Kočárek Alu Sprint Mikrus. Máte zkušenost?

kachnik
11. zář 2007

Máte některá s touto trojkombinací zkušenost? Jen jsem našla, že je to napodobenina Mutsy a že je snad polské výrobky? Co říkáte na polské výrobky? Našla jsem, že i X-lander jsou polské.... 😒 Už nevím, jaký kočár vybrat. Chtěla jsem raději čtyřkolku, nějak se té trojkolky bojím, dále chci přenosnou korbu, protože budeme ukládat spodek do auta, nemáme výtah a celý kočár do 2.patra nevytáhnu a stejně ho neuskladním v bytě. Pak jsem chtěla přední kolečka s aretací.
http://www.darababy.cz/zbozi/mikrus-alu-sprint

map07
10. zář 2008

kubinkov: jsi hodná, díky za názor. A co jinak? Jsi s kočárkem celkově spokojená? Ono je na všem něco, ale jestli ti na něm vyloženě něco hooodně vadí. Chystáme se ho koupit tak v lednu, snad do té doby ještě napíše víc uživatelek 😝
architekura 90.let...hm, dovedu si to představit, ale nás se seskoky ze schodů moc týkat nebudou - ty čtyři schůdky co máme doma snad nějak zvládneme a myslím, že stejně manžel udělá nějaký "nájezdík"ať je to jednodušší 😀

kubinkov
10. zář 2008

Já jsem s kočárkem celkově spokojená, můj názor je, že 20tis. za kočár je moc, přestože ty peníze mám, dokážu je utratit smysluplněji. A na ty max. 3 roky ježdění... Ocenění si zaslouží hlavně velikost hluboké korby, malému je 8 měsíců, má 73 cm a ještě s hlubokým nekončíme 😉 , jen jsme instalovali klasické kšíry, protože si malý někdy stoupá. Ve sporťáku mi přišel takový ztracený. Jo mám závadu, padají mi ozdobné krytky z povozku, ale v prodejně mi je doplňují, je to jen detail, kterého si ani taťka nevšimnul 🙂 Jen pro svůj dobrý pocit si tam občas dojdu. A viděla jsem nový typ podvozku, je jako 4rider od Mutsy. Ať dobře vyberete 😵

kubinkov
10. zář 2008

map07: nezapomeň, že žádný kočár není stoprocentní 😎

map07
10. zář 2008

To já vím, že žádný kočár není stoprocentní, s tím se počítá 😉My jsme si taky dali hranici a 20tis za kočár fakt ani náhodou nedám 😒 ani bych je na to neměla a určitě si dovedu představit lepší využití. A ten nový typ podvozku - taky od Mikruse? Hmmm, to jsou mi věci, na ten jsem ještě nikde nenarazila 😕

kubinkov
10. zář 2008

Ano od mikruse, viděla jsem ho v obchodě. 😵 A v loni v listopadu a prosinci měli na Mikruse slevu 2000,-, to potěšilo. 😉

schnek
14. zář 2008

map, viděla jsem nový Quinny, takovou tu krátkou trojkolku a vrzala jak pes v tom kloubu ke kolečkům 😝

kubinkov, ten nový podvozek myslíš s těmi loukoťovými kolečky nebo ještě nový?

nevíte, nedá se na netu najít nějaký seznam kamenných prodejen? tady v Plzni nevím o žádné, buď tu koupím DorJan¨nebo TFK, ale nic normálního se sehnat nedá 😝 případně nevíte o Pražské/Karlovarské prodejně?

kubinkov
14. zář 2008

Schnek: Jak píšu výš, u Mutsy se to jmenuje 4rider ( tuším), přední kolečka otočná o 360 st. s možností aretace atd. 😎

schnek
14. zář 2008

jo, něco jako Xlander XA 😉 to taky není špatný, kdes to viděla? u vás? a cenově stejný?

kubinkov
15. zář 2008

Viděla jsem ho u nás v obchodě, ale cenu jsem nezkoumala, řekla bych +- stejná. Je to dost pěkný kočár, poznala jsem ho až jsem si to přečetla na konstrukci, měl i zajímavý potah. 🙂 Hledala jsem to na polských stránkách, ale tam ten nový podvozek ještě nemají. www.mikrus.com.pl

schnek
15. zář 2008

no právě, tyhle stránky jsem už objevila 😀 a nic tam není, zato se mi moc moc líbí ten se zlatým podvozkem 😵

map07
16. zář 2008

Tak se holt vrzání bude muset promazávat 😉 myslím, že to bude u více kočárků. No jo no, tenhle kočárek se mi pořád líbí, nějak jsme ted přestali po kočárcích pokukovat, protože tenhle se nám fakt zalíbil. A nedávno ho manža viděl u nějaké paní, ale já ne, hned bych se ji asi drze začala vyptávat jak je s ním spokojená😀

schnek
16. zář 2008

tak se mi podařilo po obbepsání všech možných pekel sehnat samotné adaptéry k autosedačce 😵 jsou za pár korun, tak se nic nestane, když je nejhůř zlikvidujeme 😅 a pokusíme se je přetvořit na tu naší sedačku. Už jsem si hodila na MMB inzerát, že koupím Micrus 😉

kijonkova.k
16. zář 2008

My máme mikrus alu sprint a jsem s ním spokojená,korba je veliké,oproti jiným kočárům,co vidím na ulici,dá se skvěle ovládat jednou rukou,těžjý mi nepřijde.Hodně cestujeme a tenhle kočár se nám po složení vejde krásně do autoboxu na střechu.S autosedačkou taky nebyl problém,malá je v ní ráda a že jsmne se už něco nacestovali(naši bydlí 250km daleko).Uvidíme,jak nám bude vyhovovat sporťák 😉

map07
17. zář 2008

kijonkova.k: to jsi mě vážně potěšila. Další pozitivní ohlas! Výborně. Doufám, že i sporťáček bude v poho, ikdyž na ten už nadávají víc 😖 no uvidíš a my asi taky.

schneku: teda, to musely být peripetérie než jsi pracně sehnala ty adaaptéry. Tak hlavně hodně štěstí, hlavně ať to v poho funguje! Jo a ozvi se, až seženeš Mikruse! budeme zvědavé, jak si byla úspěšná. Já přemýšlím, jestli sehnat starší kočík, přeci jen by se ještě nějaká ta kačka ušetřila, ale na druhou stranu si říkám, že jsme si jako stop dali 10tis, takže za to bych mikruse mohla mít novýho, což jsem původně chtěla 😀 Nooo, asi vyhraje novej, uvidíme. Ty máš vytiplou barvičku nebo je ti to jedno? Možná už jsi to tu psala, ale nevím, nejsem si jistá 😅 My bychom asi chtěli tmavě modlou se světlejší, mají teda dvakrát tuhle kombinaci a jedna se mi líbí a druhá vůbec 😝

schnek
17. zář 2008

já bych chtěla ten vínovo béžbovej. kašlu na to, jestli budeme mít holku nebo kluka (rozhodně holku 😀 ). Jdu do jetýho a pokud neseženu, tak teda novej. Pokud seženu s málo jetým nebo nejetým sporťákem, tak korbu dítě neopotřebuje, mám tu Xlander, Ondra v ní byl třetí a každej si myslel, že je nová. Sporťák už se samozřejmě otahá, okope, ušpiní a tak, to už je to dídě přeci jen pohyblivý. Uvidíme. Hlavně že mám ten adaptér. To byla moje podmínka 😉 A zase dát 10 tis a cca 6 je celkem rozdíl, to můžeme požídit ještě něco jinýho 😉

map07
17. zář 2008

Vždyť vínová je univerzální - teda pokud ji nemáš kombinovanou třeba s růžovou 😉 , ale jinak pro kluka i holku super. Jo, já chci zase modrej a taky je mi putna, jestli v něm bude jezdit kluk nebo holka 😀 Když to bude holka, dostane růžovoučkou čepičku nebo deku nebo něco a je to 😉

kijonkova.k
17. zář 2008

Tak my máme Mikrusa šedooranžového,taky univerzální.Objednávali jsme ho přes net,ale pořád neměli tu naši barvu,museli jsme čekat,ale dočkali jsme se 🙂

schnek
17. zář 2008

tak na modrý málo jetý jsou na MMB asi 4 inzeráty 😉 holka dostane maximálně čapku, moje máma na Ondru koupila všechno modrý 😀 a mě přijde zbytečný případně zase nakupovat všechno holčičí, tak trauma snad mít nebude 😝 😀 deku máme bílou s modrým lemem 😀 akorát beraní fusak je béžovej 😉

kubinkov
17. zář 2008

Teď jsem narazila na Mutsy Slider a tomu byl ten nový podvozek Mikruse podobný. Možná to byl on. 😨 Moc to už nesleduji.

schnek
17. zář 2008

¨mě se teda líbí tem "normální" podvozek, vypadá stabilně a prostě se mi líbí 😉 vypadá to jak klasickej kočárek a přitom se to (podle mě) bude dobře ovládat 😉

schnek
17. zář 2008

problém definitivně vyřešen 😵 😀 zjistila jsem, že Maxi Cosi dělá malinký golfáčky, který se do 1000,- dají jetý sehnat na MMB a jde na ně nasadit sedačka a kam jde Maxi Cosi, jde i BeSafe a bude daleko lepší mít malinkej golfáčkovej deštníkovej podvozek, než tahat celej Micrus 😵 jsem šťastná jak blecha 😀

map07
18. zář 2008

Takže schnečku pořídíš hlubokej jetej, ale zachovalej mikrus a pak golfáčky? No taky jsem uvažovala, že bych to taky takhle vyřešila - hlavně by mi mikrus teoreticky mohl zůstat zachovalý i pro druhé mimi. No uvidíme, to ještě doma vyřešíme, času dost 😀 Zatím budeme koukat po alu sprint a uvidíme. Mě se právě taky ten podvozek líbí - mohlo by to být super na řízení a ovládání. Je mi jasný, že babičky z toho moc nadšený nebudou, ale jezdit budeme hlavně my 😀

kubinkov
18. zář 2008

Maše babičky s podvozkem problém nemají, libují si jak snadno jede a dobře se řídí. Trochu z kraje zápasili s páčkami na brždění a aretaci povozku, ale naučili se to. 😅

schnek
18. zář 2008

jo, prostě kočár jako povoz a golfky jako spodek pod autosedačku 😉 ono to bude i praktičtější 😉 a taky myslím, že babičkám se bude dobře jezdit 😉 mojí mami sice chvíli trvalo, než si zvykla, že nemusí kočár na každý nerovnosti zvedat, ale sama s ním byla spokojená 😉

map07
18. zář 2008

Jojo, ony si babči zvyknou 😀 spíš myslím, že budou mít tendenci kočárkem houpat jako to kdysi dělali s náma což u tohohle kočárku zrovna teda moc nejde ☹

schnek
18. zář 2008

houpací není dneska pomalu žádnej a ani není dobrý navyknout děcko na houpání a podobný praktiky... mě to nechybělo ani u jednoho kočáru, naopak u toho, co máme na chalupě, mi to nevyhovuje, je takovej akorát na převrácení a strašně se kýve na nerovnostech 😝

kpetra
18. zář 2008

Ahoj. Tento kočár právě prodáváme a to v barvě zeleno-šedé.Tak pokud by měla některá zájem, můžeme se domluvit. 🙂 Kočár je kupovaný v prodejně Darababy ve Valašském Meziříčí a má ještě rok záruku. My jsme jezdili asi 7 měsíců.Sporťák je téměř nepoužitý.Koupili jsme brzy golfky a jezdíme už jen s nima.Ale jako hluboký kočár ho vřele doporučuji.Matýsek se do něj vlezl celou zimu i s fusakem.Prodáváme ho i s autosedačkou za 6000,-- Kč.Jsme ze Znojma, můžeme dovézt i do Třebíče nebo Náměště nad Oslavou. V sobotu jedeme do Brna do Shopping parku, tak ho můžeme vzít i tam.

Do alba dám fotky, některé jsou bohužel horší kvality. Můžu i znovu nafotit. 😀

schnek
18. zář 2008

to je škoda, že nemáte bordovej 😉 ten bych brala 😉

kpetra
18. zář 2008

Bohužel, vybírali jsme neutrální barvu a tato nám hned padla do oka. 😵

macinaz
18. zář 2008

Ahojky,chtěla byh se Vás zeptat kdo má zkušenost s hlubokou korbičkou Mikrus.Potřebuji vědět jestli se tam vejde6-8měsíční mimi s fusakem,aby tam nebylo jako sardinka.Moc se mi tento kočárek líbí a nechci dávat šílené peníze,jako za Mutsy.Nikdo tady Mikrus v okolí nemá,takže musím ho zkoumat takhle.Děkuji