je teplo... 😒 😀 😀 😀 Ale kola jsou jak tank, vůbec se neboříme a dobře drží směr.

mirka755
13. led 2009

tak já jsem na otočná přední kolečka zvyklá 🙂. JJ Emitex jsme měli a pořád mě rozčiloval, jak klouzal dolů ☹.

kijonkova.k
14. led 2009

kubinkov:taky mě štve,že se to tam pořádně nevejde u toho sporťáku.I kydž my zatím ani tu hrazdičku moc nepotřebujeme.Ale už se těším na jato,jak bude malá bez fusaku a kombinézy 🙂

kubinkov
14. led 2009

Já tu hrazdičku taky nepotřebuju, jen bych k ní připnula tan fusak a možná by to tak nesjíždělo. 😝 Loni byl Emitex bez chyby, ale to sjíždění je na nic. Ostatní fusaky mají nějakou vychytávku, aby necestovaly? 😝 Ale studené nohy ještě Vojti neměl.

kijonkova.k
14. led 2009

Tak my máme fusak ještě po manželovi.S beránkem 🙂 Myslím,že nijak nesjíždí 😉

map07
15. led 2009

Já mám taky přichystaný fusak po nás - s beránkem, tak uvidíme. Jinak máme už kočárek objednaný, nakonec z vikibazarek.cz, tak uvidíme, až přijde a jak rychle přijde, objednávali jsme v pátek, slíbili do 10dnů, tak uvidíme.

kubinkov
15. led 2009

Včera jsem koukala na sporťák Emaljunga. Čtyřkolka, otáčecí sedačka. Rozměry má úplně stejné jako náš Mikrus, jen má o 2 cm delší opěrku zad a víc poloh. Psali, jak je úžasně lehký, ale napočítala jsem rozdíl max 2 kg. To vcelku nehraje roli. Boudičky jsou v podstatě taky stejné. 🙂 To mě docela uklidnilo, jen musíme vydržet do jara. 😉

map07
15. led 2009

No vidíš to, my to taky vždycky srovnávali s ostatními kočárky a nevycházelo to zase tak jinak, tak jsme se rozhodli objednat, tak uvidíme. Hlubokou korbu všichni chvállí a kdyby nám pak nějak extra nevyhovoval sporťák, tak se pak koupí holt nějaké golfky, stejně budou praktičtější na cestování, ale to je ještě daleko. Jinak na tom viki mě to vyšlo na 10.850 (teda myslím, že tam ještě bude 150 za pláštěnku) komplet se vším, doprava zdarma, to jen aby jste měli pro porovnání. Služby poreferuji až přijde 😉

kubinkov
15. led 2009

MAP: Koukám, že se potkáváme ve více diskusích. 😀 😀 😀

map07
15. led 2009

Jojo, asi stejný zájmy 😀

schnek
15. led 2009

čau, tak my už ho máme doma (už dlouho, vzor, co se nám líbil, se přestal šít, tak jsme ho prostě vzali 😉 ) a já jsem od pohledu spokojená, když porovnám ty dva kočáry, co jsem měla předtím. Korba je prostorná, vejde se mi do ní fusak, pěkně se s ním jede, líbí se mi ty dvě "slídy" na zakrytí boudy (u Xlanderu mi vadilo, že je ta korba hodně otevřená a nizoučká slída, takže mi přišlo, ře tam hrozně táhne) a moskytiera a větrání. Jen by mohlo být trošku delší madlo, Xlander měl delší, ale to je zkreslené tím, že je delší korba, prostě maximální spokojenost 🙂

ivetaaa99
28. led 2009

My máme Mikrus 6 měsíců a kolečka celý zrezly.Už začala reznout i konstrukce podvozku.Když jsme ho dávali na reklamaci,tak nám řekli,že je to naše vina,že se má každý den čistit od soli a ošetřovat nějakou speciální pastou.Posílali ho výrobci na posouzení,tak jsem zvědavá jak dopadnem.Každopádně ho nikomu nedoporučujeme.

kubinkov
29. led 2009

My ho máme druhou zimu a rez zatím žádná a nečistím ho žádnou speciální pastou a ani ho každý den neotírám.

ivetaaa99
29. led 2009

Tak to jsme asi narazili zrovna na špatný kus.Kde jste ten kočárek koupili?A jaká máte kolečka,s drátěným výpletem?

schnek
29. led 2009

ty jo, tak to doufám, že nás nepotká... s tím by se přeci mělo ve výrobě počítat, že na to působí počasí

kubinkov
29. led 2009

Kupovali jsme v Pardubicích a máme kolečka s drátěným výpletem. 🙂

ivetaaa99
29. led 2009

My ho máme z Valašského Meziříčí,ale vyroben je v Polsku.Moc se mi líbil a teď jsem z něho nešťastná.Řekli nám,že je to špatnou úsržbou.Jsem zvědavá jaké přijde vyjádření od výrobce.

schnek
29. led 2009

chápu, že se nebere do reklamace vyšísování potahu a podobný věci, ale tohle mi přijde jako hovadina, to by za chvíli mohli říct, že ho máte mít jenom doma a nechodit s ním ven...

kubinkov
29. led 2009

Samozřejmě i ten náš je vyrobený v Polsku, ale to jsem věděla dopředu. Je divné, když vám rezne konstrukce, která má být hliníková. 😝 Já měla malou závadu na brzdě a to mi opravily a na dobu opravy mi půjčily jejich podvozek. 🙂 Jsem celkově spokojená.

ivetaaa99
30. led 2009

My nemáme hliníkový rám.Je ocelový a pochromovaný.

kubinkov
31. led 2009

Omlouvám se, že jsem tak přitvrdila, ale když mi malý ťuká do klávesnice, tak sotva opravím zmnožená písmenka 😝
schnek: Zkoušíte vozit Ondru ve sporťáku nebo čekáte na miminko? 😅

schnek
2. únor 2009

nakonec jsme to nezkusili, spíš využíváme golfky 😉

ivetaaa99
8. únor 2009

tak nam ho už vratili stim že kolečka vymenili a na ram rekli že je to špatnou udržbou a reklamace se nato nevztahuje . nevim co mame ted delat

mirka755
8. únor 2009

Ivetaaa99: nekupovali jste ho v Darababy? Já tam mám vybraný X Alu sprint - nemáte ho už některá? Konečně mi potvrdili, že si můžu vybrat bar. kombinaci a tak budeme mít černý s bílými květy 🙂