Kočárek Alu Sprint Mikrus. Máte zkušenost?

kachnik
11. zář 2007

Máte některá s touto trojkombinací zkušenost? Jen jsem našla, že je to napodobenina Mutsy a že je snad polské výrobky? Co říkáte na polské výrobky? Našla jsem, že i X-lander jsou polské.... 😒 Už nevím, jaký kočár vybrat. Chtěla jsem raději čtyřkolku, nějak se té trojkolky bojím, dále chci přenosnou korbu, protože budeme ukládat spodek do auta, nemáme výtah a celý kočár do 2.patra nevytáhnu a stejně ho neuskladním v bytě. Pak jsem chtěla přední kolečka s aretací.
http://www.darababy.cz/zbozi/mikrus-alu-sprint

sisstin
11. zář 2007

kachnik: trošku mimo diskuzi..kočárek teda neznám..to ti budou muset poradit jiné holky 😉 ale ono polské je skoro vše..i když to nakoupíš u českého dodavatele, tak pak zjistíš, že je to polské 😉 nákupu z darababy bych se nebála..já bych se bála jen kočárků, které koupíš přímo na trhu někde v Polsku 😉

zdenicka
11. zář 2007

kachnik my mame tento kocarek uz zaplaceny...ale zatim ho mame v prodejne v uschovne,takze bohuzel jeste nemam zadne zkusenosti,ale moc se nam libil.A navim ho mame koupeny v prodejne kde se zavazuji k oprave kocarku do 1h!!!Pokud by to byl vetsi problem,tak to pujci zatim jiny kocarek.A to se nam libilo,protoze nevim co bychom dali s mimi treba 4 tydny bez kocarku.Je Polsky,ale to je ted skoro vse a kdyz davaji takovou zaruku,tak proc ne.Libilo se nam i ze se tam da nacvaknout autosedacka.

kachnik
autor
11. zář 2007

Holky díky, je fakt pěknej a právě mi ve všem vyhovuje,jen ho tady v Praze nikde nemůžu najít, kvůli případné reklamaci. Zdenička, kde jste si ho vybrali vy? Koukám, že jste z Hradce. Hlavně bych si ho ráda prohlédla naživo... 😕

lucinamamina
12. zář 2007

kachnik:tenhle kočárek jsme měli u prvního dítěte a byl fajn.Hluboká korba není moc velká,ale teď maji nový design,tak nevím zda se tam něco nezměnilo.Je dobrý do terénu i do města a otočná kola mi někdy dost ulehčily situaci 🙂 Se sporťákem už jsem tolik spokojená nebyla,později mi přišel dost nepohodlný na sezení.Ale třeba to už taky nějak vylepšili 😀

kachnik
autor
12. zář 2007

lucinamamina - ta korba není moc velká, ale většinou ten rozměr 78 cm mají všechny kočáry. Moc děkuji za rady.

lucinamamina
12. zář 2007

kachnik:je to tak.Všechny kočáry to mají podobné a 2cm.nehrají roly 😉

krista
12. zář 2007

Jé ahojky, nedávno jsem se o tomhle kočárku zmiňovala v tématu kočárek Moon, viděla jsem ho v obchodě a moc se nám líbilo co všechno za tu cenu poskytuje, ale jelikož jsem se domnívala (a špatně) že nemá otáčecí kolečka tak jsme ho moc nestudovali 😉
Nevypadá špatně, tady je jedna diskuze, kde se o něm bavili a ty reference taky nezní zle 🙂
http://www.emimino.cz/modules.php?name=Forums&f...

zdenicka
12. zář 2007

kachnik,my ho kupovali v prodejne Vesna-a je to v Opatovice nad Labem.Ale na jejich strankach ho nemaji,protoze pry casto obmenuji sortiment,tak se jim to nevyplati to tam davat.Mame ho tam v uschovne.Doma ho jeste taky nemame,ale snad uz brzo budeme🙂)

kachnik
autor
12. zář 2007

krista, tak jsem na tu diskuzi jukla, tam ho jedna mamina chválí, tak jsem se jí ještě zeptala co potřebuji. Dnes jsem měla možnost zkusit Cortinu X3 a je to síla tu trojkolku uřídit, takže z toho jsem vyléčená, ale jinak je to super to přendavání dílů a korba je úžasně velká, škoda že tu Cortinu nedělají jako čtyřkolku,

kachnik
autor
12. zář 2007

zdenicka, máš termínek v září, tak to bys mi pak mohla písnout během října, jak se s ním trandí, to bych měla ještě čásek to měnit 😀

krista
13. zář 2007

Kachnik fakt? A to jsem si myslela, že Cortina X3 se řídí dobře 😲
No já jsem jí nezkoušela, ale co jsem tak slyšela, stejně bych jí za ty peníze nechtěla 😒 Přijde mi to moc 🙂 A ani mě a manželovi se taky trojkolky nelíbí 😉

Já ještě hodně uvažuju nad tím Moonem a možná to vyhraje, ale uvidíme, do března je ještě času 🙂

zdenicka
13. zář 2007

urcite ti dam vedet,my tu mame hezky silnice,ale i takovy polnacky,tak si myslim ze se nam bude pekne drandit.

jolca
19. zář 2007

Ahojda , připojuji se ke zdenicka taky jsme si tento kočárek koupily v HK v Opatovicích moc se nám líbil. Také nás zarazilo že je vyroben v Polsku. Jak psala zdenča tak je opravují do 1 hodiny. Myslím si že kdy byly hodně poruchové tak nedělají takový servis.

zdenicka
20. zář 2007

jolca,taky si myslim,ze kdyby to bylo hodne poruchovy,tak to ni nedelaji...to by se jim nevyplatilo.Nevim o kolik by vysel levnejsi v Polsku...

krista
10. říj 2007

Zdenicka tak jak jsi na tom? Už ho nejspíš využíváš co? 🙂

mirka755
3. kvě 2008

sice jsme s manželem mluvili o druhém jen tak na kus řeči, ale určitě bude 🙂 . Anetce je rok, takže příští rok bych tu mohla být jako snažilka 😉 . Kočárek už vybraný mám, hrozně moc se mi líbí Mikrus. Má všechno co od kočárku vyžaduji: nafuk. kola, nastav. rukojeť, zvlášť korba a sporťák+autosedačka na podvozek. Navíc příslušenství je v ceně-prostě bomba-teď už jen to miminko 😀

petulka
16. kvě 2008

Ahojky, my jsme si vybrali také tento kočárek. Přijde mi perfektní a má snad všechno co jsem chtěla. Už se těším až v něm budu vozit naše mimčo 🙂

martinaak
20. čer 2008

Zdravím všechny maminky, co tu píší o kočárku Mikrus alu sprint. My ho měli hned na naše první mimi. Super veliká, prostorná korba na zimu s fusakem, fakt bezva (teď se dělají takový malý, že když se mimi narodí v září, tak v zimě se tam mačká...). No, ale já řešila druhou zimu hoodně veliký problém. Sporťák je děsně ouzký, s fusakem se mi tam mladej nechtěl vejít, takže tam seděl jak sardinka! Také jsem s ním měla dvě reklamace. Byl kupovaný také u HK v Opatovicích (v areálu co je Vesna). První byla u sportovní sedačky. Zahnul se nám tam plast nas polohování zádové opěrky. Za to si možná můžeme sami, no budiž. Ale pak se mi ulomil plastík, co drží lanka na brzdy! Takže se mi vlastně zablokovala kola. Ještě, že mám manžu doma, takže pro mě mohl ihned dojet. Pokaždé ty reklamace byly s plno řečma okolo. Opravené to mají samozdřejmě do hodiny, jak inzerují. Dají totiž nový díl a tím je oprava hotová! 😒 Teď čekáme další mimi, v prosinci. Nechala jsem ho jen kvůli té korbě, aby případné mimčo v zimě mělo pohodlí. Jakmile ho v něm odvozíme, jde z baráku a už nikdy více. Je taky dost těžký a co se týče autosedačky, tak tu náš malej odmítal, jen v ní brečel. Koupili jsme jinou a ihned byl klid. No, možná jsem tu teď nějaké maminky, co ho máte naštvala, ale píšu sem svůj názor a své zkušenosti.

schnek
4. črc 2008

čauky,
kdo máte tenhle kočárek, dá se na něj usadit i jiná než micrus autosedačka?

poppy
5. črc 2008

Schnek, myslím si, že by si šikula poradil, kdyby upevnil adaptéry na jakoukoliv sedačku. (Kamarádka měla Chicco sedačku na podvozku Bebecaru🙂)

Tento kočárek jsme taky měli, využila jsem jen hlubokou verzi a stačilo mi to, naprosto...Korbička prťavá, takže jsme ji využili fakt jen 3-4 měsíce!, protože je to kombinace, tak byla korbička stále nakloněná a malá mi v ní sjížděla, po pár jízdách mi vypadla aretace, takže jsem měla kolečka zaaretovaný, ale stejně mi kočárek ujížděl ke straně. No a sportovní verzi jsem ani nenasazovala, jen vybalila kvůli focení pro dalšího zájemce🙂 Já za sebe můžu říct, že už nikdy nikdy více!!! Je těžký, neovladatelný a malý.
Měli jsme i autosedačku a ta byla taky naprd, není to pololeh, ani polosed, ale každopádně v tom naše malá byla neštťastná a skroucená.
Za ty peníze je daleko víc funkčně lepších kočárků🙂

schnek
5. črc 2008

poppy, jak se ti ta korba nakláněla? jako že se na tom adaptéru viklala dopředu-dozadü?

schnek
5. črc 2008

jo a ještě jedna věc, jak ty adaptéry vapdají? jako takový plastový "trny"? třeba něco jako na Xlander?

martinka81
5. črc 2008

Já když čtu diskuze o tomto kočárku, tak mám dojem, že jich existuje víc typů. My máme korbu obrovskou! Malý v ní byl doteď-do osmi měsíců a ještě by v ní i chvíli vydržel a žádný prcek to není. V půl roce jsme ho dali ke švagrové do x-landeru a byl tam doslova vmáčklý a v mikrusu jezdil ještě další dva měsíce! Korba se mi nikam nenakláněla a autosedačka byla taky v pohodě. Sporťák jsem dala včera a to už je horší, přijde mi, že se tam prcek v zimě s fusakem nevejde, už teď má hlavu tesně pod stříškou, ale uvidíme. Ale hluboký kočárek super, velký, skvěle manipulovatelný jednou rukou, nemůžu si stěžovat. Je to divné.

schnek
5. črc 2008

co vím, tak je starší a novější typ a ten, co teď nabízí na netu, je fakt velikej 😉

marti, jak vypadají ty adaptéry?

martinka81
5. črc 2008

No, oni to nejsou takové ty klasické adaptéry, jak u ostatních kočárků, aspoň jak jsem je jinde viděla, třeba právě u x landera. Tady je to nacvakávání řešeno jinak, je to takový plastová podlouhlá věc se dvěma šrouby, ale ty se nešroubujou, jen zapadnou do takových zdířek. A tohle jiné řešení i znemožňuje, aby se ta korba či sedačka nějak viklala.

schnek
5. črc 2008

aha, takže tam asi fakt nepůjde usadit nic jiného.... to mě mrzí ☹

poppy
5. črc 2008

Já teda měla korbičku nahlou, takže si v tom malá krčila nožičky. Adaptéry tam asi nasadit půjdou, myslím si, že by šly upevnit na nějakou konstrukci kolem sedačky, no říkám, šikula a kutil by si poradil.
Mě teda kočárek nevyhovoval a vím na 100% že bych si ho nepořídila a ani ho nikomu nedoporučuju. Jsem ráda že šel z domu🙂 To je moje zkušenost.

martinka81
5. črc 2008

Já bych řekla že ne, vyfotila bych ti ty adaptéry, ale právě ve čtvrtek jsme to všechno i s hlubokou korbou uložili na půdu.

poppy
5. črc 2008

Jediný pozitivum snad je, že šel hezky složit podvozek, to bylo snadný, ale to je fakt asi jediný. A když jsem ho prodávala, tak jsem ho nechala zkontrolovat, opravit aretaci a seřídit u DaraBaby🙂

poppy
5. črc 2008

U těch adaptérů je blbý to, že jsou plastové na zacvaknutí na sedačku a kovové na usazení na podvozek. To mě taky vadilo, když byla malá v sedačce - která je strašně těžká, tak jsem se ještě stačila omlátit.