Kočárek - ano nebo ne? Bydlíme na samotě u lesa

simculajs
6. lis 2013

Zdravím všechny maminky, těhulky nebo snažilky. Řešíme teď zapeklitou otázku - bydlíme na samotě u lesa, dá se říct že v lese, nejbližší chodník je asi půl kilometru od nás a mě napadlo, zda má cenu vůbec kočárek pořizovat...jako na procházky určitě, ale jinak všude jezdíme autem....tak nevím, jestli spíš nekoupit nějákej obyč z bazaru a nebo ho nekupovat vůbec. Má někdo podobnou zkušenost?

uztotakbude
6. lis 2013

Když ho mít nebudete, jak to budete řešit? Budete s prckem pořád doma?

anetka1701
6. lis 2013

@simculajs no, i v lese se dá jezdit s kočárkem :o) A když vylezeš z auta, co potom?

Já jsem si říkala u druhého dítěte, že nemít kočárek, ani ho nepořizuju - nosím malou od narození v šátku. Ale je fakt, že pak jsem kolikrát ráda, že je - třeba když dám na podvozek autosedačku a jdu si rychle něco vyřídit, nebo tak... A babičky taky rády vozí kočárek... No a na delší trasy je to i pohodlnější než šátek (v zoo, delší nákupy, pochůzky po městě...)

Nicméně myslím, že bez kočárku se dá žít, ale s ním je to pohodlnější. Pokud si nejsi jistá, kup druhou ruku :o) Ale určitě všema deseti doporučuju, pokud hodně jezdíte autem, takový, na který jde autosedačka - ne v tom vozit pořád, ale občas se to fakt hodí...

ninive211
6. lis 2013

Tak určitě nějaký ten tereňáček, klidně starší od někoho, ale ve slušném stavu 🙂 Když už by to nebylo na výlety, tak v klidu můžeš dítě hodit do kočáru a nechat spát na zahradě 🙂 A jinak bys to dělala jak, šátkovala a nosila? To je vhodné spíš na kratší pobyty, třeba na nákup a zpět, ale rozodně ne na celý den. Pokud byste třeba chtěli někam na výlet nebo tak, tak kočár určitě.

djn
6. lis 2013

@simculajs určitě pořiď! Pokud máš auto, tak není problém se někam dopravit autem a tam jezdit s kočárkem. A pokud se ti zdá zbytečné investovat do nového, tak klidně kup bazarový. V nabídce jsou jistě levné kočárky v perfektním stavu.

angelsb
6. lis 2013

@simculajs tak kup teréní ty jsou také odpružené a s nafukovacíma velkýma kolama .já bych si to bez kočárku nemohla ani tedy predstavit i kdyby jsem měla bydlet nevím kde

djn
6. lis 2013

@ninive211 nákup s šátkem si nedokážu představit. Kočárek je perfektní díky velkému prostornému koši a tašce - ruce máš volné a není problém se ohnout zavázat tkaničku nebo odhodit svetr, ve kterém ti začíná být horko...

ameliejulliette
6. lis 2013

@simculajs A když někam jedete tím autem, tak jdete jen z auta někam kousíček a nebo třeba i do obchodů a tak? To mi přijde celkem podstatný. Jsou maminky, které si vystačí se šátky nebo ergonomickými nosítky 😉 , takže to by byla varianta. Jinak určitě máte zahradu, tak třeba na to spaní na zahradě bych já osobně kočárek pořídila, ale jak píšeš, na to určitě stačí nějaký starší, ono vůbec v bazaru už se dá pořídit za dobré peníze i dobrý kočárek 😉

simculajs
autor
6. lis 2013

@anetka1701
@djn
@ninive211
@ameliejulliette
@uztotakbude
Díky holky...no řešili by jsme to právě nějákým tím šátkem nebo nosítkem a převážně na nákupy atd autosedačkou asi. Neumím si to právě představit koupit krásnej novej kočárek a za chvíli ho mít celej zabahněnej a chlupatej - máme devět pejsků 🙂 Tak asi koupíme bazárkovej na nějáký ty procházky tady po vsi a spinkání venku 🙂

sonka.77
6. lis 2013

@simculajs https://www.modrykonik.cz/forum/staram-se-o-detatko/da-se-s-miminkem-obejit-uplne-bez-kocarku/
Sice ne úplně stejná situace jako máš ty, ale potřebu kočárku jsem řešila tady. 🙂

Já nakonec koupila ojetý kočárek od kamarádky za 1000,- a jsem spokojená, ale je fakt, že žádné velké chození ven se ještě nekonalo, jsem brzy po císaři. Ale i tak bych na tvém místě nový kočárek nekupovala, kdybyste ho nakonec potřebovali, dá se vždy dokoupit.

terris
6. lis 2013

my koupili za 300,-Kč uuuplně obyč, bydlíme dost podobně jako Ty, takže jsme to taky nehrotili a hodně využijem autosedačku a kočár jen výlety po terééně

vrana
6. lis 2013

@simculajs Koupila bych bazarový, dají se sehnat za pár korun pěkné kousky. Bez kočárku si to neumím představit. Nebudeš moct malé nosit třeba ze zdravotních důvodů nebo prostě nebudeš doma, tak bude nosit třeba babička? Nejsou to takové pálky za kočárky, aby ho člověk odboural úplně. Šátek a manducy jsou sice prima, ale i tak kočárek považuju za nesmírně praktickou a v neposlední řadě pro miminko přínosnou věc. 😉

madormi
6. lis 2013

kupte nějaký bazarový čtyřkolový terenák - myslím, že i kdyby ste nejezdili min na spinkání na čerstvém vzduchu a uspávaní využijete... pokud vás netrápí finance koupila bych ještě nějaké golfky- např quinny zapp nebo nunu na které jde nacvaknout autosedajda, v autě bych měla podvozek od golfek a doma nějaký bazarový čtyřkolár....

lucifereeek
6. lis 2013

@simculajs já si teda nedovedu představit, že bych neměla kočár, taky bydlíme na vesnici u lesa. Koupila jsem si i nosítko, ale malá mi v něm nechtěla být, navíc si neumím představit 2-3hodiny nosit dítko v nosítku. Já bych určitě nějaký kočár určitě koupila, i kdyby bazarový.

betysek
6. lis 2013

Kočárek máme. Jezdím taky hlavně po lese a po polních cestách. Chodím zároveň i se psem ven, tak že po vesnici toho moc nenachodíme....Bez kočárku si to taky moc nedokážu představit, i když mám také nosítko - Manducu - tak jsem malou nosila třeba jen ve městě a pod...I když vím, že maminky nosí hodně, ortoped mi doporučoval max 1 hod denně, dokud nebude sama sedět...Každopádně autosedačka je pouze na nejnutnější přesun v autě, pak by se mimčo mělo dát do kočárku nebo do nosítka.. Na první dceru jsem měla kočárek nový...Je fakt, že je celkem často pěkně od bláta. Tak ho před cestou do města otřu a v pohodě...