Kočárek Alu Sprint Mikrus. Máte zkušenost?

kachnik
11. zář 2007

Máte některá s touto trojkombinací zkušenost? Jen jsem našla, že je to napodobenina Mutsy a že je snad polské výrobky? Co říkáte na polské výrobky? Našla jsem, že i X-lander jsou polské.... 😒 Už nevím, jaký kočár vybrat. Chtěla jsem raději čtyřkolku, nějak se té trojkolky bojím, dále chci přenosnou korbu, protože budeme ukládat spodek do auta, nemáme výtah a celý kočár do 2.patra nevytáhnu a stejně ho neuskladním v bytě. Pak jsem chtěla přední kolečka s aretací.
http://www.darababy.cz/zbozi/mikrus-alu-sprint

ivetaaa99
11. únor 2009

Ano,máme ho z Darababy Valašské Meziříčí.Tak rychle jsem ještě neviděla nic reznout.To bylo jak kolečka ze 100 let starého kočáru a ne půl roku.Nejhorší je to jednání-kočár prý máme denně umývat od soli a ošetřovat pastou.Ale v návodu k obsluze nic takového není napsané.

schnek
12. únor 2009

hele, jak poznám, jaký máme rám? jestli hliník nebo ten pochromovaný? v návodu nic nepíšou 😕

kubinkov
12. únor 2009

Všude píší, že podvozek je hliníkový. Z toho vyvozuji, že snad celý, ale jestli je část konstrukce z oceli, nemám šanci to zjistit a je mi to i jedno, když nám to nerezaví.

macinaz
21. bře 2009

Ahojky,po dlouhé době jsem se přišla podívat co je tady nového.Dnes jsem poprvé držela a vyzkoušela Mikrus,malého posadit do sporťáku,ale zdá se mi ňáký malý,spíš se zdá,že je hodně nízko boudička oproti Mutsy.Jakou máte stím zkušenost a jak dlouho jste některá vozila ditko ve sporťáku?Chtěla bych si zatím koupit sporťák,ale zdá se mi vážně dost malý,jestli nemám raději zůstat u normálního sporťáčku.

kubinkov
21. bře 2009

Proti Mutsy nevím, ale Emmaljunga je shruba stejná, a když jsem jsem viděla Gesslein, tak Mikrus je asi opravdu průměrně velký sporťák. Já teď ještě do konce fusakového období budu jezdit s hlubokou korbou. 😉

kpetra
23. bře 2009

Ahoj.Taky jsme měli Mikrus a rozhodně nám nerezavěl. 🙂
macinaz - kočár jsme prodali,protože sporťák byl docela děs.Náš Matěj je docela drobek a v roce (75 cm) se tam vešel tak tak.S fusakem a zimní bundou by tam byl narvaný.A boudu měl skoro na hlavě.Kdybych mi ji pořádně natáhla,tak by nic neviděl a to by se mu asi taky moc nelíbilo.Navíc mě hrozně zklamalo polohování zad.Hrozně mi chyběl pololeh,když ještě pořádně neseděl,ale ležet už nechtěl.Navíc popruh mezi nohama měl hrozně daleko,tak při najíždění mi v kočáru sjížděl dolů a pak tam byl zkroucený. 😖

Ale s korbou a autosedačkou jsme byli moc spokojení. 🙂

dantocz
4. srp 2009

Ahoj, sice už tu dlouho nikdo nic nepsal, ale my máme taky kočárek Mikrus AluSprint, koupený v roce 2007 u DaraBaby. Pro případné zájemce chci napsat pár svých zkušeností, které se dost shodují se zkušenostmi jedné maminky, která psala někde na začátku diskuze.
Otáčecí konstrukce je super 🙂 , kvůli ní bych ho nerada pro druhé miminko měnila. Hluboká korba taky skvělá - velká 😉 . První dcera se narodila v červnu a vydržela v ní až do 9 měsíců, a to není zrovna malá. S autosedačkou jsem spokojená nebyla, dcera v ní byla hrozně zkroucená ☹ , prvně nám ji poslali bez výplně pro malé miminko, tu sice pak dodali rychle, ale vůbec na to neseděla, ale prý to teď tak vyrábějí. Na internetu jsem u starších typů viděla lepší výplň. Co se týče skládání a adaptérů na korbičku či na autosedačku, všechno šlo trošku ztěžka, ale fungovalo to. U sportovní korbičky mám tyto výhrady: jen dvě polohy, v sedě je to trošku šikmé a pás je nízko, takže dcera klouzala dost dolů a v leže zase není ta poloha úplně v rovině. Ale zimu jsme s tím zvládly i s fusakem. Kdybych řešila pouze sporťák, koupila bych si nějaký jiný, určitě lehčí a případně prostornější. Bohužel se na kočárku staly závady, které tu právě popisovala už jiná maminka. Ulomilo se očko u lanka brzdy a ohnula se plastová část u polohování kočárku, takže to v té jedné poloze nejde úplně zacvaknout... 😖
No a teď aktuálně řeším nový problém, je to atypický kočárek, který není ani stejný s Mutsy, a proto k němu nejsem schopná sehnat stupátko/skate pro starší dítě. Takže na závěr dotaz, nemáte někdo zkušenost právě s pořizováním stupátka?

kubinkov
13. srp 2009

Tak mám po reklamaci sportovní nástavby na Alu Sprint. Trochu jsem se naštvala a šla reklamovat výšku boudy na sporťáku. V 15 měsících ji měl V. opravdu na hlavě. A světe div se, šlo to... Prvně že nám dají tu novější sedačku x 07, ale ta je podstatně ( cca 4 cm) širší než ta původní, tak nám dali i novou konstrukci Sprint X s otáčecími předními koly. Chápu, že jsem měla štěstí na slušného prodejce, ale sami uznali, že je nám ta sedačka na nic, když malému nemůžu dát boudu proti slunci apod. Tak máme ve skoro 20 měsících komplet nový kočár, ale malý už dost chodí, tak si ho asi moc neužiju. ☹

map07
2. lis 2009

Ahoj holky, tak jsem zase po dlouhý době nakoukla. Kočárek jsme nakonec tedy koupili, všechno v pohodě, s hlubokou verzí jsem maaaximálně spokojená, malýmu je 7,5 měs a ještě se tam v poho vejde i s fusakem a to není žádný drobeček. Jenže tuhle jsem jen tak zkusmo vytáhla sporťák a to se mi zdá hrozně mrňavý 😅 Jaký máte s tím zkušenosti? Jak dlouho vám v tom dítka jezdili? Nerada bych ho nepoužívala, když už jsme kvůli tomu koupili celou tu sestavu a prodat ho nechci, plánujeme druhý a chci si ho nechat - jak říkám podvozek i hluboká korba maximální spokojenost. No možná až tam nebude mít ten fusak a bundičku s kapuckou...třeba to bude lepší, ale taky zase už bude větší, tak nevim.

kpetra
2. lis 2009

Ahoj
map07- jak už jsem psala výš, my jsme kočár prodali právě kvůli malýmu sporťáku. Je u něj docela krátká zádová opěrka a boudička je na ní naražená. Snad mi rozumíš. 😒 Není mezi opěrkou a boudičkou žádná mezera. Takže by měl Matýsek boudičku naraženou na hlavě. Taky mi u sportovní verze vadilo polohování. Chyběl mi nějaký pololeh pro menší děti.
Ale abych jen nehanila. S korbičkou a autosedačkou jsme byli maximálně spokojení. 🙂

map07
2. lis 2009

Ten pololeh my tam máme 😨 Má to normálně leh, pololeh a sed, to je v pohodě, ale nějak celkově z toho nejsem odvařená. Ale je fakt, že kdyby jsem ho viděla naživo než jsme ho koupily, stejně bych si tohle neuvědomila, na první pohled to vypadá jakože docela v poho, až když jsem do toho prcka posadila...No uvidíme na jaře 😉

map07
21. říj 2010

Tak pro info, nakonec sporťák používáme stále, naše dítě je opravdu dost velké (v 18 měs téměř 15 kg 😅 ), přes léto naprostá pohoda, teď na zimu mám docela obavy, ale jen kvůli té pitomé boudičce, malý ji má skoro na hlavě 🙄 Jinak velikostně jsem ho zkusila posadit do dvou typů kočárků a byl tam téměř stejně, někde ještě víc napresovaný, takže rozdíl v tom zase takový není, prostě průměr. Jinak více než rok a půl používání - ťuk ťuk ťuk - žádný problém, žádný rezivění, problém s brzdou...nic, jen jsme včera píchli kolečko 😀 přijeli jsme domů s napínáčkem, ale to bude první oprava na kočárku, takže až na tu nízkou boudičku super.

lucikacka
4. srp 2011

Prosím nevíte kde bych sehnala stupátko k Mikrusu?

lucikacka
4. srp 2011

@dantocz Dobrý den, zrovna čtu Váš příspěvek a mám stejný problém, sehnala jste nakonec to stupátko? a jaké jste kupovala? Děkuji za každou odpověĎ.

jituska86
29. srp 2011

ahojky tento kocar mam doma a je uzasnej....

map07
22. zář 2011

holky, sehnala jste některé to stupátko? taky bych ho teď uvítala, ale nevím, jaký vybrat?

map07
5. čer 2012

Tak jenom abych uvedla - po více než třech a půl letech používání žádný problém s kočárkem nebyl, už v něm vozím druhé dítko, hluboká korba je opravdu veliká, takže Peťula ač měl ve 4měsících 65 cm, vešel se tam v pohodě. Jediný co nevydrželo je na "řidítkách" ta měkká pěna - ale mojí blbostí - při skládání do auta jsem to natrhla a od tý doby se to veze, teď mi to ještě starší syn oždibuje 😝 Ale chystám se to přelepit tou páskou, co se s ní dělají omotávky na kola, tak snad to bude OK. Jinak sporťák jsme nakonec používali do 2,5 let, takže pohoda, jen ta bouda je fakt nevychytaná, jako lůžko je super dlouhý, to měl malý v pohodě a že není žádný drobek - ve třech letech 19kg a 104 cm, ale ta bouda když se sedělo, tak jsme ji skoro pořád měli sklopenou, protože jak je vysoký, tak mu to sahalo těsně na hlavu - teda v zimě, jaro,léto, podzim to byla pohoda.

luisina
13. zář 2012

Používala jsem tento kočárek jako "rezervní". Mít jenom ten, tak se asi zblázním. Protože jsem vyšší, přišel mi nepohodlný. Když jsem měla rukojeť dotatečně vysoko, kopala jsem nohama do konstrukce, natáčení šlo těžko, obládání brzdy taky žádná výhra. Hluboká korba ale byla perfektní. Skvělé řešení na horší počasí (vysoký límec nánožníku). Sporťák jsem užila na malé mimi, které se vztekalo, že z korby nevidí. Větší dítě se zimním fusakem si tam moc neumím představit. I nánožník na sportovní verzi byl, oproti tomu na korbu, dost děs. Boudička měla jedinou výhodu, že šla hodně překlopit přes ležící dítě, takže na něj nesvítilo sluníčko. Po zkušenostech s kočárky Roan, X-lander, quinny a inglesina, bych si tenhle rozhodně nevybrala. Mimo jiné je to těžká, špatně ovladatelná potvora, která celá hrká plastovými spoji a strašně šisne na sluníčku.

vysocanka
6. led 2013

nevi nekdo jaky typ skatu k tomuto kocarku poridit? dekuji moc ...

map07
6. led 2013

@vysocanka původně jsem skate taky chtěla, ale nějak jsem na to pak pozapoměla, protože starší si od dvou let zamiloval koloodrážedlo a bez toho jsme neudělali ani ránu, když ho zrovna nepotřeboval, jednoduše se přehodilo přes kočárek, byla to fakt pohoda a bez skatu jsme se nakonec úplně obešli

map07
6. led 2013

asi každý potřebujeme od kočárku něco jiného, já s ním byla spokojená. Jako jo, určitě jsou lepší kočárky, ale také v mnohem jiné cenové relaci. A když jsem zkusila syna posadit do znémé kočárku za skoro 30tis., tak se do sporťáku vůbec nevešel (v roce 12kg)! To nevím, jak by tam byl ve dvou letech v zimě (je lednový). Ale boudička byla na něj opravdu nízká, ale zase se dá překlopit úúplně dopředu při opravdu velké nepřízni počasí. Takže když to shrnu, problémy s ním po technické stránce nebyly žádné, k hluboké (a opravdu hodně prostorné a vychytané) nástavbě nemám vůbec výhrady a sporťák by mohl mít výš boudičku (ale taky je pravda, že syn byl opravdu velký) a nánožník by mohl být teplejší, jo a pláštěnka mi nevyhovovala, připadala mi taková moc "utěsňující", ale jinak spokojenost

vysocanka
10. led 2013

take jsem byla stejne jako
@map07 nic mi nechybelo, mozna malicko delsi rukojet, jinak super, zadny problem nebyl. A cena dostupna, korbicka velika prostorna oproti jinym pidi kocarkum, u sportaku nizsi boudicka, ale to jsme stejne vzhledem k tize naseho detatka vyresili takovym lehkym sportakem.
@map07 tak nam jeste v rijnu bylo velike 🙂 odrazedlo a tedka jsem zvedava 🙂 snad ho to taky chytne draka naseho malého 🙂

byra
11. lis 2016

Holky prosím nemáte náhodou někdo návod nebo manuál?