Kočárek Britax Affinity, Britax B-Motion, máte zkušenost?

lindule1977
14. kvě 2013

Chtěla jsem se zeptat jestli už někdo máte ten nový kočárek Britax Affinity http://www.dudlikarna.cz/kocarky-a-doplnky/koca... nebo Britax B-Motion (ten teda nevím jestli už je v prodeji) http://www.britax-roemer.cz/kocarky/kocarky/b-m... Dřív sme měli Britax B-Smart a byli jsme moc spokojení až teda na občasný problém s brzdama, teď na druhé mimčo bychom chtěli pořizovat něco podobného v tom stylu a tyhle se nám líbí (i když teda Affinity je cenově dost vysoko). No zatím sem nenarazila na někoho kdo je má, tak až se tu někdo objeví, moc by mě zajímalky zkušenosti. Děkuju moc.

abou
15. pro 2013

@eternnity sháním tento kočárek, ještě ho máte? Britax B Motion, děkuji. Any

kotito
4. led 2014

@daee je kočárek dobrý i v terénu?

daee
4. led 2014

@kotito jak jsem tu už psala....já s ním projela vždy všechno, co bylo třeba. Kolečka přední jsou malá, ale slušně odpružená...jezdím ve městě, dlažební kostky, polní cesty, štěrk..sníh vyzkoušený nemám, letos nějak není 🙂

kotito
5. led 2014

@daee a je ok v obou směrech? Třeba cam se ovládá o dost hůř, když je mimi v proti směru jízdy. Děkuju za info

eemilka
5. led 2014

@kotito Já zatím jsem jízdu "v protisměru" nevyužila, neb používáme jen hlubokou korbičku, ale řekla bych, že to na jízdní vlastnosti nemůže mít vliv. Podvozek je natočený stále stejně, jen otočíš tu sedačku.

eemilka
5. led 2014

@daee A já affinity mám, takže by mě taky zajímalo, jaký nánožník a pláštěnku sis na něj pořídila 🙂

ciapockacervena
5. led 2014

dievcata, viete mi prosim napisat vnutorne rozmery korbicky k affinity? nikde na internete to nemoyem najst a chystame sa ho kupovat. dakujem moc!

kotito
5. led 2014

@eemilka tak to má i cortina a je to na prd 😒

eemilka
5. led 2014

@kotito Jak to? Vždyť se s tím přece nemůže jet hůř než když je ta sedačka po směru, ne?

eemilka
5. led 2014

@ciapockacervena Vnitřní rozměr je cca 75 x 30 cm

kotito
5. led 2014

@eemilka je to znát hodně, jakoby to změní těžiště nebo jak bych to řekla

eemilka
5. led 2014

@kotito ale jo, to dává smysl 🙂

daee
5. led 2014

@kotito začínali jsme proti směru jízdy,teď už jezdíme pořád klasicky,aby viděl. A změna jde cítit,máš pravdu, těžiště se změní. Ale je to jen o zvyku,po dvou třech jízdách o tom nevíš. Ovládá se stejně lehce v obou směrech...
@eemilka pláštěnku mám univerzál Emitex na kočárky s otočnou sedačkou a nánožník tento:http://www.ivemababy.eu/detail.php?zbozi=3575140 dražší,ale mi přijde,že sedne krásně a oproti tomu originálu je i prostorný 🙂

luppe
6. led 2014

Ahoj holky, potřebuji poradit, vybíráme kočárek, ale asi mám vysoké nároky (asi jako většina z nás 😉) - alespoň trochu lehký, i nějaký ten terén (žádné hory), otočná sedačka, dostatečně velká korbička. Narazila jsem na Britax affinity a docela mě zaujal, pročetla jsem si diskuzi a skoro se mi zdá, že by to mohl být on 🙂 Chtěla bych znát názor na hlubokou korbičku - polohování v korbičce asi není, že? A je dostatečně veliká? Vejde se do ní miminko alespoň do 9 m? Má ještě někdo zkušenosti s terénem (zda se kolečka moc netřepou a zda opravdu pruží - kdyby byla nafukovací, vůbec neváhám...) A jak vypadá kvalita materiálu?Móóóc díky.

eemilka
10. led 2014

@luppe Ahoj, jak je již psáno výše, tak do terénu se s tím kočárkem dostaneš. My nemáme problém vjet prakticky nikam, byť samozřejmě jízda na rovném povrchu je nejsnazší. Materiál je taky ok. A teď k té korbičce: polohovat se nedá, a do devíti měsíců ti tam mimčo nejspíš nevydrží. Leda, že byste měli malé dítě a ten cca šestý až devátý měsíc by ti vycházel na měsíce, kdy nepotřebuješ fusak. My teď máme čtyřměsíční holčičku, má 65 cm a i s fusakem se pohodlně vejde. Ale, až bude mít o pět ceňtáků víc a bude stále potřebovat zimní fusak tak to myslím bude problém. Vnitřní délka korbičky je 75 cm. Je to dneska takový běžný standard, ale zázrak od toho nečekej.

vlocka775
21. led 2014

Ahojte...tak my sme kupili affinity a mame s nim problem,predne kolieska hrkaju a uz sme ho dali reklamovat...hrka aj vam ?som zvedava ako to dopadne...inac je skveli a super sa ovlada tak hadam to bude ok...

eemilka
22. led 2014

@vlocka775 Ahoj, když jedeme po nějakém terénu, tak je ta jízda slyšet, ale na rovné ploše ne. Máme s předními kolečky jiný problém - jednou nám jedno vypadlo (pravděpodobně proto, že bylo špatně dotažené, což byla naše chyba), přičemž jsme ztratili originální šroub. Manžel tam dal něco jiného, ale má to tendenci se uvolňovat. Je tedy potřeba kolečka jednou za čas zkontrolovat a dotáhnout.

vlocka775
22. led 2014

Tak nam velmo aj po zamkovej dlazbe a drsnejsom asfalte klepali...jedine kde bol ticho bolo v nakupnom centre na podlahe... Katastrofa...adam nam to vyreklamuju a bude to dobre,ak nie budeme tam musiet nieco vymysliet 🙂

maminka_lucinka
6. únor 2014

Ahojte 🙂 , chtěla jsem se zeptat těch co mají zkušenosti s hlubokou korbičkou u Britax Affinity. 😉 Když jsem si ho s nasazenou korbičkou prohlížela v obchodě, tak se mi zdálo, že to krytí, které je nahoře korbičky je kratší, než by bylo potřeba a vzniká tak mezi stříškou a tímto krytím mezera, jak je to na obrázku 😖 Což se mi zdá hůř řešené, než u jiných kočárků. Budu mimi v korbičce vozit až zhruba do listopadu, tak nechci, aby mu tam foukalo.

eemilka
7. únor 2014

@maminka_lucinka Ahoj, je to tak, je tam taková dost nelogická mezera. Při nákupu jsme nad tím nepřemýšleli, trklo nás to až později. Ale je pravda, že s tím trajdáme už od září, a dá se to přežít, holt děťátko vždy dostane o deku navíc. A když prší, tak se dá přes tu mezeru přetáhnout stříška, která je u tohoto kočárku dost kapacitní. Byť tedy nějaká ta kapka tu a tam jde i dovnitř.

lu_cii
3. bře 2014

ahoj holky .. taky máme kočárek britax affinity, miluju ho, je skvělej .. se psem chodím po polňačkách, vydrží fakt všechno .. ale jako problém fakt vidím tu mezeru, jak tu píšete v posledních příspěvcích .. je to šílený .. když byla zima, tak to bylo paradoxně jednodušší, přesně jak říká eemilka, šupla jsem tam deku navíc.. ale v tomto počasí už mi to přijde jako větší problém, je teplo, ale fouká .. když tam dám deku, je malá totálně propocená, když ji tam nedám, přijde mi, že tam hrozně fouká .. no vyřešili to opravdu nešikovně .. už se těším, až přejdeme na sportovní verzi ;)

tuldoj
25. bře 2014

Ahoj holky, mam prosbu ohledne kocarku britax affinity, rada bych si jej zakoupila, ale popravde me trosku vydesila vule, s jakou se hybe nastavba na kocarku, myslim tim sportak nebo korbicku pote, co ji umistim do adapteru ma celkem vuli a "stercha". Rada bych poprosila maminky, ktere kocarek vlastni, jestli by mi napsaly, zda je to normalni... Mockrat predem dekuji

westice
27. bře 2014

Ahoj,my mame b-motion a maximalni spokojenost.Zacali jsme u x-lander x-run, ktery ted prodavam,taky jsem s nim byla max.spokojena,ale potrebovali jsme neco skladnejsiho.Kdybych mela ty dva porovnat tak by to bylo nerozhodne.

luciafff
28. bře 2014

Holky chtěla jsem se zeptat, jestli ty malá kolečka jsou vhodná i do terénu a do sněhu ? Budeme mít miminko na zimu, tak mě sníh určitě nemine ... nebo jste dokupovala některá ty terénní kolečka ?
Budu jezdit tak 50:50 terén a město ...

daee
2. dub 2014

@tuldoj s korbičkou zkušenost nemám, ale sportovní nástavba tam vůli trochu má, to je fakt. Ale prcek to jakoby zatíží, takže pak už se to nehýbe prakticky vůbec. U nás žádný problém... 🙂

eemilka
10. dub 2014

@tuldoj my jsme se na tu vůli ptali v obchodě, a bylo nám řečeno, že takto se lehce pohybují všechny kočárky, u nichž je korba připevněna k podvozku jen dvoubodově. Trochu jsem z toho měla obavy, ale v praxi mi to nijak nevadilo.

eemilka
10. dub 2014

@luciafff vyloženě terénní kočárek to není, ale zatím jsem dojela všude, kde bylo potřeba. Jezdili jsme celou zimu (i když tedy nevím, jestli se letošní zima dá nazývat zimou 🙂) Otázka taky je, co nazýváš terénem 🙂 Osobně si myslím, že je to spíše ideální městský kočárek (dobře se s ním např. dostaneš do MHD neb je lehký a skladný), kterým se ale nemusíš bát vyjet na příležitostný výlet do přírody. Chceš-li pravidelně jezdit lesem či kamenitou cestou, možná by byl lepší kočár, který má i přední kolečka nafukovací.

terunka88
11. dub 2014

Nemáte někdo Baby Safe Plus SHR II a nezkoušel jste ji dát na podvozek B-motionu? Jde mi o to, že když tam sedačku nasadím, tak normálně zaklapne, ale děsně štěrchá – je tam v místech toho nacvaknutí vidět i poměrně velká mezera, když se s ní hýbe.. je to normální? K tomu podvozku mám i korbu Affinity a jak už jste psaly výše, tak ta štěrchá taky, ale rozhodně míň než ta autosedačka..

dalca
13. dub 2014

Holky chtěla bych si pořídit kočárek b-motion 4. Je třeba i na lesní cesty? nebo po městě? Do mhd atd?
Mám teď easywalker a chci ho prodat. on je totiž velý tesí a propadne mi nekvalitní.
Holky dík za info 🙂

orka57
16. dub 2014

@terunka88 někde jsem četla, že s adaptérem hrkají všechny autosedačky. Mám SHR II na Gessleinu a taky štěrchala, předtím Maxi Cosi a taky. Asi to prostě jinak nejde 🙂 první jízda s miminkem je teda šok, ale zvyknete si oba ;)