Kočárek Bebe Confort High Trek. Máte zkušenosti?

mar.mr
6. dub 2008

ahoj maminky,
nemáte někdo zkušenost s kočárkem Bebe Confort high trek?
Líbí se mi, ale potrebovala bych poradit.

radushka
26. črc 2010

@terry23 podvozek nám nevrže, ale když jedem "slalom"tak tam skřípou ty plasty, tak jestli třeba nemyslíš tohle 😉

mam4
26. črc 2010

@terry23 skuste trosku povolit rucnu brzdu, nam tak zacali vrzgat loziska, znicoho nic po par mesiacoch straaaasne vrzgali tak sme najprv namastili, trosku pomohlo ale nakoniec sme to povolili a uz nic nepocut 🙂

ivett
28. črc 2010

ahojte, mám dotaz ohledne hluboké korby a jejím využití jako autosedačky, jak se v tom autě připoutává??? a pak ohledně creatis fix - není to na isofix, že? ta základna se musí připevnit nějak pásy??? drží to dostatečně? mě přijde, že se to musí viklat když tam pak nacvaknu vajíčko...
zvažujem koupit jen sporťák a windoo a dokoupit adaptéry na vajíčko maxi cosi, který je na isofix...
u té korby windoo je i ta komortní sada? ten jakoby nákrčník který chrání mimčo nebo všechno musíme dokoupit?

radushka
28. črc 2010

@ivett nákrčních a vůbec všechno musíš dokoupit 😠 .Jinak poslala jsem ti IP 😉

terry23
28. črc 2010

@mam4 Díky za radu, zkusíme 🙂

terry23
28. črc 2010

@ivett Používám korbičku windoo často na převoz v autě a musím říct, že mi vyhovuje víc než vajčko creatis. V tom malá jezdí jen když jedeme někde po hlavních tazích, protože mi přijde bezpečnější, ale tam, kde není takovej provoz nebo na krátký vzdálenosti používám korbičku. Pěkně je tam natažená, pak je nacvaknu na podvozek a nemusím ji budit. Ke korbičce jsou takový udělátka, který nasadíš na pásy na zadních sedačkách a pak jen lehoučko nacvakneš na korbičku. Je to rychlejší než připoutávat vajíčko. Jen ti to zabere celý zadní sedačky. Ale je to super. V korbičce je taky pás, kterej dáš prckovi přes bříško. Ale je fakt, že to bude asi o něco méně bezpečné než vajíčko.

ivett
28. črc 2010

radush díky za IP...

terry já psala i na malvíka pár dotazů a zrovna k té windoo korbě jako autosedačce mi paní napsala tohle:

Já osobně bych korbičku jako autosedačku nepoužívala, korba nemá pásy
jako autosedačka a navíc nemá tak potřebné polstrování kolem tělíčka a
hlavičky a navíc není tak bezpečná, jako autosedačka.

já s ní víceméně souhlasím, asi bysme to moc nevyužívali, ale kdo ví...bezpečnost prcka nadevše a v té korbě to asi moc bezpečné nebude, a auto do tebe může narazit jak na rušné cestě, tak na vesnické nerušné cestě a při nárazu to dítko opravdu není tak bezpečně chráněno jak v autosedačce podle mě...
ale každého věc, třeba to taky zkusíme a uvidíme...určitě je to pohodlné, ale na úkor bezpečnosti mimča...

martinamil
30. črc 2010

čtu tady vaší debatu nad Windoo korbou a autosedačkou. Já jsem Windoo kupovala právě z důvodu, že je certifikovaná a smí se použít jako autosedačka. Kryštof je předčasný a kdybych neměla tuto korbu, tak by mi ho z porodnice ani nepustili. Děti menší než 3 kg by do vajíčka vůbec neměly přijít, protože tím že vlastně sedí mačkají si dýchací cesty.
Dokupovala jsem konfortní sadu, tedy ten "límec" okolo hlavičky. Pás přes bříško a držáky na pásy jsou v ceně Windoo. Připevňuje se na 2 tříbodové pásy, tedy u novějších vozů (kde je tříbodový i uprostřed) zabere 2 sedačky u starších 3 sedačky.
Dle testů na náraz obstála jak na zadní, přední, tak i boční. Já tedy dávala stříkou ke dveřím, ač se to nedoporučuje, ale mohla jsem pak sedět vedle a viděla jsem na něj.

ikula2
30. črc 2010

ahojte chcela by som sa spytat na sportak high trek ci je dostatocne kryte dieta v nom, teda teraz rozmyslame nad nim a ideme do sportaku na zimu, len sa neviem rozhodnut ci high trek alebo jane,

mam4
31. črc 2010

@ikula2 ak ti to pomoze k rozhodnutiu pridavam par fotiek 🙂

mam4
31. črc 2010

ja som nazivo videla jane len model 2006 a babo v nom bolo viac "kryte" podla mna ale zase mi prekazali ine veci ...

ikula2
31. črc 2010

@mam4 dakujem 😵 a ake veci ti prekazali na jane?

danabel
31. črc 2010

@ikula2 ahoj, tiež som sa rozhodovala medzi týmito dvoma kočíkmi, ale už som rozhodnutá na 100%. 🙂
Podľa mňa je Jane skôr pre nižšie mamičky, lebo celá korba aj šporťák sú položené nízko nad podvozkom ( ja by som sa musela dosť zohýnať v chrbte k maličkej) a dá sa aj ťažšie dostať k veciam, čo sú v košíku. Väčšie veci sa tam podľa mňa ani nezmestia. Mne sa ešte nepáči, že ručná brzda brzdí predné koleso - na high treku zadné - predstav si to, keď ideš z kopca ( možno aj po snehu alebo ľade) s naloženým vozíkom a zabrzdíš predným kolesom.
To je zopár mojich postrehov... možno ti pomôžu sa rozhodnúť...

ikula2
31. črc 2010

@danabel dakujem a prajem zdrave babatko 🙂

ikula2
31. črc 2010

@danabel inac s tou vyskou nam to vyhovuje my sme dost malicki s manzelom len ta brzda no to sa mi nezda, lebo prave pre rucne brzdy som si vybrala tieto kociky, byvame v zlom terene v kopcoch.

danabel
31. črc 2010

@ikula2 ďakujeme 🙂
Veď aj jednou z mojich podmienok bola ručná brzda, kôli jednému konkrétnemu kopcu, ktorý musím zdolať, aby som sa dostala do mesta. A obávam sa, že cez zimu ho asi moc neodhŕňajú, tak ak tam bude vrstva snehu a pod ním ľad, tak preto sa mne viac pozdáva tá ručná brzda na zadných kolieskach - kvôli ťažisku. Ale každý má iný pohľad na to a každý má inú výšku, silu v rukách a niekomu sa s ním možno manévruje lepšie niekomu horšie, každý si to musí podľa mňa vyskúšať sám na sebe a na svojom okolí, teréne.
Prajem správne rozhodnutie 😉

mam4
31. črc 2010

@ikula2 mne sa na jane nepacilo ze sa neda dat do uplneho sedu (aspon ta kolekcia 2006 neviem ako nove), maly nakupny kosik, predne koleso zvykne "vrzgat" ale zas aj pri HT vrzgaju brzdy 🙂 len to sme vyriesili tym ze sme ich povolili mozno by to fungovalo aj pri jane a posledna vec - otocna sedacka, to vyhralo a potom sme zistili pouzivanim ze aj ta "brzda" na rucke na aretovanie otocneho kolesa je nenahraditelna !! 🙂 a este ma napadlo ze vanicka od BC sa da pozuivat ako autosedacka u jane maju taku "hybridnu" tusim matrix sa to vola ale je to velmi male na vanicku,ale nie je to ani sedacka, kamarati si to kupili a vobec nepouzivali ja som to nazivo ale nevidela len co mi oni rozpravali, inym sa to mozno osvedcilo ...
a ta vyssia sedacka je fakt lepsia, ja mam tiez 160 cm a som rada ze sa nemusim zohynat ako pri starom kociku a vzdy mam dobry pristup do kosika ale to je len taky bonus 😉
no vadi mi slabe odpruzenie a ked mam maleho otoceneho k sebe tak musim mat tasku dole v kosiku lebo ak je na rucke tak je zle vyvazeny a uz sa mi stalo ze sa skoro prevratil 😒 😠

ikula2
31. črc 2010

@mam4
@danabel dakujem za reakcie, no vyzera ze osud to rozhodol za mna podla rozmerov sa nam high trek nemesti do auta mame mensie auto a to neviem este musim pozriet jane 😝 no tak to je sila

mam4
31. črc 2010

@ikula2 my mame feliciu (NIE combi) a vojde ale musime dat dole jedno koleso, jane vojde v pohode cely 😉

monka_m
31. črc 2010

Ahoj, mi máme tiež high treck, kupovali sme to ako druhý kočík, lebo prvý bol bez možnosti otočenia športovej časti ku mne a malý celý čak pri kočíkovaní plakal, kočíkovanie bola pre nás mora. Odkedy sme kúpili High treck, je spokojný, dokonca keď sme ho v predajni do neho posadili ani nemukol, čo sa nám v iných kočíkoch nestalo. Ale musím povedať že po dlhšom používaní som ním trochu sklamaná. Čo sa týka polohovania, ak mám malého v kočíku, tak ho zo sedu neviem odpolohovať do úplného lahu, jednoducho sa mi to nezacvakne a vráti sa to späť do pôvodného stavu, tak si viete predstaviť ako je to super, keď malý zaspí, ja sa ho snažím dať do ľahu, sedačka sa vráti a on sa zobudí. Neviem či je to chyba od výroby, alebo to tak funguje aj u ostatných. Ale keď nesedí v kočíku, tak to ide krásen napolohovať. Druhá vec je, že ako malý narástol, má teraz rok a váži niečo cca 11 kg, tak sa nám tento týždeň stalo dva krát že sa nám kočík prevrátil, ešte že bol pripútaný a pásy ho držali nad zemou, tak sa neudrel. Skoro sme s mužom odpadli. (podotýkam že sedačku máme stále v otočenú v smere k nám, takže stabilita nie moc dobrá, musíte stále držať kočík, aby sa nepreklopil keď sa malý v sedačke nakloní.) Ale musím povedať, že tá výška vyhovuje aj nám, nenašla som zatiaľ žiaden taký vysoký kočík, okrem Stokke, ale ten sa mi nepáči. Takže asi toľko k hodnoteniu. Ale keď mám pravdu povedať, keby som si mala ešte raz vyberať kočík, tak neviem aký by som si vybrala, ale asi ma zatiaľ najviac uchvátila teutonia a čo som sa bavila, čo si ju kúpili, tak sú s ňou max. spokojní.

ikula2
1. srp 2010

ahojte tak dnes sme boli pozriet kociky a predavacka nam ukazovala ako sa sklada high trek no a trosku sme zostali v soku, lebo na nete sme videli video ze sa sklada cely aj so sportovou castou a ona ju odklikavala a potom zlozila konstrukciu. Posim vas tak teraz neviem ci ide o ine modely alebo sa da zlozit dvoma sposobmi. Lebo mi sme nechceli na nakliknutie nemame tolko miesta .

mam4
2. srp 2010

@ikula2 da sa to zlozit aj s tym ale potom to zaberie ooooovela viac miesta a do maleho auta to potom nevojde urcite, to mame odskusane (iba ak date dole plato a "sedacku" polozite na konstrukciu bez toho plata)...takze asi by ste mali radsej zriesit ten jane, lebo na nom nemusite davat dole nic a je malinky po zlozeni, k nemu date aj nakup 😉

ikula2
2. srp 2010

@mam4 ved to sa mi nezdalo lebo my sme ratali dlzku podla prezentacie na nete tak reku urcite high trek nie lebo nevojde no ale ked sme odmerali jane tiez nesedeli rozmery ☹ dlzka bola 91 a na nete pisali nieco cez 83 tusim. Tak je to aj tak klamlive. Ale to je fajn ze ten high trek sa da zlozit dvoma sposobmi, no uz len to vacsie auto 😀 . Ale
mozem ta este poprosit odfotik kocik s nanoznikom

mam4
2. srp 2010

@ikula2 naozaj ?? lebo ja som raz nakladala kamoskin jane a uplne som odpadla ked ho zlozila, lebo to bola asi polka s nasho HT ... ale bol to starsi model asi 2007, tak neviem ci teraz to robia inak ...
a odfotila by som ti ale nanoznik k nemu original neexistuje, my sme pouzivali len fusak eisbachen (nepremokavy, neprefukavy) ale daju sa kupit nanozniky od emitexu ...

ikula2
2. srp 2010

@mam4 dakujem tak to som nevedela ze nie je original nanozik, ten od emitexu aj mame 🙂 , no ja len podla netu viem rozmery a ked sme ho vcera videli ze sa da zlozit high trek bez tej naklikavacej casti tak je urcite mensi ale s nou je kazdopadne vacsi. No vobec sa neviem rozhodnut asi to urobi za mna cena 😀 . Ale dakujem za info.

limoni
2. srp 2010

ahojte hightrekacky,
ahoj @mam4 😉, inak tou teutoniou si mi uplne naburala moj rebricek kocikov 😀 od teutonie som plynule presla ku gesslein, ale este nemam nic definitivne, to som cela ja
vcera som videla HT od BB prvykrat nazivo, pekne cerveny a ozaj dost vysoky, celkovy dojem OK 🙂
a este pre tie dievcata, ktore si houz chcukupit, tak na internetovom obchode brendom, maju starsie modely za uplne super ceny

mam4
2. srp 2010

@limoni cerveny ?? mne sa paci cervena vanicka a rozmyslam ci do nej ist alebo nie, nazivo som nevidela 😝 vobec sa neviem rozhodnut aku farbu, viem ze urcite nie bielu ani ciernu ...

ikula2
2. srp 2010

@limoni no musim priznat ze aj mne ta teutonia 😵 no ale ta cena ☹ , a zrovna som pozerala na tom obchode brendon no bomba 🙂

limoni
2. srp 2010

@mam4 este par tyzdnov a uz budes moct s istotou vybrat vanicku, myslim ked ti povedia pohlavie babatka, ale vlastne aj pre chlapceka je cervena fajn 😉 ja som ale konzerva a pre chlapca cervena nie, cisto ciernu vanicku by som tiez nechcela, ale priznam sa ze nad bielou windoo som premyslala, posobi velmi elegantne, len ta udrzba

@ikula2 ale ty uz kupujes len sportiak, vsak? tak to by som isla isto do HT za tu super cenu na brendone nekupis ani kvalitny golfac, mna na HT odradza hlavne vanicka - v najuzssej casti ma 28 cm, ja tam musim dat oktobroveho chlapceka s fusakom pocas celej zimy, tak neviem ci to riskovat, ze bude maly valibuk - co aj ma predpoklad, ked bude po manzelikovi, a mi z nej vyrastie po 4 mesiacoch
teutonia, to mi dala chrobaka do hlavy mam4, ta cena je teda iny level, tak uz pokukujem po gesslein, cena nie je o moc nizsia, no tie nadherne vzory, omnoho krajsie ako teutonia

ikula2
2. srp 2010

@limoni ano my len sportak, ale zaregistrovala som sa na brendone a to sa asi neda kupit cez net ☹ a ja mam do BA daleko 😕 , ale zavolam aspon ci ho este maju