Kočárek Breaker (Babyactiv). Je dost široký na fusak?

radca
10. čer 2007

Zdravím všechny maminky,
zavítala jsem do diskuse Kojenci z toho důvodu, že tady už jsou samé maminky a ráda bych, kdyby jste mi poradily.
Plánujeme koupit kočárek Breaker (babyactiv) a chtěla jsem se zeptat, zda s ním některá z Vás nemá zkušenost?
Nám se má narodit mimčo v listopadu a zajímalo by mě, zda je dost široký, aby tam mimčo vlezlo i ve fusaku? A popřípadě jestli tam vejde i za rok, když vyroste?

honzina
10. čer 2007

Ahoj Radco!
Tak my jsme našemu drobečkovi tento kočárek pořídili a věříme, že bude ten nejlepší! 😀
Zhruba za měsíc ti povím, jaký budeme mít první zkušenosti - doufám, že ty nejlepší! 😉

radca
autor
11. čer 2007

Ahojky Honzino,
to budeš moc hodná. A jestli se můžu ještě zeptat, kde jste ho kupovali (nebylo to náhodou na Hrnčířské ulici v prodejně Anico)?
A ještě jeden dotaz, zdá se Ti dost široký? Četla jsem na netu, že má 36cm do šířky a zválo se mi to celkem málo?

honzina
11. čer 2007

Jo jo, koupili jsme ho v Aničce. 😉
A široký se mi zdá dost. Můžu ho přeměřit, vydrž.

lennyna
11. čer 2007

Ahoj radco, taky o něm uvazuji, poslal jsem jim i odplňující dotazy, posílám korespondenci,ptala jsem se konkrétně na BREAKER Rally Edition 30 :

1/ ano, lze ji přikoupit ve stejném potahu, za 1999,-Kč, lze ji nacvaknout
do kompletního kočárku - kočárek musí být přímo objednaný s autosedačkou.
2/ slunečník jen z nabídky jiného výrobce v béžové barvě
3/ je to výrobek polské firmy s dlouhodobou praxí ve výrobě, vlastní
veškereé certifikáty i ze západních zemí.
4/akční cena platí do té doby, kdyby výrobce kočárky zdražil ( žádné
zdražení není zatím hlášeno)
5/toto je nejnovější řada Rally Edition

🙂)
anico Brno

Dobrý den,

ráda bych se vás zeptala na doplňující otázky ke kočárku BREAKER Rally
Edition 30:
1) jde k tomuto kočárku dokoupit i autosedačku, která pak jde nacvaknout do
konstrukce kočárku?
2) jde dokopit slunečník?
3) jaká země tento kočárek vyrábí?
4) do kdy platí tato akční cena?
5) jaký je nejnovější řada kočárků této značky?

honzina
11. čer 2007

Takže: vnitřní šířka kočárku bez vložné tašky je 38 cm, vnitřní šířka vložné tašky je 36 cm.

lennyna
11. čer 2007

Honzino jaký máš koupený typ a bravu, jestli to není tajné 🙂 a neboj bydlím v Praze, tak mě nebudeš potkávat na druhém chodníku 😀

honzina
11. čer 2007

Koukni mi do alba, mám ho tam vyfocený.
Je z Rainbow kolekce. Ale přesný název ti nepovím, protože ho ani sama nevím...

honzina
11. čer 2007

Na té Rally se nám nelíbily ty našitý čísla - ale paní říkala, že tam nemusí být. (asi by nám je na přání odpárala, či co).
🙂

lennyna
11. čer 2007

moc hezký, ta barva je taková příjemná, uklidňující 🙂 máte k tomu i naklapávací autosedačku? Nebo viděli hste ji v obchodě? Ještě honzi prosím o info, jak se ti zdá kočárek těžký a jak se lehce skládá? děkuju moc 🙂

honzina
11. čer 2007

Naklapávací autosedačku nemáme. Původně jsme ji chtěli, ale nakonec nám to nepřipadalo tak důležitý. Když jsme kočárek byli kupovat, tak zrovna měli jen kočárky s kontrukcí, na který ta autosedačka nejde nacvaknout. Kdybysme to chtěli, museli by to objednat (a museli bysme asi 14 dní počkat, což se nám vůbec nechtělo a myslím i něco málo připlatit, už si nepamatuju). A zrovna v obchodě neměli ani ty autosedačky, který se na to dají nacvaknout.

Kočárek se mi zdá docela lehký (je fakt, že s miminkem a nákupem se mi tak zdát asi nebude 😀) a skládá se fakt dobře. Nic složitýho. A v Aničce ti všechno ukážou, taky ti k tomu dají jeden návod od výrobce a druhý jejich (je srozumitelnější), ale ani nejsou potřeba, fakt to není žádná věda poskládat nebo jakkoli přestavět.

lennyna
11. čer 2007

Děkuju, jo ještě jedna, ale slibuju že poslední otázka 🙂 rukojeť je přahazovací?

honzina
11. čer 2007

Jasně, že je přehazovací! To bylo jedno z kritérií, podle čeho jsme kočárek vybírali.
A klidně se ptej, mě to neva. 😉 Od toho to tu je, ne?

radca
autor
11. čer 2007

Honzino, Ty jsi strašně moc hodná! 🙂
A Ty Lennynko taky. Taky jsem jim tam už chtěla napsat pár dotazů.

Tak toho teda využiju a zahltím Tě, Honzino, dalšíma otázkama.
Nejsem totiž z okolí Brna a máme v plánu, zajet si tento kočárek koupit právě do Brna. Viděla už jsem ho totiž v Polsku, ale zdá se mi lepší koupit ho v ČR - už kvůli reklamace.
Mají v Anicče vystavené tyto kočárky (a třeba i jiné věci, autosedačky...) ve více barvách, nebo si je objednáváš podle katalogu?
A vím, že jsem otravná,ale myslíš, že se do toho kočárku vejde mimčo i za rok - ve fusaku - v zimě?
Mě totiž mamka straší, že ve fusaku se mi tam mimčo za rok nevejde. Bude mít totiž rok a to ho ve sporťáku nebudu moct vozit!
Tak díky předem, jsi totiž první človíček, kdo tento kočárek má a nechce se nám jet do Brna zbytečně, víš.

honzina
11. čer 2007

Takže:
Taky bych ho raději koupila v ČR než v Polsku, právě kvůli případné reklamaci.
Anička je v podstatě internetový obchod, na té Hrnčířské mají "prodejnu" se skladem v jednom. Takže tam mají všechno, co najdeš na netu - z těch malých a neobjemných věcí. Co se týče kočárků a autosedaček, tak tam toho mají taky spoustu, ale většina věcí je zabalená (jak ve skladu), z důvodu malého prostoru. Ale jsou velmi ochotní ti cokoliv rozdělat a ukázat.
My jsme se zrovna trefili do dnu, kdy přebírali nové zboží a chystali ho na další distribuci po ČR, takže ten výběr byl opravdu veliký. Ovšem nemůžeš počítat s tím, že tam budou mít od každýho typu všechny barevný kombinace. To u nich není z prostorových důvodů možné.
Pokud chceš mít jistotu, že tvůj vyhlídnutý kočárek budou mít i na prodejně, tak bych se nebála a spojila se s nimi buď mailem nebo telefonicky. Opravdu to jsou moc milí lidé a rádi ti pomůžou.

Tvůj druhý dotaz asi moc nechápu.
Sice nemám vlastní zkušenost s dětmi, ale co vím, tak roční dítě v hlubokém kočárku nikdo nevozí - jednak už je na to moc velký a taky příliš aktivní - sice bys ho teoreticky mohla v té hluboké korbě přikurtovat těma bezpečnostníma pásama, ale pochybuju, že by z toho bylo nějak nadšený a vydrželo ti ležet a nehýbat se... 😉
Právě proto se dá tento kočárek přestavět do sportovní verze, dítě v něm sedí, je připoutáno bezpečnostími pásy, aby nevypadlo a má krásný rozhled.
A proč bys ho jako v zimě nemohla v té sportovní verzi vozit??? Však ho dáš do fusaku a je to, ne? Dělají se i speciální zimní fusaky do sporťáků.
Nebo jsi ten dotaz myslela jinak?

Doufám, že jsem to popsala jakštakš srozumitelně...

radca
autor
11. čer 2007

Honzino,
jsi zlatíčko!!! Zcela vyčerpávající odpověď. Moc díky.
Takže už jsem rozhodnutá pro nákup v Brně. A potěšila jsi mě, že jsou tam ochotní a milí, protože ne všude v poslední době narazím na milé prodavačky.
Druhý dotaz jsi pochopila úplně přesně. Já jsem teda myslela, že roční miminko se ještě vozí v hlubokém kočárku. I jedna moje kamarádka má roční mimčo a vozí ho pořád v hlubokém! Asi to určitě záleží i na tom, zda už miminko sedí a jak moc je aktivní. Dobře, budu teda počítat s tím, že za rok bude sedět ve sporťáku.
Jsem moc ráda, že jsi mi dala tak vyčerpávající odpověď, jsi moc hodná! A budu teda čekat za měsíc na info, jesti je kočárek pořád tak fajn i po "zatěžkávací zkoušce"!
Jak se tak dívám, tak termín se blíží,co! Už se asi moc těšíš, že!

honzina
12. čer 2007

Co mám kolem sebe kamarádky s malýma dětma (ještě nemají ani rok), tak už je v hluboké korbě neudrží - děti prostě chtějí mít rozhled a né jen ležet. Však se podívej i tady do alb s dětma, většinou tam maminy mají napsaný datum narození a podle fotek poznáš, co už tak děti v jakým věku umí. 😉
Řekla bych, že tvoje kamarádka (teda její dítě) je spíš výjimka. 😉

radca
autor
12. čer 2007

Tak ještě jenou díky za radu. Asi už jsem definitivně rozhodnutá, že si ho koupíme. Škoda jen, že musíme až do Brna.

honzina
12. čer 2007

Můžete si ho objednat přes jejich e-shop a oni vám ho pošlou. Ale určitě je lepší ho před koupí vidět na vlastní oči, pořádně prohlídnout, osahat, vyzkušet... 😉
Tak si aspoň uděláte výlet do Brna, ne? 🙂

lennyna
12. čer 2007

Radu já jedu do Brna příští středu na služebku, kdyby mi to vyšlo, tak bych se tam moc ráda zastavila. Pak bych dala vědět. Máš nějaký vyhlídnutý typ a barvu?
Honzino díky za info, je to fajn od někoho kdo kočárek už má 🙂

honzina
12. čer 2007

Myslím, že ho v albu má i Vero a tuším, že má termín u červnu, jestli teda už neporodila. Tak se třeba zkuste přes IP zeptat i jí, třeba vám odpoví. 😉

radca
autor
12. čer 2007

Lenny, vyhlídnutý už máme. Dala jsem je do alba, ale pro barvu ještě pořád rozhodnutí nejsme. Vybíráme asi z 5.
Tak jestli se tam dostaneš, tak je pořádně obhlídni!
Honzino, díky za rady. Za chvíli nám povíš vlastní zkušenost, co. 🙂

kamcatko
13. črc 2007

ahojky...sem taky jedna z tech,kterym ucaroval kocarek breaker rally edition a tak bych se chtela zeptat jestli se s nim da lehce houpat...vsechny kocarky mi prijdou dost tvrdy..dekuju za odpoved

honzina
15. črc 2007

Ahoj Kamcatko, já teda nemám přímo ten z rally edition, ale rainbow (rozdíl je tuším v barvě, v brzdách a odpružení - ten rally by měl být víc do terénu), tak ten váš vybraný na tom možná bude trošku jinak, ale:
na našem kočárku jde na každým kole nastavit pružina zvlášť - jsou tam dvě polohy (tvrdý a měkký pérování). Takže si to můžeme nastavit dle potřeby a dle terénu.
Myslím, že na tom rally to bude taky tak.

Ale jestli se ti to nebude i tak zdát dost tvrdý, to nevím, řekla bych, že je to dost subjektivní... (nám to s manželem přijde fajn 😉 ).

Tak snad jsem ti trochu pomohla. Nejlepší by stejně bylo, kdyby sis ten kočárek prohlídla na vlastí oči a zkusila, jak dobře s ním jde manipulovat.

honzina
4. srp 2007

Tak už jsme kočárek párkrát vyzkoušeli a zatím mě nenapadá nic, co by mi na něm vadilo. Zatím nám maximálně vyhovuje a Toníčkovi taky, krásně v něm vždycky usne. A to jezdíme fakt šíleným terénem, místní chodníky jsou úžasný tankodrom... 😀

Uvidíme, co přinese čas, ale jak říkám, teď jsme fakt stopro spokojeni všichni tři. 😉

androna
15. srp 2007

ahoj holky.tak my mame doma breaker od babyactive.kupovali sme ho cez internet a priviezli nam ho a sli sme si ho skusit osobne.bud v brne na anicka.cz alebo www.ecipisek.cz.my sme s kociarkom velmi spokojny.da sa s nim houpat je krasne odpruzeny a pouzivame ho hlavne na lesne cesty do terenu.vojde sa mi aj do mini auta zlozeny ale to uz je trosku nakloneny i na zadne sedacky ale jazdime stejne s prckom sami takze v pohode.
ma vsetko polohovaciu i preklapaciu rukovet a hlavne je dost velky takze i fusak v pohode.mozem iba doporucit.ma myslim 15kg a ja ho kazdy den taham po schodoch na terasu hore a dole a zvlada to krasne.

honzina
15. srp 2007

Jedno malé mínus jsem na něm našla - špatný přístup do toho spodního košíku. Ale to asi bude problém všech sportovních kombinovaných kočárků. 😉

androna
16. srp 2007

proc spatny.no musis sa ohnut a pristup je odzadu.ja ten kos skoro nepouzivam.iba na nakupoch.

m.ajka
11. zář 2007

ahoj holky, jsem z Chomutova a kočárek jsem si obědnala z Brna. Mám ho půl roku a pěkně mi celej vrže, navíc už dosloužili ty cvočky jak jimi upevňujete tu taštičku. Vanička se mi zdá být nic moc hezká a jako sportovní kočárek ho rozhodně používat nehodlám protože je pěkně těžkej. Řekla bych že jsem si na tom kočárku dost ulítla. Ještě jedna věc. Je strašně levnej, tak ho u nás má každá druhá maminka. Toliko mé poznatky

m.ajka
11. zář 2007

a ještě jsem chtěla dodat že se mi uhýbá do strany a když si ho obrátím boudičkou k sobě, kopu do tyče od brzd a to měřim jen 160cm.

zelva
27. črc 2008

Ahoj holky,
uvažuji o koupi tohoto kočárku, ale koukám, že příspěvků k němu tu moc není a jsou také už staršího data. Mohly by maminky, které s ním mají čerstvé zkušenosti přidat pár příspěvků? Díky moc. 😉